Jump to content
Experiencing kernel error or random crashes on TruckersMP Island? ×

ETS2 MP İçin Ehliyet Sistemi ve Yeni Server Sistemi Önerisi[DETAYLAR İÇERİDE]

avcitalip

Recommended Posts

Evet, 110 hızla gidersen tabikide 2 saatte biter. Oyuna yeni gelen bir oyuncu için 50 km/h ile o yol bitmez.

Bi şekilde oynayan oyuncuların seviyesi ölçülmesi gerekir fakat oyun süresiyle olcak iş değil bu. Bir oyunu ne kadar çok oynaman o oyunda o kadar iyi olduğun anlamına gelmiyor. Çocuk beyinli biri sp de saatler geçirip mpye gelse gene kaza yapçak ve yaptırcak.

80'in üstünde gitmem ve verdiğim rakam buna göredir. 

"Trucking is like love... Only newbies go fast and end up early

"

• 1 month later...

Herkese merhabalar, Bu sistemin öncelikle asıl amacı ETS2 MP nin aslında ETS2 Hayalet olmasının önüne geçmektir, Bu sistemde EU1 ve EU2 Serverları birleştirilecek ve Misal vermek gerekirse İskandinavya DLC ve İngiltere bölgesi EU1 Sunucusuna, Ana harita ve Going East DLC bölgesi ise EU2 Haritasında oynayacak. Bu sistemde Misalen İskandinavyadan gelen kişi İskandinavya bölgesinden çıktığı an otomatik olarak EU1'den düşüp EU2'ye bağlanacak. Bu sayede yollardaki hayaletleşme bir nebze önlenmiş olacak ve aynı sunucuda oynayabilen kişi sayısı artacak. Bu sistem tabi ki beraberinde yoğunluk ve büyük kazalar getirecektir, Bunun için de ehliyet sistemi önerim var. Biliyoruz ki oyuna yeni başlayan birisi ile 2-3 yıldır bu oyuna gönül veren kişi arasında dağlar kadar fark oluyor. Ehliyet sistemimizin de farkı buradan ortaya çıkıyor, Adminler gidip herkesi sınav yapmayacak yanlış anlaşılmasın. Bunun kolay bir yolu var, oda Steam'deki ETS2'nin oynanmışlık süresi.

vLOb9v.png

Mesela benim oyunda tam 777 Saat oynamışlık sürem bulunuyor, ve kendi şoförlüğümü açıkçası beğeniyorum. Benim gibi şoförlere bakıyorum da pek kaza yapan tipler değiller. Yani Aracı nasıl kontrol edebileceklerini biliyorlar.

Buna göre öneriyorum ki ;

İlk 50 Saat yeni başlayan oyuncular max. 50 KM/H yapabilsinler, 100 Saati gördüklerinde ise bu limit 80 olsun, 200 Saati gördüklerinde ise bu limit 90 olsun, 300 saati gördüklerinde ise 100 KM/H hız limitine sahip olsunlar. 500 saate kadar 100KM/H hız limiti devam etsin ve 500 saati gördüklerinde bu limit 125 olsun ve 1000 saate kadar bu olay devam etsin, 1000 saati devirenlerde ise hiç hız limiti bulunmasın. Bu sayede oyun daha güzel olabilir. Yoksa EU1'e giriyoruz aracımız dümdüz yolda 110'u geçmiyor ve muhtemelen bizim önümüzden yola çıkan birisi de olsa o kişi de 110'a hızını sabitliyor ve bu yüzden oyuncuların EU1'de birbirlerini görmeleri gerçekten zorlaşıyor. EU2'de ise pek oyuncu bulunmuyor ki bu yüzden iki server da boş sayılıyor. ETS2 MP, ETS2 Ghost oluyor. Önerimi dikkate almanız dileğiyle buna benzer bir sistem getirirseniz sevinirim, Sayın Adminler. Bire bir anlattığım gibi de olabilir yani... :)

güzel olur bence aslında ehliyet sınavı yapıpda öyle oyunda ehliyet verip öyle oyuna soksalar kişileri en azından kuralları bilmeyen bilir kanaatindeyim :)

"Justice came to deploy"- Sheriff B)

SCS den bahsetmiyoruz beyler. Bunun butce kismini dusunmedin herhalde. Ve ayrica serverlari birlestirmek akilsizlik. Onceden serverlar birlesikti sonradan ayirdilar. Sebebi fazla oyuncu olunca server da lag olmasi.

• 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.