Jump to content

Komputer się zacina.


Tristam

Recommended Posts

Witam. Od dłuższego czasu mój komputer zacina się tylko i wyłącznie podczas grania. W zarządzaniu komputerem  i podglądzie zdarzeń mam komunikat o krytycznym zdarzeniu Kernel-Power. Myślałem że to od zasilacza, ale jednak to nie to. Również sprawdziłem listwę, ale to również nie od tego. Obciążałem dwie kości RAM oddzielnie jak i razem. Program nic nie wykazał. Obciążałem dysk twardy - żadnych błędów. Karta graficzna była obciążana za pomocą programu FurMark przez godzinę. Max temperatura 64oC. Procesor pod obciążeniem 56oC. Może ty wiecie w czym tkwi problem? 

 

Edit:

BIOS jest aktualny.

key-tag-ride-or-die-moto-key-tag-1_grand

 

Cel? Tak, kiedyś go miałem 
Marzenia swoje już dawno sprzedałem 
Moja wiara umarła pod płotem 
A nadzieję straciłem tej nocy

Link to comment
Share on other sites

W procesach nie ma nic podejrzanego, w msconfig sterowniki do karty graficznej, java, audio i microsoft security 

 

 

Edit:

Dodam jeszcze, że gdy komputer się zatnie to brzęczy w głośnikach/słuchawkach i ekran czasem jest czarny, albo ma 2 cienkie pionowe paski naprzemiennie występujące np. szary i czarny, albo zielony i czarny

key-tag-ride-or-die-moto-key-tag-1_grand

 

Cel? Tak, kiedyś go miałem 
Marzenia swoje już dawno sprzedałem 
Moja wiara umarła pod płotem 
A nadzieję straciłem tej nocy

Link to comment
Share on other sites

Programem AdwCleaner przeczyściłem komputer ze śmieci. Co do kondensatorów na mobo nie są wybrzuszone.

key-tag-ride-or-die-moto-key-tag-1_grand

 

Cel? Tak, kiedyś go miałem 
Marzenia swoje już dawno sprzedałem 
Moja wiara umarła pod płotem 
A nadzieję straciłem tej nocy

Link to comment
Share on other sites

Obciążałem te podzespoły ale oddzielnie. Teraz obciążę jednocześnie na jedną godzinę, zobaczymy co da.

 

Edit

Po 30 minutach komputer się zawiesił. Zauważyłem podczas obciążania, że temperatura na karcie graficznej gwałtownie spadła na 2-3 sekundy z 70 do 66 stopni jakieś 2 minuty przed zacięciem, jak i również FPSy. Często przez takie zachowanie karty graficznej powoduję wypadki w ETS 2 na multi jak jeżdżę z kumplami.  Pragnę poinformować że zasilacz mam od jakiegoś miesiąca i również na poprzednim takie zawieszenia się zdarzały.

key-tag-ride-or-die-moto-key-tag-1_grand

 

Cel? Tak, kiedyś go miałem 
Marzenia swoje już dawno sprzedałem 
Moja wiara umarła pod płotem 
A nadzieję straciłem tej nocy

Link to comment
Share on other sites

procesor: Intel Core i5 3470

grafika: GIGABYTE Radeon HD 7850 1GB

zasilacz: Silentium PC Supremo M1 550W

pamięć RAM: 2x4GB GoodRam 1333MHz

dysk HDD: Hitachi 500GB

płyta główna: asus p8h61m lx3 r2.0

key-tag-ride-or-die-moto-key-tag-1_grand

 

Cel? Tak, kiedyś go miałem 
Marzenia swoje już dawno sprzedałem 
Moja wiara umarła pod płotem 
A nadzieję straciłem tej nocy

Link to comment
Share on other sites

Masz zaslaby zasilacz do tej konfiguracji sama karta bierze 500w dodaj procesor 77w i juz masz ponad 550w 

Co do karty graficznej się nie zgodzę. Karta pobiera 130 Watt ( według strony hwcompare ). To że w specyfikacji pisze że potrzeba minimum 500W nie oznacza że tyle ciągnie.

key-tag-ride-or-die-moto-key-tag-1_grand

 

Cel? Tak, kiedyś go miałem 
Marzenia swoje już dawno sprzedałem 
Moja wiara umarła pod płotem 
A nadzieję straciłem tej nocy

Link to comment
Share on other sites

Ja obstawiam problem z płytą główną lub z kartą graficzną. Ale bardziej bym postawił na grafike.

 

Zrób najpierw jak mówili wyżej chłopaki. Przeczyść komputer z wszelakiego badziewia. Odisntaluj niepotrzebne programy. Polecam też zrobić porządek w konfiguracji systemu / Uruchamianie ( które programy mają się wgrywać podczas uruchamiania systemu ) ustaw tylko te najpotrzebniejsze, reszta może być włączana przez ciebie.

 

Zawsze jak wiesz jak to zrobić to warto przeczyścić cały komputer / wszystkie podzespoły. Najlepiej kup sobie sprężone powietrze + jakiś pędzelek. Ładnie i ostrożnie wywalić cały kurz w kompie :) Warto też nałożyć nową paste na procka dla lepszego chłodzenia.

 

No i najważniejsze zaktualizuj wszystkie sterowniki. Przedewszystkim do grafiki. To też pomaga.

 

Jeżeli nic nie pomoże to zostaje przeinstalowanie systemu.

 

Jeżeli instalacja nowej windy nie pomoże to obstawiam na wadliwy sprzęt.

 

Pozdro

uRAxDAU.png

Link to comment
Share on other sites

Masz zaslaby zasilacz do tej konfiguracji sama karta bierze 500w dodaj procesor 77w i juz masz ponad 550w 

 

To co ty piszesz to do tego są inne objawy. Zwiechy kompa lub resetowanie się systemu. Albo co gorsza spalenie sprzętu

 

A co do zasilacza to lekko przegiąłeś z tymi 500watami :) Producent doradza aby mięc minimum 500W zasilacz ale nie że tyle potrzeba do działania karty :) karta weżmie maksymalnie do 150W.

uRAxDAU.png

Link to comment
Share on other sites

Ja obstawiam problem z płytą główną lub z kartą graficzną. Ale bardziej bym postawił na grafike.

 

Zrób najpierw jak mówili wyżej chłopaki. Przeczyść komputer z wszelakiego badziewia. Odisntaluj niepotrzebne programy. Polecam też zrobić porządek w konfiguracji systemu / Uruchamianie ( które programy mają się wgrywać podczas uruchamiania systemu ) ustaw tylko te najpotrzebniejsze, reszta może być włączana przez ciebie.

 

Zawsze jak wiesz jak to zrobić to warto przeczyścić cały komputer / wszystkie podzespoły. Najlepiej kup sobie sprężone powietrze + jakiś pędzelek. Ładnie i ostrożnie wywalić cały kurz w kompie :) Warto też nałożyć nową paste na procka dla lepszego chłodzenia.

 

No i najważniejsze zaktualizuj wszystkie sterowniki. Przedewszystkim do grafiki. To też pomaga.

 

Jeżeli nic nie pomoże to zostaje przeinstalowanie systemu.

 

Jeżeli instalacja nowej windy nie pomoże to obstawiam na wadliwy sprzęt.

 

Pozdro

- Taż właśnie tak obstawiałem na kartę graficzną, jeszcze po wymianie zasilacza byłem pewien w 75% ale wolałem zasięgnąć opinii innych osób.

- Komputer przeczyszczony ale to nic nie dało. W konfiguracji ustawione najpotrzebniejsze na start programy. Mam tylko potrzebne programy na komputerze.

- Podzespoły są czyszczone sprężonym powietrzem co 2-3 miesiące + filtry przeciwkurzowe odkurzaczem ;) . Pasta na procku niedawno wymieniona, nawet chłodzenie nowe aby była niższa temperatura.

- Sterowniki aktualne z tego co mi wiadomo bo tydzień temu aktualizowałem programem IObit.

- System niedawno od nowa instalowałem jakiś miesiąc temu.

key-tag-ride-or-die-moto-key-tag-1_grand

 

Cel? Tak, kiedyś go miałem 
Marzenia swoje już dawno sprzedałem 
Moja wiara umarła pod płotem 
A nadzieję straciłem tej nocy

Link to comment
Share on other sites

Ten czarny ekran i paski kolorowe wskazują jedynie jak dla mnie na wadliwą grafikę. Jak często ci się to zdarza ?

 

Czy za każdym razem muli w każdej grze ?

 

Czy muli komp podczas pracy na pulpicie i czy te paski się pojawiają ?

- No dzisiaj zwieszenie dwa razy się zdarzyło (raz w ETS 2 i raz w CS:GO)

- Nie w każdej grze się zawiesi komputer. W starsze tytuły komputer raczej się nie zacina. Mam tu na myśli np. RTL Ski Jumping 2007 ale w tę grę gram max 20 minut bez przerwy ;)

- Komputer nie "muli" podczas pracy na pulpicie ( najprawdopodobniej dlatego że aktywność grafy jest zbyt mała żeby miała na cokolwiek wpływ ). Co do pasków to pojawiają się gdy komputer się zawiesi. Częściej jest czarny ekran niż te paski.

key-tag-ride-or-die-moto-key-tag-1_grand

 

Cel? Tak, kiedyś go miałem 
Marzenia swoje już dawno sprzedałem 
Moja wiara umarła pod płotem 
A nadzieję straciłem tej nocy

Link to comment
Share on other sites

A czytałeś wcześniej że zasilacz został wymieniony ??

 

Psujący się ekran , czarny ekran lub paski kolorowe to jest jak dla mnie na 85% wina grafiki lub sterownika. Kolejne 14% to uszkodzona płyta. 1% inny problem.

 

Czy zrobiłeś tak jak ci napisałem wyżej ?? Przetestowałeś go na zaintegrowanej grafice ?

uRAxDAU.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.