Jump to content

Double Trailer's Mod ETS2MP


sepeta

Recommended Posts

Siemka... Tak dziś wszedłem na blog SCS i patrze temat o naczepach patrze w niżej w komentarzach był wpis coś tam o Double Trailer's mniejsza z tym i zaraz do głowy przyszło mi czy jest taki mod do ets2 do singla patrze na YT są same sztywne chyba każdy rozumie o co mi chodzi druga przyczepa/naczepa nie skręca ale był inny filmik od mwl4 jak testował podwójne naczepy i jestem ciekaw czy taki fajny mod będzie dostępny w świecie multiplayer ? :)

 

Linki do filmiku:

 

https://www.youtube.com/watch?v=BSPdjf6VArc

 

https://www.youtube.com/watch?t=16&v=sWIUeNupehg

Link to comment
Share on other sites

Kurde całkiem fajna sprawa bardzo czekam na tego typu zestawy albo niech dodadzą dlc albo najlepiej patch z tandemami... ;D Chodziarz o wiele fajniej mieć większy zestaw (Gigaliner) :D

 

Mam wielką nadzieje że wyjdzie coś takiego :D

Link to comment
Share on other sites

Gdy miałem okazję jechać takim zestawem i przy okazji coś nagrać to oprócz maksymalnej prędkości 27km/h z górki do której można było się rozpędzić nie zauważyłem innych błędów. Gdyby to mwl naprawił to w sumie mógłby dodać to do mp ale na pewno są jakieś powody, czemu tego nie robi. Może kiedyś nastąpi ten dzień. ;)

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

Podczas karmienia Nas - graczy - screenshotami była mowa o wydaniu podwójnych naczep po wydaniu DLC Skandynawia. Niestety później okazało się, że nastąpi to w becie dopiero.

 

Według mnie największym problemem jest "ekonomia" podwójnych naczep. Spawning drugiej naczepy odbywał się... hmm, "w locie" po naciśnięciu konkretnego klawisza. Jest to o tyle niebezpieczne, że zbyt bliskie stanięcie w kierunku płotu lub innej przeszkody może powodować nieoczekiwane wystrzelanie całego składu. Po za tym włączanie i wyłączanie naczep mogło odbywać się w każdym momencie. Według mnie aby wydać takie coś należało by wprowadzić nowe, specjalne strefy, w których od razu możemy wziąć podwójne naczepy bez możliwości wyłączenia ich. Drugi problem to ich odłączanie i podłączanie, nie wiem czy na jakimś materiale było pokazane odczepianie naczepy i czy z nimi się nic nie działo. W życiu normalnym przecież rozładunek takich naczep odbywa się po kolei, a nie obydwóch na raz. Po I w grze nie ma nic takiego jak odczepienie obu lub ostatniej naczepy, po II manewrowanie obiema naczepami do rampy rozładunkowej na obecnych spedycjach byłaby wręcz niemożliwa.

 

Więc odpowiadając na Twoje pytanie ElectroMusic! powodów jest wiele, żaden nie dyskwalifikuje tej modyfikacji całkowicie, ale każdy z powodów daje swoje 5 groszy, które rzutują na cały projekt. Po za tym zostaje kwestia naczep, o ile pamiętam podwójne naczepy działały tylko do konkretnych modeli. Nie zapominajmy również, że SCS rozwija grę i z czasem może by przyszło przemodelować wszystko lub robić Bóg wie co jeszcze. Niestety kiedy SCS będzie wspierał grę nie mamy co liczyć na jakieś mega zmiany w całej grze, póki co musimy się karmić drobnymi posunięciami w samej synchronizacji wszystkiego.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem, że może być wiele powodów nie wprowadzenia tej modyfikacji do gry.

Równie dobrze można wprowadzić doczepianie naczepy w wyznaczonych miejscach typu noncollision, ewentualnie poprzez wyznaczone osoby.

Może być lista, kolejka graczy, którzy oczekiwaliby na dodanie naczepy do swojego zestawu.

Doczepianie naczepy kontrolowałby admin, który wyznaczałby miejsce dla graczy i miałby prawa do dodawania naczep dla graczy.

Jazda z dwiema naczepami nie sprawiałaby kłopotu.

Problem z odłączeniem naczepy można rozwiązać usunięciem naczepy za pomocą komendy.

Kto chce, próbuje i męczy się z cofaniem z dwiema naczepami.

Kto nie chce się w to bawić, wpisuje komende na usunięcie naczepy i zostaje mu tylko jedna, standardowa.

Następnie wpisuje się na tą listę aby ponownie dostać naczepę.

Mwl musiałby się wypowiedzieć bo tak gadać to można w nieskonczoność a na końcu okaże się, że jest jeszcze inny powód, który uniemożliwia dodanie tej naczepy. ;/

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

Kolego musi to na rusi a w polsce   kto chce? Temat był nie raz wałkowały! Ludzie nie raz pytali się o tandemy i na pytaniach zastawało. Moim zdaniem tandemy nie wyjdą przez beta, a beta wyjdzie dopiero kiedy SCS przestanie wspierać ets2.

a&gt;a&gt;

Link to comment
Share on other sites

Udostępnienie graczom podwójnych naczep to samobójstwo Multiiplayera. Rozumiem, że jest sporo graczy jeżdżących przepisowo, ale oprócz nich jest kilkaset tysięcy innych, którzy nie radzą sobie tak dobrze na drodze. Prosty przykład - zjazdy z landówek na autostrady. Ile razy widzieliście kierowców, którzy nie byli w stanie wyrobić się i  wpadali na barierki? To teraz pomyślcie co by się działo z podwójnymi naczepami ;)

  • Upvote 1
 
Dołącz do jednej z najstarszych vs'ek | hvlogistyka.pl
Link to comment
Share on other sites

Udostępnienie graczom podwójnych naczep to samobójstwo Multiiplayera. Rozumiem, że jest sporo graczy jeżdżących przepisowo, ale oprócz nich jest kilkaset tysięcy innych, którzy nie radzą sobie tak dobrze na drodze. Prosty przykład - zjazdy z landówek na autostrady. Ile razy widzieliście kierowców, którzy nie byli w stanie wyrobić się i  wpadali na barierki? To teraz pomyślcie co by się działo z podwójnymi naczepami ;)

Jedyne lekarstwo, to zwołanie komisji, która będzie dawała uprawnienia graczowi na podwójne naczepy :D

Oczywiście, sobie żartuję, masz rację i ta sytuacja mnie martwi, bo czekam na te naczepy o ile się pojawią, ale jest masa rzeczy przeciw.

Link to comment
Share on other sites

Tak wpadło mi teraz do głowy takie coś. Czy była by możliwość wydania specjalnej modyfikacji pod nazwą np.: ETS2X (Euro Truck Simulator 2 Extended), która umożliwiała by zabawę takimi naczepami czy innymi bajerami od mwl4 na Singleplayer? Wiadomo, że modyfikacje od mwl4 to nie są zwykłe pliki *.scs, które wrzuca się do folderu mods, a poważna ingerencja w grę tak samo jak nasz Multiplayer. Skoro są obawy o kompatybilności takich dodatków oraz o trollowanie przez graczy to może lepszym pomysłem (chociażby na tą chwilę aby chociaż troszeczkę zluzować ciśnienie) byłoby wydanie specjalnej modyfikacji na SP, gdzie nikt nikomu by sobie krzywdy nie zrobił.

Co o tym myślicie? Czy miałoby to sens? Czy mwl4 chciałby wydać (nawet jednorazowo na jedną konkretną wersję) taką modyfikację? Czy SCS mógłby robić problemy? Chyba nie skoro już mamy MP, które modyfikuje dość znacznie grę.

  • Upvote 4

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Tak wpadło mi teraz do głowy takie coś. Czy była by możliwość wydania specjalnej modyfikacji pod nazwą np.: ETS2X (Euro Truck Simulator 2 Extended), która umożliwiała by zabawę takimi naczepami czy innymi bajerami od mwl4 na Singleplayer? Wiadomo, że modyfikacje od mwl4 to nie są zwykłe pliki *.scs, a poważna ingerencja w grę tak samo jak nasz Multiplayer. Skoro są obawy o kompatybilności takich dodatków oraz o trollowanie przez graczy to może lepszym pomysłem (chociażby na tą chwilę aby chociaż troszeczkę zluzować ciśnienie) byłoby wydanie specjalnej modyfikacji na SP, gdzie nikt nikomu by sobie krzywdy nie zrobił.

Co o tym myślicie? Czy miałoby to sens? Czy mwl4 chciałby wydać (nawet jednorazowo) taką modyfikację? Czy SCS mógłby robić problemy? Chyba nie skoro już mamy MP, które modyfikuje dość znacznie grę.

Naprawdę fajny pomysł. Zawsze można było by troszkę poćwiczyć. Dziwi mnie troszkę, że ktoś nie zrobił już kiedyś dodatkowej naczepy na Singla.

Link to comment
Share on other sites

Marudzicie o umiejętnościach innych. Dlaczego przez graczy, którzy nie potrafią się zachować na drodze my nie możemy się dobrze bawić ? 

Może trzeba inaczej podejść do sprawy, a nie rezygnować ze wszystkiego.

 

Dobrą opcją byłoby rozwiązanie jak w GTA V, "Tryb Pasywny" i żaden "troll" Ci nie szkodliwy. A jeśli ktoś sobie daje rade z trollem, bądź lubi ryzyko / ewentualnie nie obawia się niczego i jest pewien swoich umiejętności względem innych graczy to nie używa i tyle w temacie.

 

Wracając do tematu, być może ktoś już zrobił lecz tak jak mwl nie zdecydował się tego publikować z różnych powodów  :) (Stawiam nacisk na BYĆ MOŻE)

Oczywiście jestem jak najbardziej za takim modem, i swojego stanowiska mimo wszystko nie zmienię. Nie zraża mnie nawet jazda z prędkością 28km/h z górki :)

 

Pozdrawiam !

  • Upvote 1

Obrazek łamiący regulamin sygnatur. // Wexu

Może i tak ale nie musiałeś mi go usuwać :(. // apostou!

Wexu bardzo serdecznie przeprasza. // Bandero :D 

Pozdro dla Bandero !! :D:D // apostou!

Również Bardzo serdecznie Pozdrawiam! ^.^ // Bandero

76561198125862147.png

Link to comment
Share on other sites

Udostępnienie graczom podwójnych naczep to samobójstwo Multiiplayera. Rozumiem, że jest sporo graczy jeżdżących przepisowo, ale oprócz nich jest kilkaset tysięcy innych, którzy nie radzą sobie tak dobrze na drodze. Prosty przykład - zjazdy z landówek na autostrady. Ile razy widzieliście kierowców, którzy nie byli w stanie wyrobić się i  wpadali na barierki? To teraz pomyślcie co by się działo z podwójnymi naczepami ;)

 

Dlaczego wy robicie z graczy takich głąbów... Rozumiem że trolle są są gracze kiepscy w jeździe ale mam wiele znajomych co grają bez kierownicy na klawiaturze i skręcanie nie idzie aż tak płynie i potrafią się utrzymać w liniach i potrafią jeździć na zjazdach... I zaraz samobójstwo... I tu nie chodzi o doświadczenie ale o złą prędkość na zjazdach no bo jak się leci 110km/h i w ostatniej chwili heblowanie to co się dziwić ze się wywalają... i w większości przypadków robią szkodę tylko sobie bo nie ma aż takiego tłoku na drogach że jeden się ledwo mieści co na drodze... 

 

Trochę więcej wiary w innych...

 

Ja też lubię latać bardzo szybko lubię prędkość ale jednak na zjeździe jakoś się nie wywalam... ;D Na single jak jeżdżę to bez kagańca... Lece ile fabryka dała z 150-160km/h i daje rade :D

 

Można też to trenowania dać nawet na single BARDZO DOBRY POMYSL apostou !!! Like masz... :)

 

Można dla testu wstawić mod na EU2 gdzie ludzi mniej jest... ale na pewno zrobi się więcej bo jest dużo chętnych do jazdy z takim zestawem między innymi JA :D

 

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Tak wpadło mi teraz do głowy takie coś. Czy była by możliwość wydania specjalnej modyfikacji pod nazwą np.: ETS2X (Euro Truck Simulator 2 Extended), która umożliwiała by zabawę takimi naczepami czy innymi bajerami od mwl4 na Singleplayer? Wiadomo, że modyfikacje od mwl4 to nie są zwykłe pliki *.scs, które wrzuca się do folderu mods, a poważna ingerencja w grę tak samo jak nasz Multiplayer. Skoro są obawy o kompatybilności takich dodatków oraz o trollowanie przez graczy to może lepszym pomysłem (chociażby na tą chwilę aby chociaż troszeczkę zluzować ciśnienie) byłoby wydanie specjalnej modyfikacji na SP, gdzie nikt nikomu by sobie krzywdy nie zrobił.

Co o tym myślicie? Czy miałoby to sens? Czy mwl4 chciałby wydać (nawet jednorazowo na jedną konkretną wersję) taką modyfikację? Czy SCS mógłby robić problemy? Chyba nie skoro już mamy MP, które modyfikuje dość znacznie grę.

Pomysł fajny, aczkolwiek na forum scs, gdzie mwl4 pokazał te naczepy, napisał że nie udostępni tego na SP. Jest, to funkcja zarezerwowana tylko dla MP.

Mam nadzieję, że nic nie przekręciłem.

Link to comment
Share on other sites

Pomysł fajny, aczkolwiek na forum scs, gdzie mwl4 pokazał te naczepy, napisał że nie udostępni tego na SP. Jest, to funkcja zarezerwowana tylko dla MP.

Mam nadzieję, że nic nie przekręciłem.

No to jest trochę smutku trochę radości bo wiadomo że na pewno będzie prędzej czy później na MP ale niestety nie dostaniemy tego na SP ;)

 

Pytanie jak długo będzie trzeba czekać :/ ?

Link to comment
Share on other sites

 

Dobrą opcją byłoby rozwiązanie jak w GTA V, "Tryb Pasywny" i żaden "troll" Ci nie szkodliwy. A jeśli ktoś sobie daje rade z trollem, bądź lubi ryzyko / ewentualnie nie obawia się niczego i jest pewien swoich umiejętności względem innych graczy to nie używa i tyle w temacie.

 

 

Tryb pasywny jeszcze bardziej popsuł by rozgrywkę, trolle mogły by wyłączać tryb stojąc w kimś (jeśli ktoś napisze, że gdyby ktoś stał w kimś, nie można było by wyłączyć trybu pasywnego, to niech to sam zrobi, bo na pewno to łatwe do zrobienia nie jest), a po drugie, stał by sobie ktoś na skrzyżowaniu, czeka na zielone światło, a nagle ktoś sobie na trybie pasywnym przejeżdża spokojnie przez skrzyżowanie, zepsuło by to urok korków, których jest i tak mało, ale czasami idzie je spotkać.

  • Upvote 1
76561198144664228.png
Link to comment
Share on other sites

Urok korków .. :) Każdy by grał jak chce. Przynajmniej admini mieliby mniej roboty, bo gdyby ktoś Ci na amen blokował drogę to włączysz taki "pasywny" i masz w pompie ;) Urok korków jest wtedy, gdy gracze szanujący się nawzajem w nim stoją a nie czekają na to co zrobi troll na początku. Moim zdaniem nie powinno się narzucać komuś czegoś argumentując to urokiem.

Owszem, to co napisałeś na początku ma sens ale to jest kwestia dopracowania, zapewniam.

Obrazek łamiący regulamin sygnatur. // Wexu

Może i tak ale nie musiałeś mi go usuwać :(. // apostou!

Wexu bardzo serdecznie przeprasza. // Bandero :D 

Pozdro dla Bandero !! :D:D // apostou!

Również Bardzo serdecznie Pozdrawiam! ^.^ // Bandero

76561198125862147.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.