Jump to content

Oyun Ekranına Canlı Harita Ekleme

[Ekip] Baranonen34

Recommended Posts

Oyuna canlı haritayı ekleyip yakınınızdaki oyuncuları görebilirsiniz, fakat en baştan belirtmek gerekiyor ki bunun için oyunun "tam ekran"ayarını kapatmalısınız ve haritayı görüntülemek için oyun boyunca internet tarayıcınızda ets2map.com adresini açık tutmalısınız. Yapacağımız işlem ise oldukça basit; internet tarayıcımızdan ets2map.com'ı açıp o ekranı oyuna ekleyeceğiz.

dfsdd.md.png

Bunu yapmak için öncelikle OnTopReplica programına ihtiyacımız var, buradan indirebilirsiniz. Kurulumu oldukça basit, küçük bir program.

Yapacağımız ayarlara gelecek olursak; programı kurduktan sonra açıyoruz, Right-click here to start (Başlamak için buraya sağ tıklayın) ekranı açılıyor. Sağ tıklayıp "Select window" seçeneğinden ets2map.com'ın açık olduğu tarayıcıyı seçip -whole- 'a basıyoruz.

1rNdlA.png

ets2map'ın açık olduğu küçük bir ekran ekliyor bize. Bu ekrana sağ tıklayıp "Select region" seçeneğiyle ekranın ne kadarlık alanının gösterileceğini seçiyoruz. (Harita harici kalan tarayıcı menülerinin ve toolbarların gözükmemesi için.)

rRE9o7.png

Ardından tekrar sağ tıklayıp "Show window border" seçeneğini kaldırarak çerçeveden de kurtuluyoruz. Sonra üzerine basılı tutarak oyunda ekranın neresinde durmasını istiyorsak oraya sürüklüyoruz. (Mouse tekerleği ile boyutunu ayarlayabilirsiniz.

Geriye oyuna girip "seçenekler"den Görünütü ayarlarında bulunan "Tam ekran" seçeneğini kaldırmak kalıyor.
Artık internet tarayıcınızda açık bulunan ets2map.com adresinden kendinizi haritada bulup, üzerinize bir kez tıklayarak haritanın sizi takip etmesini, bu sayede de oyunda çevrenizdeki oyuncuları görebilmeyi sağlayabilirisiniz.

Not: ets2map.com adresinden veriler aktarılırken yaklaşık 2-3 saniyelik bir gecikme ile geliyor, bu nedenle tam olarak anlık konum/görüntü vermemektedir.
Not: %75 saydamlık önerilir.
Not: Bu şekilde oyuna TV ekleyebilir veya bilgisayarınızdaki bir filmi ETS2 oynarken izleyebilirsiniz.

-ALINTIDIR-

• Upvote 5

baranonen34.png

Thank You Baranonen34.

Thank you so much Baran :D

Beyler hatırlatırım burası türk forumu türkçe konuşun şimdi millet anlamıyorum ayağına yatacak post falan kasacak aman diyim Böyle olanlarda var unutmamak lazım sonra gelen günlerde amacım o değildi, ben o amaçla yazmak istemedim falan filan ama sonra bir bakmışız'ki amacı post kasmakmış. Yani ben ilerleyen zamanlarda bu cümleden dolayı... Olayın çıkmamasını istiyorum ondan yazdım. :D 

Beyler hatırlatırım burası türk forumu türkçe konuşun şimdi millet anlamıyorum ayağına yatacak post falan kasacak aman diyim Böyle olanlarda var unutmamak lazım sonra gelen günlerde amacım o değildi, ben o amaçla yazmak istemedim falan filan ama sonra bir bakmışız'ki amacı post kasmakmış. Yani ben ilerleyen zamanlarda bu cümleden dolayı... Olayın çıkmamasını istiyorum ondan yazdım. :D 

Post kasanalar kendini çok belli ediyor. Adamın profil resmi yok bir gün de 20 mesaj atmış :D

Post kasanalar kendini çok belli ediyor. Adamın profil resmi yok bir gün de 20 mesaj atmış :D

Aynen eğer BlackMB bahsediyorsan omer abi tarafından kara liste alındı  :)

• 2 months later...
  • 5 months later...
On 01.07.2016 at 0:31 AM, DuzMantik said:

mesela peki ets 2 mpdeki ceza yiyebilecegin yada sana negatif etkisi olan şeyleri (trafik ışıkları, radarlar, hemzemin geçitler, kalabalık şehir veya yollar) gösteren bir harita modu var mı ? bilen var mı ? 

Kardeşim 1 yıllık konuyu hortlatma. Git yeni konu aç :D

• 7 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • Guest locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.