Jump to content

ETS2 MP İçin Ehliyet Sistemi ve Yeni Server Sistemi Önerisi[DETAYLAR İÇERİDE]

avcitalip

Recommended Posts

Herkese merhabalar, Bu sistemin öncelikle asıl amacı ETS2 MP nin aslında ETS2 Hayalet olmasının önüne geçmektir, Bu sistemde EU1 ve EU2 Serverları birleştirilecek ve Misal vermek gerekirse İskandinavya DLC ve İngiltere bölgesi EU1 Sunucusuna, Ana harita ve Going East DLC bölgesi ise EU2 Haritasında oynayacak. Bu sistemde Misalen İskandinavyadan gelen kişi İskandinavya bölgesinden çıktığı an otomatik olarak EU1'den düşüp EU2'ye bağlanacak. Bu sayede yollardaki hayaletleşme bir nebze önlenmiş olacak ve aynı sunucuda oynayabilen kişi sayısı artacak. Bu sistem tabi ki beraberinde yoğunluk ve büyük kazalar getirecektir, Bunun için de ehliyet sistemi önerim var. Biliyoruz ki oyuna yeni başlayan birisi ile 2-3 yıldır bu oyuna gönül veren kişi arasında dağlar kadar fark oluyor. Ehliyet sistemimizin de farkı buradan ortaya çıkıyor, Adminler gidip herkesi sınav yapmayacak yanlış anlaşılmasın. Bunun kolay bir yolu var, oda Steam'deki ETS2'nin oynanmışlık süresi.

vLOb9v.png

Mesela benim oyunda tam 777 Saat oynamışlık sürem bulunuyor, ve kendi şoförlüğümü açıkçası beğeniyorum. Benim gibi şoförlere bakıyorum da pek kaza yapan tipler değiller. Yani Aracı nasıl kontrol edebileceklerini biliyorlar.

Buna göre öneriyorum ki ;

İlk 50 Saat yeni başlayan oyuncular max. 50 KM/H yapabilsinler, 100 Saati gördüklerinde ise bu limit 80 olsun, 200 Saati gördüklerinde ise bu limit 90 olsun, 300 saati gördüklerinde ise 100 KM/H hız limitine sahip olsunlar. 500 saate kadar 100KM/H hız limiti devam etsin ve 500 saati gördüklerinde bu limit 125 olsun ve 1000 saate kadar bu olay devam etsin, 1000 saati devirenlerde ise hiç hız limiti bulunmasın. Bu sayede oyun daha güzel olabilir. Yoksa EU1'e giriyoruz aracımız dümdüz yolda 110'u geçmiyor ve muhtemelen bizim önümüzden yola çıkan birisi de olsa o kişi de 110'a hızını sabitliyor ve bu yüzden oyuncuların EU1'de birbirlerini görmeleri gerçekten zorlaşıyor. EU2'de ise pek oyuncu bulunmuyor ki bu yüzden iki server da boş sayılıyor. ETS2 MP, ETS2 Ghost oluyor. Önerimi dikkate almanız dileğiyle buna benzer bir sistem getirirseniz sevinirim, Sayın Adminler. Bire bir anlattığım gibi de olabilir yani... :)

Bence fazlasıyla mantıklı, anlamlı ama yapılması bir o kadar da güç bir sistem, hele hele benim bildiğim oyunu geliştiren sadece bir kişi (mwl4) olduğu için çok uğraştırıcı olacaktır.

İşte şöyle cevaplar verin canımı yiyin yahu, kestirip atmayın. Helal olsun kardeşim, yorumun için teşekkür ederim. :)

Valla geliştiriciye teklif edilebilir sanki :) koskoca mp yi kodlayan adamlar sonuçta. :)

Biz kestirip atmıyoruz kod yorumlayıp portlamanın ne kadar zor bir iş olduğunu bildiğimiz için imkansız diyoruz, öyle alt tarafı bilgi alacak demeyle olmuyor bu işler, yolların boşluğundan şikayetçiydim herkes 110 ile giderken ben 80 ile gidince biraz araç görmeye başladım, sizin dediğiniz sistem olsa bile emin olun serverin kapasitesi, online oyuncu sayısı ve haritanın büyüklüğü gibi etkenler yüzünden %50 oranında bile artmaz ki 110 sınırını istemeyen oyuncular 50km'h olursa hiç oynamaz.

Biz kestirip atmıyoruz kod yorumlayıp portlamanın ne kadar zor bir iş olduğunu bildiğimiz için imkansız diyoruz, öyle alt tarafı bilgi alacak demeyle olmuyor bu işler, yolların boşluğundan şikayetçiydim herkes 110 ile giderken ben 80 ile gidince biraz araç görmeye başladım, sizin dediğiniz sistem olsa bile emin olun serverin kapasitesi, online oyuncu sayısı ve haritanın büyüklüğü gibi etkenler yüzünden %50 oranında bile artmaz ki 110 sınırını istemeyen oyuncular 50km'h olursa hiç oynamaz.

Zor olsa bile İmkansız diyemezsiniz, Bu geliştiriciler bu oyuna gönül vermiş insanlar. Bırakın da kararı onlar versin derim ben. 50KM/H sadece yeni başlayanlar için, oyunun ne olduğunu bilmeyen adam geçecek direksiyona, birde save indirmişse oov 750 hp volvo yapıştır diyecek sonra kaza yapacak, birisine zarar verme ihtimali olacak. Bunun yerine Multiplayer'a girmeden Single Player'da biraz oyunu öğrensin, Alıştırma gibi düşünebilirsin. Tabi bu illa ki 50 saat olacak diye bir şey yok yazdığım üzere bu süreler esnetilebilir yani. Serverları birleştirirsen emin ol baya bir artış olur, tabi bunu denemeden konuşmak mantıksız. Hız sınırı olmasa bile bu tür arkadaşların oyun güvenliğini sağlamak açısından bir önlemi alınmalı. Yoksa 160 la herif viraja dalıyor biz ne yapalım şimdi ? :D

Cümleden Hayırlı Bayramlar...

Güzel Fikir olmuş gerçekten, Bu konuda sana 100% desteklerimi sunuyorum, umarım fikirin oyuna uyarlanır! 

Teşekkürler İsmail kardeşim. :) Tam admin olacak adamsın. :D

1.Öneri hakkındaki yorumum gereksiz.

Belli bir bölgeyi geçinde EU1'den EU2 ye otomatik geçmesi anlamsız sonuçta EU1'den EU2'ye geçince toplam oynayan sayısında bir değişiklik olmayacak. Ha bir sunucu Full dolu diğeri boş ha ikiside yarı yarıya değişen birşey yok totalde.

2.Öneri hakkında ;

Hız sistemi gereksiz. Hiçbir oyuncuya sen Acemisin 50 ile git sen Uzmansın 100 le git olayı olmaz böyle şey..

İkincisi Ehliyet sistemi sadece yazıdan ibaret olabilir. Sadece Kullanıcının üstünde Acemi Uzman vs gibi yazı olabilir o kadar. Yazı sistemini destekliyorum orda onun yazmasıyla zaten kullanıcının kendisine çeki düzen vereceğini düşünüyorum

Zor olsa bile İmkansız diyemezsiniz, Bu geliştiriciler bu oyuna gönül vermiş insanlar. Bırakın da kararı onlar versin derim ben. 50KM/H sadece yeni başlayanlar için, oyunun ne olduğunu bilmeyen adam geçecek direksiyona, birde save indirmişse oov 750 hp volvo yapıştır diyecek sonra kaza yapacak, birisine zarar verme ihtimali olacak. Bunun yerine Multiplayer'a girmeden Single Player'da biraz oyunu öğrensin, Alıştırma gibi düşünebilirsin. Tabi bu illa ki 50 saat olacak diye bir şey yok yazdığım üzere bu süreler esnetilebilir yani. Serverları birleştirirsen emin ol baya bir artış olur, tabi bunu denemeden konuşmak mantıksız. Hız sınırı olmasa bile bu tür arkadaşların oyun güvenliğini sağlamak açısından bir önlemi alınmalı. Yoksa 160 la herif viraja dalıyor biz ne yapalım şimdi ? :D

Cümleden Hayırlı Bayramlar...

Teşekkürler İsmail kardeşim. :) Tam admin olacak adamsın. :D

Fazla yetkide gözüm yok benim ama genede sağol :D

1.Öneri hakkındaki yorumum gereksiz.

Belli bir bölgeyi geçinde EU1'den EU2 ye otomatik geçmesi anlamsız sonuçta EU1'den EU2'ye geçince toplam oynayan sayısında bir değişiklik olmayacak. Ha bir sunucu Full dolu diğeri boş ha ikiside yarı yarıya değişen birşey yok totalde.

2.Öneri hakkında ;

Hız sistemi gereksiz. Hiçbir oyuncuya sen Acemisin 50 ile git sen Uzmansın 100 le git olayı olmaz böyle şey..

İkincisi Ehliyet sistemi sadece yazıdan ibaret olabilir. Sadece Kullanıcının üstünde Acemi Uzman vs gibi yazı olabilir o kadar. Yazı sistemini destekliyorum orda onun yazmasıyla zaten kullanıcının kendisine çeki düzen vereceğini düşünüyorum

1-)  :o  Serverların belli bir kapasiteleri var ve EU1 genelde akşam saatlerinde dolu oluyor, Kullanıcılar bu yüzden EU2'yi tercih ediyor. Bayramda bile bence yoğun ; http://forum.ets2mp.com/index.php?app=ets2mp&module=game&section=servers

İki server birleşirse bu kapasite artacak ve bu sayede tüm oyuncular MP ilk çıktığı zamanki gibi aynı haritada oynayacaklar. Mantık tamamen bu, Başka şekilde bunu sağlayabilirseniz eyvallah.  ;)

2-) Sence kaç kişi bu yazı sistemini takacak ? Şahsen ben takmıyorum ve takmam da. Gözümde herkes eşittir.(Forumlarda da) :) Bana kalırsa hız limiti komple kaldırılsın, Troll girişiminde bulunan ceza alsın ama adminler bunu istemiyor.

Amacım, madem öyle o zaman düzgün oyuncu yine oyundan tamamen yararlanabilsin. Hakkını verebilsin.  :)

Yapılması imkansız

Birilerine göre Multiplayer sisteminin de yapılması imkansızdı değil mi ? Niye bunu oyunu kodlayan kişilere sormak yerine direkt yapılması imkansız yada saçma gibi değerlendiriyorsunuz ki ? Benim yazdığım şekilde olmaz da üzerinde oynanmış şekli olur. 

Bence ehliyet sistemi gereken birşey fakat böyle yapılması oldukça mantıksız olur. Sen bu oyunda hızı limitle, oyunu oynayacak adam kalmaz ve SP den daha kötü duruma düşer. Oyunun tadı kaçar. Sadece bir görev yapçam diye adam 10 saat bi yerden bi yere gitmekle uğraşmaz.

Onu geçtim, sabah evden çıkınca bilgisayarı açarsın, ETS2 yi başlatırsın günde sana kafadan 24 saat hiç tır sürmeden gelir.

İyi bir fikir olduğunu düşünüyorum. Ve ayrıca bu oyunu sadece işsiz insanlar oynamıyor (kimse üstüne alınmasın). Sabah işe gidip akşam işten gelen adam oyunda 1-2 saat geçirse normal bir hızla tırı sürmek için haftalar harcar ve daha ilk görevi yaptıktan sonra oyunu bırakır ve bir daha geri gelmez.

lu2f-1-644c.jpg

Bence ehliyet sistemi gereken birşey fakat böyle yapılması oldukça mantıksız olur. Sen bu oyunda hızı limitle, oyunu oynayacak adam kalmaz ve SP den daha kötü duruma düşer. Oyunun tadı kaçar. Sadece bir görev yapçam diye adam 10 saat bi yerden bi yere gitmekle uğraşmaz.

Onu geçtim, sabah evden çıkınca bilgisayarı açarsın, ETS2 yi başlatırsın günde sana kafadan 24 saat hiç tır sürmeden gelir.

İyi bir fikir olduğunu düşünüyorum. Ve ayrıca bu oyunu sadece işsiz insanlar oynamıyor (kimse üstüne alınmasın). Sabah işe gidip akşam işten gelen adam oyunda 1-2 saat geçirse normal bir hızla tırı sürmek için haftalar harcar ve daha ilk görevi yaptıktan sonra oyunu bırakır ve bir daha geri gelmez.

Zaten kuralın fazla veya az da olsa esnetilebileceğini belirttim :) Benim belirttiğim rakamlar sallamasyon. :)

2000 km yol, 2 saat sürüyor en fazla normal hızda... 10 saat ne la? 

Evet, 110 hızla gidersen tabikide 2 saatte biter. Oyuna yeni gelen bir oyuncu için 50 km/h ile o yol bitmez.

Zaten kuralın fazla veya az da olsa esnetilebileceğini belirttim :) Benim belirttiğim rakamlar sallamasyon. :)

Bi şekilde oynayan oyuncuların seviyesi ölçülmesi gerekir fakat oyun süresiyle olcak iş değil bu. Bir oyunu ne kadar çok oynaman o oyunda o kadar iyi olduğun anlamına gelmiyor. Çocuk beyinli biri sp de saatler geçirip mpye gelse gene kaza yapçak ve yaptırcak.

lu2f-1-644c.jpg

Evet, 110 hızla gidersen tabikide 2 saatte biter. Oyuna yeni gelen bir oyuncu için 50 km/h ile o yol bitmez.

Bi şekilde oynayan oyuncuların seviyesi ölçülmesi gerekir fakat oyun süresiyle olcak iş değil bu. Bir oyunu ne kadar çok oynaman o oyunda o kadar iyi olduğun anlamına gelmiyor. Çocuk beyinli biri sp de saatler geçirip mpye gelse gene kaza yapçak ve yaptırcak.

Dediğim gibi, önerim esnetilebilir. Mesela bu limitler biraz daha kısılır fakat sadece ets2mp nin oynama süresi baz alınır gibi gibi :) Bir arkadaş ta parkur sistemi önerdi, Parkuru geçemeyen mp ye giremeyecek gibi :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.