Jump to content
Experiencing kernel error or random crashes on TruckersMP Island? ×

Bardzo ważna informacja - 64bit


mwl4

Recommended Posts

Dla mnie ta nowość 64-bit nie jest uciążliwa. Gorzej mają osoby z systemem 32-bit i gorszymi komputerami  :(

Mamy 2016 rok, dzisiaj już każdy powinien mieć procesor obsługujący 64-bitowe systemy - pierwsze procesory obsługujące tą architekturę pojawiły się już dawno (lata 2003-2004). Bez znaczenia czy mają tylko 2GB RAM, szczególnie że ten sam klucz do Windowsa działa na obu wersjach systemu.

  • Upvote 1

Uy7RSMH.jpg4574906475.png


^ Oh look at my speedtest results, they're totally legit! Internet straight outta hell! ^

Link to comment
Share on other sites

Tylko ludzie sami nie wiedzą co mają,tylko im się wydaje że wiedzą i płaczą bez powodu . Kto się zna to na nim taka zmiana wrażenia nie zrobi bo wie że na procesorze 32 bitowym to by nawet pierwszego ETSa nie odpalił . Kwestia może być tylko w za małej ilości ramu . Bo jednak 2 GB to za mało do multi .

Link to comment
Share on other sites

Tylko ludzie sami nie wiedzą co mają,tylko im się wydaje że wiedzą i płaczą bez powodu . Kto się zna to na nim taka zmiana wrażenia nie zrobi bo wie że na procesorze 32 bitowym to by nawet pierwszego ETSa nie odpalił . Kwestia może być tylko w za małej ilości ramu . Bo jednak 2 GB to za mało do multi .

Nawet 2 GB ramu dla sp to wciąż za mało.. Minimum 4 gb ramu

Link to comment
Share on other sites

No bez przesady panowie żeby system zajmował 2 GB musiałby być mocno zasyfiony . No chyba że ktoś ma kartę zintegrowaną dla której ram jest współdzielny . To rzeczywiście jest lipa,ale jak ktoś ma przy 2GB w miarę dobrą grafikę to da radę . Nie ma też co tak bardzo patrzeć na wykorzystanie ram bo system wykorzysta tyle ramu ile ma gdyż doczytywanie z ram jest po prostu szybsze . Co nie znaczy że gra nie zadziała z 2 GB ram i w miarę porządną grafiką po prostu system częściej korzystał będzie z pliku stronicowania na dysku .

 

Dodam że mój brat grywał na multi w ets 2 przy specyfikacji :

 

Intel Core2Duo E5200 2,6 Ghz 

HD4850

2 GB Ram 

I jakoś dawał radę oczywiście na ustawieniach niskich i w rozdzielczości  1366x720 ale grał oczywiście miewał spadki w zatłoczonych miejscówkach . Ale spadki to i ja potrafię mieć na swoim sprzęcie i ten co ma I7 gtx 980 i 12 GB Ramu też w multi zalicza spadki i będzie prawdopodobnie zaliczał nawet na wersji 64 bit tylko może mniejsze . 

Link to comment
Share on other sites

No bez przesady panowie żeby system zajmował 2 GB musiałby być mocno zasyfiony . No chyba że ktoś ma kartę zintegrowaną dla której ram jest współdzielny . To rzeczywiście jest lipa,ale jak ktoś ma przy 2GB w miarę dobrą grafikę to da radę . Nie ma też co tak bardzo patrzeć na wykorzystanie ram bo system wykorzysta tyle ramu ile ma gdyż doczytywanie z ram jest po prostu szybsze . Co nie znaczy że gra nie zadziała z 2 GB ram i w miarę porządną grafiką po prostu system częściej korzystał będzie z pliku stronicowania na dysku .

Dodam że mój brat grywał na multi w ets 2 przy specyfikacji :

Intel Core2Duo E5200 2,6 Ghz

HD4850

2 GB Ram

I jakoś dawał radę oczywiście na ustawieniach niskich i w rozdzielczości 1366x720 ale grał oczywiście miewał spadki w zatłoczonych miejscówkach . Ale spadki to i ja potrafię mieć na swoim sprzęcie i ten co ma I7 gtx 980 i 12 GB Ramu też w multi zalicza spadki i będzie prawdopodobnie zaliczał nawet na wersji 64 bit tylko może mniejsze .

Wiesz o tym ze mój system czasem ma właśnie 2 GB użycia pamięci ram?
Link to comment
Share on other sites

Nie wiem kolego jaki masz system i ile masz pamięci i w jakim stopniu ten system jest obciążony . Co mam stwierdzić bez tych danych ? Zresztą pisałem już że system "weźmie " tyle ile mu dasz  bo doczytywanie z ram jest szybsze niż z pliku stronicowania na HDD .  Przykład ? Do niedawna miałem 4 GB Ram i gra zużywała jakieś 3 i coś GB po dołożeniu 4 GB w drugim slocie . Zużycie podskoczyło do  prawie 5GB . Więc jakim cudem gra działa wcześniej na 4GB skoro teraz "potrzebuje " prawie 5 GB ? Proste system "przerzucił " sobie więcej plików do ramu bo ma go więcej dostępnego Jasne ? 

 

Zresztą popatrz sobie na minimalne wymagania ETS2  . Masz tam 2GB ram ?  Więc niech mi nikt nie wmawia że do ETS 2 na singlu  bez modów minimum to 4Gb bo padnę ze śmiechu . :)  Osobiście grałem na komputerze z poprzedniego postu wyposażonym w 2 GB ram w multi . Co prawda na najniższych i ze spadkami w zatłoczonych miejscach ale się dało  . 

 

Zaraz zaczniecie pisać że do ATSa na singlu to już trzeba minimum 8GB a jak się ma mody to co najmniej 12GB . :D

 

ps jeszcze dodam że grałem na 7 32 bit bo mi ktoś jeszcze napisze że na XP to nie sztuka . :) 

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem kolego jaki masz system i ile masz pamięci i w jakim stopniu ten system jest obciążony . Co mam stwierdzić bez tych danych ? Zresztą pisałem już że system "weźmie " tyle ile mu dasz  bo doczytywanie z ram jest szybsze niż z pliku stronicowania na HDD .  Przykład ? Do niedawna miałem 4 GB Ram i gra zużywała jakieś 3 i coś GB po dołożeniu 4 GB w drugim slocie . Zużycie podskoczyło do  prawie 5GB . Więc jakim cudem gra działa wcześniej na 4GB skoro teraz "potrzebuje " prawie 5 GB ? Proste system "przerzucił " sobie więcej plików do ramu bo ma go więcej dostępnego Jasne ? 

 

Zresztą popatrz sobie na minimalne wymagania ETS2  . Masz tam 2GB ram ?  Więc niech mi nikt nie wmawia że do ETS 2 na singlu  bez modów minimum to 4Gb bo padnę ze śmiechu . :)  Osobiście grałem na komputerze z poprzedniego postu wyposażonym w 2 GB ram w multi . Co prawda na najniższych i ze spadkami w zatłoczonych miejscach ale się dało  . 

 

Zaraz zaczniecie pisać że do ATSa na singlu to już trzeba minimum 8GB a jak się ma mody to co najmniej 12GB . :D

 

ps jeszcze dodam że grałem na 7 32 bit bo mi ktoś jeszcze napisze że na XP to nie sztuka . :)

Do ATSa na singlu wystarczą też 2 GB RAM :D

#SaveYourInternet #DeleteArt13

https://saveyourinternet.eu

Link to comment
Share on other sites

Tego nie zweryfikuje bo nie grałem w ATSa na komputerze który miałby 2GB,ale patrząc na grafikę to jest to bardzo prawdopodobne . :) Pamiętajcie że nawet jeśli komputer nie spełnia minimalnych wymagań to wcale nie powiedziane że gra się nie uruchomi i nie będzie działać . Oczywiście jeśli mamy P4 z grafiką zintegrowaną to gry nie uruchomimy . Ale jeśli mamy sprzęt ciut słabszy niż w minimalnych jest duża szansa że gra się uruchomi i nawet jako tako zadziała . Minimalne wymagania są często zawyżane żeby taki delikwent który napakuje kupę modów do gry w dodatku ma pootwierane dziesiątki programów  w autostarcie,potem nie pisał z pretensjami " Gra tnie na niskich a komputer spełnia minimalne wymagania " lub coś w ten deseń . W dodatku podane karty i procesory to tylko przykłady nikt przecież nie będzie na każdym możliwym do złożenia zestawie sprawdzał jak dana gra się zachowa . Bo to nie realne . :) 

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem to bo zrozumiałem tak :

 

-Multiplayer do ETS2 będzie dostępny tylko i  wyłącznie dla użytkowników z wersją systemu 64-bitową.

-Nie planuje się stworzenie wersji 32-bitowej.

 

Czyli mając windowsa 7 32-bitowego nie pogram sobie przez internet w Euro Truck Simulator ?

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem to bo zrozumiałem tak :

 

-Multiplayer do ETS2 będzie dostępny tylko i  wyłącznie dla użytkowników z wersją systemu 64-bitową.

-Nie planuje się stworzenie wersji 32-bitowej.

 

Czyli mając windowsa 7 32-bitowego nie pogram sobie przez internet w Euro Truck Simulator ?

 

ETS2MP a nie ETS2. W ETS2 pograsz na 32bitach ale w MP nie.

76561198144664228.png
Link to comment
Share on other sites

Multiplayer do ETS2 jak i do ATS od wczoraj, czyli od wersji 0.2.0.6 jest tylko dla 64-bitowych wersji systemu oraz 64-bitowych wersji tychże gier.

 

Dla ETS2 wsparcie 32-bitowej wersji zostało zakończone (od momentu wydania pierwszej wersji Multiplayer'a do wersji 0.2.0.5.2) i wersja 32-bitowa nie będzie już wydawana.

 

Mając 32-bitowego Windows'a 7 możesz ZA DARMO zaktualizować system z wersji 32-bitowej do 64-bitowej. Warunkiem jest zaopatrzenie się lub pobranie obrazu systemu w wersji 64-bitowej. Polecam sobie przeczytać ten wątek oraz ten, a na pewno znajdziesz odpowiedź na pytania jak zaktualizować system.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Multiplayer do ETS2 jak i do ATS od wczoraj, czyli od wersji 0.2.0.6 jest tylko dla 64-bitowych wersji systemu oraz 64-bitowych wersji tychże gier.

 

Dla ETS2 wsparcie 32-bitowej wersji zostało zakończone (od momentu wydania pierwszej wersji Multiplayer'a do wersji 0.2.0.5.2) i wersja 32-bitowa nie będzie już wydawana.

 

Mając 32-bitowego Windows'a 7 możesz ZA DARMO zaktualizować system z wersji 32-bitowej do 64-bitowej. Warunkiem jest zaopatrzenie się lub pobranie obrazu systemu w wersji 64-bitowej. Polecam sobie przeczytać ten wątek oraz ten, a na pewno znajdziesz odpowiedź na pytania jak zaktualizować system.

Dokładniej to pierwszy z podanych linków, post #18

#SaveYourInternet #DeleteArt13

https://saveyourinternet.eu

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kaskader, niby jak Twojemu koledze TruckersMP działa na x86? Nie jest możliwe odpalenie programów x64 na x86.

 

If you want to ask anywhere on forums whenever 32-bit version of MP will be supported in future, try to start GTA V on your 32-bit machine before checking game's system requirements.

Instead of quoting the post above, use the ^ character. The character is actually pointing to the post above.

How to fix sudden steering issue on your USB steering wheel

Link to comment
Share on other sites

  • Kap. locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.