Jump to content

ets2sync - Synchronizacja zleceń


Seba

Recommended Posts

Witajcie,

 

Zainspirowany przygotowywanym programem kolegi @mikson (trzymam kciuki emoticon_thumbsup.gif ) i po przemyśleniu tego co napisałem w jego wątku, postanowiłem stworzyć serwis, który będzie synchronizował wszystkie zlecenia z centralną bazą danych.

 

Po krótce działa to tak:

  • Baza ładunków znajduje się na moim serwerze
  • Wrzucamy swój zapis gry na stronę (pamiętamy o g_save_format 2 lub 3 w konfigu gry! - Opis jak to zrobić)
  • Następuje podmiana wszystkich zleceń na te, które są przygotowane w bazie.
  • Pozostaje tylko ściągnąć zsynchronizowany zapis, podmienić w naszym profilu i cieszyć się wspólnymi zleceniami ze wszystkimi graczami, którzy tego dokonają  :D

Zalety:

  • Łatwe organizowanie wspólnych konwojów i wspólnych tras.
  • Koniec z pustą listą ładunków i zabawą w economy reset.
  • Im, więcej ludzi będzie synchronizowało ładunki, tym większy ruch na wybranych trasach.

Adres: http://www.ets2sync.com/

 

Jednocześnie chciałbym podziękować użytkownikowi JohnnyCagePL za pomoc w testach. 

 
UPDATE 16-10-2015
  • Rotacja zleceń w bazie co piątek o 4 w nocy
  • Zlecenia nie wygasają
  • Osoby bez DLC będą mieć mniejszą ilość zleceń.
 
UPDATE 23-10-2015
  • Dodałem nową funkcję, którą nazwałem specjalne miasto
  • Strona jest już dostępna z zagranicy.
  • Dodałem nowe tłumaczenia (cz, fr, de, ru, es, tr).
  • Zleceń na mapie powinno być o około 1/4 więcej.

więcej: http://forum.ets2mp.com/index.php?/topic/21445-ets2sync-synchronizacja-zleceń/?p=179774

 

UPDATE 06.11.2015

  • Zlecenia nie mają już nie skończonego czasu wygaśnięcia, są dostępne do czasu następnej rotacji. 
  • Od teraz czas jest synchronizowany z czasem serwerów ETS2MP.
  • Możliwość głosowania na kolejne miasto specjalne. 
  • Nowe tłumaczenia

więcej: http://forum.ets2mp.com/index.php?/topic/21445-ets2sync-synchronizacja-zleceń/?p=185644

 

UPDATE 13-11-2015

  • Zwiększyłem listę dostępnych zleceń w specjalnym mieście do maksimum jakie oferuje gra
  • Poprawki w systemie głosowania
  • Inne drobne poprawki w aplikacji
  • Nowe tłumaczenia: włoski, szwedzki

UPDATE 07-12-2015

  • Zmiejszyłem liczbę zleceń do miasta specjalnego i jednocześnie zwiększyłem listę dostępnych zleceń
  • Nowe specjalne miasto nie może być takie samo jak w poprzednim tygodniu
  • Pierwsze wydanie API

więcej: http://forum.ets2mp.com/index.php?/topic/21445-ets2sync-synchronizacja-zleceń/?p=199131

 

UPDATE 21-07-2017

  • Dostosowanie do gry w wersji 1.27
Edited by Seba
UPDATE 21-07-2017
  • Upvote 9

www.ets2sync.com


Synchronize your jobs with other players in 3 easy steps


qey40X.gif


https://www.youtube.com/watch?v=2WuAGjBQX0A

Link to comment
Share on other sites

No i ktoś tu Miksona wyprzedził :) Po powrocie do domu na pewno przetestuję ;)

Udało mi się szybciej upublicznić swój projekt, ale moje i jego narzędzie są różne. Tu synchronizujesz ładunki z bazą na serwerze, tam dodajesz wybrany ładunek do swojego save-a.

Co do sugestii to jednak mega opcją było by samodzielne wybieranie trasy ie ew ładunku bo można by było dostosować trasę do naszej aktualnej potrzeby a z tego co teraz rozumiem to jest to losowo tylko że wszyscy mają to samo

To właśnie będzie robił program tworzony przez miksona. Nie widzę sensu żebym to dublował.

  • Upvote 1

www.ets2sync.com


Synchronize your jobs with other players in 3 easy steps


qey40X.gif


https://www.youtube.com/watch?v=2WuAGjBQX0A

Link to comment
Share on other sites

To właśnie będzie robił program tworzony przez miksona. Nie widzę sensu żebym to dublował.

 

Wszystko się zgadza o ile program miksona ujrzy światło dzienne bo w tej chwili to jest czysta teoria i zero odzewu jak idą prace nad programem i czy w ogóle idą dlatego ciężko to nazwać dublowaniem. Jak by się okazało za jakiś czas że projekt miksona nie wypalił (czego mu oczywiście NIE życzę) to czy będzie szansa na zaimplementowanie podobnych rozwiązań w twoim projekcie ?

Link to comment
Share on other sites

 

Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.

 

s3ba11, stare zlecenia możesz zapisywać jako archiwum w bazie danych.

Bo mówiłeś, że co parę dni będziesz resetować zlecenia.

A tak, ktoś w przyszłości może chcieć skorzystać ze starych zleceń w twojej bazie danych z tego względu np. aby mieć inne zlecenia, niż te, które będą obecnie udostępnione.

 

Albo dodanie możliwości wyboru spośród 3 różnych zestawów zleceń.

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

Ciekawy program. Mam pytanie, jak generujesz zlecenia i czy po pobraniu pliku zlecenia nie będą one przedawnione (podczepiam naczepę a tu spóźnienie)? :)

 

Wszystko się zgadza o ile program miksona ujrzy światło dzienne bo w tej chwili to jest czysta teoria i zero odzewu jak idą prace nad programem i czy w ogóle idą dlatego ciężko to nazwać dublowaniem. Jak by się okazało za jakiś czas że projekt miksona nie wypalił (czego mu oczywiście NIE życzę) to czy będzie szansa na zaimplementowanie podobnych rozwiązań w twoim projekcie ?

Gdyby mój program nie ujrzał światła dziennego, to chyba całe forum by mnie zagryzło :lol: szczególnie, że mój post jest na drugim miejscu zdobytych lajków w historii całego forum :P

Poza tym moim zdaniem założenie tego programu jest takie, aby wszyscy gracze mieli takie same zlecenia do wyboru, a nie żeby generować dowolne zlecenie (proszę o poprawkę s3ba11, jeśli się mylę). :)

  • Upvote 1

return 0;

 

Author of the JobSync project.

Link to comment
Share on other sites

s3ba11, stare zlecenia możesz zapisywać jako archiwum w bazie danych.

Bo mówiłeś, że co parę dni będziesz resetować zlecenia.

A tak, ktoś w przyszłości może chcieć skorzystać ze starych zleceń w twojej bazie danych z tego względu np. aby mieć inne zlecenia, niż te, które będą obecnie udostępnione.

 

Albo dodanie możliwości wyboru spośród 3 różnych zestawów zleceń.

Raczej nie będę przechowywał starej listy zleceń. Im więcej ludzi będzie jeździć na tej samej liście, tym lepiej dla wszystkich.

 

Jak dla mnie bomba! Myślę że stworzenie skrytpu(bardziej listy) na stronie z wyborem miejsc startu i celu nie byłoby problemu, wybieramy dostępną firmę w danym mieście,  potem firme w mieście docelowym i jazda. 

Jasne, jest to wykonalne ale dokładnie to tworzy mikson. Moje założenie było takie, aby gracze mieli wspólne ładunki, co ułatwi organizację konwojów,  zwiększy ruch na pewnych trasach.

 

Też mi to wyskoczyło, ale po wrzuceniu innego save poszlo normalnie.

File size exceeds limit.

Ja tylko to mam? Save ma 2431 Kb.

Przeoczyłem limit do 2Mb na serwerze. Teraz powinno być już ok  ;)

 

a mi wyskakuje Unable to upload file 

Sprawdź jeszcze raz. Jak dalej będzie ten błąd to podeślij mi swój save. Zobaczę co jest grane.

www.ets2sync.com


Synchronize your jobs with other players in 3 easy steps


qey40X.gif


https://www.youtube.com/watch?v=2WuAGjBQX0A

Link to comment
Share on other sites

Ciekawy program. Mam pytanie, jak generujesz zlecenia i czy po pobraniu pliku zlecenia nie będą one przedawnione (podczepiam naczepę a tu spóźnienie)? :)

 

Gdyby mój program nie ujrzał światła dziennego, to chyba całe forum by mnie zagryzło :lol: szczególnie, że mój post jest na drugim miejscu zdobytych lajków w historii całego forum :P

Poza tym moim zdaniem założenie tego programu jest takie, aby wszyscy gracze mieli takie same zlecenia do wyboru, a nie żeby generować dowolne zlecenie (proszę o poprawkę s3ba11, jeśli się mylę). :)

Na multi nie powinno być przedawnień. 

Na single jest taka opcja. Muszę zwiększyć expiration time, choć dokładnie nie obczaiłem jak gra korzysta z tego parametru. Wiem, że gdy wstawić wartość "nil" to ładunek nigdy się nie przedawni, ale wolałbym tego nie robić bo wartości są wtedy kosmiczne  :)

 

Tak zgadza się. Założenie jest takie by każdy miał te same ładunki. ułatwi to organizację konwojów,  zwiększy ruch na wybranych trasach, itp.

www.ets2sync.com


Synchronize your jobs with other players in 3 easy steps


qey40X.gif


https://www.youtube.com/watch?v=2WuAGjBQX0A

Link to comment
Share on other sites

Wszystko to zależy jak bogatą mamy historię gry. Im więcej dostarczonych ładunków, kierowców, garaży tym save jest potężniejszy. 20 Mb to naprawdę musisz być wytrawnym graczem    :)

Chętnie sprawdzę jak to wygląda jeśli udostępnisz swój cały profil gry. 

Generalnie wiem, że gra ładuje duże pliki ale chwilowo potrafi zawisnąć. Wystarczy poczekać. Niewiem jak z tak wielkim zapisem.

Z chęcią bym kompresował pliki do jak robi to gra. Niestety nie potrafię, a javy nie znam    :(

www.ets2sync.com


Synchronize your jobs with other players in 3 easy steps


qey40X.gif


https://www.youtube.com/watch?v=2WuAGjBQX0A

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.