Jump to content

Bardzo ważna informacja - 64bit


mwl4

Recommended Posts

Rozumiem, że jesteś tym nieszczęśliwym posiadaczem Windowsów XP?

Akurat (na moje szczęście) mam Windows 10 Home. :D

Z tymże problem jest kilka problemów - mam dysk 500 GB przy czym mam już zainstalowane sporo oprogramowania, którego używam.

Musiałbym od razu znaleźć jakieś DDR2 przynajmniej kości 2x4GB, bym miał też dla pozostałych rzeczy, wymienić zasilacz na 500W (mam 350 w danej chwili i czasem aż się prosi o mocniejszy)...

Dużo mógłbym wymieniać, a już prędzej może sobie kupię części do nowego kompa.

U mnie są dwie opcje - czekać albo kupować "stare" części.


Gwoli informacji i uświadomienia wszystkich, osoby posiadające systemy: Windows Vista, 7, 8, 8.1 oraz 10 w wersji 32-bitowej mogą legalnie zainstalować 64-bitową wersję na tym samym kluczu produktu, kwestią pozostaje tylko pozyskanie odpowiedniej płyty lub jej obrazu, którą w przypadku starszych systemów Microsoft nie udostępnia, co innego w przypadku systemów 8 wzwyż.

Tym przynajmniej mi oszczędziłeś nerwów. xD


Zreszta jak już jest ten temat...

Czy karta graficzna zależy również od tego, jaki system można zainstalować?

Link to comment
Share on other sites

 

Czy karta graficzna zależy również od tego, jaki system można zainstalować?

 

Sama karta generalnie nie ma nic do tego, bardziej będzie to kwestia sterowników, ale jeżeli posiadasz w miarę aktualną grafikę to nie będzie problemu.

Link to comment
Share on other sites

Mój zestaw

Procesor - AMD Athlon 64 X2 5000+ (2x2,60 GHz/64bit)

Karta graficzna - Gainward GeForce 9600 GT 512 MB (na szczęście jeszcze aktualna, bo ostatni driver był kompatybilny z Windows 10)

Płyta główna - Gigabyte M56S-S3

Pamięci RAM - Kingston (2x1GB DDR2)

Dysk twardy - WD Blue 500GB

Zasilacz - Modecom 350W

 

Sprzęt w miarę aktualny, mimo prawie 10 lat.

Raz czyszczony, wtedy też był również zmieniany system z WinXP na Win7 HP.

Wiem, że co niektórzy będą uważać, że to badziew, ale ETS2 bardzo dobrze mi chodzi. (przy 10 FPSach też daję radę xD na ustawieniach wysokich)

Link to comment
Share on other sites

Mój zestaw

Procesor - AMD Athlon 64 X2 5000+ (2x2,60 GHz/64bit)

Karta graficzna - Gainward GeForce 9600 GT 512 MB (na szczęście jeszcze aktualna, bo ostatni driver był kompatybilny z Windows 10)

Płyta główna - Gigabyte M56S-S3

Pamięci RAM - Kingston (2x1GB DDR2)

Dysk twardy - WD Blue 500GB

Zasilacz - Modecom 350W

 

Sprzęt w miarę aktualny, mimo prawie 10 lat.

Raz czyszczony, wtedy też był również zmieniany system z WinXP na Win7 HP.

Wiem, że co niektórzy będą uważać, że to badziew, ale ETS2 bardzo dobrze mi chodzi. (przy 10 FPSach też daję radę xD na ustawieniach wysokich)

 

Po pierwsze primo : Przestaw detale graficzne na medium lub low - Lepiej grać płynniej :D ( nie będziesz lagował innym graczom)

Po drugie primo: jeżeli posiadasz wolne sloty na pamięć - dokup na allegro ( ddr2 1gb są za śmieszne pieniądze) :P

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze primo : Przestaw detale graficzne na medium lub low - Lepiej grać płynniej :D ( nie będziesz lagował innym graczom)

Po drugie primo: jeżeli posiadasz wolne sloty na pamięć - dokup na allegro ( ddr2 1gb są za śmieszne pieniądze) :P

1 - Spokojnie, ja na 720p gram. :D

2 - Musiałbym wymienić obie, bo jak napisałem - mam dwie kości pracujące w Dual Channel.

Link to comment
Share on other sites

Arusf twoja grafika Gainward GeForce 9600 GT 512 MB* rozumiem że wspiera SLI ? czy posiadasz drugi slot na płycie głównej ?

Jeżeli technicznie jest możliwość, to po zainstalowaniu drugiej takiej samej grafiki zyskasz FPS'y pozwalające grać płynnie przy twoich ustawieniach detali ( ewentualnie lekkim zmniejszeniu)

 

 ps: Jednak do Rotterdamu nie polecam wjeżdżać  :lol:

 

 

 

*Twój model dostępny jest na allegro w cenie poniżej 90 zł

Link to comment
Share on other sites

Arusf twoja grafika Gainward GeForce 9600 GT 512 MB* rozumiem że wspiera SLI ? czy posiadasz drugi slot na płycie głównej ?

Jeżeli technicznie jest możliwość, to po zainstalowaniu drugiej takiej samej grafiki zyskasz FPS'y pozwalające grać płynnie przy twoich ustawieniach detali ( ewentualnie lekkim zmniejszeniu)

Niestety płyta główna zawiera tylko jeden PCI-E x16. :(

Mogę natomiast zakupić dodatkowe pamięci, bo (nie zauważyłem tego) mam dodatkowe jeszcze 2 sloty.

Ewentualnie zakupię nowe 800 MHz, by komp szybciej działał. XD

Link to comment
Share on other sites

@mwl4

Chodzi tutaj nie o wersję serwera ale o wersję gry na serwerze. Tzn. jeden serwer, na którym będzie ostatnia wydana wersja x86 i nie będzie już dalej wspierana.

Rozwinę odpowiedź Michała żeby zbędnych pytań nie było. Nie będzie takiego czegoś bo wersja x86 i x64 musiałaby być przeportowana oddzielnie czyli 2x pracy więcej dla dewelopera/deweloperów

Tak na marginesie: Kim w ekipie jest Kat_pw, bo nigdzie info nie mogę znaleźć?

  • Upvote 1

76561198117924798.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.