Jump to content

Dłuższe Kary/Bany


Szmer

Recommended Posts

Nazwa Sugestii

Wydłużenie czasu Kar/Banów na ETS2MP

 

Opis Sugestii

Obecnie czas banów wręcz zachęca do łamania regulaminu (przede wszystkim w przypadku trollowania na drogach). Bany 24H czy 3 dniowe są praktycznie nieodczuwalne, biorąc pod uwagę że nie wszyscy gracze logują się codziennie, niektórzy nawet nie dowiedzą się że takiego bana otrzymały. Proponuję następujący taryfikator - pierwszy ban 7 dni, drugi 30 dni, trzeci Perm/Rok. 

 

Przykładowe obrazki

Brak

 

Dlaczego twoja sugestia a nie inna?:

Nie znalazłem innej sugestii także ciężko mi się do takowej odnieść. 

 

Gram w ETS2MP wprawdzie od niedawna ale już powoli zaczynam mieć dosyć trolli na serwerze. Nie ma w zasadzie dnia aby ktoś mnie nie rammował, blokował, zwyzywał czy w inny sposób utrudniał rozgrywkę. Raportowanie graczy in-game w większości przypadków jest bezsensowne (troll np. po rammowaniu zdąży już odjechać z miejsca zanim Admin zareaguje) także zacząłem od 2 dni nagrywać. 2 dni, 4 zlecenia i 7 nagranych trolli. Trzem postanowiłem odpuścić (2 przeprosiło, co do jednego nie mam pewności) ale 4 raporty poszły (3 już zbanowanych). Gdy zobaczyłem na ile panowie otrzymują bany, zrozumiałem czemu jet tylu trolli na serwerze. Ostatni ban jaki został nadany po moim reporcie trwa (UWAGA) - 9 godzin! Został zbanowany dzisiaj o 13 (zdarzenie miało miejsce wczoraj o 22 więc może tym się admin zasugerował... nie mniej jednak decyzja bez sensu), więc jeszcze dzisiaj wieczorem (ban do 22:00) potrolluje ponownie. I nie był to pierwszy ban delikwenta. Skąd takie decyzje? Przecież takie kary tylko zachęcają do takiego zachowania... to żadna ani kara ani nauczka dla takich graczy. Nikt też nie zastanawia się nad konsekwencjami przed np. takim rammowaniem bo na myśl o banie na 24H czy 3 dni po prostu wzruszy ramionami (co najwyżej pogra sobie w CS:GO przez parę dni). 

 

Tak jak wspomniałem też wcześniej - nie wszyscy gracze logują się codziennie więc ban 24h czy 3 dniowy może być w ogóle niezauważony przez trolla, co za tym idzie - efekt zerowy. Ja zmarnowałem czas na nagranie, wrzucenie na yt i opisanie raportu, admin zmarnował czas na rozpatrzenie ban requesta a troll dalej robi co mu się podoba. Sam zajmowałem się administracją serwerów gier przez kilka lat i w naszej pracy istniało pojęcie efektywnego bana. Jeżeli chcieliśmy kogoś zbanować na 24 godziny to sprawdzaliśmy ile dni gracz potrzebuje aby rozegrać 24 godziny na naszym serwerze. Ze statystyk wynikało że przeciętny gracz na serwerze spędzał 12-16 godzin w tygodniu. Więc W teorii powinniśmy banować na 2 tygodnie. Zmniejszyliśmy do 1 tygodnia ale za to drugi ban trwał właśnie 1 miesiąc a przy trzecim wybryku leciał po prostu ban permanentny. Owszem, szybko ilość graczy na serwerze spadła o jakieś 20-30% ale przynajmniej w jeden miesiąc pozbyliśmy się w znaczącym stopniu trolli na serwerze. 

 

Podsumowując - surowsze kary, dłuższe bany... obecny system tylko zachęca do trollowania i generuje masę zmarnowanego czasu zarówno Administratorów jak i samych graczy, którzy próbują walczyć z trollami. 

 

Do samego tematu podepnę również sugestię, która pojawiła się w dziale anglojęzycznym. Dotyczy on łączenia czasu banów... obecnie gdy ktoś już ma bana to nie otrzymuje nowego (czas się nie wydłuża) tylko pozostawiana jest informacja o tym że delikwent karę już posiada: http://forum.ets2mp.com/index.php?/topic/21120-ban-prolongation/ 

 

Oczywiście sam model nie musi wyglądać konkretnie tak jak proponuję, nie mniej jednak proszę administrację o zweryfikowanie całego systemu kar na ETS2MP. 


 

 

Link to comment
Share on other sites

Nie powiem przydałyby się dłuższe kary lub chociaż bardziej przemyśleć system banowania. Według mnie powinno to wyglądać mniej więcej tak: 

Rammujący za pierwszym razem dostaje bana, powiedzmy na tydzień. Po minięciu bana, kiedy taka osóbka nadal nie posłucha i będzie robić to co nie powinna, BACH- ban na powiedzmy 2 tygodnie. Jeżeli po tym nadal będzie robić swoje i zostanie przyłapana to ban-perm. System "Do trzech razy sztuka" :D

 

To tylko moja lekka sugestia do wątku @Szmer :)

76561198117924798.png

Link to comment
Share on other sites

Prawo polskie: I przekroczenie prędkości 500zł, II przekroczenie 3000zł... nie ważne ile, nie ważne gdzie i jak. Można by było myśleć nad zmianą kar, ale z głową. Według mnie ban 7 dni za I przewinienie, i potem na 30 dni za II przewinienie to pomyłka jakaś. Parkowanie w Europorcie, a rammowanie czy trollowanie to dwie drastycznie różne rzeczy i według tego co napisałeś za jedno jak i za drugie przewinienie jako pierwszy ban na 7dni, drugi ban 30dni lub trzeci rok/perm? Lubię gdy jest porządek na serwerach i też czasami wkurzają mnie te rozbieżności w banach za podobne przewinienia, gdzie jeden admin daje kilka godzin, drugi kilka dni niemniej system jaki prezentujesz wyżej jest zły według mnie. Bany powinny być przydzielane za konkretne przewinienia, a nie odgórnie czy jest to ban #1, #2 czy #3. W obecnej formie już istnieje coś takiego, że po piątym banie dostaje się dodatkowo miesięcznego bana, a po 10 perma. To jest według mnie ok, pomyśleć trzeba by było tylko nad długością banów i zniesienie tych śmiesznych godzinnych banów, od których czasami nie da się odwołać (w razie pomyłki) bo przez tą godzinę czy kilka godzin administrator może nie wejść do panelu odwołań, a po przeterminowaniu się bana nic się nie da zrobić.

  • Upvote 3

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Prawo polskie: I przekroczenie prędkości 500zł, II przekroczenie 3000zł... nie ważne ile, nie ważne gdzie i jak. Można by było myśleć nad zmianą kar, ale z głową. Według mnie ban 7 dni za I przewinienie, i potem na 30 dni za II przewinienie to pomyłka jakaś. Parkowanie w Europorcie, a rammowanie czy trollowanie to dwie drastycznie różne rzeczy i według tego co napisałeś za jedno jak i za drugie przewinienie jako pierwszy ban na 7dni, drugi ban 30dni lub trzeci rok/perm? Lubię gdy jest porządek na serwerach i też czasami wkurzają mnie te rozbieżności w banach za podobne przewinienia, gdzie jeden admin daje kilka godzin, drugi kilka dni niemniej system jaki prezentujesz wyżej jest zły według mnie. Bany powinny być przydzielane za konkretne przewinienia, a nie odgórnie czy jest to ban #1, #2 czy #3. W obecnej formie już istnieje coś takiego, że po piątym banie dostaje się dodatkowo miesięcznego bana, a po 10 perma. To jest według mnie ok, pomyśleć trzeba by było tylko nad długością banów i zniesienie tych śmiesznych godzinnych banów, od których czasami nie da się odwołać (w razie pomyłki) bo przez tą godzinę czy kilka godzin administrator może nie wejść do panelu odwołań, a po przeterminowaniu się bana nic się nie da zrobić.

 

Przedstawione przeze mnie długości opierają się na danych z serwerów, które osobiście administrowałem. Oczywiście że należałoby dostosować całą sugestię do realiów ETS2MP. O ile faktycznie za parkowanie w EP bany 24H brzmią rozsądnie o tyle za trolling 7/30/perm to wartości całkowicie rozsądne. 

Link to comment
Share on other sites

O tak za trolling mogła by być krótka piłka 7/30/perm, chociaż czasami te 7 dni to trochę mało może być :) Koleś zacznie rozrabiać na jakimś konwoju i będzie zajeżdżać drogę przez 30 minut kiedy akurat nie ma żadnego administratora = 7 dni. Inny koleś ztrolluje raz, admin przyleci = 7 dni. Są plusy i minusy każdego systemu, ciężko określić co byłoby lepsze. Wiadome jest jedno, że to co się dzieje teraz w porównaniu do tego co było rok temu oraz na początku istnienia MP to jest spora różnica na plus oczywiście dla teraźniejszości.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

To na jakiś trefnych adminów trafiasz. Ja zgłaszam na stronie z filmikiem jako dowód, do polskich adminów i wszystkie moje zgłoszenia rozpatruje ® ™ WASYL ™ ® i za jazde pod prąd wystawia tydzień. Ostatnio dwóch dzieciaczków specjalnie we mnie wygrzmociło i obydwaj dostali 3 tygodnie.

Zacznij zgłaszać nagrania do polskich adminów, bo wątpię żeby moje zgłoszenia tak sowicie nagradzał, a Twoim dawał 9 godzin.

Ode mnie -1.

Smooth shiftin brothers

Link to comment
Share on other sites

To na jakiś trefnych adminów trafiasz. Ja zgłaszam na stronie z filmikiem jako dowód, do polskich adminów i wszystkie moje zgłoszenia rozpatruje ® ™ WASYL ™ ® i za jazde pod prąd wystawia tydzień. Ostatnio dwóch dzieciaczków specjalnie we mnie wygrzmociło i obydwaj dostali 3 tygodnie.

Zacznij zgłaszać nagrania do polskich adminów, bo wątpię żeby moje zgłoszenia tak sowicie nagradzał, a Twoim dawał 9 godzin.

Ode mnie -1.

 

Również zgłaszam do polskich adminów i również zamieszczam filmiki jako dowód, ® ™ WASYL ™ ® akurat nie rozpatrywał moich zgłoszeń także nie bardzo rozumiem co chciałeś wnieść tą wypowiedzią. Fajnie że są Admini, którzy banują surowo natomiast jak widać są też i tacy, którzy za bardzo litują się nad trollami. Tego właśnie problemu dotyczy mój post. Gdyby administracja odgórnie miała ustalone że np. za szeroko pojęty trolling mają dawać minimum 7 dni bana to nie byłoby problemów oraz dyskusji na temat, jak to nazywasz - "trefnych adminów".

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Z każdym banem następne są coraz dłuższe. Jeśli gracz niczego się nie nauczył i jest to jego 6 ban to dostaje gratisowy miesiąc na przemyślenia i odpoczynek od MP :)

 

Masz na myśli ilość banów czy np. 4 ban za jazdę pod prąd. Bo coś mnie wzięło jak zobaczyłem że gracz który jechał na autostradzie pod prąd (został przeze mnie zgłoszony), dostał za to bana na 2 dni!!!. Dla mnie jazda pod prąd powinna być karana co najmniej 2 tygodniowym banem

Link to comment
Share on other sites

Administratorzy mają swój jakiś własny taryfikator który chyba nie powinien być upubliczniany.

 

A to ze zmianą tagu to tak było od zawsze, tak samo z nickiem. Jak masz obraźliwy TAG / nick albo który oznacza jakieś służby lub ważnych ludzi (Lepiej opisaną formułkę masz tu), to dostajesz perma dopóki nie zmienisz.

Link to comment
Share on other sites

Administratorzy sprawdzaja poprzednie bany uzytkownika, i daja szanse gdy jest to pierwsze przewinienie lub dodaja dni jezeli jest to juz n-te przewinienie. 

Automatycznie po 5 banach dostaje sie 30 dni, po 10 banach dostaje sie perma.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.