Jump to content

Złożenie PC pod ETS2


Mafiozo[PL]

Recommended Posts

* Monitor Asus ROG SWIFT PG278Q
_
*Karta graficzna MSI GeForce GTX 980 4GB 
*Płyta główna MSI Z97 GAMING 5
*Pamięć G.Skill TridentX DDR3 2x8GB(16GB) 2400MHz 
*Procesor Intel Core i7-4790K
*Zasilacz Corsair RM 850W, 80PLUS GOLD
*Chłodzenie CPU Be Quiet! Dark Rock 3 
*Dysk SSD Plextor M6S 256 GB 2.5" SATA III 
*Dysk Western Digital Red 2TB 3.5 SATA 
*Obudowa SilentiumPC Gladius X60 Pure Black
*Napęd Asus DRW-24F1ST E-Green 24x SATA
*4xSilentiumPC Wentylator Zephyr 120x120x25mm
_
* Klawiatura Razer BlackWidow Ultimate Stealth 2014 
* Słuchawki Razer Kraken 7.1 USB
* Mysz Razer Mamba

Link to comment
Share on other sites

Zestaw do podkręcania:

Obudowa Zalman Z3 PLUS

Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 530W

Płyta główna MSI Z97-G43

Procesor Intel Core i5-4690K

Chłodzenie SilentiumPC Grandis XE1236

Pamięć Ram HyperX Savage 8GB 2400MHz DDR3 CL11

Karta graficzna MSI GTX 970 GAMING 4G

Dysk SSD Crucial MX200 250GB

Dysk HDD Western Digital Caviar Blue 1TB

Napęd Asus 24F1MT

Razem wychodzi około 4500zł.

 

 

Zestaw bez możliwości podkręcania:

Obudowa Zalman Z3 PLUS

Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 530W

Płyta główna MSI B85-G43

Procesor Intel Core i5-4460

Chłodzenie SilentiumPC Fera 2 HE1224

Pamięć Ram Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL9

Karta graficzna MSI GTX 970 GAMING 4G

Dysk SSD Crucial MX200 250GB

Dysk HDD Western Digital Caviar Blue 1TB

Napęd Asus 24F1MT

Razem wychodzi około 4000zł.

Pc: PHANTEKS Enthoo Pro | XFX XTR 650W | Gigabyte GA-Z87X-D3H | i7 4770K | Thermalright HR-02 Macho BW | 2x8 GB G.SKILL RipjawsX 2400 CL11 | Crucial MX200 250GB | WD Blue 1TB | Gigabyte GTX770 2GB | AIM SC8000


      Monitor: BenQ XL2411Z Mysz: Tracer Recon Klawiatura: Bloody B540 Słuchawki: Kingston HyperX Cloud Kierownica: Logitech Driving Force Pro Pad: Logitech F310 FreeTrack

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chcesz wydać sporo i mieć mało wydajny komputer to zestawy z allegro są do tego idealne.

Prawie każde większe forum komputerowe ma wątki z najwydajniejszymi zestawami do różnych przedziałów cenowych. A nawet jak nie ma, to ma odpowiednie działy aby założyć wątek o pomoc w złożeniu zestawu komputerowego.

http://www.chip.pl/forum/viewtopic?tid=47108&fid=57

Smooth shiftin brothers

Link to comment
Share on other sites

Na wszystkich forach komputerowych odradza się gotowce z allegro. Wystarczy trochę poczytać. Żeby zestaw kosztował porównywalnie z tym z allegro to wystarczy zamienić grafikę na GTX960 i usunąć dysk SSD z mojej drugiej propozycji. Wtedy wychodzi około 3000zł. Wydajność w grach będzie o te kilkanaście klatek gorsza, a i sam komputer będzie chodził zauważalnie wolniej ze względu na brak ssd, ale 1000zł w kieszeni.

 

edit

Kolega Abed trochę mnie uprzedził :)

Pc: PHANTEKS Enthoo Pro | XFX XTR 650W | Gigabyte GA-Z87X-D3H | i7 4770K | Thermalright HR-02 Macho BW | 2x8 GB G.SKILL RipjawsX 2400 CL11 | Crucial MX200 250GB | WD Blue 1TB | Gigabyte GTX770 2GB | AIM SC8000


      Monitor: BenQ XL2411Z Mysz: Tracer Recon Klawiatura: Bloody B540 Słuchawki: Kingston HyperX Cloud Kierownica: Logitech Driving Force Pro Pad: Logitech F310 FreeTrack

Link to comment
Share on other sites

Nigdy nie kupuj żadnego gotowca, szczególnie z Allegro. Tutaj macie 2 filmiki z Morele i tam jest wyjaśnione co i jak z tymi komputerami ;)

oraz 

 

Na Youtube można znaleźć dużo więcej takich filmików.

  • Upvote 2

 

 

76561198102887152.png

 

 

 

image.png

 

 

 

Generate your own dynamic signature at

http://jmdev.ca/twitch/

 

 

 

Take a look at in-game-rules

;)

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

@OT - Ja planuję kupić kompa za 2100 zł, który "złożył" Lipton.

Nie wiem, jak by się ten zestawik sprawdził w MP, ale przy ustawieniach wysokich powinno chodzić płynnie z nagrywaniem przez ShadowPlay.

Może i nie stać mnie na super wypasiony komp za 4000 zł, ale przynajmniej to mi powinno wystarczyć.

Do tego jeszcze bym musiał policzyć system i jakiś dłuższy kabel Ethernet, bo zamierzam go podłączyć pod mój TV, a nie pod monitor (bo raczej monitora nie dam rady kupić, bo przekroczę budżet i to znacznie).

Anyway - Jak tak bardzo potrzebujesz komputer na ultra, to za 4000 zł zmontujesz w miarę dobry komp.

Choć od razu uprzedzam - nie wiem, jak działa na takich ustawieniach graficznych w MP.

Link to comment
Share on other sites

Kompuer za 5 tysięcy do ETSa xD To jakby kupić Lambo do jazdy ekonomicznej  :lol:

 

Intel Core i5, GeForce GTX 760, 8gb ram, do tego wiadomix dokładasz w miare dobrą płyte, zasilacz i lecisz. Sądze że 2,5k powinno wystarczyć.

 

I nie polecajcie mu chłodzenia procka bo przez dobre 2 lata użytkowania procka oryginalny cooler wystarczy. Chyba że chce go sobie podkręcać co do ETS'a jest niepotrzebne. A on stówke zyskuje na powiedzmy RAM.

 

A typa z Morele nie słuchajcie bo on ma zapłacone za polecanie produktów, więc to jest tak obiektywne jak TVN czy Polsat xD

  • Upvote 1

MrCZM4t.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.