Jump to content
  • 0

Problem z ETS2 MP


frizekPL

Question

witam. odkąd wszedł nowy patch multiplayer 0.2.0.3 mam problem z włączeniem gry.

a mianowicie wyskakuje mi błąd.

Instaluje wszystko tak jak zawsze i nigdy nie było problemu. jednak tym razem jest inaczej,

Po włączeniu gry wyskakuje taki komunikat

1.jpg

I mam pytanie co mam z tym fantem zrobić?

Pisałem do Supportu, odpowiedź dostałem następującą:

Cześć,
Prawdopodobnie nie masz uprawnień do korzystania z danego folderu. Spróbuj zainstalować MP w innym miejscu i uruchom jako administrator.

Pozdrawiam,

PatrycjaPL
Polish Support

 

 

dzięki za wielką pomoc, która na nic się zdała, bo to było napisane w innym komunikacie.

a i powracając do wiadomości od supportu. MP nie można zainstalować w innym miejscu niż tam gdzie jest ETS2 zainstalowany na steam.

Widać, że w supporcie jest cała ekipa profesjonalistów znających się na rzeczy, którzy mówią, żeby zainstalować MP w innym miejscu...

Wracając do sprawy.

Jednak problem z uprawnieniami rozwiązałem, instalując na nowo z wyłączonym antywirusem.

Problem jednak pozostał.

Reinstall gry nic nie dał, odinstalowanie całkiem z komputera MP i zainstalowanie na nowo również nic.

uruchamianie jako administrator bez większych rezultatów.

Szukałem na internecie co można w tym wypadku zrobić, ale nic nie znalazłem odnośnie ETS2. 

 

Nie mam pojęcia w czym tkwi problem, mam nadzieję, że ktoś z odwiedzających miał podobny problem i pomoże mi go rozwiązać.

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam,

frizqPL

Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

dobra udało mi się rozwiązać problem. 

po ponownym zainstalowaniu mp i próbie uruchomienia wyskoczył bład "system nie może uzyskać dostępu bla bla bla"

 

wziąłem wszedłem na steam, kliknąłem prawym na ETS 2 i przeglądaj pliki lokalne, miałem tam launcher do MP.

po dwukrotnym niewciśnięciu plik się otworzył.

Jestem właśnie na serwerze #EU1.

Dziwne, ale działa :)

Proszę o przeniesienie tematu do rozwiązanych :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

MP nie można zainstalować w innym miejscu niż tam gdzie jest ETS2 zainstalowany na steam.

Eeee... z tego co pamiętam to ETS2MP pobiera ścieżkę gry z rejestru więc jak najbardziej można zainstalować w innym miejscu :-). Poza tym na screenie wyraźnie widać że MP został zainstalowany w katalogu innym niż katalog ETS2.

Co do twojego błędu - bład nr 5 oznacza brak uprawnień [ERROR_ACCESS_DENIED]. Jeśli ustawienie uprawnień administratora nie pomoże zajrzyj we właściwości launcher.exe i sprawdź czy nie masz zaznaczonego blokowania pliku - następnie sprawdż czy plik eurotrucks.exe znajdujacy się w katalogu instalacyjnym gry /bin/win_x86/eurotrucks.exe również we właściwościach nie ma zaznaczonego żadnego blokowania.

Pozdrawiam.
Eryk

...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Najlepiej polecałbym Ci instalację ETS2MP i Steam'a na innym dysku niż C (lub samej gry, bo jest możliwa instalacja gry ze Steam na innym dysku). Problem jest taki, że instalując cokolwiek w folderze C:\Program Files\ należy posiadać uprawnienia administratora. Nie tyle być na koncie administratora co uruchamiać jako administrator, co z tego co widzę nie jest wymuszane przez instalator. Jeżeli nawet zainstalujesz MP z prawami admina to też należy uruchamiać launcher jako administrator. Spróbuj przejść cały proces instalacji MP oraz uruchamiania go nie jako dwuklik w ikonkę, tylko wybierz opcję "Uruchom jako administrator", a jeśli to nie zadziała to przeinstaluj wszystko na inną partycję lub dysk (D:, E:, etc.).
 
Co do informacji:

MP nie można zainstalować w innym miejscu niż tam gdzie jest ETS2 zainstalowany na steam.


To banialuki, Steam może być na C:, gra na D:, a ETS2MP na E: i wszystko MUSI działać, wszystko zależy od wspomnianych uprawnień administratora oraz zgodności wszystkich ścieżek zwłaszcza podczas instalacji tego ostatniego.

 

Ja osobiście mam zainstalowanego Steam'a wraz z grą w lokalizacji: "D:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Euro Truck Simulator 2\", natomiast ETS2MP w "D:\Program Files (x86)\Euro Truck Simulator 2 Multiplayer\" i wszystko działa jak należy pomimo, że według powyższej informacji od supportu powinno nie działać. Nie wiem czy jest to niewiedza, czy po prostu ktoś poszedł na łatwiznę i klepie tą regułkę aby ludzie nie majdrowali za dużo, i instalowali MP tam gdzie ETS2 aby ktoś co nie kuma się nie pogubił. Nie mi to oceniać, czy to błąd zamierzony czy nie, nie mniej ETS2MP i Steam wraz z grą można instalować dowolnie, ważne by mieć prawa administratora instalując je w folderach systemowych, które tych uprawnień potrzebują.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

  • 0

ets2 mp został zainstalowany w tym samym katalogu go ets2. nie wiem dlaczego pokazuje inaczej...

1.jpg

zrobiłem tak jak napisałeś, wszedłem we właściwości launchera i eurotrucks, sprawdziłem wszystko było w porządku,

wróciłem do pulpitu, prawym na ikonke multi-> otworz jako administrator i

2.jpg

znowu to samo

na moim komputerze jest jest tylko dysk C wiec nie mam mozliwosci zainstalowania gry na innym dysku

// Merged. / PatrycjaPL

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.