Jump to content

Cannot connect to server problemi

Exburn

Recommended Posts

Arkadaşlar merhabalar uzun zamandır ets2mp oynuyorum son 2 haftadır oyuna giremiyorum bir türlü yani şöyle anlatayım, oyuna giriyorum login yapıyorum sür dediğimde araca geçtiğimde ''cannot connect to server it may be caused by your internet connection issue. You will be automatically reconnected within next 10sec.'' diyor ve sağ üst tarafdada OFFLINE yazısı çıkıyor her servera girip denedim Europe1, Europe2, A.B.D., Asia vs. ne kadar server varsa hepsinde bu hatayı alıyorum bunun sebebini bilen varmıdır acaba yardımcı olursanız gerçekten sevinirim.

Arkadaşlar merhabalar uzun zamandır ets2mp oynuyorum son 2 haftadır oyuna giremiyorum bir türlü yani şöyle anlatayım, oyuna giriyorum login yapıyorum sür dediğimde araca geçtiğimde ''cannot connect to server it may be caused by your internet connection issue. You will be automatically reconnected within next 10sec.'' diyor ve sağ üst tarafdada OFFLINE yazısı çıkıyor her servera girip denedim Europe1, Europe2, A.B.D., Asia vs. ne kadar server varsa hepsinde bu hatayı alıyorum bunun sebebini bilen varmıdır acaba yardımcı olursanız gerçekten sevinirim.

Bunun birçok nedeni olabilir, DNS ayarlarınız, modem ayarlarınız vs vs. Şimdi bu konu hakkındaki tüm ihtimalleri ve çözümleri yazmak oldukça uzun, internette detaylı arama yaparsanız bir çok açılmış konu ve çözümlerini bulabilirsiniz. Bunların en azından bir kısmını yapıp sonuçları ve bağlantı bilgilerinzle birlikte tekrar dönüş yaparsanız daha kolay yardımcı olabiliriz.

System.out.println("Hello World!");

Resmi türk topluluğunda aynı sorunu yaşayan bir arkadaş vardı daha sonra arkadaşın sorunu site sahibi yardımıyla çözüldü şuan sizin sorununuz o arkadaşla bir'e bir aynı durumdadır. 

Bu durum TP-Link modem kullananlarda görülür yani sizde bu sorunu yaşağınıza göre herhalde TP-Link modem kullanıyorsunuz. bu sorunu çözmenin tek bir yolu var. aşağıdaki videoyu izleyerek VPN kurarak bu sorunu halledebilirsiniz size bir rehber videosu vereceğim aşağıdaki rehber videosunu izleyerek nasıl VPN kurulur öğrenebilirsiniz, Umarım yardımcı olmuşumdur eğer sorununuz VPN kurduktan sonra düzeldiyse yazın. Teşekkürler.

Bunun birçok nedeni olabilir, DNS ayarlarınız, modem ayarlarınız vs vs. Şimdi bu konu hakkındaki tüm ihtimalleri ve çözümleri yazmak oldukça uzun, internette detaylı arama yaparsanız bir çok açılmış konu ve çözümlerini bulabilirsiniz. Bunların en azından bir kısmını yapıp sonuçları ve bağlantı bilgilerinzle birlikte tekrar dönüş yaparsanız daha kolay yardımcı olabiliriz.

Bu olayın aynısı resmi türk topluluğu forumda gerçekleşti eğer aktifseniz orada bilirsiniz. Ben aktif olduğum için yazıyorum. DNS ile alakası yoktur :) 

Bu olayın aynısı resmi türk topluluğu forumda gerçekleşti eğer aktifseniz orada bilirsiniz. Ben aktif olduğum için yazıyorum. DNS ile alakası yoktur :) 

İsmail bahsettiğin sayfanın moderatörüyüm, inan açılan konular kadar forum üzerinden, steam aracılığı ile veya farklı iletişim kanallarıyla konu oluşturulmaksızın bize bu tip sorunlar bildiriliyor ve her seferinde farklı sorun/çözüm kombinasyonlarıyla karşılaşıyoruz. Bahsettiğin sorun olma ihtimali var, fakat bu ihtimallerden sadece birisi, bunun gibi 5-6 çözüm yöntemi daha sıralamak mümkün. Dediğim gibi; sorun yaşayanlar en azından birkaç yöntemi deneyip ona göre dönüş yapar, bağlantı ve sistemleriyle ilgili bilgi verirlerse daha sağlıklı yardımcı olabiliriz. Bilgi için teşekkürler :)

System.out.println("Hello World!");

İsmail bahsettiğin sayfanın moderatörüyüm, inan açılan konular kadar forum üzerinden, steam aracılığı ile veya farklı iletişim kanallarıyla konu oluşturulmaksızın bize bu tip sorunlar bildiriliyor ve her seferinde farklı sorun/çözüm kombinasyonlarıyla karşılaşıyoruz. Bahsettiğin sorun olma ihtimali var, fakat bu ihtimallerden sadece birisi, bunun gibi 5-6 çözüm yöntemi daha sıralamak mümkün. Dediğim gibi; sorun yaşayanlar en azından birkaç yöntemi deneyip ona göre dönüş yapar, bağlantı ve sistemleriyle ilgili bilgi verirlerse daha sağlıklı yardımcı olabiliriz. Bilgi için teşekkürler :)

Anladım, orada zaten moderatör olduğunuzu biliyorum, ama hiç yorum yaptığınıza pek raslatmadım sizin bu yeni isminiz eski isminiz alper ile tanılıyorsunuz :D 

Modu belgelerimdeki klasör dahil silip tekrar kurun, modeminizi fabrika aylarına alıp tekrar kurun, oyuna girerken antivirüs/firewall varsa kapatın, sorun devam ederse port açın ( 42850) 

Firewall/Antivirus kapatma çözümlerini önermiş çoğu yabancı forumlardada burdaki forumlardada fakat hiç bir değişiklik olmadı TP-Link değil modemim Superonline fiber kullanıyorum Modemin markası Huawei HG255s'dir önceki modemimde böyle bir sorun yoktu fakan bu modemi aldığımdan beri sanırım giremiyorum mp moduna bununda arayüzü biraz değişik port açma olayını tam yapamadım çünkü başka biryerde vermişlerdi port ayarlarını, ayrıca modemide fabrika ayarlarına döndüremem çünkü süperonline o modemi kurarken ayarları vermiyor, arkadaşın göndermiş olduğu vpn olayına bir bakıcam ve geri dönüş yapıcam.

Birkaç gündür sürekli bakıyorum sanırım modem kaynaklı bir sorun bu eski modemime göre bu modemin arayüzü biraz farklı oldugu için tam olarak port açmayıda beceremedim sanırım internetten Huawei HG255s port açma diye arattırdığımdada sadece birtane anlatım linki var oda uzaktan dvr kameraya bağlanma olayı yani tam olarak açıklayıcı değil bilen bir arkadaş var ise mesaj atabilir mi bana.

Birkaç gündür sürekli bakıyorum sanırım modem kaynaklı bir sorun bu eski modemime göre bu modemin arayüzü biraz farklı oldugu için tam olarak port açmayıda beceremedim sanırım internetten Huawei HG255s port açma diye arattırdığımdada sadece birtane anlatım linki var oda uzaktan dvr kameraya bağlanma olayı yani tam olarak açıklayıcı değil bilen bir arkadaş var ise mesaj atabilir mi bana.

Alt alta yorumlar yapmayın lütfen. Cümlenizi tek bir metin halinde 1 kutuda belirtin eğer böyle alt alta spam yapmaya devam ederseniz yetkililer tarafından forumdan yasaklanabilirsiniz, veya uyarı puanı alabilirsiniz. VPN satın almalısınız, Kolay yönden çözünebilmesi için arkadaşım almıştı aynı sorunu yaşıyordu ondan biliyorum.. 

Herkez DNS kullanmayın yazıyor ama deneyin.

195.172.39.39

195.172.39.40

​​​

Merhabalar vermiş olduğunuzda malesef işe yaramadı Yandex DNS vs. birçok dns denedim fakat olmadı.

Alt alta yorumlar yapmayın lütfen. Cümlenizi tek bir metin halinde 1 kutuda belirtin eğer böyle alt alta spam yapmaya devam ederseniz yetkililer tarafından forumdan yasaklanabilirsiniz, veya uyarı puanı alabilirsiniz. VPN satın almalısınız, Kolay yönden çözünebilmesi için arkadaşım almıştı aynı sorunu yaşıyordu ondan biliyorum.. 

Peki önerebiliceğiniz bir VPN programı varmıdır ?

^

Öncelikle aradan 2-3 gün geçtikten sonra konuyu güncel tutmak adına mesaj spam değildir, sorununuz için google'dan free vpn bulup deneyin sorun devam ederse modemi değiştirin, vpn ile bağlanabiliyorsanız ticket atın gerekli kişiye aktarayım.

önceki modemde sorun yok diyorsunuz  yeni modeme tekrar kurulum yapın ayarlardan engellenen servis,port vs var mı diye bakın, olmazsa modemi değiştirin, sorun modemle ilgili.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.