Jump to content

Komputer się zacina.


Tristam

Recommended Posts

Bawiles sie kiedys urzadzeniem do mierzenia pobieranej mocy przez komputer ? chyba nie ! Ja posiadajac procesor fx 8320 krecony do 4,4 ghz i modowana karta graficzna hd 6950@70 tez podkrecna jeszcze podczas obciazenie mialem ok 400W podieranej mocy ! To ze na procesorze pisze 77W to nie znaczy ze tyle pradu pobiera bo TDP sie odnosci do innej wartosci :) Poza tym jesli od nowosci karty ma takie problemy to jak sie przegrzala ? Od nowosci nie rozkrecal karty a temperatury nadal ma ok. Pomysl zanim cos napiszesz! Podalem jeden watek na forum gdzie bylo ich wiecej i wystarczy poszukac jak ludzie sobie radzili i co dostawali z poworotem z serwisow. Jesli podkrecisz karte i zabraknie jej pradu to bedziesz mial dokladnie takie objawy.

 

 

Do autora obniz taktowanie o 100mhz na pamiecy i rdzeniu karty i przetestuj jak bedzie wszystko ok to znaczy ze mam racje i karcie brakuje wiekszego napiecia na tych taktowaniach standardowych.

Super, ale nie spinaj sie tak bo starego wys****. I prosze troszeczke grzeczniej nastepnym razem! Kazdy ma inne doswiadczenia z tym i kazdy moze wyrazic swoja opinie, moze kto wie, przyda sie. W tym przypadku napisalem to co zrobilem gdy mi sie przydarzyla podobna sytuacja.

I nigdzie nie uzylem tego slowa ani jego pochodnej "przegrzanie" to tak na marginesie.

A tak wgl, powiedz mi co mu da obnizenie taktowania, skoro moze to byc wada produkcyjna. Tak czy siak albo nowa karta albo serwis albo do osoby ktora sie zna na tym.

Nie po to kupil karte by obnizac taktowanie. :)

Pamietam ze kiedys byl program ktory chyba sprawdzal ilosc artefaktow... ale to testowalem na Radeonie .. kiedys kiedys...

Sprobuj zrobic jakies logi diagnostyczne GPU etc podczas pracy grafiki.

 

Pozdrawiam.

If you need help, please contact with Community Manager.


 


Recruitment for In-game AdministratorOFF 


>>> How to become admin? Click here! <<<


Recruitment for Forum moderator: OFF


Recruitment for SupportOFF


Link to comment
Share on other sites

Bledy w programowaniu biosu zdarzaly sie w tych kartach czesto i gdy monitorowalem to sprawe po premierze karty( bo chcialem sobia jak kupic) wiedzialem co mam zrobic w razie takiej akcji bo przewertowalem mnostwo stron  o tej tematyce :) Obnizenie taktow spowoduje ze ustawione napiecie jesst za niskie dla standardowych taktowan i stad problem, ale na nizszych taktach karta powinna zachowywac sie poprawnie. To jest taka sama sytuacja jak z overclokingiem karty gdzie czasem podniesiesz taktowania do pownego progu jest ok ale powyzej musisz juz tez podniesc napiecie by stabilnosc byla poprawna tyczy sie to i porocka i grafiki :) za niskie napiecie powoduje niestabilnosc ukladu :) obnizenie taktowan nie niesie za soba zadnych ubocznych skutkow ba! nawet uklad bedzie 1-2 st chlodniejszy :) Jesli to sie powiedzie to bedzie znaczylo ze karta do standardowych taktowan potrzebuje wiekszego napiecia i trzeba edytowac bios i zmienic napiecie albo wgrac nowsza wersja. jesli nie pomoze to znaczy ze uklad jest zepsuty i raczej nic juz nie zrobimy :/ Sprawdzic nie zaszkodzi bo wymienic karte moze zawsze a przynajmniej do czasu zmiany pogra sobie bez bluescreenow :)

 

Co do spiny to sorry ale 750 watt zasilacz to gruba przesada  :) Gdyby mial i7 i crossfire 7850 to jeszcze rozumiem :P A tak co do zasilacza to nie liczy sie ilosc wat tylko jego certyfikat i marka:) Tracer tez wypuszcza zasilacze 750 watt ale efektywnosc takiego gowna jest na poziomie 55% czyli z 750W masz ok 400W i slabiutka linie 12v :/ Polecam poszerzyc wiedze o sprawnosci zasilaczy i czym sie kierowac przy wyborze bo cyferki to nie wszystko :) Pozdrawiam i nie zebym sie ciskal bo chce mu pomoc bez koniecznosci ladowania kasy na diagnostyke ktora mozna zrobic za free

Link to comment
Share on other sites

Bledy w programowaniu biosu zdarzaly sie w tych kartach czesto i gdy monitorowalem to sprawe po premierze karty( bo chcialem sobia jak kupic) wiedzialem co mam zrobic w razie takiej akcji bo przewertowalem mnostwo stron  o tej tematyce :) Obnizenie taktow spowoduje ze ustawione napiecie jesst za niskie dla standardowych taktowan i stad problem, ale na nizszych taktach karta powinna zachowywac sie poprawnie. To jest taka sama sytuacja jak z overclokingiem karty gdzie czasem podniesiesz taktowania do pownego progu jest ok ale powyzej musisz juz tez podniesc napiecie by stabilnosc byla poprawna tyczy sie to i porocka i grafiki :) za niskie napiecie powoduje niestabilnosc ukladu :) obnizenie taktowan nie niesie za soba zadnych ubocznych skutkow ba! nawet uklad bedzie 1-2 st chlodniejszy :) Jesli to sie powiedzie to bedzie znaczylo ze karta do standardowych taktowan potrzebuje wiekszego napiecia i trzeba edytowac bios i zmienic napiecie albo wgrac nowsza wersja. jesli nie pomoze to znaczy ze uklad jest zepsuty i raczej nic juz nie zrobimy :/ Sprawdzic nie zaszkodzi bo wymienic karte moze zawsze a przynajmniej do czasu zmiany pogra sobie bez bluescreenow :)

No wiadomo ze chlodniejszy, :) tylko za niskie taktowanie tez ma swoje zle strony z tego co wiem... (napieciowe chyba i BSOD - to samo z overvoltingiem). 

Takze czekamy na wyniki naszego kolegi :)

Wykresy i logi bylyby awesome :)

If you need help, please contact with Community Manager.


 


Recruitment for In-game AdministratorOFF 


>>> How to become admin? Click here! <<<


Recruitment for Forum moderator: OFF


Recruitment for SupportOFF


Link to comment
Share on other sites

No wiadomo ze chlodniejszy, :) tylko za niskie taktowanie tez ma swoje zle strony z tego co wiem... (napieciowe chyba i BSOD - to samo z overvoltingiem). 

Takze czekamy na wyniki naszego kolegi :)

Wykresy i logi bylyby awesome :)

i wlasnie te bsody zapewne pochodza od niskiego napiecia na karcie :/ wyzylowali zegary do 900mhz wstepne testy przeszly ale przy dluzszym korzystaniu karta jest niestabilna :/ A co do zasilacza to jego spc ma certyfikat gold wiec jest to 91% efektywnosci wyjsciowej czyli bardzo dobry zasilacz( lepszy jest tylko certyfikat platinium ) Czyli z 550 watt pobranej mocy oddaje ok 490 na wyjsciu :) 

Link to comment
Share on other sites

Obniżyłem taktowania. Brat będzie testował. Dam znać jak najszybciej. Co do zasilacza to jestem pewien że zaspokaja potrzeby podzespołów. Co do napięcia no. w msi afterburner ( czy jak to tam się pisze ) nie mogłem zwiększyć napięcia. Najprawdopodobniej mam zablokowane w biosie.

key-tag-ride-or-die-moto-key-tag-1_grand

 

Cel? Tak, kiedyś go miałem 
Marzenia swoje już dawno sprzedałem 
Moja wiara umarła pod płotem 
A nadzieję straciłem tej nocy

Link to comment
Share on other sites

Obciążałem te podzespoły ale oddzielnie. Teraz obciążę jednocześnie na jedną godzinę, zobaczymy co da.

 

Edit

Po 30 minutach komputer się zawiesił. Zauważyłem podczas obciążania, że temperatura na karcie graficznej gwałtownie spadła na 2-3 sekundy z 70 do 66 stopni jakieś 2 minuty przed zacięciem, jak i również FPSy. Często przez takie zachowanie karty graficznej powoduję wypadki w ETS 2 na multi jak jeżdżę z kumplami.  Pragnę poinformować że zasilacz mam od jakiegoś miesiąca i również na poprzednim takie zawieszenia się zdarzały.

Obniżyłem taktowania zegara i pamięci grafiki o 50MHz. Zrobiłem godzinny test programem OCCT oraz FurMark. Temperatura maksymalna procesora wynosiła 64oC lecz praktycznie cały czas utrzymywała się w przedziale 53-60oC. Grafika osiągnęła maksymalną temperaturę 64oC lecz pod koniec testu temeratura wynosiła już 60oC. I co najważniejsze komputera nie wywaliło  :D  Niedługo jeszcze potestuję komputer w grach i zobaczymy czy nie wywali. 

key-tag-ride-or-die-moto-key-tag-1_grand

 

Cel? Tak, kiedyś go miałem 
Marzenia swoje już dawno sprzedałem 
Moja wiara umarła pod płotem 
A nadzieję straciłem tej nocy

Link to comment
Share on other sites

Dam znać jutro czy były jakieś problemy. Jak nie będzie to wielkie dzięki za pomoc. Co do nowej karty graficznej do mojego zestawu to zastanawiałem się nad gtx950 gtx 960 oraz nad r9 380 2gb. Jestem można powiedzieć przyzwyczajony do radeonów. Jaka karta byłaby najlepsza do mojego zestawu? Zaznaczę że gram w ets2, gra v, Cs:go.

key-tag-ride-or-die-moto-key-tag-1_grand

 

Cel? Tak, kiedyś go miałem 
Marzenia swoje już dawno sprzedałem 
Moja wiara umarła pod płotem 
A nadzieję straciłem tej nocy

Link to comment
Share on other sites

Wedlug mnie obnizenie za bardzo nic nie da a tylko oslabia karte. Ale to wedlug mnie.

 

Zalezy jaki masz budzet na nowa karte ??

 

Ze sredniej polki to moze jakiegos GTXa 550 lub GTX 650

 

Z troszke lepszej polki GTX 760

 

No i z tej lepszej polki to GTX 970 lub 980 ( ale tu juz koszta sa duze )

 

 

Jesli chodzi o Radeony to nic ci nie polece bo bardzo malo z nimi pracuje, nie lubie ich bo sie grzeja, pobieraja sporo pradu, itd :P Wole GTXy :)

uRAxDAU.png

Link to comment
Share on other sites

Na nową kartę mam budżet +/- 1000 zł. Muszę jeszcze kupić pastę termoprzewodzącą bo mi się skończyła ( to wydatek rzędu 24 zł :) )

key-tag-ride-or-die-moto-key-tag-1_grand

 

Cel? Tak, kiedyś go miałem 
Marzenia swoje już dawno sprzedałem 
Moja wiara umarła pod płotem 
A nadzieję straciłem tej nocy

Link to comment
Share on other sites

Jak znowu poleci błąd, to zacznij szukać nowej karty.

Osobiście polecam GTX 650 Ti Boost 2Gb. Mam ją ponad rok i nic się złego nie dzieje. W GTA V mam 60 fps przy słabym procesorze bo jest to Pentium G3420, czyli do demonów wydajności nie należy :).

On ma 1k zl na karte a Ty mu oferujesz 650ti boost :D

Spokojnie mozesz kupic nowke gtx 680, 760 

Link to comment
Share on other sites

On ma 1k zl na karte a Ty mu oferujesz 650ti boost :D

Spokojnie mozesz kupic nowke gtx 680, 760 

Ja właśnie zastanawiałem się nad GeForce GTX 760 i GeForce GTX 960 2GB. Po obejrzeniu kilku filmików na których porównują te grafiki jednak postanowiłem, że kupię GTX 960. Jest droższa od gtx 760 o 200 zł, ale pobiera mniej prądu.

key-tag-ride-or-die-moto-key-tag-1_grand

 

Cel? Tak, kiedyś go miałem 
Marzenia swoje już dawno sprzedałem 
Moja wiara umarła pod płotem 
A nadzieję straciłem tej nocy

Link to comment
Share on other sites

Sam bym polecił MSI GeForce GTX 950. Mam już ja od paru tygodni i na razie dla mnie jest starczajaca bo nie potrzebuje do najnowszych gier :P.

Pzdr

Jak grafika sprawuje się u ciebie w ets2 na singlu jak i na multi?

key-tag-ride-or-die-moto-key-tag-1_grand

 

Cel? Tak, kiedyś go miałem 
Marzenia swoje już dawno sprzedałem 
Moja wiara umarła pod płotem 
A nadzieję straciłem tej nocy

Link to comment
Share on other sites

Powiem Ci tak zależy w jakie gry grasz. Ja nie jestem bardzo wymagający ponieważ gram przeważnie w symulatory, dziś będę robić test grafiki na grze Mad Max, Moją wcześniejszą grafiką była GeForce GTX 550TI i widzę dużą poprawę w działaniu na multi. 

No ja przeważnie gram w Euro Truck Simulator 2. Grałem w GTA V ale po ostatnich aktualizacjach grafika nie pozwala na płynną grę. Czasem zagram w CS:GO, FIFA 15, Grid Autosport, Battlefiled 3. Na multi w te gry nie ma sensu grać jak przez grafikę zacina się komputer.

key-tag-ride-or-die-moto-key-tag-1_grand

 

Cel? Tak, kiedyś go miałem 
Marzenia swoje już dawno sprzedałem 
Moja wiara umarła pod płotem 
A nadzieję straciłem tej nocy

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.