Jump to content

Oficjalny multiplayer????


Blondynek

Recommended Posts

Myślisz, że tylko Rootkiller potrafi takie rzeczy? Skoro napisali własny silnik i pod niego parenaście gier to co to za przeszkoda dodać synchro?

 

A w którym miejscu napisałem, że tylko Eryk to potrafi? Wiem, że jest pełno programistów dla których stworzenie synchronizacji pomiędzy graczami to pikuś.

 

Wracając do tematu: 

Oglądałem właśnie wywiad z Pawłem Seborem i powiem, że troszku niestosownie powiedział, że potrafią zrobić coś więcej niż tylko synchronizacja pomiędzy graczami... Skoro dla niego projekt Michała to tylko synchronizacja pomiędzy graczami, to ja dziękuje. 

76561198117924798.png

Link to comment
Share on other sites

Oglądałem właśnie wywiad z Pawłem Seborem i powiem, że troszku niestosownie powiedział, że potrafią zrobić coś więcej niż tylko synchronizacja pomiędzy graczami... Skoro dla niego projekt Michała to tylko synchronizacja pomiędzy graczami, to ja dziękuje. 

 

Nie widziałem tego wywiadu, ale z tego co piszesz wnioskuję, że chodzi o ekonomię, którą SCS może zbudować od podstaw w silniku gry natomiast mwl4 można powiedzieć wprost, że nie zaimplementuje ekonomii chociażby w GUI gry i na pewno nie była by ona "taka piękna" (chociaż nie twierdzę, że niefunkcjonalna, bo mogłoby się okazać, że mwl4 zrobiłby bardziej przyjazny dla vFirm z zarządzaniem przez www, czy coś) jak ta od SCS'u. Nie oszukujmy się, że obecnie to mamy głównie synchronizację graczy, bo ekonomii jako takiej nie ma i póki SCS nie skończy supportu (a wiemy, że nie skończy tak szybko) to możemy się nie doczekać ekonomii ze względu na brak przejścia do wersji beta obecnego MP.

  • Upvote 1

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak wy uważacie, ale dla mnie bynajmniej MP to nie tylko synchro :P

Apropo ekonomii: Paweł wspominał że będzie połączenie z World of Trucks. Wiem, że w tej chwili połączenie jest, ale to tylko serwis z zdjęciami. Mają zamiar zrobić coś większego, aby było funkscjonalne dla VSek ;) Zresztą zapraszam do wywiadu :)

https://youtu.be/YcBr-KUEv2Y

76561198117924798.png

Link to comment
Share on other sites

Ciekawa sprawa z tym multi bo jesli bylo by wsrod trafficow i np dla maks 32 graczy to tez niezla mysl :) nie stanowila by wtedy konkurencj dla projektu MWL4 i ciekawa alternatywe dla ludzi ktorzy maja juz dosc trolli w obecnym projekcie :) Dla VS-ek tez bylo by to calkiem niezle gdzie mozna bylo by robic zamkniete konwoje bez obaw ze jakas grupa ruskich turkow czy innego "dziadostwa" zechce nam popsuc zabawe. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

WoTr = MMO? :D 

ETS2 i ATS razem(chybe nie mylę że który wybierać i grać)?    Mógłbym tam będzie powstał kilka serwerów z każdym języków?... 

                                          76561198158535149.png                                                                                                                              ➡  My WoTr.                       

                                                                            Renault Premium: 500.000km 

                                                                            Renault Magnum: 257.500km   ▶

 

                                                                      

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli miałyby to być serwery o ilości 16, 32 lub 64 slotów (co jest według mnie bardzo prawdopodobne) to wydaje mi się, że konkretne osoby, które "postawiły" serwer otrzymywałby uprawnienia administratora dzięki czemu będą mogli wyrzucać "niewygodnych" graczy.

 

Patrząc na inne gry i ich tryby Multiplayer'a trzeba się spodziewać możliwości "stawiania" serwerów o małej ilości slotów. Mapa jest duża, ale na prawdę nie wydaje mi się aby SCS chciało mieć nad sobą serwery rzędu 1000+ slotów. Z jednej strony należałoby mieć na prawdę "pewną" ekipę, która trzymałaby nad tym opiekę, z drugiej strony jak widzimy na przykładzie tego Multiplayer'a nie jest łatwo napisać skrypty aby uciągnęły tyle osób na raz i aby wszystko było zsynchronizowane jak 1:1. Śmiem twierdzić, że SCS nie pójdzie na jakieś półprodukty typu pojawianie się na mapie 500 czy 1000m dalej, nie wierzę też w to, że wyludni swoje ulice aby były bez ruchu AI. Pomimo tego, że SCS może więcej pisząc MP od podstaw implementując ją prosto w grę jeszcze przed skompilowaniem, a nie po to nie i tak nie da się wycisnąć dużo więcej niżeli mamy lub możemy mieć obecnie tutaj.

 

Po za tym jestem ciekawy jak miałoby się do tego wszystkiego posiadanie DLC przez niektóre osoby do nie posiadania DLC przez pozostałe. Według mnie obecny stan rzeczy nie może pozostać i SCS powinno dążyć do tego, aby wszyscy gracze mięli dostęp do wszystkich plików.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli miałyby to być serwery o ilości 16, 32 lub 64 slotów (co jest według mnie bardzo prawdopodobne) to wydaje mi się, że konkretne osoby, które "postawiły" serwer otrzymywałby uprawnienia administratora dzięki czemu będą mogli wyrzucać "niewygodnych" graczy.

 

Patrząc na inne gry i ich tryby Multiplayer'a trzeba się spodziewać możliwości "stawiania" serwerów o małej ilości slotów. Mapa jest duża, ale na prawdę nie wydaje mi się aby SCS chciało mieć nad sobą serwery rzędu 1000+ slotów. Z jednej strony należałoby mieć na prawdę "pewną" ekipę, która trzymałaby nad tym opiekę, z drugiej strony jak widzimy na przykładzie tego Multiplayer'a nie jest łatwo napisać skrypty aby uciągnęły tyle osób na raz i aby wszystko było zsynchronizowane jak 1:1. Śmiem twierdzić, że SCS nie pójdzie na jakieś półprodukty typu pojawianie się na mapie 500 czy 1000m dalej, nie wierzę też w to, że wyludni swoje ulice aby były bez ruchu AI. Pomimo tego, że SCS może więcej pisząc MP od podstaw implementując ją prosto w grę jeszcze przed skompilowaniem, a nie po to nie i tak nie da się wycisnąć dużo więcej niżeli mamy lub możemy mieć obecnie tutaj.

 

Po za tym jestem ciekawy jak miałoby się do tego wszystkiego posiadanie DLC przez niektóre osoby do nie posiadania DLC przez pozostałe. Według mnie obecny stan rzeczy nie może pozostać i SCS powinno dążyć do tego, aby wszyscy gracze mięli dostęp do wszystkich plików.

 

Jeżeli to co piszesz o serwerach 16/32 slotowych i ruchu ai, że SCS będzie chciało zachować na serwerach ruch AI nad którym pracowało dużo czasu to myślę, że to będzie dodatek dla obecnych developerów MP.

O ile będą nadal pracować nad multiplayerem, będą mogli skopiować niektóre rzeczy, udoskonalić swój multiplayer, dodać synchronizowany dla graczy ruch ai lub inne pierdoły.

 

Według mnie obecny multiplayer przyciągnie więcej graczy niż pojedyńcze serwery 16/32 slotowe. Co prawda, będzie ruch ai ale to nie to samo co 2500 graczy na serwerze. :)

 

Z resztą, czas pokaże. Gdybać można nieskończenie...  :rolleyes:

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

dodanie AI do obecnego multi to chory pomysl !!!! 2k graczy i traffici ? Czys ty chlopie sie szaleju opil? staranowany traffic zablokuje droge innym gracza i stworza sie potworne utrudnienia :/ Trzeba byly by zrobic tak zeby wytracony z toru jazdy traffic po chwili znikal i nie blokowal przejazdu, ale do dzis nie ma zrobionego dobrego respawnu dla graczy ktorzy respia sie na srodku drogi prosta przed twoja maska i wiadomo jak to sie konczy :/ wie ktos cos na temat tego czasowego respawnu kiedy sie pojawi ?

Link to comment
Share on other sites

dodanie AI do obecnego multi to chory pomysl !!!! 2k graczy i traffici ? Czys ty chlopie sie szaleju opil? staranowany traffic zablokuje droge innym gracza i stworza sie potworne utrudnienia :/ Trzeba byly by zrobic tak zeby wytracony z toru jazdy traffic po chwili znikal i nie blokowal przejazdu, ale do dzis nie ma zrobionego dobrego respawnu dla graczy ktorzy respia sie na srodku drogi prosta przed twoja maska i wiadomo jak to sie konczy :/ wie ktos cos na temat tego czasowego respawnu kiedy sie pojawi ?

Naucz się czytać ze zrozumieniem, a później gdybaj kto sie czym opił.

Wszyscy mówią, że SCS na serwerach po 16/32 osoby mogą wrzucić zsynchronizowany traffic, a nie na dzisiejsze MP.

76561198117924798.png

Link to comment
Share on other sites

grzesiu sam naucz sie czytac ze zrozumieniem :) moj wpis dotyczyl wypowiedzi powyzej "...że to będzie dodatek dla obecnych developerów MP.

O ile będą nadal pracować nad multiplayerem, będą mogli skopiować niektóre rzeczy, udoskonalić swój multiplayer, dodać synchronizowany dla graczy ruch ai lub inne pierdoły" 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

dodanie AI do obecnego multi to chory pomysl !!!! 2k graczy i traffici ? Czys ty chlopie sie szaleju opil? staranowany traffic zablokuje droge innym gracza i stworza sie potworne utrudnienia :/ Trzeba byly by zrobic tak zeby wytracony z toru jazdy traffic po chwili znikal i nie blokowal przejazdu, ale do dzis nie ma zrobionego dobrego respawnu dla graczy ktorzy respia sie na srodku drogi prosta przed twoja maska i wiadomo jak to sie konczy :/ wie ktos cos na temat tego czasowego respawnu kiedy sie pojawi ?

Jak dla mnie dobry pomysł z tym AI... 2000 graczy to tak mała ilość, że na połowie dróg jest ciągle pusto :/ ...

Dodanie AI właśnie lekko urozmaiciłoby dodatkowo dotkliwie nudne drogi ;).

Co do oficjalnego MP - jest to zawsze 'jakieś' wyjście.. Trzeba poczekać i zobaczyć czy i co faktycznie zaprezentują, a nie za w czasu gdybać i zniechęcać / podniecać się...

  • Upvote 3

if i'm online you can FOLLOW ME ON MAP! //

if you have 'something' to me then write PM in English or Polish!

i don't accept anyone on steam!
photo.jpg facebook_48x48.png Twitter_logo_blue_48.pngdb7f21ef324bf7c1b313e517461a0ba9.png
3522842343.png

Link to comment
Share on other sites

jesli ten ruch AI poruszalby sie glownie autortradami to jeszcze spoko ale w miastach np. roterdam to byla by dopiero masakra :/ tak jak wczesniej wspomnialem, ze jesli system kolizji z trafikami bylby dobrze zrobiony to jescze moze to by przeszlo, ale nie wydaje mi sie to az tak prosta sprawa :) Pomijam juz fakt ze jest czesc graczy ktora omija singla ze wzgledu na pojazdy AI...

Link to comment
Share on other sites

Mi się wydaje, że ich MP pójdzie w stronę tego np. z GTA Online. 32 sloty na serwerze i pełne AI. Gdzie gracz będzie mógł zakładać prywatne sesję. Jak dla mnie fajne rozwiązanie bo grasz tylko ze swoimi znajomymi a więc brak trolli na drogach do tego jest spory sztuczny ruch więc nie jedziesz pustymi drogami jak to jest teraz a kombinujesz przy wyprzedzaniu omijaniu czy włączaniu się do ruchu. Możliwe, że dodadzą coś jak w Farming Simulator, że na prywatnych sesjach będzie można włączyć mody.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.