Jump to content
Experiencing kernel error or random crashes on TruckersMP Island? ×

[KUPIĘ] Kabel USB od kierownicy DFGT


xQuByte

Recommended Posts

Witam,

 

Mój kabel USB od DFGT uległ uszkodzeniu. Uszkodził się blisko kostki, więc pomimo prób napraw, to nie pomaga. Nie jest to wystarczająco pewne. Logo GT nie raz zaświeci się dłużej, gdy dobrze ruszy się kablem, a nie raz tylko mignie. 

 

Pomimo obrabiania kabla 4 razy, co dawało nowe próby, dalej kaplica.

 

Osobiście w Polsce nie znalazłem odpowiedniego kabla. Podobny jest tylko na EBay'u, który nie wiadomo, czy będzie pasował, a znajduje się w Hongkongu, więc ściągnie kabla za 6zł z drugiego końca świata jest już ostatecznością, dlatego szukam jeszcze gdzieś bliżej.

 

Dlatego pytam: Czy posiada ktoś sprawny kabel USB od DFGT, który mógłby mi odsprzedać? Cena takiego kabla waha się w okolicach 6zł, więc daje 10zł za kabel + przesyłka. Kabel w łatwy sposób wypina się z płytki w kierownicy.

 

Jeżeli znalazłyby się chętne osoby, które są pewne działania kabla, oraz wymontują go bez uszkodzenia (co powinien zrobić każdy, ponieważ jest to banalne) proszę o kontakt na PW.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Podpowiem Ci xQu, że możesz szukać jakiejś innej uszkodzonej kierownicy Logitecha. Ja wymieniałem kabel w DFGT od FFEX i wystarczyło wymienić tylko wtyczkę, ale to kwestia minutki. Skoro od FFEX kabel jest ok to zapewne od Momo i innych kierownic Logitech na pewno też.

 

Po prawdzie większej filozofii z kablem nie ma. Wystarczy dobrze obrobić kabel zachowując odpowiednie schematy.

  • Upvote 1

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

@Abed Szukam kabla od DFGT bezpośrednio, gdyż jest na płytce przeszkadzajka w postaci plastiku, w który wchodzi kostka -> http://i.imgur.com/Bh11fHZ.jpg. Poniekąd chciałem pójść na łatwiznę, bo teraz musiałbym kupić taką samą kostkę i w te pierdolnik metalowe wcisnąć obrobione przewody, zacisnąć i wtedy próbować, czy zadziała.

Link to comment
Share on other sites

Nie mam pojęcia jak to się stało, ale kabel po prostu wypadł z tych plastików, które go trzymały i chroniły przed urwaniem. Nie wiem od jakiego czasu, ale wystarczyło kilka przypadkowych pociągnięć, aby jednen z przewodów nie wytrzymał i wyrwał się z kostki, a ja teraz przez głupi kabel za 6zł nie mogę używać kierownicy :) 

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej napisac do Logitecha. Nie raz pokazywali ze ich produkty sa warte swej ceny.

Mnie prad kopal to mi nowa wyslali i starej nie chcieli brac :D.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.