Jump to content

Recommended Posts

Przez chwilę myślałem, że została użyta moja fotka z poprzedniego konwoju, a tu się okazało, że z powodu wykonania zdjęcia w identycznej perspektywie do złudzenia przypomniało moje:

 

iv47LDr.png

 

Tak czy siak, powinienem się załapać :P

Link to comment
Share on other sites

Oficjalnie na konwój zgłosiło się 9 firm (nie licząc firmy współorganizatora)! :)

Pełna lista tych firm jest przedstawiona poniżej oraz w głównym poście. ;)

loga.png


Przypominam, że czekam do godz. 18 na informację od firm, jakiej ilości osób (w przybliżeniu) mamy się spodziewać. :)

To będzie decydować o liście wyjazdu grup (firm) ze stacji.

Link to comment
Share on other sites

Nieoficjalna lista wyjazdu ze stacji (kolejność w 70% losowa)

(PILOT​  -​ miejsce pilota

*PILOT* - [zarezerwowane] miejsce dla pilota. W dniu konwoju [po przeczytaniu regulaminu] zostanie przeczytana oficjalna lista.)

  1. PILOT GO arusf2011 [PL/EN]​
  2. RISA
  3. ARMAGEDON wraz z |ELITĄ|
  4. Master Trans
  5. Roxa Spedition
  6. *PILOT* [RISA]Dawidor Games (możliwe zmiany)
  7. N&D Logistics
  8. Polish Kings Of The Road
  9. LAA Trans
  10. EM Trans
  11. Kierowcy indywidualni
  12. PILOT [RISA] Kamil [Dyspozytor]

Proszę pamiętać o kolejności, gdyż niestosowanie się do w/w listy skutkuje odebraniem praw do wzięcia udziału w konwoju!


UPDATE - Na dzień przed konwojem firma EURO Tranzit wycofała się z konwoju.

Link to comment
Share on other sites

Witam, otóż chcę zrecenzować ten konwój. Uważam ,że organizacja nie była zbyt dobra , ponieważ podczas drogi było duzo problemów, takich jak np. to ze niektórzy mieli jadacy pociąg a inni nie i zatrzymywali się gwałtownie przez co naliczaly się czesto uszkodzania, ponadto niektóre osoby zachowywały się nie kulturalnie. Ja bym się wstydzil jakby moi pracownicy reklamowali moją firmę w sposób niezachęcający do wstąpienia do niej. Konwój zaczął się spóźnieniem około 20 minut. W ciągu trasy zrobilismy tylko 1 przystanek a jak dla mnie to za malo. Wiem ze trasa byla krótka ale mimo to trzeba robic postoje. Wracając do opóźnienia naszczęście nie przyniosło żadnych negatywnych skutków. Konwój zakończył się przed czasem bo juz o 20:45 byliśmy w firmie Scout. Oprócz tego że w niektórych momentach na czacie robilo sie nie ciekawie myślę , że konwój udal się w 85 %. To tyle z mojej strony.

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                       POZDRAWIAM MAKS PL Z FIRMĄ EMtrans

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Czas na wypociny GO...

No cóż mogę powiedzieć.

Jako główny organizator dawałem z siebie wszystko.

Mimo tego, że (jak dobrze naliczyłem) 3 firmy się odłączyły w trakcie konwoju, to ucieszył mnie fakt, że przynajmniej wyjechaliśmy z ekipą gdzieś 45 osób.

Nie wiem, po co ARMAGEDON przyjechał do miejsca docelowego...

Żeby nam uprzykrzyć życie? Żeby powiedzieć, że konwój był kiepski ze względu na prędkość?

Sorry, ale najpierw wszyscy musieli wyjechać jakoś.

Gdybym od razu narzucił tempo 70 km/h jak to było w regulaminie, to byłoby jeszcze gorzej.

Ja powiem szczerze, że wątpiłem, czy w ogóle jeszcze ktoś dojedzie głównie z Master Transu (z powodu odejścia ARMAGEDONU z konwoju).

No, ale na szczęście dojechali, dlatego za wytrwałość dziękuję Wam serdecznie.

Co jeszcze mogę dodać?

Tradycyjnie trzeba będzie podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w IV Konwoju Przyjaźni.

Dziękuję Wam za wytrwałość, a tak dla kontrastu (żebym i ja sobie też zmył troszkę niesmak ARMAGEDONu oraz zachowania jednego z kierowców Master Transa) zdjątka z początku i końcu.

Niestety te końcowe zdjęcia robione już na EU2 i na nim uwiecznieni są tylko Ci, którzy byli na TSie do końca.

92509096850375231675.png

 

31106237888380372496.png

 

78659628959792995671.png

 

62498587491579360837.png

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się, prędkość była bardzo dobra, spowalniaczami były za to przejazdy kolejowe co według mnie trasa nie powinna być wyznaczona przez nie :)
Chciałem również dojechać do końca ale cóż, niektórzy muszą się pojawiać na serwerze na środku konwoju przez co miałem tak jak na filmiku i za dużo kasy wydawałem na naprawę :<

I tak organizatorzy wykonali kawał dobrej roboty :) poza tymi przejazdami kolejowymi xd. Nie da się zrobić konwoju perfekcyjnie bo jak wszyscy wiedzą nie tylko biorą normalni ludzie udział ale i sebixy którzy lubią psuć zabawę innym.

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się, prędkość była bardzo dobra, spowalniaczami były za to przejazdy kolejowe co według mnie trasa nie powinna być wyznaczona przez nie :)

Chciałem również dojechać do końca ale cóż, niektórzy muszą się pojawiać na serwerze na środku konwoju przez co miałem tak jak na filmiku i za dużo kasy wydawałem na naprawę :<

I tak organizatorzy wykonali kawał dobrej roboty :) poza tymi przejazdami kolejowymi xd. Nie da się zrobić konwoju perfekcyjnie bo jak wszyscy wiedzą nie tylko biorą normalni ludzie udział ale i sebixy którzy lubią psuć zabawę innym.

 

Problem w tym, że ja z przodu jechałem 30 km/h do samej stacji. xD

Przez co ARMAGEDON nas opuścił z tego powodu.

Link to comment
Share on other sites

jako szef ARMAGEDONU dodam coś od siebie bo jak stwierdziła większość organizacja była na poziomie bardzo słabym a prędkość początkowa oscylujaca w granicy 20-30 km/h była bardzo kiepska już nie mówiąc o postoju swierzo po starcie a nawet nie wspominając o starcie z ponad 20 minutowym opóźnieniem. Staraliśmy się wytrwać ludzie mają naczepy do Pragi to i tak tam obieralismy cel. Jak w końcu wystartowalismy to droga tak była cudownie dobrana że prowadziła przez przejazdy kolejowe i by było ok gdyby po przejazdach dogonić reszte i jechać, tutaj postawiono na poczekajki i zrobił się symulator postoju na poboczu. jako założyciel staram się słuchać propozycji pracowników i u nas na ts padały pytania czemu nie jedziemu co to za postoje jedzmy już a tu nic. usluchalem więc głosu pracowników i postanowiłem z załogą opuścić konwoj zostawiając cel podróży ten sam. obralismy inna dłuższą drogą zachaczylismy o miasto i dwie stacje paliw prędkość nie przekraczała 80 a wyrobilismy się bez problemu przed wami nawet z dokładnym ustawieniem i sesją fotograficzna . organizując tak liczne konwoje robi się tak że pierwszy dyktuje tempo reszta się go trzyma niezależnie jak by się miał konwoj rozciiagnac. jakość jazdy była przez to ciągle czekanie na reszte bardzo kiepska nikt się nie czuł konfortowo. jak ktoś nie umie utrzymać się za innymi to znaczy że nie umie jeździć a wystarczy trzymać odległość 70-100m. a niesmak po odjechaniu innych firm z Twojego konwoju powinien Ci pozostać i dac do zrozumienia ucząc na przyszłość że coś poszło wam nie tak w organizacji. powodzenia w przyszłości

  • Upvote 2

820e41489f685989gen.png12645094_536094586558375_328596795343939

Link to comment
Share on other sites

Nie rozumiem tylko jednej rzeczy. Dlaczego zwalasz na nasza firmę winne Konwoju? Decyzja o opuszczeniu konwoju należała do nas i to zrobiliśmy bo mamy do tego takowe prawo i nie ładnie jest rzucać nam kłody pod nogi jeśli wątpiłeś w to ze ktoś dojedzie do końca to nie nasza winna 

 

 

Ja powiem szczerze, że wątpiłem, czy w ogóle jeszcze ktoś dojedzie głównie z Master Transu (z powodu odejścia ARMAGEDONU z konwoju).

 tylko organizacji konwoju. Nasi pracownicy zdecydowali, ze jedziemy sami i tak zrobiliśmy.

  • Upvote 2

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tylko że drogi bakerpk.

Mogłeś nam mówić, że jest za wolno...

My się dostosowywaliśmy tylko do tych, którzy byli na TSie organizatora.

Zatem tłumaczenie, że wyszło kiepsko, moim zdaniem, nie jest na miejscu.

20minutowy przestój był dla tych, którzy jeszcze nie dojechali.

Choć i tak nic złego się nie stało...

Mieliście prawo odejść - to był Wasz wybór, więc nie piszę nic złego na Wasz temat.

Tylko jak będziecie mogli, to następnym razem przekazujcie wszelkie informacje dalej do nas organizatorów.

Zapewniam, że w następnej edycji spróbujemy znaleźć trasę przez takich "przeszkód".

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.