Jump to content

Nowości w ETS2 1.22 - nowa fizyka opon oraz "Michelin DLC"


WooQash

Recommended Posts

Dzisiaj SCS przygotowało krótką lecz treściwą notatkę o jednej z nowości w ETS2 1.22. Jedną ze zmian będzie zmodyfikowana fizyka opon.

 

Od teraz opony będą wpływały na: zużycie paliwa, przyczepność w czasie deszczu oraz głośność podczas jazdy. Oczywiście zużycie opon będzie również wpływać na wspomniane wcześniej cechy.

 

ETS2_tyre_grading_001.jpg

Według zapewnień SCS'u będziemy mogli również dostosować rozmiar opon. Również zostanie wprowadzona możliwość kolorowania znaków producenta opon.

 

ETS2_tyre_colored_002.jpg

ETS2_michelin_scania_003.jpg

Niestety na próżno będzie nam szukać firmowych opon Michelin etc. w grze. Firmowe opony doda dopiero nowe DLC, które pozwoli na jeszcze większe zabawy z oponami.

Źródło: SCS Blog "It's all about the Tyres/Tires"

  • Upvote 1

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

SCS cały czas pracuję nad DLC z mapą, najprawdopodobniej Francji . Także trzeba cierpliwie czekać i kupować mniejsze DLC żeby wspomagać SCS w finansach. Żeby zrobić DLC mapowe potrzeba dużej ilością czasu oraz osób, co wiąże się oczywiście z odpowiednimi wypłatami dla osób pracujących przy projekcie. Trzeba brać pod uwagę także, że niedawno wyszło DLC Scandinavia. Także nie należy się spodziewać mapy szybciej niż w następnym roku bądź za 1,5-2 lat :)

Link to comment
Share on other sites

Tylko ja nie zgadzam się z tym, że SCS "nas doi" i "wykorzystuje nasze portfele"? Czuję się inny kiedy tak piszecie ciągle, że SCS wyciąga od nas kasę :P

 

Według mnie to najwyższy czas pogodzić się z tym typem dystrybucji. Kiedyś nie było żadnych aktualizacji i też było dobrze, a teraz aktualizacje są to jest źle bo trzeba za coś zapłacić. Pierdołki powinny być za darmo... miło, że za ciężarówki i licencje do nich SCS nie każe nam płacić, bo żaden dusigrosz nie wydałby na nie pieniędzy chyba. Wszyscy teraz narzekają, ale nikt nie widzi ile dostaliśmy za darmo i tu nie chodzi nawet o same "dodatki" tylko o same funkcje gry.

  • Upvote 5

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

A ja powiem tak że wole by to SCS zrobiło i miało na to zgodę niż mieć coś za free i bez zgody więc nie panikujcie ze to DLC jest nie potrzebne . Własna naczepa ok też czekam na to  co do mapy Ci co narzekają czemu nie ma nowego terenu mapowego skoro tacy mądrzy jesteście to sami to zróbcie  i to tak by to miało ręce i nogi

narzekać tylko potraficie  zróbcie coś sami

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Rudy do tej pory nie miales licencji na opony i zyles w pelni szczescia a teraz wprowadzaja kilka markowych opon, ktore zpewne beda osiagami przewyzszaly te niemarkowe i by miec cos co sie dobrze trzyma drogi bedziesz musial siegnac do portfela. Jesli to bedzie tak wygladalo to zacznie robic sie niesmacznie, bo zapewne nie bedziesz mogl zdobyc rownie dobrych opon w grze bez wydawania $. Jesli parametry opon markowych i nie markowych beda takie same to wtedy ok kupi ten kto chce to posiadac dla "szpanu".   

Link to comment
Share on other sites

Tylko ja nie zgadzam się z tym, że SCS "nas doi" i "wykorzystuje nasze portfele"? Czuję się inny kiedy tak piszecie ciągle, że SCS wyciąga od nas kasę :P

Potrafię docenić twórcę kiedy za adekwatną cenę daje adekwatny produkt. A nie słabej jakości produkt za cene, za którą inne studia dają o wiele więcej (np. Payday 2). Ale nie ruszam tematu bo to temat rzeka :D Po prostu się zniechęciłem po zakupie akcesorii i zostane tylko przy kupnie dlc map ^^

MrCZM4t.png

Link to comment
Share on other sites

już ja widzę te markowe opony i pewnie wyjdzie tak samo jak z dodatkami do kabiny że zamiast dodać flagi państw to dodali loga ich własnej firmy porażka totalna i tutaj też pewnie będzie że zamiast dodać porządne firmy to dadzą jedna "znaną" a reszta jakieś pseudo markowe i cieszcie się z 2-3$ znowu wpadną na mnie zarobili z dodatkami do kabiny i to ostatnie dlc (poza mapami) jakie kupiłem

 

z drugiej strony to większość tych dlc kupują ludzie grający na multi bo nie można mieć modów to jakoś starają się urozmaicić rozgrywkę ....

Link to comment
Share on other sites

Michelin będzie na 100% co zapowiadali już wcześniej i co pokazują obecnie na screenach. Co do innych Firm? Póki co nie wiadomo, wydaje mi się, że będą dążyć do tego na pewno. SCS nie może sobie dodać od tak markowych opon, to wszystko kwestia licencji i kasy... no właśnie licencji i kasy, może kwestie licencyjne opon przekonają "maruderów", że jednak dodatek wart zapłacenia i wszystkie za darmo dostać się nie da :P

 

Edit. Teraz przeczytałem na fanpage'u SCS'u, że DLC będzie się składać ogólnie z dodatków Michelin, nie tylko w postaci opon ale również paintjobów (co widać na drugim screenie). Nazwa nowego DLC - "Michelin DLC".

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

 

Edit. Teraz przeczytałem na fanpage'u SCS'u, że DLC będzie się składać ogólnie z dodatków Michelin, nie tylko w postaci opon ale również paintjobów (co widać na drugim screenie). Nazwa nowego DLC - "Michelin DLC".

Jezeli to DLC będzie kosztowało z 5 euro znów to będę się śmiał, doda kilka opon i malowania tylko. Na co komu takie DLC? ;.;

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Edit. Teraz przeczytałem na fanpage'u SCS'u, że DLC będzie się składać ogólnie z dodatków Michelin, nie tylko w postaci opon ale również paintjobów (co widać na drugim screenie). Nazwa nowego DLC - "Michelin DLC".

 

No i właśnie o to chodzi kolejne dlc czysto kosmetyczne a w dodatku to kawałek DLC bo jak ktoś kupi dlc opony firmowe to by oczekiwał czegoś więcej niż 1 firmy i tak ja rozumiem że oni nie mogą od tak sobie dodać co chcą że muszą podpisać umowy itp. ale to jest ich problem ja jako klient oczekuję produktu wartego swojej ceny. W tej chwili wygląda to tak że podpisali umowę z michelin i poleciał tekst "po co starać się wiecej jak głupi ludzie zapłacą za 1 firmę" a za 3 miesiące zobaczymy "DLC - Goodyear" albo coś w tym stylu i tutaj jest to że ludzie mają dosyć bardzo słabych DLC.

 

Kolejna sprawa napisałeś że "że za ciężarówki i licencje do nich SCS nie każe nam płacić" jak nie przecież za grę musiałem zapłacić nie dostałem jej za darmo.

 

Argument że powinniśmy łykać wszystkie DLC jak pelikan tylko po to żeby mieli na wydanie aktualizacji mapy (np Francja / Hiszpania) też jest wyssany z palca ponieważ za DLC z mapami też będziemy musieli zapłacić czyli to nie jest tak że pracują za darmo i utrzymują się tylko z dlc ze skinami....

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Kolejna sprawa napisałeś że "że za ciężarówki i licencje do nich SCS nie każe nam płacić" jak nie przecież za grę musiałem zapłacić nie dostałem jej za darmo.

Brzmisz jakbyś miał pretensje do tego, że masz licencjonowane marki za to że musiałeś kupić gre.

Po za tym kupno DLC jest dobrowolne. Nikt Wam nie każe ich kupować, a że mają taki model biznesowy - ja bym się cieszył, że jest jak jest bo mogło by być o wiele gorzej. Spójrzcie chociażby na EA - gry przed premierą mają już zapowiedziane płatne DLC, które kosztują więcej niż kilka euro, a oddziałują o wiele bardziej na rozgrywke niż kilka zawieszek czy malowań.

Smooth shiftin brothers

Link to comment
Share on other sites

Z czystej ciekawości, wiesz mniej więcej kiedy to zapowiadali? Ciekawi mnie ile zajmuje SCS'owi zmiana tekstury jako nowego modułu i innych kolorów jako wariantów.

 

SCS Blog: "Rims and Tyres Upgrade" - 1 kwietnia 2015, czyli 7 miesięcy temu kiedy przygotowywali się do wydania wersji 1.17 wraz z DLC Skandynawia. Wtedy co prawda mówiło się nie tylko o Michelin'ie, lecz teraz też nikt nie zaprzecza, że wkrótce pojawią się inni producenci.

 

Kolejna sprawa napisałeś że "że za ciężarówki i licencje do nich SCS nie każe nam płacić" jak nie przecież za grę musiałem zapłacić nie dostałem jej za darmo.

Bardziej miałem na myśli te licencje, których nie było podczas premiery gry, a głównie chodzi mi o Mercedesa. Wydając grę SCS miało pewną ilość licencji na pojazdy, reszta była nielicencjonowana. Cena gry nie wzrosła przez te kilka lat, a wręcz można powiedzieć, że zmalała co w przypadku licencji jest odwrotnie, gdyż ich liczba rosła z biegiem czasu.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Jedno zasadnicze pytanie - KTO WAM KAŻE KUPOWAĆ DLC? Nikt. Więc nie rozumiem marudzenia. Kto chce niech nie kupuje, kto chce wspomóc twórców, żeby Ci niepłacący mieli dalsze udogodnienia (fizyka, opony, nie wiadomo co będzie jeszcze) to wspomoże. A kłótnie, czy ktoś kupuje czy nie uważam za zbędne, ponieważ powtarzam: NIKT NIKOMU NIE KAŻE KUPOWAĆ ŻADNEGO DLC. DLC nie są wymagane do gry. Koniec :)

logo-wotr.png

Link to comment
Share on other sites

Jedno zasadnicze pytanie - KTO WAM KAŻE KUPOWAĆ DLC? Nikt. Więc nie rozumiem marudzenia. Kto chce niech nie kupuje, kto chce wspomóc twórców, żeby Ci niepłacący mieli dalsze udogodnienia (fizyka, opony, nie wiadomo co będzie jeszcze) to wspomoże. A kłótnie, czy ktoś kupuje czy nie uważam za zbędne, ponieważ powtarzam: NIKT NIKOMU NIE KAŻE KUPOWAĆ ŻADNEGO DLC. DLC nie są wymagane do gry. Koniec :)

Ludzie marudzą bo SCS wydaje jakieś dziwaczne DLC, bo po co komu kilka nowych wyglądów opon? ;,; Zamiast zrobić nie wiem, jakieś dodatki nowe np. lampy światełka itp.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.