Jump to content

Problem z kierownicą Logitech Driving Force GT.


ProBosch  Scania-V8

Recommended Posts

Witam. Dziś z rana chciałem sobie zrobić krótką trasę przed szkoła. Podłączyłem DFGT do portu USB i do gniazdka. Kierownica powinna się "zacząć" kręcić w obie strony, ale tak się nie zadziało. Sprawdziłem w sterowniku i wykrywało jedynie przyciski, ruchu kierownicą już nie. Podłaczyłem drugi i treci raz i nadal to samo. Wie ktoś jak rozwiązać problem ?

Link to comment
Share on other sites

To chyba mam nie dobrą informację, prawdopodobnie uszkodzona została płyta główna. Sam miałem taki przypadek, że kierownica nawet nie chciała się skalibrować, za to przyciski i pedały działały. Ostatecznie uszkodzeniu uległa płyta główna, a dokładniej mikroukład(y). U mnie ten problem wystąpił bo szybkim kręceniu kierownicą w lewo, w prawo (na naprawdę szybkich obrotach).

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli już to wina samej płyty głównej niżeli potencjometru. Gdyby to był potencjometr to kierownica próbowałaby się skalibrować to w tym przypadku w ogóle nie następuje. Jeżeli masz ją na gwarancji (3 letnia dla wszystkich produktów bez względu na to czy sklep oferował 2-letnią, czy inną) i po prostu ją zareklamuj. Ja niestety tego szczęścia nie miałem, gdyż wszystkie papiery gwarancyjne poszły...

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Tylko z tego co pamiętam z budowy DFGT to potencjometr jest na dość luźnym bolcu, który jest połączony kilkoma zębatkami do szyny czy do zębatki na korpusie (nie pamiętam dobrze). Potencjometr nie ma prawa się "zatrzeć". Część, która się kręci potencjometru nie jest połączona z elektroniką, gdyż ów potencjometr składa się z dwóch niezależnych części, wspomnianego kółka "z dziurkami" oraz dwóch diod/czytników jak zwał tak zwał, które bezdotykowo sprawdzają w którą stronę i o ile "dziurek" przekręciliśmy kierownicę. Według mnie nawet jeżeli ta część by się zepsuła kierownica powinna próbować się skalibrować.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Kalibracja powinna odpalić się przy starcie komputera (bynajmniej u mnie na G27 tak jest), sterowniki nie mają z tym nic wspólnego ale raczej działają bo pedały i przyciski działają.

 

 

76561198102887152.png

 

 

 

image.png

 

 

 

Generate your own dynamic signature at

http://jmdev.ca/twitch/

 

 

 

Take a look at in-game-rules

;)

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Przyczyną może też być spalony silnik sprzężenia zwrotnego - jak mi się w urządzeniu silnik spalił, to logo na klaksonie też się nie świeciło, był wyraźny opór podczas obracania kołem kierownicy nawet przy odłączonym zasilaniu.

 

If you want to ask anywhere on forums whenever 32-bit version of MP will be supported in future, try to start GTA V on your 32-bit machine before checking game's system requirements.

Instead of quoting the post above, use the ^ character. The character is actually pointing to the post above.

How to fix sudden steering issue on your USB steering wheel

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.