Jump to content

Problem z kierownicą Logitech Driving Force GT.


ProBosch  Scania-V8

Recommended Posts

Mój brat w ten sam sposób uśmiercił swoją DFGT (energiczne ruchy w lewo i prawo) i to nie jest ani wina silnika, ani potencjometru.

Na płycie głownej są dwa małe uklady scalone (MOSFET) oba odpowiadają za ruchy kierownicy.

Uszkodzenie jednego z nich powoduje, że kierownica kręci się cięzko w którymś z kierunków.

Niestety z wymianą jest problem. Jeden można wymienić a drugi nie bo jest nie dostępny w sprzedaży.

  • Upvote 1

eXGGTCM.gif


Tylko MAN

Link to comment
Share on other sites

image,ThB1LUWeac,400.jpg
 
Ja byłem zmuszony wymienić oba układy scalone zaznaczone na fotografii wyżej. Fakt faktem ciężko coś takiego dostać, ale bez problemu były dostępne na stronie tme.eu (2 lata temu). U mnie dodatkowo doszła wymiana diody (po prawej stronie od zaznaczenia), która również uległa uszkodzeniu.

Co do specyfikacji tych uszkodzonych elementów to symbole układów scalonych to: 4951GM i 9977GM (co zresztą jest napisane na nich), zaś symbol diody to P6KE27CA.

  • Upvote 1

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Właśnie tak jak pisał mój brat, jeden z tych układów spalił się u mnie, szukałem i w Polsce dostępny był tylko 4951GM, skończyło się na tym że ostatecznie kupiłem używane 3 miesięczne G27 za nieco ponad 600 pln. A DFGT leży w pudełku, z drugiej strony szkoda mi było tej kiery bo kupiłem ją jako nówke, no ale cóż takie życie.

 

Dodam że te układy są za słabe na silnik jaki ma DFGT bo ich napięcie krytyczne to 60V, przełożenie kiery jest na tyle duże że przy energicznym zakręceniu napięcie jakie wytworzy silnik może spokojnie sięgnąć 75V.

ht0c2Bx.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.