Jump to content
Experiencing kernel error or random crashes on TruckersMP Island? ×

parkowanie na autostradzie a regulamin w grze


pirek007

Recommended Posts

Witam tak jak w temacie jak rozumiecie parkowanie (lewy bądź środkowy pas ruchu) na autostradzie a regulamin dotyczący gry ? Bo jak dla mnie to jest łamanie regulaminu a co gorsze strasznie kłopotliwe jak spotykamy kogoś takiego w trakcie wyprzedzania i jedyne co zostaje to gwałtowne hamowanie a osoba jadąca za nami raczej w nas przyłoży bo ktoś sobie zaparkował na lewym pasie ....

 

regulamin:

Blokowanie - Tymczasowy lub stały ban
Blokowanie drogi w ruchu lub drogi dostępu do obiektu oraz inne podobne rzeczy.

 

Konkretnie chodzi mi o przedstawioną sytuację tutaj :

 

https://youtu.be/4TY5UdUm0Oo

 

I żeby nie było potrafię rozróżnić osoby która dostała DC podczas jazdy i akurat się zalogowała to oczywiście taki ktoś będzie na lewym pasie i takiej sytuacji nie unikniemy ale tutaj gracz ewidentnie sobie "zaparkował" na lewym pasie ruchu włączył awaryjne i poszedł afk ....

 

A piszę to ponieważ ewidentnie jeden z adminów jest mega pobłażliwy bo wcześniej odrzucił report przeklinania / wyzywania pod argumentem że nie widzi złamania regulaminu i teraz sytuacja się powtarza

 

Można mi oczywiście zarzucić nadgorliwość że się czepiam biednego gracza przecież nic się nie stało itp. ale jeżeli jest to pierwszy ban takiego gracza to jak zobaczy że dostał bana to jest minimalny cień szansy że przeczyta regulamin "in-game" i w jakimś stopniu się do niego zastosuje

 

No nic rozpisałem się a teraz ciekawe jakie Wy macie na ten temat zdanie

Link to comment
Share on other sites

a co wg ciebie jest blokowaniem ? w definicji blokowania drogi nie ma ani słowa czy kowalski ma stać w poprzek drogi czy wzdłuż i to ja mam jechać poboczem bo ktoś parkuje na lewym pasie ? hello ruch prawostronny ?

 

edit:

 

z tego co widzę to użytkownik "I<3VODKA" swojego czasu też banował za afkowanie na autostradzie więc chyba nie jestem odosobniony w przekonaniu że jest to jednak blokowanie drogi

Link to comment
Share on other sites

No tak ale ja ciągle podkreślam sytuacje że jak będzie jechał konwój i ktoś ten konwój będzie wyprzedzał to będzie w głębokich 4 literach mimo że kowalski będzie stał tam gdzie stoi a stoi na lewym panie na autostradzie .... serio połowa osób na forum ciągle przytacza argumenty "realnego" jeżdżenia itp ale jak ktoś parkuje la lewym pasie na autostradzie to nie jest to blokowanie tylko parkowanie ...

 

czyli dla Ciebie jak ta sama sytuacja spowodowała by wypadek kilku osób to już było by to blokowanie ? przecież kowalski mógł zaparkować na poboczu i nie było by najmniejszego problemu

Link to comment
Share on other sites

Jeżdżę nie mało ale chyba nie zdarzyło mi się aby ktoś afczył na lewym pasie pomijając oczywiście osoby, które miały wypadek lub specjalnie blokują drogę.

 

teraz mi próbujesz powiedzieć że kowalski na filmiku który stoi afk na lewym pasie i włączył sobie awaryjne (tak robią ludzie stojący afk na poboczu) nie jest afk ? jeszcze za chwile okaże się że tam nikogo nie ma ... serio WooQash albo bawisz się w trola albo nie ogarniam twojego toku myślenia więc może zakończę wymianę zdań z Tobą bo to do niczego poza coraz bardziej absurdalnymi argumentami z twojej strony nie prowadzi

Link to comment
Share on other sites

Bez przesady... Nie mało osób widziałem jak stały na światłach awaryjnych i jakoś większych problemów z wyprzedzeniem/ominięciem nie miałem. W zwyczajny sposób wymijam i jadę dalej :) Rozumiem gdyby ktoś stał w poprzek na kilku pasach, wtedy screen/nagranie i do administracji, ale jeżeli nie przeszkadza to tak bardzo to nie ma sensu reagować ;) Ja niekiedy też tak stoję, co jest bardzo rzadką rzeczą, bo w większości sytuacjach staram się stanąć na poboczu lub pasie awaryjnym.

Jeżeli ciężarówka jest oświetlona/ma awaryjne to z daleka ją widać ;)

76561198117924798.png

Link to comment
Share on other sites

Admin na takie sprawy nie musi reagować, ma dużo innej roboty i dużo poważniejszych reportów niż takie coś, trzeba mieć naprawdę małą czułość skrętu kierownicy żeby takiego kogoś nie ominąć. Ostatnio było tak, stał koleś na światłach, zapaliło się zielone, a co on? Dalej stał. Dwóch typów co stali za mną już się wkurzyli i wyprzedzili, ja zrobiłem tak samo, gdy go wyprzedziłem na tych światłach, stała się tragiczniejsza rzecz...  :unsure: Dla ciekawskich, nie patrzyłem i koleś we mnie wbił, on poleciał na garaż a ja zostałem na drodze.

76561198144664228.png
Link to comment
Share on other sites

a moim zdaniem admin wlasnie powinien reagowac tez i na takie zachowanie bez przesad w takim wypadku mogl by zjechac na pobocze przynajmiej.

 

Na to, że ktoś stoi na pasie i ma włączone awaryjne? Że nie zdążył zjechać na pobocze? Jakoś to nie jest blocking/przeszkadzanie w rozgrywce, bo zawsze możesz taką osobę wyprzedzić i po kłopocie. Administrator KARZE za łamanie zasad gry. Za ramming czy umiejętne blokowanie CAŁEJ drogi bądź jej większej części, która uniemożliwia ludziom przejazd. A gdy trafiasz na osobę co stoi na jednym pasie, w dodatku na autostradzie, to co Ci szkodzi po prostu wyprzedzić? Różne zdarzają się sytuacje.

  • Upvote 1

IzoBqI6.jpg  

 

Link to comment
Share on other sites

Na to, że ktoś stoi na pasie i ma włączone awaryjne? Że nie zdążył zjechać na pobocze? Jakoś to nie jest blocking/przeszkadzanie w rozgrywce, bo zawsze możesz taką osobę wyprzedzić i po kłopocie. Administrator KARZE za łamanie zasad gry. Za ramming czy umiejętne blokowanie CAŁEJ drogi bądź jej większej części, która uniemożliwia ludziom przejazd. A gdy trafiasz na osobę co stoi na jednym pasie, w dodatku na autostradzie, to co Ci szkodzi po prostu wyprzedzić? Różne zdarzają się sytuacje.

 

Dobrze prawisz :) Sam mam takie sytuacje, że trzeba szybko lecieć i nie ma czasu na zjechanie na pobocze :)

  • Upvote 1

76561198117924798.png

Link to comment
Share on other sites

Aż weszłam sobie na SP i specjalnie dla kolegi db4ever zrobiłam malutki teścik z ruchem AI.

 

Podobnie działa to na MP (więc dużej różnicy nie ma)

 

1. Blokowanie CAŁEJ drogi - zablokowanie przejazdu jakimkolwiek pasem (karane)

 

CTmz2je.jpg

 

2. Zablokowanie/zatrzymanie się na jednym pasie - pozostałe pasy przejezdne. Ruch Al omija zablokowany pas (ten sam manewr można spokojnie wykonać na MP)

 

rAdFDbD.jpg

 

Także tego :D

  • Upvote 1

IzoBqI6.jpg  

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.