Jump to content

Cannot connect to server Hatası | Hiç Bir Servere Giremiyorum.!

MightyTR

Recommended Posts

Arkadaşlar ne virüs programım var nede güvenlik duvarım açık ets2mp ye tüm izinleri verdim gerek türkcell gerek vodafone gerek 4.5g internete bağlandım ama bir türlü orjinal steamden dlc ler ile aldığım ets2 mpye giremiyorum nedeninin ne olduğunuda bilmiyorum destek attım buraya yönlendirdiler bilen varsa yardımcı olursa sevinirim..

Cannot connect to server, it may be caused by your internet connection issues

10 seconds birşey diyor tekrar bağlanacan diyor ben 10 dakika bekliyorum gene olmuyor tüm sunucuları denedim 50 kişiliğide 2000 kişiliğide hep aynı hata lütfen yardımcı olun şimdiden teşekkürler...

#Saat ve tarihim güncel.

#Güvenlik duvarım v.s hepsi kapalı

#Win8 Kullanıyorum

#4.5G Bağlantıyıda denedim olmadı.

Arkadaşlar ne virüs programım var nede güvenlik duvarım açık ets2mp ye tüm izinleri verdim gerek türkcell gerek vodafone gerek 4.5g internete bağlandım ama bir türlü orjinal steamden dlc ler ile aldığım ets2 mpye giremiyorum nedeninin ne olduğunuda bilmiyorum destek attım buraya yönlendirdiler bilen varsa yardımcı olursa sevinirim..

10 seconds birşey diyor tekrar bağlanacan diyor ben 10 dakika bekliyorum gene olmuyor tüm sunucuları denedim 50 kişiliğide 2000 kişiliğide hep aynı hata lütfen yardımcı olun şimdiden teşekkürler...

#Saat ve tarihim güncel.

#Güvenlik duvarım v.s hepsi kapalı

#Win8 Kullanıyorum

#4.5G Bağlantıyıda denedim olmadı.

Öncelikle Türkiye 1 Nisan 2016 tarihinde 4.5G teknolojisine geçecek iken sizin şuan bunu kullanıyor olmanızı tebrik ederim(!) :)

Sorununuza gelecek olursak; Zamanında mobil modem ile multiplayera bağlanmayı bir süre denemiş biri olarak mobil modemlerin sunucularla bağlantıda çok sorun yarattığını söyleyebilirim. Mobil bağlantı haricinde normal internet bağlantınız var ise ve bağlanamıyorsanız modemi resetlemeyi ve internetde bulunan VPN programlarından birkaçını denemenizi öneririm.

System.out.println("Hello World!");

Öncelikle Türkiye 1 Nisan 2016 tarihinde 4.5G teknolojisine geçecek iken sizin şuan bunu kullanıyor olmanızı tebrik ederim(!) :)

1. İlk olarak olayı anlamadan konuşmamak gerek :) Arkadaşımız türkiye göçmeni olabilir başka bir ülkenin vatandaşı olabilir değilmi? Burada haklıyım sanırsam

Merhaba, @MightyTR bu konuda sizlere yardım etmeye çalışacağım lütfen yazdıktan sonra en kısa sürede mesajıma geri dönüş yaparsanız sevinirim :) Bu sorunu daha önce www.ets2mptr.com'da çözülmüş bulunmaktadır kaynak konuyu buradan inceleyebilirsiniz. Bende oradan izlenim yaparak sizlere aktarmaya çalışacağım, 

Bu konuda sırasıyla izleyeceğimiz / Yapmamız gereken adımlar 

• Oyunun sürümünün 1.21 olduğundan emin olun.
  • Modu kaldırın.
  • ETS2MP kurulum dosyasını tekrar indirin.
  • Bunun için şuraya gitmelisiniz.
  • Kurulumdaki işlemleri doğru bir şekilde yaptığınıza emin olun. Yani "Steam\steamapps\common\Euro Truck Simulator 2" klasörünü gösterdiğinizden emin olun.
  • Bunun için şuraya bakabilirsiniz.
  • Steam Kütüphanesine giderek oyunun üzerine sağ tıklayın.
  • Özellikler>Yerel Dosyalar> Oyun Önbelleğinin Bütünlüğünü Doğrula
  • ETS2MP 'yi yönetici olarak çalıştırın.
  • Bununla alakalı ana siteye bug ihbarı yapılmış, gelecek yeni güncellemede muhtemelen çözülecektir.

1. İlk olarak olayı anlamadan konuşmamak gerek :) Arkadaşımız türkiye göçmeni olabilir başka bir ülkenin vatandaşı olabilir değilmi? Burada haklıyım sanırsam

Turkcell? Vodafone? İlk önce mesajı okumadan konuşmamak gerek :) Bu sektörü ve teknolojiyi takip eden biri olarak yorum yapıyorum ki haklıda çıktım değil mi? Burada klavye başında oturup rastgele sallamıyor, araştırarak yazıyorum sanırsam.

Bu arada verdiğin link "versiyon hatası" sorununa ait, buradaki sorun sunucuya (servera) bağlanamama ile ilgili.

Merhaba, @MightyTR bu konuda sizlere yardım etmeye çalışacağım lütfen yazdıktan sonra en kısa sürede mesajıma geri dönüş yaparsanız sevinirim :) Bu sorunu daha önce www.ets2mptr.com'da çözülmüş bulunmaktadır kaynak konuyu buradan inceleyebilirsiniz. Bende oradan izlenim yaparak sizlere aktarmaya çalışacağım, 

Bu konuda sırasıyla izleyeceğimiz / Yapmamız gereken adımlar 

• Oyunun sürümünün 1.21 olduğundan emin olun.
  • Modu kaldırın.
  • ETS2MP kurulum dosyasını tekrar indirin.
  • Bunun için şuraya gitmelisiniz.
  • Kurulumdaki işlemleri doğru bir şekilde yaptığınıza emin olun. Yani "Steam\steamapps\common\Euro Truck Simulator 2" klasörünü gösterdiğinizden emin olun.
  • Bunun için şuraya bakabilirsiniz.
  • Steam Kütüphanesine giderek oyunun üzerine sağ tıklayın.
  • Özellikler>Yerel Dosyalar> Oyun Önbelleğinin Bütünlüğünü Doğrula
  • ETS2MP 'yi yönetici olarak çalıştırın.
  • Bununla alakalı ana siteye bug ihbarı yapılmış, gelecek yeni güncellemede muhtemelen çözülecektir.

Teşekkürler fakat kopyala yapıştır yapmışsın herhalde oyun 2.0.1 benim 1.2 nasıl yapacağım bilmiyorum dediğiniz işlemi yaklaşık 3-4 kere yaptım hatta ets2 yi bile tamamen kaldırdığım oldu yardımlarınız için gerçekten çok teşekkür ederim ama maalesef sonuç gene aynım  :(

@MightyTR modeminiz eskiyse sorun yaratıyor olabilir, imkanınız varsa yeni bir modem ile deneyin. Özellikle yakın zamanda tp-link marka modemin sorun çıkardığına şahit olduk. Ek olarak şu programı deneyebilir misiniz? https://www.goldenfrog.com/TR/vyprvpn/turkey-vpn

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.