Jump to content

[KONWÓJ] 17.10.2015 | BUDOWA OŚRODKA


Recommended Posts

UWAGA!

Z POWODU DUŻEJ ILOŚCI FIRM BIORĄCYCH UDZIAŁ W KONWOJU,

JESTEŚMY ZMUSZENI ZREZYGNOWAĆ Z UDZIAŁU GRACZY RANDOMOWYCH
PROSIMY O NIE PRZYBYWANIE KIEROWCÓW Z WYJĄTKIEM FIRM AUTORYZOWANYCH

 

n_wstep.jpg


Uchodźcy i imigranci masowo napływają do Europy. Stolice Europejskich państw pod wpływem dużego niezadowolenia obywateli podjęły trudną politycznie decyzję - chcą odseparować uchodźców, a jednocześnie spróbować im pomóc. Plan jest kontrowersyjny, rządy jednak uznały, że na obecną chwilę to najlepszy kompromis - wspólnymi siłami chcą stworzyć ogromne kompleksy mieszkalne, miasto dla szukających schronienia w Europie uchodźców. Polska jako członek UE również zobowiązała się do wzięcia udziału w całym przedsięwzięciu i to właśnie z Warszawy ma wyruszyć jeden z pierwszych konwojów z materiałami budowlanymi w kierunku południowej Francji - bowiem dzięki graniczeniu Francji z Morzem Śródziemnym będzie możliwa szybka deportacja ludzi, którzy trafili do Europy z innych pobudek niż ochrona zdrowia i życia ludzkiego. Nasze miasto docelowe to Lyon - tutaj ładunki mają przejąć firmy budowlane, skąd dawkowo będą dostarczać do miejsca budowy.


n_informacje.jpg
17 października 2015 godz. 19:00

 

 

Serwer ETS2MP: EU#1
Data konwoju: 17.10.2015 (sobota)
Adres Serwera Team Speak 3: ts3.ets2mp.com

Nazwa Kanału TS3: KONWÓJ BUDOWA OŚRODKA (tuż pod AFK)
Godzina rozpoczęcia konwoju: 19:00 (zbiórka od 18:30)
Miejsce zbiórki: Warszawa (SanBuilders)
Długość trasy: ok. 2600 km
Przewidywana godzina zakończenia: 22:00
Miejsce zakończenia: Lyon (Stein Bruch)

 

 

LIDER KONWOJU: JESZCZE NIE OKREŚLONO

Ten użytkownik został wybrany na lidera konwoju. Jest przewodniczącym oraz zarządzającym konwojem.
Podjęte przez niego decyzje muszą być respektowane przez wszystkich użytkowników biorących udział w konwoju.
Do dyskusji i pomocy w podejmowaniu decyzji przez lidera konwoju są uprzywilejowani wyłącznie szefowie/liderzy firm i grup.
Wszystko to ma na celu zachować porządek i zapobiegać chaosowi podczas konwoju.

 

 

ZGŁOSZENIA

Firmy zainteresowane wzięciem udziału w konwoju proszę o kontakt na PW bądź na Steam:
JaberMC lub Wolverine

(kliknij użytkownika, aby wyświetlić profil steam)

 

 

PAMIĘTAJ! Konwój odbywa się sobotnim wieczorem - o godz. 19:00 WYJEŻDŻAMY.

Warto przybyć trochę wcześniej, serwer o tej godzinie lubi być zapełniony,
co oznacza że dostanie się na niego może stanowić problem i zająć dłuższą chwilę.

NA SPÓŹNIALSKICH NIE BĘDZIEMY CZEKAĆ!



n_trasa.jpg
 

Warszawa - Lyon
przez: Szczecin, Berlin, Hamburg, Bremen, Groningen, Brussel, Paris, Reims, Bern, Geneve
(* podkreślone miasta są krótkimi przystankami w podróży)



mapa.jpg

 

Trasa może się lekko zmienić do czasu konwoju jak i w jego trakcie.

Nie powinny jednak to być znaczące zmiany, a o wszystkim będziemy informować.

n_zasady.jpg

 

1. Zakaz wyprzedzania prowadzącego (lidera konwoju).

2. Pierwszeństwo w konwoju mają autoryzowane firmy (zakaz ich wyprzedzania).

3. Wszystkie decyzje i zarządzenia w trakcie konwoju wydaje lider konwoju - są one bezdyskusyjne i ostateczne.

4. Podczas konwoju zabrania się:
       a. Używania świateł ostrzegawczych (kogutów).
       b. Używania świateł długich.
       c. Nieprzepisowych zachowań na drodze (z wyjątkiem zarządzeń lidera konwoju).
       d. Reklamowania firm i grup.

5. Kierowcy biorący udział w konwoju zobowiązani są do:
       a. Utrzymania odległości minimum 100 metrów od pojazdu z przodu.
      b. Używania świateł awaryjnych na postojach, w miejscach do tego nieprzystosowanych.
       c. Zachowania wzorowej kultury osobistej, w grze, na TeamSpeak'u jak i na czacie.
       d. Umożliwienia swobodnego dialogu między liderami firm i grup.
       e. Wykonywania poleceń wydanych przez lidera głównego (pkt. 3) oraz lidera firmy/grupy z której się wywodzą.


6. Liderzy firm i grup zobowiązani są do:

       a. Respektowania zarządzeń lidera konwoju.

       b. Dbanie o sprawny przebieg konwoju wśród swoich kierowców.




n_naczepy.jpg


OBOWIĄZKOWE NACZEPY:

Ponieważ konwój przewiduje dwa typy naczep, prosimy liderów firm i grup o dopilnowanie aby ich kierowcy równomiernie rozdzieliły rodzaje naczep..

Idealną sytuacją byłby podział 50/50 (pół na pół).

 

 

naczepy.jpg

Naczepy w postaci moda możesz pobrać stąd:

WYWROTKA

http://sharemods.com/oddl9axeifhy/Opentop_trailer_MetaltigerSA_1.14.X.scs.html

BETONIARKA

http://sharemods.com/hd2amy9hg4c1/all_trailers_concrete_mixer-MetaltigerSA_1.14.x.scs.html

n_szczegoly.jpg

 

UKŁAD JAZDY (KOLEJNOŚĆ)

 

1. LIDER KONWOJU

2. SANCO

3. UNION-SPEED

4. DMC

5. MASTER TRANS

6. BLUE TRANS

7. ETG
8. RISA
9. SKYLINE
10. POLSPED

 


TUTAJ ZACZYNAMY


start.jpg
 

TUTAJ KOŃCZYMY


koniec.jpg

 


n_ustawienie.jpg
 

UWAGA!

Do dnia konwoju miejsca parkowania firm będą dynamicznie dodawane oraz mogą ulegać zmianie.

W przypadku zbyt dużej ilości uczestników konwoju - miejsce zbiórki może ulec zmianie bądź zostać podzielone.
Wszelkie zastrzeżenia i uwagi dotyczące ustawienia proszę zgłaszać na PW bądź na Steam (klik).

 

 

WARSZAWA
Ustawienie samochodów w pierwszym mieście konwoju.

 


ustawienie.jpg
 

 

SCHEMAT WYJAZDU

 

wyjazd.jpg

 

 

PRZYSTANKI W PODRÓŻY

Wszelkie poprawki i koorydnacja podczas parkowania zostanie skorygowana przez lidera konwoju jak i liderów firm.

 

 

BERLIN

stacja1.jpg

 

GRONINGEN

stacja2.jpg

 

PARYŻ

stacja3.jpg

 

BERN

stacja4.jpg

 

 

 

 

 

 

______________FIRMY I GRUPY BIORĄCE UDZIAŁ______________

(kliknij logo aby przejść na stronę firmy)

 

sanco150.jpg_________union-speed.jpg_________polsped.gif

_________ETG.png_________risa.png_________dmc.jpg

skyline.png_________mt.jpg_________BTS.png

 

 

 

 

______________LIDERZY FIRM I GRUP______________

Liderzy odpowiadają za kierowców w danej firmie, są odpowiedzialni za podejmowane decyzje danej grupy, oraz uprzywilejowani są do głosowania i współzarządzania z głównym liderem konwoju.

 

 

SANCO - jano CHORZÓW poland [~7 osób]

Union-Speed - Avast2012 (PL) [? osób]
POLSPED - KRZYSZTOF(PL)
[~5 osób]

ETG - kamera222 [~12 osób]

RISA - wwwkacper8 [~7 osóB)

DMC - V1RTUE [? osób]
SkyLine - Devox360 [? osób]

Master Trans - M@ster_PL [~10 osób]

BlueTrans - Duch [~10 osób]

 

organizator.png
 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Cel szczytny, ale pozwolę wtrącić małą dygresję, odnośnie kawałeczka trasy. Dokładniej mówiąc odcinek Amsterdam<>Rotterdam. Nie muszę chyba mówić, jakie zjawisko tam tradycyjnie występuje, ale gdyby liczba uczestników była naprawdę spora , to przejazd koło tych miast będzie zbiorowym samobójstwem komputerów części graczy. Proponowałbym zmianę tego odcinka na Groningen>Duisburg>Dusseldorf, gdzie konwój przed Brukselą powróciłby na pierwotną trasę. Ewentualnie ustalić zasadę, że gracze, których komputery nie posiadają horrendalnej mocy obliczeniowej przejechałyby pod opieką jednego z liderów inny odcinek trasy.

Link to comment
Share on other sites

@Coyotek

Cenna uwaga, co prawda zamysł był taki żeby zahaczyć jak najwięcej stolic (stąd Amsterdam), ale racjonalne będzie ominięcie tych miejsc. Trasa została poprawiona i puszczona bokim od miejsc śmierci co niektórych komputerów :)  Dzięki za radę!

 

@ElectroMusic!

Myślę że Paryż nie powinien być problemem, jeśli natomiast zapowiadałoby się na jakieś problemy - z pewnością lider zareaguje i wyda jakieś rozsądne postanowienie :)

Link to comment
Share on other sites

proponuje wam aby konwój zamiast jechał przez Paryż niech objedzie go obwodnicą i po sprawie :) bo znając miasto to bedzie dużo ludzi :)

Link to comment
Share on other sites

@ElectroMusic!

No faktycznie, przeoczyłem ten szczegół :D no ale myślę że koncepcji już nie będziemy zmieniać - kontrastem dla kolorowych betoniarek będą żółte wywrotki. Generalnie konwój ma być ala Bob Budowniczy, chyba że jakieś sugestie? :)

 

 

@mac140

Chętnie są widziani kierowcy indywidualni, zastrzegamy sobie jedynie prawo do pierwszeństwa firm oraz dostosowanie się do pozostałych zasad konwoju.

Link to comment
Share on other sites

Witam, Może opowiem jak w/w konwój wczoraj wyglądał - zacytuje miejscami zasady i odnośnie ich to co było . (Nie robiłem screenów bo to do niczego nie potrzebne.)

 

Rozumiem że Akceptacja w/w eventu na serwerze jest związana z tymi zasadami i akceptacją ich miedzy Administracją Serwera jak i Organizatorów. 

 

Najpierw więc zacznę od  tych "zmyślnych" naczep które podrukowały lagi u innych osób będących w okolicy mianowicie te Betoniarki były strzałem w kolano Organizatorów, w mieście były 4 fps'y 10 min od wyjazdu całego konwoju a konwoj stał ok. 30-40 min zbierając się. Przed rozpoczęciem wyjazdu zaczęło się zamieszanie nikt nie wiedział w którą stronę jedzie, kto za kim itd.. itp.. kiedy czołówka ruszyła z tyłu zaczęła się zadyma kto za kim jedzie i nadal w jakim kierunku. Piloci obraz nędzy i rozpaczy DWÓCH pilotów na cały ok. 50-60 osobowy konwój. Sami Piloci gdzieś po drodze jeździli z tyłu do przodu i tak w kółko. A powinno być tak że 3 pilotów jedzie z przodu a jeden zamyka konwój z tyłu. Pytanie po co Piloci blokowali zjazdy z Autostrad ? W aktualizacji 1.21.x można ustawić sobie na mapie punkt A (startowy) i B (docelowy) jak i X - pośrednie i jeśli ktoś miał by trochę rozumu wiedział by w którą stronę ma jechać .

Gdy konwój nabrał prędkości na autostradzie (ok. 90km/h) odstawiały sie cyrki. 3 pasy z marginesem 4 pasy, każdy jechał którym chciał zajmując niekiedy 4 pasy blokując tych którzy z konwojem nie byli związani i jechali większą prędkością niż cały konwój. Wyprzedzanie było nagminne "Jeden wyprzedza zmienia pas na lewy skrajny 3 osoby z przodu jadą na zakładkę 3 pasami i jeden dostaje laga z z tyłu zaczyna się uciekanie przed dzwonem i nie jechał jeden za drugim 100 metrów tylko max 20-30 co skutkowało wykluczeniem osób jadących za tym zlagowanym i "wbicie" się jemu w tył.

 

Czym były owe lagi spowodowane napisałem w pierwszym członie tekstu. (Konwoj zwalnia coraz więcej osób wchodzi w zasięg renderowania przez klienta a im więcej klient gry ma więcej do osadzenia i pokazania tym bardziej jest obciążony i się naturalnie na słabszych komputerach zwiesza. No i kwintesencja dodatkowego obciązenia w postaci betoniarek). Nie tylko koguty i światła długie są problemem a sam przykład tych ostatnich pokazuje jak więcej klient ma do pokazania jak fps'y zejdą. 

 

Nikt chyba z tych co byli bliżej lewego pasa nie patrzył w lusterka kilkakrotnie podczas wyprzedania byłem zepchnięty przez wyprzedzających na barierkę pierwsze 10 osób jechało wzorowo. A pozostali kosmos.... 

 

W mieście dwa pasy i każdy jeden po skosie za drugim dwa pasy zajęte - Ci nie związani z konwojem nie mieli możliwości swobodnego wyprzedania bo każdy jechał jak chciał. (Tak rachunek mojego sumienia w Warszawie jechałem pod prąd bo nie było możliwości szanownych Państwa wyprzedzić - to ten "idiota" jak to któryś napisał ).

 

Na zakrętach ci co jechali na "zakładkę" łapali się za pięty i hamowali ile sił w bębnach żeby się wyrobić i nie zepchnąć tego obok z lewej lub prawej - 3 pasy spowolnione niekiedy jeden albo drugi złamany w poprzek autostrady stał albo na boku leżał. 

 

 

Podsumowując serwer jaki by to nie był nie jest PRYWATNY i można robić na nim co się zechce i jak się zechce. Swoim zdezorganizowanym eventem robiliście zamieszanie ,innych lagowaliście na przystankach i miastach po drodze. Każdy z kim byłem na kanale  TS3 i znalazł się w waszej okolicy miał MAX 4-8 fps'ów co jest bardzo dużym utrudnieniem. Mogliście wziąć normalne naczepy i przestrzegać swoich zasad. Ktoś napisał że Ci do uczestniczą w konwoju a zostaną z tyłu to organizatorzy nie biorą z nich odpowiedzialności czy coś takiego taki był kontekst...  dosłownie komedia... szkoda że Moderator nie obserwował tego co się działo to zastanawiam się czy taki konwój miał by miejsce jeszcze raz.

Róbcie konwoje takie duże bo odkąd dołączyłem do ETS MP to był drugi a ze 3-4 miesiące już latam z niektórymi na ts3 i czegoś takiego nie widziałem. Pamiętam raz osoby nie związane z żadnymi firmami chciały zrobić konwój dołączył do tego MAXIS z Euro Tranzit wprowadził zasady wszyscy się zebrali każdy miał lokalizacje z pkt. A do B przez X wszyscy wiedzieli gdzie mają jechać Piloci poruszali się lewym pasem skrajnym a wszyscy pozostawali jeden za drugim na jednym pasie. i kazdy jechał 110 km/h jak ktoś miał usterkę to cały konwój miał redukowaną prędkość do 80 km/h na tempomacie i było to na EU1 gdzie jest bardzo dużo graczy a nas zaledwie było 20 trucków i nikt nie miał lagów w postaci 4 fps'ów. 

 

 

Nie chce nikogo krytykować byłem tylko biernym obserwatorem bo chciałem opinię wystawić tego co się działo . Sam też ze swoją jazdą pod prąd nie byłem idealny lecz nie dawaliście się wyprzedzić. Myślę ze to co się działo wczoraj dało do myślenia niektórym co do takich konwojów z takimi preferencjami i wymaganiami. Hostowałem jak i Stawiałem kilkanaście kilkadziesiąt serwerów Dedykowanych wiem jakie są ich ograniczenia i ograniczenia klientów łączących się z serwerem gdybym tego nie robił i nie miałbym pojęcia na temat nie wypowiadał bym się.  Całość powinna być zorganizowana po za miastem w kamieniołomach gdzie każdy Blaszak ma mniej do Renderowania - nie utrudniało by to graczom pozostałym na serwerze zabawy, wszyscy by jechali omijając miasta a tankowali by się na landówkach i powoli ze zredukowaną prędkością jechali do przodu wszyscy by zatankowali i pojechali. A tak jest to co jest i było to co było. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Hej,

nie będę lał wody i zaprzeczał że organizacja padła - od początku tego nie ukrywałem. Zabrakło pilotów, admina i lepszego rozplanowania całej akcji. Nie chce w żaden sposób bronić tego jak ten konwój wyglądał, ale jako organizator byłem zawiedziony samą dyscypliną firm (które jako tako przecież są renomowane). Liczyłem na pomoc liderów, w końcu to mieli być zarządcy grup. Komunikacja też padła - chociaż dział się kipisz, nikt nikomu słowa nie potrafił zwrócić, a jeśli już - lider nie umiał w żaden sposób wpłynąć na bądź co bądź swoich kierowców. Większość wyglądała jak spłoszone stado owiec, które nie ma pojęcia jak i po co się tu znalazła. Organizatora nie jest rolą edukować kierowców innych firm na czym polega konwój. Szkoda że zabrakło dyscypliny, dyscypliny która imho powinna wypłynąć ze strony liderów firm. Można było odnieść wrażenie że ponad połowa nawet tutaj nie zajrzała, a jedyna informacja jaką posiadali to "ta i ta naczepa". Część kierowców zabrakło na TeamSpeaku - jak mieli słuchać zarządzeń i uwag liderów skoro byli nieobecni. Choćby było pilotów tyle co kierowców, upilnować event ludzi nie znających zasad i pozbawionych możliwości słuchania komunikatów byłoby niemożliwe. To tyle jeśli chodzi o moją refleksję. Resztę błędów dostrzegam po swojej stronie, organizacji - ale jak juz wspominałem, postanowiłem spróbować niż zrezygnować i odwołać cały konwój. Jeżeli przyjdzie mi impuls do organizowania kolejnego konwoju - z pewnością uderzę się w pierś i wezmę pod uwagę licznie popełnione błędy i niedociągnięcia. Za wszelkie niewygody i nerwy pokornie przepraszam - apelując jednak do liderów firm o lepszą dyscyplinę wśród swoich kierowców. Mimo wszystko, dziękuje wszystkim którzy wzięli udział oraz wszystkim którzy pomogli w jego organizacji - konwój koniec końców dojechał do celu, a lekcje zostały wyciągnięte.

 

Pozdrawiam,

JaberMC

 

start1.png

 

meta1.png

Link to comment
Share on other sites

Parę spostrzeżeń z perspektywy właściciela małej vs-ki.

Moim zdaniem tragedii nie było ;)

Faktycznie betoniarki były strzałem w kolano, chociaż zastanawiam się ile byśmy mieli fps-ów gdyby każdy ciągnął np. Wanny?? ciekawe...

Komunikacja- hmm minusem było mutowanie każdego poza liderami firm.

Może w przyszłości należałoby pomyśleć na odwrót dać najpierw każdemu na kanale prawo głosu a następnie mutowac tych, którzy by nagminnie przeszkadzali.

Kto za kim jedzie i gdzie parkuje?

...tutaj nie można mieć pretensji do organizatorów zrobili wszystko co w ich mocy i naprawdę wszystko przecież było bardzo fajnie zaplanowane....

Wystarczyło tylko otworzyć sobie temat na forum i przeczytać pierwszy post od deski do deski a jak ktoś nie zatrybil odrazu... ;) to do skutku.

.....Mógłbym się dalej rozpisywać jednak nie będę :P

Podsumowując mój post.

Było całkiem spoko, miła atmosfera,

wbrew pozorom organizacja była naprawdę ok ( należy pamiętać ze organizatorzy nie spodziewali się takiej ilości trucków i tez nie dostali od nikogo informacji typu

"z naszej firmy na 100% będzie np.10 osób nie mniej nie więcej)

Pozdrawiam wszystkich biorących udział w Konwoju ;)

I co złego to nie ja i moja Vs-ka.:D

  • Upvote 1

 478f0e_f32e454088154e4183bcc86299f7e92a.

Link to comment
Share on other sites

Konwój się już odbył. Co do komunikacji to myślę że danie wszystkim głosu zrobiło by młyn totalny bo każdy chciał by coś powiedzieć / zapytać. Domyślam się że zorganizowanie ok.60 cio osobowego konwoju jest ciężkim zadaniem samym w sobie.

 

(Miałem klan i zorganizowanie dwóch bitew klanowych było kosmiczne a to zaledwie 30 osób i jedna z nich była wygraną a druga przegraną. Ale za błędy których nie miało być prawa łby leciały a sam owy fakt bardzo niektórym przeszkadzał bo problemem była właśnie dyscyplina i słuchanie tego co mowi ktoś o większym doświadczeniu bitewnym. tj. prawie 20 tyś bitew do 9-15 tys bitew.)

 

Myślę że Firmy które są chętne do brania udziału w tego typu konwojach zgadzają się na warunki w nim określone jeśli jest jakaś "owca" która "nie rozumi" powinna być "zutylizowana" sory za kolokwialne określenie no ale nie wiem czy ładniej da sie kogoś opisać co nie potrafi zrozumieć podpunktów obowiązujących w konwoju. 

 

 

Znam firmę Union Speed tak samo i Euro Tranzit (wiem nie była obecna na konwoju) - miałem z nimi okazje jechać w konwoju i co prawda było nie za dużo Kierowców ale organizacja i dyscyplina była na 5 gwiazdek z 5. Reszty firm nie znam i nie widuję na TS może jak by częściej grali na Team Speaku ETS'owym z innymi firmami, graczami nabierali by trochę ogarnięcia .

 

A limit to chyba nie ma żadnego jeśli główni admini robią konwoje to ileś 100 bierze udział ... 

 

Pozdrawiam, Szerokości. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.