Jump to content

BMW M3 Zgrzyt przednich kol


[VIVA] Savage Frog

Recommended Posts

Witam, 

 

Tak wiem- od tego jest mechanik, ale wiem ze na tym forum jest mnostwo osob ktore sie zna na takich rzeczach co pozwoli mi zaoszczedzic kilka £££

 

Wiec problem jest taki to BMW jest mojego taty- ale ja sie czasami (kilka razy w tygodniu) nim przejezdam zanim kupie se swoje auto. (Wiekszosc osob zna historie poprzednich aut).

 

To jest te BMW:

 

QD4becY.jpg

 

WA4tOxg.jpg

 

Zdjecia byly robione kiedy auto mialo isc na sprzedaz ale potem sie rozmyslil.

 

Wiec od kilku dni slychac zgrzyt z przednich kol przy mocniejszym hamowaniu, wiec oczywiste ze podejrzewalismy ze to klocki bo co innego. Wiec auto na lewarek i sprawdzamy klocki- ale klocki sa dobre (byly wymieniane 7 miesiecy temu) wiec ojciec mnie poprosil zebym sie tym zajal gdyz on wyjezdza na kilka dni ze swoja dziewczyna i chcialby miec auto gotowe jak wroci.

 

Dlatego tu przyszedlem- czy ktos ma jakies pomysly? To na 100% nie sa klocki. 

 

Dzieki

 

 

4

Link to comment
Share on other sites

Auto nie jest moje- wiec nie ja decyduje. I nie chodzi o to ze szkoda kasy na mechanika - bo nie szkoda. Auto jest serwisowane zawsze na czas itp. Tylko po co nie potrzebnie wydawac kase na diagnostyke gdy moze to byc cos malego. Oczywiscie jak trzeba bedzie to wyda.

 

A po za tym jakby wydawac kase tu i tam to by sie nigdy nie zaoszczedzilo 

 

 

4

Link to comment
Share on other sites

Ma cię takie auto a szkoda wam trochę pieniędzy na mechanika?

 

śmiech na sali...

 

Coś mi się bardzo zdaję, że to jakaś filmacja animacja :)

Mogłeś sobie zaoszczędzić dla siebie te słowa, każdy patrzy, żeby zaoszczędzić trochę kasy, a to że stać ich na takie auto to już nie nasz interes ;)

76561198117924798.png

Link to comment
Share on other sites

Tarcze sprawdzałeś?

 

btw. fajne auto ;)

 

Dzieki :)

 

Tarcze i klocki sa w porzadku- moze podjade jutro do kumpla ktory zajmuje sie zmianami opon zeby potwierdzil ze sa ok. 

 

sprawdź łożyska, mój kolega ma trójkę z 2001 roku i też strasznie zgrzytało, i okazało się że to łożyska się rozsypały :)

 

Dzieki za rade- sadzisz ze w 7 letnim aucie poszly lozyska? Ma tylko 49,000 mil przejechany- nie mowie ze sie mylisz :)

 

 

4

Link to comment
Share on other sites

Ten "zgrzyt" mam też w LC4 i też z przodu. Czytałem że mogą być nówki klocki i tarcze wystarczy że blaszki które wchodzą w tłoczek będą miały luz mogą powodować owy zgrzyt..

 

To by mialo sens- wielkie dzieki :)

 

Postaram sie podjechac do mechanika jutro przed praca .

 

Dam znac co i jak :)

 

 

4

Link to comment
Share on other sites

Ale polecał bym jeszcze sięgnąć do google, problem ma multum ludzi. Ja nie zwracałem uwagi klocki ok, tarcza ok, chodź irytowało to bo każdy to słyszał, lecz kilka razy zaliczyły wodę, błoto, piasek i teraz cacy hamują. Ponoć mogą być zahartowane czyli ciężko zjechać obecną powłokę..

Link to comment
Share on other sites

Dzieki :)

 

Tarcze i klocki sa w porzadku- moze podjade jutro do kumpla ktory zajmuje sie zmianami opon zeby potwierdzil ze sa ok. 

 

 

Dzieki za rade- sadzisz ze w 7 letnim aucie poszly lozyska? Ma tylko 49,000 mil przejechany- nie mowie ze sie mylisz :)

Za te 7 lat ten samochód mógł więcej przejechać niż ciężarówka. Na allegro była audi z 2008 roku którą koleś sprzedawał z przebiegiem 800k km w 2012 lub 2013 roku :D

  • Upvote 1

656605222e9e.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ma cię takie auto a szkoda wam trochę pieniędzy na mechanika?

 

śmiech na sali...

 

Coś mi się bardzo zdaję, że to jakaś filmacja animacja :)

Jakie polskie myślenie, gościu ma spoko auto to już musisz mu dowalić bo Cie od środka zżera że ktoś ma lepiej. A że chce się dowiedzieć czegoś za co może zapłacić to akurat dobry tematy do dowalenia się. Gratuluje, dostajesz warna na 2 tygodnie za off-top oraz próbe wywołania kłótni.

 

Pozdrawiam serdecznie,

  • Upvote 6

MrCZM4t.png

Link to comment
Share on other sites

Ale polecał bym jeszcze sięgnąć do google, problem ma multum ludzi. Ja nie zwracałem uwagi klocki ok, tarcza ok, chodź irytowało to bo każdy to słyszał, lecz kilka razy zaliczyły wodę, błoto, piasek i teraz cacy hamują. Ponoć mogą być zahartowane czyli ciężko zjechać obecną powłokę..

 

Jedyne co udalo mi sie znalesc to ze ludzie maja zgrzetanie z tylu- ale wciaz szukam :)

Za te 7 lat ten samochód mógł więcej przejechać niż ciężarówka. Na allegro była audi z 2008 roku którą koleś sprzedawał z przebiegiem 800k km w 2012 lub 2013 roku :D

 

800k?! To gdzie on musial jezdzic?! Ja bym kupil takie Audi tylko po to zeby chwalic sie przebiegiem :D

 

 

4

Link to comment
Share on other sites

Wiec od kilku dni slychac zgrzyt z przednich kol przy mocniejszym hamowaniu, wiec oczywiste ze podejrzewalismy ze to klocki bo co innego. Wiec auto na lewarek i sprawdzamy klocki- ale klocki sa dobre (byly wymieniane 7 miesiecy temu) wiec ojciec mnie poprosil zebym sie tym zajal gdyz on wyjezdza na kilka dni ze swoja dziewczyna i chcialby miec auto gotowe jak wroci.

 

Dlatego tu przyszedlem- czy ktos ma jakies pomysly? To na 100% nie sa klocki. 

 

Dzieki

Witaj

Jeśli te zgrzyty słychać bardziej na rozgrzanych tarczach niż na zimnych to zaciski się kończą

http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=WD92-EUR-10-2009-E92-BMW-M3&diagId=34_1471

Link to comment
Share on other sites

Ma cię takie auto a szkoda wam trochę pieniędzy na mechanika?

 

śmiech na sali...

 

Coś mi się bardzo zdaję, że to jakaś filmacja animacja :)

 

Użytkownik ukarany za off-top.

/Willy

To że ma taki samochód to nie znaczy, że nie może już nic tutaj napisać lub się o coś zapytać. Widać nasz naród nigdy się nie zmieni, lecz wręcz przeciwnie wyginie ze względu na zazdrość i zawiść. Jak zwykle lepiej jest rzucić obelgę niż pomóc. Nie pozdrawiam.

  • Upvote 2

656605222e9e.jpg

Link to comment
Share on other sites

Powtórzę ostatni raz. Nie zazdroszcze mu po pierwsze bo to nie jego auto po drugie spoko auto podoba mi się ale bym wolał starszą m3 coś e30. Ja bym się udał na forum BMW i tam się spytał a nie tutaj bo dobra jest parę osób które może się znać ale reszta to wątpię. Dla mnie to po prostu typowa cebulacka właśnie filmacja pokazanie się.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Powtórzę ostatni raz. Nie zazdroszcze mu po pierwsze bo to nie jego auto po drugie spoko auto podoba mi się ale bym wolał starszą m3 coś e30. Ja bym się udał na forum BMW i tam się spytał a nie tutaj bo dobra jest parę osób które może się znać ale reszta to wątpię. Dla mnie to po prostu typowa cebulacka właśnie filmacja pokazanie się.

Hehehe, coś bym powiedział jednak ugryzę się w język szkoda zachodu na to... Fakt może to nie jest jego auto, lecz go używa więc może się też tym zajmować. Skąd wiesz może też napisał posta na forum BMW? Cebulacka to jest Twoja odpowiedź, która nic nie wnosi oprócz spamu. Jeśli Cię to nie interesuje to tutaj nie zaglądaj. Po za tym widać że zjada Cię zazdrość z powodu tego, że ktoś ma lepszy samochód. Materializm kiedyś Cię wykończy.

656605222e9e.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hehehe, coś bym powiedział jednak ugryzę się w język szkoda zachodu na to... Fakt może to nie jest jego auto, lecz go używa więc może się też tym zajmować. Skąd wiesz może też napisał posta na forum BMW? Cebulacka to jest Twoja odpowiedź, która nic nie wnosi oprócz spamu. Jeśli Cię to nie interesuje to tutaj nie zaglądaj. Po za tym widać że zjada Cię zazdrość z powodu tego, że ktoś ma lepszy samochód. Materializm kiedyś Cię wykończy.

S3PpCTd.gif

MrCZM4t.png

Link to comment
Share on other sites

@CukS- Oj kolego- ty na serio masz problemy :D I moze nie moje ale jezdze nim - jak wspomnialem na poczatku- kilka rzy w tygodniu wiec dlatego tez sie tym autem zajmuje. Moj ojciec uzywa to auto glownie w weekendy bo do pracy jezdzi sluzbowka i ma wtedy darmowe paliwo- i dlatego ja przez caly tydzien moge nim jezdzic, jesli oczywiscie mi wystarczy na paliwo ;) On dosyc sporo zre zwlawszcza na miescie ( 4.0L benzyna).

 

I jak bym chcial sie az tak bardzo wszedzie nim chwalic to bym se zmienil zdjecie profilowe wszedzie na te BMW, oczywiscie ze sie chwale jezdzac tym autem- ale nie zalozylem tego tematu zeby sie pochwalc tylko zeby spytac sie o rade.

 

 

4

Link to comment
Share on other sites

800k?! To gdzie on musial jezdzic?! Ja bym kupil takie Audi tylko po to zeby chwalic sie przebiegiem :D

W krajach gdzie zarabia się tyle samo/więcej niż w Polsce i paliwo jest 4 razy tańsze niż w Polsce ludzie robią kilometry na potęgę, później jak auto zjeżdża do Polski to przecież jest igła z 100-200k k i kupiony od pierwszego właściciela co do Kościoła tylko jeździł i ludzie w to wierzą, więc taki przebieg to norma w większości aut niekręconych.

Link to comment
Share on other sites

W krajach gdzie zarabia się tyle samo/więcej niż w Polsce i paliwo jest 4 razy tańsze niż w Polsce ludzie robią kilometry na potęgę, później jak auto zjeżdża do Polski to przecież jest igła z 100-200k k i kupiony od pierwszego właściciela co do Kościoła tylko jeździł i ludzie w to wierzą, więc taki przebieg to norma w większości aut niekręconych.

 

Czytalem jakis czas temu artykul w "Auto Swiat" o wlasnie takich przekretach itp. Az strach kupywac auto w Polsce 0.0

 

 

4

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.