Jump to content

Odlagowanie.


1ithe [pban]

Recommended Posts

Witam!

Jestem Stałym graczem ets2. Piszę tu aby ktoś mi pomógł. Bym był bardzo wdzięczny.
Mój system:
Karta Graficzna: Geforce 7300 gt
Procesor: Athlon Dual 4000+
Ram 1,5 GB
wiem że to gó**o.
ale proszę pomórzcie mi. nie mam $$$$$$ na nowy komp.
ale jak odlagować ets2 na tym kompie? mam nadzieje ze pomozecie. 

plis.

Link to comment
Share on other sites

Nie "odlagujesz" (a właściwie nie "odklatkujesz"), nie ma szans. 

Ten sprzęt jest archaiczny. 

Parę lat temu miałem bardzo podobny, Athlon Dual 5200+, 4 GB, GF 7300GT. Do dzisiaj stoi u moich dziadków, ledwo na nim przeglądarka się uruchamia. 

I to jest dowód na to, że wciągu niespełna dekady postęp technologiczny w IT jest olbrzymi. Właściwie to jest jeden wielki krok do przodu. Tego nie da się przeskoczyć. Musisz się z tym pogodzić, że nawet obecne zintegrowane karty graficzne w procesorach Intela mają lepsze osiągi niż ten 7300GT, który praktycznie jest okazem muzealnym. 

 

Lag - utrata synchronizacji połączenia sieciowego na wskutek wysokich zakłóceń sieci internetowej lub wysokich opóźnień łącza.

Klatkowanie - niska klatek na sekundę wyświetlanych na monitorze. Przyczyną jest zbyt słaby podzespół renderowania obrazu, który nie nadąża za wymaganą ilością obliczeń.

Nie wiem, dlaczego wciąż osoby mylą te dwa pojęcia...

R5 5600X + AiO ML240L // Asus ROG Strix B450-F // G.SKILL Trident Z 2x16GB 3733 Mhz CL16 // MSI GTX 1080 Armor @2000/5200 Mhz  // Corsair RM650x

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście że wszystko się da tylko trzeba chcieć. Twój komputer nie spełnia minimalnych wymagań gry więc nikt Ci z tego nic więcej nie wyczaruje. Technologia idzie do przodu i niestety aby grać w nowe gry musisz zainwestować w lepszy sprzęt - jeśli nie chcesz w niego inwestować - graj w stare gry ;-).

 

(zawsze możesz wejść w Moje Dokumenty/Euro Truck Simulator 2/ otworzyć plik config.cfg zmienić linjkę uset r_deferred "1" na uset r_deferred "0" i spróbować - trochę fps zyskasz kosztem dezaktywacji oświetlenia i innych bajerów)

  • Upvote 1

...

Link to comment
Share on other sites

Nie zawsze drogi kolego @up. Dodatkowym sposobem na "odlagowanie" jak to nazwałeś jest pewna zmiana w rozdzielczości. uset r_mode "1360x768x32x16" - Chodzi o dopisanie x16 po Twojej rozdziałce. Kosztem oczywiście jakości gry. Będzie to wyglądało jakbyś grał na skalowaniu nawet poniżej 25%, ale coś za coś.

  • Upvote 1
  • PC: Amd FX 8300 8x4,2GHz & 8GB ram & NVIDIA GeForce 1050
  • Mikrofon: LD Systems D 1013C USB Pop Filtr: LD Systems D914 Statyw: ah stands S5BE

Kierownica : Logitech Driving Force GT Klawiatura: Zalman ZM-K300M Myszka: A4 Tech Bloody V8 USB Słuchawki: Razer Electra

twitch.tv/marcinek_tv

Link to comment
Share on other sites

x0 zamieniasz na x16.

 

Nie działają światła bo to właśnie je wyłącza.

  • PC: Amd FX 8300 8x4,2GHz & 8GB ram & NVIDIA GeForce 1050
  • Mikrofon: LD Systems D 1013C USB Pop Filtr: LD Systems D914 Statyw: ah stands S5BE

Kierownica : Logitech Driving Force GT Klawiatura: Zalman ZM-K300M Myszka: A4 Tech Bloody V8 USB Słuchawki: Razer Electra

twitch.tv/marcinek_tv

Link to comment
Share on other sites

x0 zamieniasz na x16.

 

Nie x0, a zmieniasz x32.

Dokładnie to z 1280x720x32x0

na 1280x720x16x0

 

A na taki sprzęt, to jeszcze lepiej jak ustawisz tak:

1024x768x16x0

 

albo inne w odpowiednich proporcjach do Twojego monitora.

R5 5600X + AiO ML240L // Asus ROG Strix B450-F // G.SKILL Trident Z 2x16GB 3733 Mhz CL16 // MSI GTX 1080 Armor @2000/5200 Mhz  // Corsair RM650x

Link to comment
Share on other sites

Najlepszą opcją jest zmniejszenie nie tyle rozdzielczości, ale też i profilu obrazu.

Mam szczęście, że nie jestem w takiej sytuacji, w jakiej Ty jesteś, choć z drugiej strony - współczuję specyfikacji tego kompa.

Polecam te opcje, jakie koledzy wyżej zaproponowali wyżej, choć mimo wszystko jeśli chcesz widzieć, gdzie jest nadjeżdżająca ciężarówka kosztem jakości, to lepiej zmień ustawienia na minimum średnie lub niskie (choć to w ostateczności).

Jeśli będzie Cię stać, to ewentualnie zwiększ ilość RAMu (bo jak się domyślam jedziesz na DDR2 w trybie Dual Channel). do przynajmniej 2 GB lub 3 GB.

Choć (z tego co usłyszałem gdzieś) główny nacisk idzie na jeden rdzeń procesora.

Mam takie pytanie - system 32bit czy 64bit?

Link to comment
Share on other sites

Najlepszym Rozwiązaniem Bedzie  dokupic z 1 gb ramu <najlepiej 2 gb> wymiana karty graficznej na radeona 5770 lub gf 8600 gt < tani koszt > co do procesora rózniez przydałby sie mocniejszy , jeśli masz troche odłożonej kaski to do 1000 zł znajdziesz cos dobrego .

 

O ile autor ma na płycie główne złącze PCI-E. GeForce 7300GT najczęściej był wariantem ze starym łączem, czyli AGP.

Inwestowanie pieniędzy w ten sprzęt to strata czasu, pieniędzy i nerwów. 

  • Upvote 1

R5 5600X + AiO ML240L // Asus ROG Strix B450-F // G.SKILL Trident Z 2x16GB 3733 Mhz CL16 // MSI GTX 1080 Armor @2000/5200 Mhz  // Corsair RM650x

Link to comment
Share on other sites

Zależy, jaką ma specyfikację. + Podobny temat już jest. :)

Może coś tam znajdziesz -> http://forum.ets2mp.com/index.php?/topic/19440-ets2-a-laptop/

Wiem, że tam granica ceny jest wyższa, ale może coś tam ktoś powiedział na temat takiego laptopa.

Moim zdaniem - raczej ciężko będzie zagrać na laptopach z zintegrowanymi grafami. Choć od razu uprzedzam i proszę nie robić wielkiej burzy - nigdy nie grałem na laptopie.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.