Jump to content

ets2sync - Synchronizacja zleceń


Seba

Recommended Posts

za to moj ze wszytkimi garazami, max kierowcow i jeszcze wiecej ciezarowek, przejechane cos pewnie kolo 200k no i wyszlo prawie 19MB. jesli chcesz moge podrzucic save

A podrzuć, zobaczę chętnie ten kwiatek  :)

 

No teraz wszystko ładnie bangla!

Rozumiem że przed każdym konwojem/eventem trzeba wrzucic pliczek i już?

Możesz synchronizować, a nie musisz. Zlecenia w multi nie wygasną, więc zanim większość z nich zrobisz to upłynie trochę czasu gry.

 

Fajne i przydatne, szkoda, że tylko w Polsce :(

 

 

http://zapodaj.net/08bf6de5aa7ee.png.html

Tak jak kolega pisał wyżej. Tymczasowo dostępne tylko w Polsce.

Raz, że nie ogarnę dwóch równoległych wątków na forum we wczesnej fazie serwisu

Dwa taki mały bonus dla rodaków :D  

 

A więc rodacy... testujcie, róbcie kilometry z ziomalami i dzielcie się swymi spostrzeżeniami.

www.ets2sync.com


Synchronize your jobs with other players in 3 easy steps


qey40X.gif


https://www.youtube.com/watch?v=2WuAGjBQX0A

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj postanowiliśmy w 4 os skorzystać z synchronizacji. Niestety, ale zadziałało to w modelu 2+1+1. Czyli dwie osoby miały te same zlecenia a ja i koleżanka różne. Config sprawdzony. Upload prawidłowy, podmiana udana i lipa...różne zlecenia. 

W moim przypadku jeszcze pojawił się problem, że wykasowałem z katalogu wszystkie save, łącznie z autosave i przy wczytywaniu save zsynchronizowanego wystąpił błąd. 

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj postanowiliśmy w 4 os skorzystać z synchronizacji. Niestety, ale zadziałało to w modelu 2+1+1. Czyli dwie osoby miały te same zlecenia a ja i koleżanka różne. Config sprawdzony. Upload prawidłowy, podmiana udana i lipa...różne zlecenia. 

W moim przypadku jeszcze pojawił się problem, że wykasowałem z katalogu wszystkie save, łącznie z autosave i przy wczytywaniu save zsynchronizowanego wystąpił błąd. 

Fajnie, że o tym piszesz. Muszę sprawdzić co się stało.

Wejdź na stronę i podaj mi rozmiar i datę modyfikacji pliku. Znajduję tak sobie Twój save.

Wrzuć też na forum lub podeślij mi na priv log-a gry. Zobaczymy z jakiego powodu sypie ci się gra. 

Przydatne byłoby też gdybyś podał w jakich miastach mieliście te rozbieżności z ładunkami.

www.ets2sync.com


Synchronize your jobs with other players in 3 easy steps


qey40X.gif


https://www.youtube.com/watch?v=2WuAGjBQX0A

Link to comment
Share on other sites

@UP

Praktycznie we wszystkich. Sprawdziliśmy z Warszawy, Łodzi, Wrocławia itp. To wyglądało tak jakby mi i koledze podmieniło wszystko dobrze a Couczowi i koleżance nie, tak jakby w ogóle nie zmieniło zleceń. Dodam jeszcze, że wszyscy robiliśmy tak samo.

Link to comment
Share on other sites

@UP

Praktycznie we wszystkich. Sprawdziliśmy z Warszawy, Łodzi, Wrocławia itp. To wyglądało tak jakby mi i koledze podmieniło wszystko dobrze a Couczowi i koleżance nie, tak jakby w ogóle nie zmieniło zleceń. Dodam jeszcze, że wszyscy robiliśmy tak samo.

A zmieniliście format save ? :P

 

Tak ogółem fajnie, że ktoś coś z tym zrobił ;) Będę testował to wieczorkiem czy dziala poprawnie :P

Link to comment
Share on other sites

A zmieniliście format save ? :P

 

Tak ogółem fajnie, że ktoś coś z tym zrobił ;) Będę testował to wieczorkiem czy dziala poprawnie :P

 

A czytać ze zrozumieniem można? Napisałem, że dwójce zadziałało a drugiej dwójce nie - co oznacza, że zmieniliśmy. Zaraz mamy zamiar sprawdzić jeszcze raz.

Link to comment
Share on other sites

Gra wyrzucała błąd w zapisie gry i nie ładowała tego zapisu. Żeby się nie wysypać wczytywała ostatni znany dobry save z backupu. 

Cały czas grzebię w serwisie i gdzieś popełniłem drobny błąd dodając przypadkowy ENTER. Dla ETS-a jak widać był to już kłopot.

 

Problem dzięki przesłanych logów od kolegów ElectroMusic! oraz Coucz udało się zdiagnozować. Teraz powinno być już OK  :)

 

EDIT

Uzupełniłem pierwszy post o dodatkową wskazówkę dotyczącą DLC.

Edited by s3ba11

www.ets2sync.com


Synchronize your jobs with other players in 3 easy steps


qey40X.gif


https://www.youtube.com/watch?v=2WuAGjBQX0A

Link to comment
Share on other sites

Planujesz wprowadzić losowe generowanie zleceń i synchronizacje tylko między dwoma/kilkoma save'ami? Można to by zrobić, że pierwsza osoba wrzuca swój save, dostaje linka z ID którego wysyła koledze, ten wrzuca swój save, a skrypt kopiuje zlecenia jednego save na drugi, bądź losuje je i wkleja do obu save'ów po czym z tego samego linka można pobrać save'y, a ID usuwać po jakimś czasie żeby niepotrzebnie dysku nie zapełniać.

Smooth shiftin brothers

Link to comment
Share on other sites

Planujesz wprowadzić losowe generowanie zleceń i synchronizacje tylko między dwoma/kilkoma save'ami? Można to by zrobić, że pierwsza osoba wrzuca swój save, dostaje linka z ID którego wysyła koledze, ten wrzuca swój save, a skrypt kopiuje zlecenia jednego save na drugi, bądź losuje je i wkleja do obu save'ów po czym z tego samego linka można pobrać save'y, a ID usuwać po jakimś czasie żeby niepotrzebnie dysku nie zapełniać.

Tak planuję wprowadzić losowanie zleceń, tak by co np. kilka dni lista zleceń się zmieniała.

Nie widzę sensu, żeby robić synchro pomiędzy dwoma save-ami. Poco to robić jak już teraz wystarczy, że dwie osoby wrzucą swój save, ściągną zsynchronizowany i mają te same zlecenia?  :)

www.ets2sync.com


Synchronize your jobs with other players in 3 easy steps


qey40X.gif


https://www.youtube.com/watch?v=2WuAGjBQX0A

Link to comment
Share on other sites

Chciałem coś napisać ale skasował mi się cały tekst i napiszę w skrócie.

Dziś testowałem synchronizacje zleceń z 2 osobami. Dla mnie i jednej z tych osób synchronizacja działała. Dla drugiej osoby już synchronizacja nie zadziałała.

 

Co mogę powiedzieć, to zauważyłem fajną rzecz. Mianowicie ceny zleceń u każdej osoby są różne!

Być może ceny zależne są od punktów zdolności (delikatny ładunek, dostawa na czas itd.).

W tym przypadku akurat jedna osoba miała wszystkie punkty zdolności a ja akurat miałem nieco mniej.

 

Aha, co najważniejsze to:

ładunki, które wygasną zostają usuwane z rynku zleceń a na ich miejsce nie ma nowych ładunków.

Część zleceń ma ponad milion godzin a druga polowa po mniej więcej 20 godzin do wygaśnięcia oferty.

Co sprawia, że zostają tylko te zlecenia, które mają powyżej miliona godzin do wygaśnięcia.

 

Po jakimś czasie albo trzeba zrobić reset ekonomii aby przywrócić normalną ilość dostępnych zleceń albo synchronizować ponownie zlecenia.

 

Także tak...

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

Chciałem coś napisać ale skasował mi się cały tekst i napiszę w skrócie.

Dziś testowałem synchronizacje zleceń z 2 osobami. Dla mnie i jednej z tych osób synchronizacja działała. Dla drugiej osoby już synchronizacja nie zadziałała.

 

Co mogę powiedzieć, to zauważyłem fajną rzecz. Mianowicie ceny zleceń u każdej osoby są różne!

Być może ceny zależne są od punktów zdolności (delikatny ładunek, dostawa na czas itd.).

W tym przypadku akurat jedna osoba miała wszystkie punkty zdolności a ja akurat miałem nieco mniej.

 

Aha, co najważniejsze to:

ładunki, które wygasną zostają usuwane z rynku zleceń a na ich miejsce nie ma nowych ładunków.

Część zleceń ma ponad milion godzin a druga polowa po mniej więcej 20 godzin do wygaśnięcia oferty.

Co sprawia, że zostają tylko te zlecenia, które mają powyżej miliona godzin do wygaśnięcia.

 

Po jakimś czasie albo trzeba zrobić reset ekonomii aby przywrócić normalną ilość dostępnych zleceń albo synchronizować ponownie zlecenia.

 

Także tak...

Musiałbym poznać więcej szczegółów odnośnie tej trzeciej osoby. Czy wysypała mu się gra? Czy w logu gry niema jakichś błędów? 

 
Tak, wartość zleceń jest zależna od lvl gracza. W zasadzie nie ja to ustalam tylko gra. Ja mogę modyfikować tylko długość trasy, resztę robi gra.
 
Pewnie grałeś w single, że zauważyłeś te różne czasy wygaśnięcia ładunków. W MP wszystko jest zmieniane przez multiplayer.
Generalnie nie ingeruję w te czasy. Jeśli ładunek przed synchronizacją miał ustawione 20h to tak zostaje. Dlatego mogą tu być rozbieżności. Jeśli pozycja była pusta to też to zostaje, stąd te milionowe czasy wygaśnięcia. Myślałem, żeby ustalić jeden i ten sam czas wygaśnięcia, ale na dziś dzień jeszcze nie wiem jaka miałaby to być wartość i czy jest to możliwe. Może podpowiecie jak byście to widzieli?
 
Obecnie pracuję nad rotacją ładunków i optymalizacją bazy. W bazie jest już blisko 60 000 zleceń, w dodatku serwis pracuje na serwerze który służy do zupełnie innych celów. Przez to ma ustalony najniższy piorytet użycia zasobów. To wszystko powoduje, że synchronizacja trwa kilka minut!
EDIT
Optymalizacja bazy poszła pomyślnie. Teraz synchronizacja trwa około 12 sek.
Edited by s3ba11

www.ets2sync.com


Synchronize your jobs with other players in 3 easy steps


qey40X.gif


https://www.youtube.com/watch?v=2WuAGjBQX0A

Link to comment
Share on other sites

UPDATE - Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany  :)

  • Od teraz raz w tygodniu ładunki w bazie na serwerze będą się zmieniać (noc z czw -> pt)
  • Znacząco zmniejszyłem czas synchronizacji zleceń (do około  3 sek)
  • Koniec z wygasającymi ładunkami. Czas wygaśnięcia jest niemal nie skończony
  • Oryginalne zlecenia z naszego save-u są usuwane nawet, gdy w bazie serwera jest mniej zleceń.
  • Koniec z rozbieżnościami w ilości zleceń. Od teraz wszyscy mają dokładnie te same zlecenia.
    *Osoby bez DLC mogą mieć mniejszą ilość zleceń. W miejsce ładunków z DLC nie są podstawiane zastępcze ładunki. 

 

 

Screen z porównaniem zleceń w dwóch save-ach.

Nr 1 -  noob [ total_distance: 65, experience_points: 74 ]

Nr 2 - King [  total_distance: 83119, experience_points: 180773 ]

aeA8oRh.jpg

  • Upvote 1

www.ets2sync.com


Synchronize your jobs with other players in 3 easy steps


qey40X.gif


https://www.youtube.com/watch?v=2WuAGjBQX0A

Link to comment
Share on other sites

czy jest szansa że będzie gdzieś zamieszczana aktualna lista zleceń ? np chciał bym się dopisać do jakiegoś konwoju ale nie mam zlecenia które by mi pasowało wchodzę sobie na stronę wciskam ctrl+f i w parę sekund wiem czy robić synchronizację zleceń czy nie

 

PW zaj....ta robota z ostatnim update wielkie brawa

 

z mojej strony polecał bym CI zrobić opcję dotacji na stronie (wiem nie robi się tego dla kasy bla bla bla) ale jak twoje narzędzie stanie się bardziej popularne to jest szansa że zawsze pare $ ktoś wpłaci i będzie na kino czy tam browarka co dodatkowo zawsze będzie motywowało do dalszych aktualizacji ew pokryje koszty serwera itp

Link to comment
Share on other sites

Myślałem przez chwilę o zamieszczeniu listy zleceń. Jednak nie bardzo lubię grzebać we frontend (HTML /CSS). Ciężko mi się do tego zmotywować. :-) Mogę zamieścić listę w XML jeśli cię to urządza? Najlepiej żeby wszyscy w konwoju robili synchronizację, wtedy nie będzie trzeba się zastanawiać. ;-)

Dzięki za słowa uznania, to jest już motywujące. Przycisk donate wisi na stronce :-)

www.ets2sync.com


Synchronize your jobs with other players in 3 easy steps


qey40X.gif


https://www.youtube.com/watch?v=2WuAGjBQX0A

Link to comment
Share on other sites

Dobra, więc tak, cały ten bajerek mi się podoba, nie marnujemy teraz 20 minut na szukanie ładunku żeby mniej więcej w to samo miejsce jechać grając z kolegą. I wielkie brawa dla tego Pana za tą wykonaną robotę.

Jedyne co mnie lekko od tego odrzuca to to, że dajmy na to z firmy "SellPlan", która jest supermarketem zawozimy części do wiatraka na plac budowy, czy też z fabryki Volvo odbieramy kurczaki. :D Czy kolega myślał już nad tym ? Czy da się to jakoś naprawić ? Wtedy już byłoby to idelane. ;) Pozdrowienia dla twórcy. ;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dobra, więc tak, cały ten bajerek mi się podoba, nie marnujemy teraz 20 minut na szukanie ładunku żeby mniej więcej w to samo miejsce jechać grając z kolegą. I wielkie brawa dla tego Pana za tą wykonaną robotę.

Jedyne co mnie lekko od tego odrzuca to to, że dajmy na to z firmy "SellPlan", która jest supermarketem zawozimy części do wiatraka na plac budowy, czy też z fabryki Volvo odbieramy kurczaki. :D Czy kolega myślał już nad tym ? Czy da się to jakoś naprawić ? Wtedy już byłoby to idelane. ;) Pozdrowienia dla twórcy. ;)

Dzięki za uznanie.

Niestety na te ładunki nie mam wpływu. Nie ja je generują tylko ETS2.

W tej chwili w bazie znajduje się ponad 61 tys. ładunków! Oj ciężko byłoby to odfiltrować, a wciąż dochodzą kolejne.

 

Tip: możesz uproscić proces dla użytkownika do samego wskazania save'u wykrywając DLC. Wystarczy sprawdzić czy są miasta (bądź firmy bądź firmy w miastach) z któregoś DLC i bazinga.

Edit:

A, o Power High Cargo zapomniałem. No to do tego najwyżej pojedyńczy checkbox.

Cenna wskazówka  :)  Dzięki za podpowiedź. Pomyślę nad wprowadzeniem tego w przyszłości.

Czasem jednak taka opcja jak obecnie może być użyteczna. Gdy mamy różne DLC od znajomych, a chcemy mieć identyczne ładunki.

www.ets2sync.com


Synchronize your jobs with other players in 3 easy steps


qey40X.gif


https://www.youtube.com/watch?v=2WuAGjBQX0A

Link to comment
Share on other sites

Update - specjalne miasto

  • Od dziś wybieram jedno specjalne miasto, do którego  wszystkie pozostałe miasta na mapie muszą mieć minimum jedno zlecenie. To pomoże zwiększyć ruch w MP na wybranych trasach.
  • Strona jest już od kilku dni dostępna z zagranicy.
  • Dodałem przy pomocy użytkowników forum kilka nowych języków (czeski, francuski, niemiecki, rosyjski, hiszpański, turecki).
  • Zamieściłem video instrukcję, jak krok po kroku wykonać synchronizację.
  • Dostępnych zleceń na mapie powinno być o około 1/4 więcej.

W tym tygodniu miastem specjalnym jest Amsterdam.

 

Miłej zabawy na weekend   ;)

  • Upvote 1

www.ets2sync.com


Synchronize your jobs with other players in 3 easy steps


qey40X.gif


https://www.youtube.com/watch?v=2WuAGjBQX0A

Link to comment
Share on other sites

okazało się że na filmiku pokazujesz jak podmienić pliki korzystając z ~ ale domyślnie ta opcja jest zablokowana (o czym zapomniałeś chyba :P) i trzeba ją odblokować ale o tym juz nie wspominasz na filmiku YT i fajnie jak byś dodał link do tego filmiku jak to zrobić najlepiej w formie adnotacji w momencie jak mówisz "wsciskamy ~" i ew dodatkowo w komentarzu pod filmem http://forum.scssoft.com/viewtopic.php?f=11&t=61852

 

co do samego filmu to moim zdaniem lepiej było by dać w nazwie filmu pełną nazwę tego czym ta strona jest w sensie "Euro Truck Simulator 2 - how to synchronize jobs" jest szansa że jak ktoś będzie coś takiego szukał a nie znajdzie tego (z niewiadomych mi powodów) na tym forum i zacznie od szukania tego na YT to trafi tam na twój filmik

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.