Jump to content
Experiencing kernel error or random crashes on TruckersMP Island? ×

Granie w ETS2MP z FaceTrackNoIR-em


I<3VODKA

Recommended Posts

Siemka,

 

Przedstawiam wam FaceTrackNoIR-a, ktorego znalazlem dzieki pomocy kolegow z TSLogistic (a dokladniej Janusza i ekipy :P). To darmowa wersja TrackIR-a, jednak potrzebna jest jedynie kamerka internetowa:

 

 

Stronka projektu: http://facetracknoir.sourceforge.net/home/default.htm

Link to comment
Share on other sites

No super. Ale powiedz kolego czy testowałeś może w nocy?

W ciemnym pokoju gdzie włączony jest tylko monitor?

Bo nie wiem czy kupować kamerkę.

 

 

W nocy musi byc minimalne oswietlenie tak aby twoje oczy i usta byly "widziane" przez program. Ja wlaczam lampke i starcza.

 

 

Czym się różni od Freetracka? Wystarczy sama kamerka bez tych czujników na podczerwień? Bo akurat dzisiaj zacząłem planowanie wykonania takiego Freetracka :)

Sama kamerka. Program za pomocy kamerki patrzy na twoje oczy i usta i ustala ich pozycje.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Działa, ale średnio działa i też przerzucam się na FreeTracka. Grałem z tym ponad pół roku i naprawdę jest to dość wrażliwy program. Nic przy twarzy nie zrobisz bo zaraz gubi łączność między twarza a kamerą, nieraz dość często trzeba centrować. Dasz za małe oświetlenie, spadają FPS w kamerce i obrót głowy chodzi z opóźnieniem. Jest to dobre jak trzymasz głowę w miarę sztywno. Na lewo i prawo jakoś działa, w górę i w dół jako tako ale po skosie już jest z tym gorzej. Ogólnie dobre to jest na chwilę. Co do Free Tracka to nie mam porównania. Dopiero będę to miał to sprawdę, lecz patrząc po yuotube to widać że działa zdecydowanie lepiej.

 

Dodatkowo FaceTracknoIr zabiera jakieś FPS-y z gry i obciąża procesor. Dla tych z mocnymi prockami to pewnie działania tego nie odczują, ale dla tych ze słabszymi już może być widać spadek fps w grze, szczególenie to zauważyłem grając w OMSI 2, bo w ETS jakoś sobie radzi ten program.

 

 

EDIT. coś mi się źle ponaciskało, więc proszę post poniżej usunąć :)

Link to comment
Share on other sites

Testowałem na kamerce z laptopa i mogę powiedzieć że zanim to się na 100% skonfiguruje żeby działało tak jak powinno to można kark złamać. Myślałem że będzie lepiej ale jednak bardziej mi pasuje jak kamerka jest w jednym miejscu, tzn nie buja się, nie biega po suficie. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Muszę przyznać że kiedyś z tego patentu korzystałem , ale bardziej mnie do zawału doprowadzało, jak mi nagle kamera oczy zgubiła i widziałem szyberdach w aucie gdzieś na polanie :D moim zdaniem jak już się za to brać to ta jak Adrian "Wolny Kanał" przedstawiał kamerka i odblaski,  sam tego używam od kilku miesięcy i nie narzekam , fakt goście wpadający czasem na kawkę mają ubaw bo trochę śmiesznie się wygląda :D ale frajda i przyjemność z jazdy lepsza niż wyżej wymieniony sposób 

 

Pozdrawiam i życzę szerokości

                                                     Duch

 beznazwy.png.c673f72127628e103b323c21ac909259.png

 

 Obecnie zatrudnionych jest 20/30 kierowców.

 REKRUTACJA JEST OTWARTA!

 Kontakt:  [email protected]

 Strona główna: http://bluetransspedition.eu

  Facebook: http://facebook.com/bluetransspedition

VTC

 

Link to comment
Share on other sites

Zawsze można sprawdzić czy działa z programem freetrack  http://www.free-track.net/english/jeśli tak to dodać koszt 1-2 euro i dokupić sobie  http://i01.i.aliimg.com/wsphoto/v0/365368403/36-LEDs-Security-Camera-IR-Infrared-Illuminator-Board-60-Degrees.jpg podpiąć pod jakiś zasilacz lub usb i free track jeszcze tańszy , jeśli ktoś by miał zakupić specjalnie kamerkę

 

nie wiem dla czego sam tak nie zrobiłem tylko kupiłem, specjalnie kamerkę a4tech'a ;/

 beznazwy.png.c673f72127628e103b323c21ac909259.png

 

 Obecnie zatrudnionych jest 20/30 kierowców.

 REKRUTACJA JEST OTWARTA!

 Kontakt:  [email protected]

 Strona główna: http://bluetransspedition.eu

  Facebook: http://facebook.com/bluetransspedition

VTC

 

Link to comment
Share on other sites

Jak na razie to odpaliłem ten program. Program widzi kamerkę ale w grze nie działa.

Gdzie to się konfiguruje, w grze czy programie? ::/

Generalnie konfiguracja, czyli twoje ruchy głowy i inne rzeczy, ustawiasz w programie, natomiast ETS2 sam to wykrywa i w grze nic nie musisz ustawiać. Jeżeli odpalisz program, potem włączysz start i widzisz w okienku swoją twarz i zaznacznik na niej, widzisz ruchy głowy, i jedonocześnie zmieniające się wartości obok okienka z twoją twarzą, to automatycznie po odpalniu ETS2 będzie już działało.

Jak zadziała to później pozostaje ci ustawić sobie ruchy głowy, albo poszukać na necie gotowych ustawnień w pliku ini.

 

Link to comment
Share on other sites

Generalnie konfiguracja, czyli twoje ruchy głowy i inne rzeczy, ustawiasz w programie, natomiast ETS2 sam to wykrywa i w grze nic nie musisz ustawiać. Jeżeli odpalisz program, potem włączysz start i widzisz w okienku swoją twarz i zaznacznik na niej, widzisz ruchy głowy, i jedonocześnie zmieniające się wartości obok okienka z twoją twarzą, to automatycznie po odpalniu ETS2 będzie już działało.

Jak zadziała to później pozostaje ci ustawić sobie ruchy głowy, albo poszukać na necie gotowych ustawnień w pliku ini.

 

 

W grze nic nie działa, w sensie ruchy głową.

Być może mam za słaba kamerkę.

Wyczytałem na jakiejś stronie, że na podglądzie musi być conajmniej 30fpsów aby w grze ruchy były płynne.

U mnie jest to 7 fpsów wyświetlone kolorem czerwonym.

Z tego wynika, że muszę kupić lepszą kamerkę. Ewentualnie ktoś podsunie co można byłoby spróbować przestawić/zmienić. :)

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

 możliwe że za słabo oświetlona twarz lub jakieś drobne ustawienia , starałem się je Ci tu pokazać ale nie widzę teraz tematu na starym forum  wotr kiedyś widziałem , był nawet podany profil gotowy do ets2 . 

Z ciekawości zainstalowałem po raz kolejny ta aplikację  , lecz teraz z inną kamerka prędzej miałem logitech c270 apka działała, teraz a4tech z ir i apka mimo że nie dotykałem nic w aplikacji też działa nawet przy założonym filtrze , więc to nie jest wina twojej kamery bo i u mnie pokazywało czasami  fps 7hz na czerwono a w grze all działało , może nie zainstalowane ppjoy czy jak to sie tam zwało , sprawdz jeszcze raz wszystko i akceptuj wszystkie komendy podczas instalacji oraz już po odpaleniu gry 

 beznazwy.png.c673f72127628e103b323c21ac909259.png

 

 Obecnie zatrudnionych jest 20/30 kierowców.

 REKRUTACJA JEST OTWARTA!

 Kontakt:  [email protected]

 Strona główna: http://bluetransspedition.eu

  Facebook: http://facebook.com/bluetransspedition

VTC

 

Link to comment
Share on other sites

Witam po krótkiej przerwie.

Więc w czeluściach biurka znalazłem Kamerkę.

To standardowa kamerka od PS3 ( Kiedyś pamiętam to ją instalowałem )

A dziś jak chciałem ściągnąć do niej sterowniki to okazało się że są już płatne. ( 1,00 $) WTF? :/

 

I tu moje pytanie:

- Jest jakaś alternatywa do tego?

 

Ok. Już znalazłem rozwiązanie. Udało mi się zdobyć troszkę starszy sterownik.

Ale działa.

Link to comment
Share on other sites

No ja zainstalowałem i odpaliłem aplikacje. Jest kompletnie nie czytelna, nie wiadomo co gdzie się znajduje, intuicyjność tutaj nie istnieje. Druga sprawa, trzeba mega długo się bawić z konfiguracją, żeby to jakkolwiek się sprawdziło w ETS, bo bez konfiguracji, lata i robi co chce. Trzecia sprawa, bardzo często miałem problem z tym, że musiałem centrować kamerkę. Czwarta sprawa, bardzo często gubiło mnie ( a raczej moje usta i oczy) i wywalało mi wgl w kosmos gdzieś widok, jest to jeszcze nie dopracowany program z dobrymi perspektywami na przyszłość, zobaczymy jak to się rozwinie :D

 

Na tą chwilę na pewno nie będę używał.

5166305447.png

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie tak jak piszesz.

Niby znalazłem jakiś pliki .ini do ets2

Ale mimo wszystko mimo że mam głowę prosto i nią nie ruszam to potrafi ta "kamera" latać.

Nie wiem gdzie znajduje się:

- Czułość obroty głowy

- Kąt do jakiego może się obrócić/podnieść głowa.

 

Bardzo fajnie by było jak by I <3 VODKA pokazał jak to wszystko ma poustawiane.

Wtedy każdy by już sobie to dostosował do swoich potrzeb.

Link to comment
Share on other sites

Generalnie konfiguracja, czyli twoje ruchy głowy i inne rzeczy, ustawiasz w programie, natomiast ETS2 sam to wykrywa i w grze nic nie musisz ustawiać. Jeżeli odpalisz program, potem włączysz start i widzisz w okienku swoją twarz i zaznacznik na niej, widzisz ruchy głowy, i jedonocześnie zmieniające się wartości obok okienka z twoją twarzą, to automatycznie po odpalniu ETS2 będzie już działało.

Jak zadziała to później pozostaje ci ustawić sobie ruchy głowy, albo poszukać na necie gotowych ustawnień w pliku ini.

 

 

Plik ini już jakiś ściągnąłem do ETS2 ale dalej w grze nic się nie dzieje.

 

Co prawda nie zainstalowałem Vjoy za pierwszym razem ale teraz po zainstalowaniu także nic.

Jedynie to w grze pojawił się komunikat aby zignorować lub zaakceptować ruchy myszką (zaakceptowałem to, lecz nic to nie zmienilo).

Dodatkowo pojawił się kontroler Vjoy do wyboru: klawiatura + vjoy, podobnie jak podlaczam kierownicę to wybieram klawiatura + kierownica.

 

Jakieś rady co jeszcze można spróbować zmienić? :/

 

W okienku "GO!", start ma być wciśnięty podczas uruchamiania ETS2 czy mam wcisnąć STOP? Eh... :/

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

Już coś tam wiem:

 

- Instalujemy sterowniki do kamerki ( chyba że już mamy )

- Odpinamy kamerkę od USB

- Instalujemy Face Track no IR ( Zaznaczmy żeby zainstalować wszystkie składniki )

- Podpinamy ponownie kamerkę pod USB

- Uruchamiany program "FTnI" ( Domyślne ustawienia są ok )

- Klikamy "START" i w prawym okienku powinna się pojawić nasza twarz ( Nie uruchamiamy programu od kamerki. Jedynie Face Tracka )

- Jeśli widać to uruchamiamy ETS-a i już nic więcej nie trzeba w grze ustawiać. I Możemy się cieszyć nową aplikacją.

 

- I na koniec można sobie skonfigurować go do własnych potrzeb przez kliknięcie "CURVES" w prawym dolnym rogu.

Tam ustawiamy wszystkie 3 osie. ( Ja się jeszcze bawie z tym )

 

No i musimy mieć plik ".ini z konfiguracją do ETS-a

( Jak ktoś nie będzie miał tego pliku to zawsze mogę podrzucić.)

 

U mnie ten sposób zadziałał.

Link to comment
Share on other sites

Plik ini już jakiś ściągnąłem do ETS2 ale dalej w grze nic się nie dzieje.

 

Co prawda nie zainstalowałem Vjoy za pierwszym razem ale teraz po zainstalowaniu także nic.

Jedynie to w grze pojawił się komunikat aby zignorować lub zaakceptować ruchy myszką (zaakceptowałem to, lecz nic to nie zmienilo).

Dodatkowo pojawił się kontroler Vjoy do wyboru: klawiatura + vjoy, podobnie jak podlaczam kierownicę to wybieram klawiatura + kierownica.

 

Jakieś rady co jeszcze można spróbować zmienić? :/

 

W okienku "GO!", start ma być wciśnięty podczas uruchamiania ETS2 czy mam wcisnąć STOP? Eh... :/

Start zostaw wciśnięty, i musisz widzieć ruchy swojej głowy wraz z zaznaczeniem twarzy,i wtedy odpal ETS2 i musi działać.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Używałem tego programu ale zrezygnowałem z następujących powodów:

 

- Jak zgubi program twarz nic nie widzisz kamera w ziemie

- każda zmiana pozycji siedzenia czy tez odejście na chwile wiąże się z ponownym centrowaniem

- i najważniejszy dla mnie minus  nie mogłem pic piwa w czasie gry bądź herbaty  ( kamera gubiła twarz)

 

Nie mniej jednak program  działał bardzo dobrze w czasie gry i to przy kamerce za 12 zł

Bardzo dobra i tania alternatywa dla TrackIR

A na koniec dodam ,że kolega miał też problem z odblaskami w okularach światła wiec dobre oświetlenie to podstawa :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.