Jump to content

Serwer z mapami Poland Rebulding, ProMods, Rus Map


adrian14131

Recommended Posts

Nazwa Sugestii: Serwer z mapami Poland Rebulding, ProMods, Rus Map

Opis Sugestii: Urochomienie serwera który obsługiwałby mapy z modów: Poland Rebulding, ProMods oraz Rus Map

Przykładowe obrazki: brak

Dlaczego twoja sugestia a nie inna?: Umożliwiało by to zwiedzanie nowych miast oraz państw z innymi graczami nie dostępnych w orginalnych mapach z gry.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

@LTW Bez obrazy ale kup mi Skandynawię :D Nie każdy ma ochotę wydawać kase na takie rzeczy, a modowane mapy nie dość że tanie to lepiej wykonane. Nie mówię że muszą się pojawić w MP..

Tylko ja jestem na bieżąco i wiem że PM wywaliło swoją Skandynawie na rzecz SCSowego tworu? I że PM wymaga DLC?

 

A propo sugestii, komentować nie trzeba, LTW powiedział wystarczająco dużo...

Link to comment
Share on other sites

@LTW Bez obrazy ale kup mi Skandynawię :D Nie każdy ma ochotę wydawać kase na takie rzeczy, a modowane mapy nie dość że tanie to lepiej wykonane. Nie mówię że muszą się pojawić w MP..

Bez przesady bo już można znaleźć za 40zł.

Nie jest to duży wydatek znając życie, więcej wydajesz na jakieś "Duperele"

Link to comment
Share on other sites

Serwer by nie wytrzymał, tak samo jak i wasze komputery, nie doczekacie się tego.

Czemu miałby nie wytrzymać? Nie wiem jak jest zbudowana aplikacja serwerowa, ale strzelam że działa jedynie na synchronizacji danych o pojazdach, nie potrzebna jej mapa, ani jakikolwiek element gry.
  • Upvote 1

Smooth shiftin brothers

Link to comment
Share on other sites

Czemu miałby nie wytrzymać? Nie wiem jak jest zbudowana aplikacja serwerowa, ale strzelam że działa jedynie na synchronizacji danych o pojazdach, nie potrzebna jej mapa, ani jakikolwiek element gry.

To już było na Facebooku ets2multiplayer odpowiedzieli wprost ze serwer nie wytrzyma. Ets2multiplayer+ promods= wystrzelenie komputera.

76561198217029804.png

Link to comment
Share on other sites

Dziwne...

Przecież była sytuacja, gdzie gracze jeździli z innymi na mapie promods lub poland rebuilding.

I wtedy problemu jakoś nikt z tego nie robił, pomimo, że Ci, którzy nie mieli tej mapy, nie mogli jeździć po wyżej wymienionych mapach.

Było to jakiś czas temu i szybko mapy te zostały zablokowane.

W dodatku twórcy MP pokazywali jak jeżdżą razem po mapie poland rebuilding (lub promods).

 

Nie wiem czemu twierdzicie, że komputer wystrzeli skoro część graczy jeździła razem po tych mapach.

 

W dodatku można było ich zobaczyć na ets2map.com, gdzie byłi poza granicami standardowej mapy chociażby Polski, gdzie nie było żadnych dróg.

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

A moim zdaniem to jest dobra sugestia. Byłby sobie oddzielny serwer by można było zwiedzać nowe miasta a nie wiecznie jeździć po tych samych trasach które się już stały monotonne  <_<  Wtedy każdy kto by miał te wszystkie potrzebne dlc by sb mógł polatać po nowych terenach, a ten co niema by sobie jeździł jak do tej pory i nie byłoby problemu. Wg mnie ta sugestia powinna być wzięta pod uwagę. ;)

ebb16c24483c5e1agen.png


Link to comment
Share on other sites

Tak jak mówi Pacio, to jest bardzo dobra propozycja. I tak jak mówią użytkownicy powyżej gdy mwl zapomniał o linijce, która dezaktywuje mody gracze używali na mp własnych modów i nikt nie miał żadnych problemów. Podobnie jak nie odnotowano żadnego przypadku wybuchu komputera :D Owszem, mógłby być taki serwer z modami. Choćby taki "beta" testowy, dla tych osób, którym komputery nie wybuchną :D Opłacenie tego nie będzie problemem, większość z graczy na pewno dołoży pare zł do takiej inicjatywy. Mody nie muszą być przecież mega wyszukane, wystarczy na prawdę kilka dla urozmaicenia rozgrywki. 

A kto miałby do tego zbyt słaby komputer, no to niestety ale nie można mieć wszystkiego. Nie chcę oczywiście nikogo urazić, ale takie są realia.

Obrazek łamiący regulamin sygnatur. // Wexu

Może i tak ale nie musiałeś mi go usuwać :(. // apostou!

Wexu bardzo serdecznie przeprasza. // Bandero :D 

Pozdro dla Bandero !! :D:D // apostou!

Również Bardzo serdecznie Pozdrawiam! ^.^ // Bandero

76561198125862147.png

Link to comment
Share on other sites

Tak jak mówi Pacio, to jest bardzo dobra propozycja. I tak jak mówią użytkownicy powyżej gdy mwl zapomniał o linijce, która dezaktywuje mody gracze używali na mp własnych modów i nikt nie miał żadnych problemów. Podobnie jak nie odnotowano żadnego przypadku wybuchu komputera :D Owszem, mógłby być taki serwer z modami. Choćby taki "beta" testowy, dla tych osób, którym komputery nie wybuchną :D Opłacenie tego nie będzie problemem, większość z graczy na pewno dołoży pare zł do takiej inicjatywy. Mody nie muszą być przecież mega wyszukane, wystarczy na prawdę kilka dla urozmaicenia rozgrywki. 

A kto miałby do tego zbyt słaby komputer, no to niestety ale nie można mieć wszystkiego. Nie chcę oczywiście nikogo urazić, ale takie są realia.

Jeśli by się na to zgodzili to nie trzeba zakładać nowego serwera, można wykorzystać jeden z istniejących np. Asia lub South America. I tak wszyscy grają na EU 1 czy 2 bez znaczenia z jakiego kontynentu są. :)

  • Upvote 1

656605222e9e.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem na jakiej dokładnie zasadzie działa serwer, ale z tego co widziałem to zwykła konsolowa aplikacja. Nie wiem czy potrzebuje do tego gry, czy działa tylko na zasadzie synchronizacji pozycji x,y,z, ponieważ wszelakie kolizje odbywają się po stronie klienta, a nie serwera. Ile razy zdarzało się już tak, że ktoś w kogoś uderzył otrzymał 100%, a "przeciwnik" 0%. Nawet jeśli aplikacja serwerowa potrzebuje w jakimś stopniu plików gry to kolejne pytanie, czy musi być włączona gra do tego. A jeśli nie to nie wydaje mi się aby serwer "nie uciągnął". Chętnie bym poznali byśmy jakieś ciekawe szczegóły aplikacji serwerowej, wiadomo, że pewna część musi być objęta "tajemnicami" przed ewentualnymi atakami, ale chyba co nieco można powiedzieć, bo nie ukrywam, że nie chce mi się wierzyć, że "serwer nie uciągnie".

 

Co do samego pomysłu to oczywiście, że chciałoby się pojeździć na mapach z tej modyfikacji, ale wiem, że jest to mało możliwe ze względu na długi okres aktualizacji (który i tak odbywa się od wersji beta już) tychże map, który może zmienić się po połączeniu PM+PR w jeden spójny projekt. Nieciekawą sytuacją byłoby to, że po każdorazowej aktualizacji gry, następnie multiplayer'a należałoby odstawiać cały profil lub save z postępem na tych mapach ponieważ autorzy nie wydali w podobnym czasie aktualizacji mapy jednej, drugiej lub trzeciej.

  • Upvote 1

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

  • Game Developer

@WooQash, gdzie widziałeś? 

 

Z serwerem gry prawie nie będzie problemu, oprócz tego, że trzeba by było dodać segmenty, ale to dałoby się zrobić.

 

Problem jednak jest gdzieś indziej, otóż:

 - serwer pobierania;

 - bardzo duże pliki wymagane do gry;

 - update gry = mapa do wyrzucenia i pobrania ponownego;

 - dzielenie graczy między serwerami;

 

No i kilka innych punktów, które was nie powinny interesować.

  • Upvote 3

l4Ki4X6aV2YY0bwKQ.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

mwl4 jeśli dobrze pamiętam to jakieś migawki pojawiały się w jakiś materiałach wideo z Waszej strony, ale mogę się mylić.

 

No i wszystko jasne :) Sam serwer jako serwer gry nie będzie miał praktycznie żadnego obciążenia i ogarnąłby zapewne nawet 10 takich mapek Pro Mods + Poland Rebuilding + RusMap, które mogły by pokryć całą ziemię z kawałkiem Księżyca włącznie. Problem "serwera" pojawia się w przypadku samego pobrania takowych mapek, które musiałyby być spójne (jakaś różnica w wersjach mapy mogłaby się skończyć miliardami crashy tak na prawdę trudnych do znalezienia) i to jest największy problem dla każdego serwera, bo aby zbudować zaplecze do pobierania plików 1GB+ przez chociażby 1000 osób na raz trzeba by było zainwestować w architekturę, która jest nieosiągalna dla deweloperów (po prostu trzeba by było przeznaczyć ogromne ilości hajsu by to zrobić). Jednak wydaje mi się, że byłoby wyjście z tego problemu - osobna wersja instalatora zawierająca mapy dla danej wersji gry/MP pobierana tylko i wyłącznie za pomocą P2P, czyli torrent. Wtedy uniknąć można by było tego przeładowania serwera z powodu pobierania map.

  • Upvote 1

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Problem jednak jest gdzieś indziej, otóż:

 - serwer pobierania;

 - bardzo duże pliki wymagane do gry;

 - update gry = mapa do wyrzucenia i pobrania ponownego;

Rozumiem że chcecie aby wszystko wychodziło od Was, z Waszych serwerów, żeby nikt sobie nie pozmieniał kilku parametrów i crashował wszystkich dookoła, ale bez tego przecież ludzie dają sobie rade, sami ściagają, dla mniej zaawansowanych są poradniki, albo łatwo można je zrobić. Mianowicie, co mam na myśli to to, ProMods i PR ściaga się z linków podanych przez twórców, z zakazem reuploadu. Zamiast Waszego serwera danych, możnaby po prostu zrobić żeby każdy pobierał je sobie sobie sam, tak jak jest teraz, jedynie przed pierwszym odpaleniem multi wystarczy obliczyć hashe plików i do tego jakieś wykrywanie zmian plików, bo liczenie hashy z 5-6 GB przed każdym uruchomieniem MP niektórym mogłoby zajać z pół, jak nie całą godzinę, zwłaszcza że teraz niektórzy zakaz kogutów i długich świateł argumentują słabymi komputerami.
  • Upvote 1

Smooth shiftin brothers

Link to comment
Share on other sites

Liczenie hashu raz mija się z celem :) Sprawdzi raz - będzie dobrze to podmieniamy. Z drugiej strony tak czy siak jakoś sprawdzać te pliki trzeba by było (tak jak z WinterModem), bo komuś zawsze przyjdzie do głowy pomysł by zamiast modu o takiej samej nazwie wstawić inną modyfikację. Niemniej nie wydaje mi się aby to trwało tak długo, są różne metody weryfikacji.

  • Upvote 1

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nazwa Sugestii: Serwer z mapami Poland Rebulding, ProMods, Rus Map

Opis Sugestii: Urochomienie serwera który obsługiwałby mapy z modów: Poland Rebulding, ProMods oraz Rus Map

Przykładowe obrazki: brak

Dlaczego twoja sugestia a nie inna?: Umożliwiało by to zwiedzanie nowych miast oraz państw z innymi graczami nie dostępnych w orginalnych mapach z gry.

Fakt, PR, PM to fajne modyfikacje, jednak nie w tej wersji MP.

SCS co jakiś czas wydaje update, a co za tym idzie, jest nie kompatybilne z poprzednią wersją moda.

Chciałbym ujrzeć taki mod w przyszłości na serwerze, jednak na chwilę obecną jest to bezcelowe.

(Dodatkowa robota dla MP Crew)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.