Jump to content

Co się dzieje z karami za nieprzestrzeganie regulaminu gry?


RadaR

Recommended Posts

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że kary za zreportowane wykroczenia systematycznie maleją, a pomniejsze "błędy" pozostają bez echa.

Np: celowe spowodowanie zderzenia czołowego - Administrator wycenił na 24h bana, celowe zajechanie drogi i "przypadkowy" lag uzyskany szybkim zapisem natychmiast potem - uszło płazem.

Takich przykładów mam jeszcze kilka.

Nie chcę tu w żadnym wypadku wkraczać w kompetencje Administracji. Boję się tylko powrotu czasów kiedy duża ilość graczy utwierdzona w swojej bezkarności decydowała się na wniesienie nutki GTA do świata ETS

Czy to jakaś nowa polityka Administracji, czy są jakieś inne powody?

Są jakieś ramy w których Admin porusza się wybierając odpowiednią karę czy ma pełną dowolność w doborze wielkości ewentualnego bana?

Link to comment
Share on other sites

Wszystko zależy jak na daną sytuacje spojrzy admin oraz jakie dostarczysz dowody. Jeżeli jest to film gdzie wszystko widać może dobrze przyjrzeć się sprawie i dać surową karę. Natomiast jeżeli zamieścić tylko ss i dasz w podpisie że cię ramował to skąd ma to wiedzieć po SS często nie widać co się stało. Dlatego najlepiej dowody dostarczać w postaci filmów.

Procesor: Intel(R) Core(TM) i5-7600K CPU @ 3.80GHz

Karta graficzna: GeForce GTX 1060 6GB
Płyta główna: ASRock Gaming K4 
Pamięć: 16 GB RAM (użyteczne 15.95 GB RAM)
Bieżąca rozdzielczość: 1920 x 1080, 60Hz
System operacyjny: Microsoft Windows 10 Enterprise

Monitor: 

1)  AOC G2260VWQ6 GAMING!  

2) LG 40ub800v-za

Link to comment
Share on other sites

Pewnie te bany sa rozpatrywane przez nowych adminow, ktorzy boja sie dawac dluzsze bany aby nie byc oskarzonym o naduzycie. Jezeli nie zgadzasz sie z jakims banem ktory zglosiles (za krotkie...) to napisz do Clarkinatora, Vice-Project Managera.

 

A jezeli na nagraniu widac ze "sprawca" laguje, i np. zjezdza na twoj pas po wyprzedzeniu, to nie ma sensu banowac... Gra nie jest perfekcyjna, lagi sie zdarzaja. 

Link to comment
Share on other sites

Mamy swoje wytyczne co do banów i każdy ma minimalny czas i maksymalny czas trwania.

Zapewne chodzi Ci o report, który odrzuciłam - dlaczego?

Dlatego, że ewidentnie widać, że osoba reportowana ma mało klatek i ją laguje. Wysłałam film do dwóch administratorów i stwierdziliśmy, że nie ma powodu do bana ;)

  • Upvote 1

IzoBqI6.jpg  

 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

O tym mowie, daj linka do yt. 

 

Nie chcę ty linkować do YouTube (bo nie wiem czy to dozwolone) ale mówię sytuacjach jasnych i klarownych. Skąd na SS byłoby widać "lag".

Link to comment
Share on other sites

Ok, wiec jest tak jak pisalem. Bany rozpatrzyl nowy admin, w tym przypadku adminka, Patrycja. Po prostu nie chce naduzywac banow, i boi sie na poczatku dawac dluzsze kary. Kazdy admin tak mial, ja rowniez. Jezeli chcesz, napisz do Clarkinatora, a moze inaczej rozpatrzy te sprawy.

Link to comment
Share on other sites

Jak już napisałem decyzja Admina zapadła i jak dla mnie koniec tematu w przypadku tych wykroczeń.

Podkreślam, że martwi mnie pobłażliwość i nie chodzi tu o Patrycję. To nie pierwszy mój report który rozpatrywała.

Chodzi mi o to że kilka miesięcy temu za takie coś byłby tydzień a teraz raczej 3 dni to max czego się można spodziewać.

Link to comment
Share on other sites

No jezeli rozpatrywala inne twoje reporty to tam tez przeciez nie chciala zbytnio dawac dlugich banow z powodow ktore wymienilem wyzej... 

Link to comment
Share on other sites

Swoją drogą nie znajduję wytłumaczenia dla sytuacji w której czyjś ping powinien być moim zmartwieniem.

No jezeli rozpatrywala inne twoje reporty to tam tez przeciez nie chciala zbytnio dawac dlugich banow z powodow ktore wymienilem wyzej...

Tamte bany były OK (jak na obecne standardy kar)
Link to comment
Share on other sites

dokładnie, ostatnio też moje reporty spotkały się z dość dużą pobłażliwością, według mnie niezasłużoną... Ale chciałbym też wyrazić opinię o systemie kar. Moim skromnym zdaniem osoby, która na multi gra od niecałego roku, mniej więcej 2 godzinki dziennie (tak średnio), jako, że multiplayer istnieje już dosyć długo cała administracja powinna stworzyć taryfikator, konkretny taryfikator. Teraz mamy jedynie, że za dane wykroczenie grozi ban, nie wiadomo jaki, zależy od admina. Według mnie system należałoby stworzyć następująco (przykłady podaję dość randomowo):

-insulting stopnia 1 - słowa typu idiot, debil, asshole itd, są to, że tak powiem mało inwazyjne wyrażenia, więc ban też nie powinien być długi, załóżmy 2 dni

-insulting stopnia 2 - słowa typu f..k, b...h itp, słowa wulgarne i uwłaczające, ban powiedzmy 7 dni

I tak dalej z innymi przewinieniami, konkretne wartości za konkretne przewinienie, oczywiście nie da się przewidzieć wszystkich zajść, ale w razie takiego admin dodawałby nowy punkcik.

A i jeszcze jedna ważna rzecz-recydywa. Jeśli koleś raz zrammował dostał tydzień, gdy rammuje po raz kolejny kara musi być większa, bo się nie nauczył na błędzie, załóżmy 2 tygodnie, potem miesiąc i 4 raz przekracza to samo i perm.

Takie jest moje zdanie, wiem, że ten temat był już poruszany, ale przy okazji tego chciałem wyrazić swoją opinię na temat, moim zdaniem, słabego systemu kar. Pozdrawiam tych, co doczytali :D

Link to comment
Share on other sites

Kazdy przypadek jest inny, ogolne rysy taryfikatora sa. Co do recydyw to po 5 banach uzytkownik dostaje miesiac przerwy od ETS2MP, po 10 banach dostaje juz wieczny odpoczynek.

Link to comment
Share on other sites

Taryfikator jest dostępny kolego u samej góry , gdzie jest angielska sekcja, dział "In-Game Rules".

Nie bój się - tam też jest wersja polska.


Nie mam pojęcia jedynie, dlaczego się kłócisz...

Przyszli nowi admini i zrozum, że na spokojnie muszą wszystko ogarnąć.

Gdyby było tak jak Ty mówisz, to równie dobrze mógłbym mieć bana już od dłuższego czasu za wiele wybryków.

Admin to człowiek - tak jak Ty.

Admin jest osobą, której decyzję nie wolno podważyć.

Admin ma zawsze rację.

Moim zdaniem - powinno zostać tak jak jest.

Każdy ma prawo do dostania słabszej kary, jeśli jeszcze w swoim życiu nie dostał żadnej kary oraz ma prawo do jej niedostania z powodów sprzętowych.

Ja raz miałem tak, że zacząłem wyprzedzać i nie mogłem dojechać do końca z powodu kompa.

Na szczęście obyło się bez kary.

Jak coś Ci się nie podoba, to lepiej, mówię Ci - odstaw MP na jakiś czas.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ja jestem zdania żeby przypierdzielić porządną kare żeby się nauczył kolejnym razem nie wymuszać nie jechać na czołowe zderzenie . Od jakiegoś czasu jeździmy po dwóch trasy i to co się dzieje na drogach to porażka . 

przykład 

Zjazd z autostrady jeden pas do jazdy na wprost grzecznie jedziemy lewym pasem prosto po prawej 2 osoby zjeżdżają z autostrady i nagle jak w nas nie od tyłu ktoś nie zaj... centralnie w środek nas 4 się wpakował nie musze mówić jak to sie skończyło . Podejrzewam że 110 miał na blacie jak w nas wpadł oczywiście reportowanie nie ma sensu bo nim ogarnąłem co się stało to typek już znikł z mapy nie wiem czy się wylogował czy co .

Dużo wypadków na autostradach jest przez ograniczenie prędkości ludzie nie potrafią opanować zestawu na zakręcie i nagle się wypierdzielą oczywiście użycie f7 to czarna magia a za nim nawet jak się jedzie te 90 to jest ciężko wyhamować 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Taryfikator jest dostępny kolego u samej góry , gdzie jest angielska sekcja, dział "In-Game Rules".

Nie bój się - tam też jest wersja polska.


Nie mam pojęcia jedynie, dlaczego się kłócisz...

Przyszli nowi admini i zrozum, że na spokojnie muszą wszystko ogarnąć.

Gdyby było tak jak Ty mówisz, to równie dobrze mógłbym mieć bana już od dłuższego czasu za wiele wybryków.

Admin to człowiek - tak jak Ty.

Admin jest osobą, której decyzję nie wolno podważyć.

Admin ma zawsze rację.

Moim zdaniem - powinno zostać tak jak jest.

Każdy ma prawo do dostania słabszej kary, jeśli jeszcze w swoim życiu nie dostał żadnej kary oraz ma prawo do jej niedostania z powodów sprzętowych.

Ja raz miałem tak, że zacząłem wyprzedzać i nie mogłem dojechać do końca z powodu kompa.

Na szczęście obyło się bez kary.

Jak coś Ci się nie podoba, to lepiej, mówię Ci - odstaw MP na jakiś czas.

Przykro mi, że nie zrozumiałeś ani słowa z tego co tu piszemy....

Nie chce zmiany decyzji, nie podważam, nie atakuję. Wyrażam swoje obawy i sugeruję postępowanie w przyszłości.

Wszystkie materiały to jedynie losowe przykłady.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze tylko dodam, że zarówno ja jak chyba każdy z nas czasem popełnia błędy. Ale wiecie co? Wystrczy zwykłe "sorry" na chacie. Każdy ma prawo do błędu ale celowe psucie zabawy innym to już inna kategoria.

Ja ze swoich nagranych wykroczeń wysyłam tylko takie które ewidentnie powstały w wyniku lekceważenia zasad lub nawet złośliwości. Chyba jeszcze nikt kto napisał choć słowo wyjaśnienia nie otrzymał ode mnie reporta. Nawet z wczoraj mam dwa takie filmy z pewnym polskim graczem. Przeprosil, napisalem "np" i rozjechaliśmy się każdy w swoim kierunku.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.