Jump to content
Experiencing kernel error or random crashes on TruckersMP Island? ×

Multiplayer + RusMod + wersja ETS2 + ETS2MP


Jasza

Recommended Posts

Witam.

 

W zeszłym roku grając w ETS2MP miałem dodaną mapę z Białorusią i Rosją (przejazd bodajże przez Białystok). Wszystko działało idealnie (mp do granic kraju, a poźniej offline przez RU i z powrotem).

 

W chwili obecnej mam problemy z poprawnym zainstalowaniem RusMap. Rozumiem, że wymagane są DLC Goint East i Scandinavia, a sam RusMap wyszedł bodajże do wersji 1.2.1(?) ale mimo wszystko przy próbie wrzucenia plików do katalogu mod w grze, po chwili gra ląduje na pulpicie i nic z tego.

 

Czy są tu jacyś spece od mixowania modów, którzy mogliby odpowiedzieć mi na kilka pytań?

 

1. Czy pliki z RusMap (i ewentualnie Russian Open Spaces) należy wrzucić tylko do katalogu mod gry czy  też do katalogu mod ETS2MP (o ile w ogóle można zawartość waszego katalogu modyfikować)?

2. Jaka jest najnowsza działająca wersja RusMap i czy można prosić o link do pobrania?

3. Czy istnieje wersja, która nie wymaga DLC Scandinavia?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i proszę o odrobinę wyrozumiałości. Nie jestem dość "rozumny" w komputerowych sprawach, ;)

 

Pozdrawiam serdecznie.

Link to comment
Share on other sites

W zeszłym roku grając w ETS2MP miałem dodaną mapę z Białorusią i Rosją (przejazd bodajże przez Białystok). [...]

 

Jakim cudem to niby zrobiłeś? Od momentu wydania ETS2MP jakiekolwiek mody opórcz WinterModu oraz LateAutumnModu nie działają nie licząc drobnej wpadki przy wydawaniu jednej z wersji gdzie dodatku nie zostały zablokowane (naprawiono to w ciągu kilku minut) oraz streamów na prywatnym serwerze Twórców modyfikacji.

 

Obecne wersje map ProMods oraz Poland Rebuilding są oficjalnie przeznaczone tylko dla wersji gry 1.21 (ProMods z Poland Rebuilding po zmianie wartości pewnego pliku dają sie uruchomić na 1.22), co do RusMap ostatnia oficjalna wersja wyszła na wersję 1.20, ale tutaj nie było problemu z grą na 1.21 lecz nie wiem jak sprawa się ma na wersji 1.22.

 

1. Mody do ETS2 wrzucamy tylko i wyłącznie do katalogu \\Dokumenty\Euro Truck Simulator 2\mod\.

 

2. SCS Software Forum: RusMap v1.5.2 (1.20.x) (Update 02.09.15) (REL)

 

3. Jeżeli się nie mylę to kiedyś RusMap nie potrzebował ani DLC Going East, ani DLC Skandynawii, ale aby posiadać taką mapę należałoby się cofnąć ładnych parę wersji w tył zapewne w okolicę maja kiedy Skandynawia ujrzała światło dzienne.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

 

Jakim cudem to niby zrobiłeś? Od momentu wydania ETS2MP jakiekolwiek mody opórcz WinterModu oraz LateAutumnModu nie działają

 

Jak już wspomniałem, jestem mało kumaty w tych komputerowych sprawach. Jeden z moich znajomych, który gra razem ze mną dał mi ten link. Ściągnąłem ówczesną wersję mapy Rus, zainstalowałem wedle jego wskazówek i działało tak jak opisałem wyżej. Jak kolega się pojawi, nie omieszkam spytać, ale wątpię żeby kojarzył po takim czasie.

 

Dziękuję za odpowiedzi na resztę pytań.

 

PS: czy dziś lub jutro pojawi się nowa wersja MP pod 1.22? Dzięki.

 

Wesołych Świąt życzę.

Link to comment
Share on other sites

Mu chyba chodzi o to że on pojechał na MP do granicy Polsko-Białoruskiej, włączył Singla, włączył mody i pojechał tam dalej. I później jak wrócił to odpalił MP.

 

Nie. Jechałem na MP pod granicę, wywaliło mnie offline, a następnie bez przeładowywania/wyłączania/dezaktywowania modów, mogłem jechać dalej.

Link to comment
Share on other sites

Nie. Jechałem na MP pod granicę, wywaliło mnie offline, a następnie bez przeładowywania/wyłączania/dezaktywowania modów, mogłem jechać dalej.

 

Tak być nie mogło. Nawet jeśli miałeś włączone te mody w poprzedniku obecnego Menedżera Modów to one i tak przy uruchomieniu ETS2MP się automatycznie wyłączały i nie było możliwości wyjechania po za standardowy obszar mapy ani online, ani offline. No chyba, że mówimy o innych Multiplayerze, ale z tego co wiem to na tą chwilę mamy tylko jeden.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Tak być nie mogło. Nawet jeśli miałeś włączone te mody w poprzedniku obecnego Menedżera Modów to one i tak przy uruchomieniu ETS2MP się automatycznie wyłączały i nie było możliwości wyjechania po za standardowy obszar mapy ani online, ani offline. No chyba, że mówimy o innych Multiplayerze, ale z tego co wiem to na tą chwilę mamy tylko jeden.

 

Nie bardzo mam jak się odnieść do tego. Żadnych filmów ani screenów nie robiłem, tak więc jedyne co mogę to napisać. I nie był to inny MP, tylko właśnie ten. Ale generalnie skoro Mapa RU i tak nie działa pod nowy patch, to chyba wszystko w tej kwestii. :)

Link to comment
Share on other sites

Cuda jakieś... Żadne mody (oprócz tych wykorzystujących oryginalne pliki i definicje gry) nie działają na MP, a tu ktoś wyskakuje, że grał na MP i mod działał  :o

No chyba że Michał w którejś wersji gry zapomniał zdezaktywować modyfikacje na MP :P

 

Święta idą, to i cuda. ;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.