Jump to content
Experiencing kernel error or random crashes on TruckersMP Island? ×

Nagrywanie filmików w MP


daf95xf_pl

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad programem do nagrywania w MP.

( Chodzi mi o te trolle co są w europorcie i na innych drogach )

Trzeba ich tępić. Ale do sedna sprawy.

 

Szukam jakiegoś programu do nagrywania w czasie rzeczywistym.

Który nie obciąża gry. Bo Fraps dość obciąża go.

Mam jeszcze jakiś wbudowany w sterowniki od grafiki od AMD.

Ale jakoś mi się nie widzi on.

 

Dlatego chciałbym się zapytać o jakiś dobry i darmowy program do nagrywania.

Który nie obciąża zbytnio kompa.

 

Jak będą potrzebne jakieś specyfikacje kompa to proszę pisać. :)

Link to comment
Share on other sites

Polecam Bandicam...

Działa bardzo podobnie do frapsa, przy czym tworzy dużo lżejsze pliczki, przy może tylko 1-2% słabszej jakości, oraz tak bardzo nie ciążąc systemu.

Jeszcze 2ga propozycja - OBS

Tak wiem wiele osób powie, ale to służy do streamowania!

Guzik prawda ... można również tym nagrywać, i to całkiem dobre filmiki wcale nie ważące tak dużo =).

if i'm online you can FOLLOW ME ON MAP! //

if you have 'something' to me then write PM in English or Polish!

i don't accept anyone on steam!
photo.jpg facebook_48x48.png Twitter_logo_blue_48.pngdb7f21ef324bf7c1b313e517461a0ba9.png
3522842343.png

Link to comment
Share on other sites

Polecam Bandicam...

Działa bardzo podobnie do frapsa, przy czym tworzy dużo lżejsze pliczki, przy może tylko 1-2% słabszej jakości, oraz tak bardzo nie ciążąc systemu.

Jeszcze 2ga propozycja - OBS

Tak wiem wiele osób powie, ale to służy do streamowania!

Guzik prawda ... można również tym nagrywać, i to całkiem dobre filmiki wcale nie ważące tak dużo =).

Właśnie obejrzałem sobie kilka filmików na YT odnośnie takich programów.

No i dwa najlepsze to właśnie Fraps i Action. A ten Bandicam to strasznie obciąża PC.

Fraps jest w sumie darmowy. Znaczy brakuje kilku opcji,ale mi one nie potrzebne.

Jedynie bym prosił o jakąś porade jak go ustawić.

Bo jak oglądam filmiki na YT to nic nie daje. Pliki ważą od (męski narząd rozrodczy). a trwają około minuty.

Niby min by wystarczyła do pokazania kto jest sprawcą. Ale mi by zależało żebym mógł nagrać około 5min bez spadku fps w grze

Link to comment
Share on other sites

Ja również polecam Action! nie obciąża tak bardzo komputera a nagrywa w bardzo dobrej jakości, ja nagrywam w 720p i 30 klatkach/s. Mój komputer nie jest potworem bo to tylko Intel Core 2 duo e8400 (OC 3.6Ghz) i GTX260 ;) nagrywając przy ustawieniach ultra w grze jadę w ok. 23-30 fps więc jest całkiem fajnie (jak na takie ustawienia i tak stary komputer), a warto bo każdego trolla można nagrać od początku do końca bez obciążania PC :)

 

 

76561198102887152.png

 

 

 

image.png

 

 

 

Generate your own dynamic signature at

http://jmdev.ca/twitch/

 

 

 

Take a look at in-game-rules

;)

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Z własnego doświadczenia: Fraps jest pamięciożerny i strasznie zamula przy dużych detalach (chyba że nagrywasz na osobny dysk), ale daje niesamowitą jakość. Bandicam to taki mocno ograniczony fraps, dodatkowo lubi crashować i miewa problemy z nagrywaniem niektórych gier. Action! ma wszystko czego potrzeba, dlatego jest w sumie płatny może być ok, ale tutaj autor musiałby się zabawić w pirata, a wiadomo takie oprogramowanie jest często niestabilne i lubi crashować. Najlepszym rozwiązaniem moim zdaniem jest Openbroadcaster software czyli popularny OBS, dobre darmowe oprogramowanie, ma wszystko czego ci trzeba + jest stabilne i ma mnóstwo ustawień. Ustawiasz sobie bitrate na poziomie 1mb i rozdziałke 1280x720 i to ci spokojnie wystarczy do nagrywania, dostajesz od razu gotowy skompresowany plik w formacie MP4 do wrzucenia na YT czy gdzie chcesz, o całkiem małej wadze.

09f6a008f5b6e894gen.png

                               I5 4440 3.30Ghz ○ MSI GTX 760 2GB ○ Kingstone 4GB 1600mhz ○ HDD 1TB

Link to comment
Share on other sites

@StepchenPL

nigdy nie miałem problemów z Bandicamem :o. Zawsze działał bardzo stabilnie + nie zabierał 112349234289365491293GB przy dwóch (2) minutach filmu jak FRAPS.

@daf95xf_pl

Jeżeli chodzi o spadki - to jeżeli masz starszy komputer, to nie ma programu, który by pozwolił w 'czytelnej' jakości nagrywać bez strat FPSów.

Niestety jest to lekko złożony proces przez co wymaga to nieco zasobów systemowych (utrzymywanie stałego bitrate + dekodowanie + przetwarzanie strumienia danych)

if i'm online you can FOLLOW ME ON MAP! //

if you have 'something' to me then write PM in English or Polish!

i don't accept anyone on steam!
photo.jpg facebook_48x48.png Twitter_logo_blue_48.pngdb7f21ef324bf7c1b313e517461a0ba9.png
3522842343.png

Link to comment
Share on other sites

Wexu bandicama ostatni raz używałem 3 lata temu, teraz może coś się zmieniło może.

daf95xf_pl Powiem tak, nagrywać będziesz nagrywał każdym z tych programów na spokojnie, fraps cię najbardziej obciąży i zabierze najwięcej miejsca na dysku. Bandicam może być dobrą opcją, jeżeli faktycznie poprawili jego stabilność. Natomiast żadnym programem nie ograniczysz tak wagi jak OBSem, głównie dlatego że bandicam i fraps dają tobie czysty obraz ze źródła który wypadałoby skompresować potem w jakimś programie (ot taka opcja dla tych co nagrywają jakieś konkretne filmy) a w OBSie dostajesz od razu skompresowany plik gotowy do wysłania. Przy moich ustawieniach 50minut filmu (wyglądającego znośnie) waży jakieś 300mb.

09f6a008f5b6e894gen.png

                               I5 4440 3.30Ghz ○ MSI GTX 760 2GB ○ Kingstone 4GB 1600mhz ○ HDD 1TB

Link to comment
Share on other sites

No więc już mam. Action wygrał. ( Mimo że trial )

 

Ale dziwi mnie jedno.

Zrobiłem w Singlu i MP takie same ustawienia grafiki. ( Prawie najniższe )

 

I na Singlu ładnie nagrywa bez znaczących spadków fps

A Na Multi jest to rzędu zwykle około 10fps

 

Gdzie na Singlu mam kilka mod-ów ( Na pogodę i traffic między innymi )

A na Multi nie mam żadnych ( Bo się nie da :D )

 

I czemu jest taka różnica?

Nie wspomnę już o europorcie gdzie mam max 7fps

 

Czym to się tak ma?

Link to comment
Share on other sites

Może się podkleję pod temat, moja karta nvidia  750ti ,procek amd 6x 3,5-4,2 oraz 8gb ram .Używam  ShadowPlay spadku fps'ow to az tak nie widzę przy odpalonym programie czy bez , nie dotyczy standardowo jak wszystkim Holandii , ale czy ten program jest dość oszczędny w stosunku do fps oraz innych parametrów w porównaniu do innych programów tego typu ?

  • Upvote 1

 

 

 Obecnie zatrudnionych jest 27/30 kierowców.

 REKRUTACJA JEST OTWARTA!

 kontakt email   Discord

Strona główna  Facebook

TrucksBook  VTC TMP

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Może się podkleję pod temat, moja karta nvidia  750ti ,procek amd 6x 3,5-4,2 oraz 8gb ram .Używam  ShadowPlay spadku fps'ow to az tak nie widzę przy odpalonym programie czy bez , nie dotyczy standardowo jak wszystkim Holandii , ale czy ten program jest dość oszczędny w stosunku do fps oraz innych parametrów w porównaniu do innych programów tego typu ?

Shadow play działa na innym ooziomie niż fraps czy Bandit. Ten rpgram bezposrednio korzysta ze wspomagania sprzetowego.Stad m.in. mozliwosc nagrywannia tego co się działo na ekranie kilka minut temu. Przydatne do nagrywania niespodziewanych wypadków lub innych rzeczy w grach. Szkopuł tkwi jedynie w tym, ze obslugują ten program nowsze generacje kart NVIDII. Na moim i5 3470, 8GB DDR 3, Gf760 z 2 GB mozna bez problemu poza Rotterdamem nagrywac filmy w standardzie 1080p60fps.

Dla przykładu:

 

 

EDIT:

 

Silnik silnikiem.

Ale czemu jest taka różnica między Singlem a Multi  w fps-ach?

 

PS. Lubie wiedzieć takie rzeczy. Więc się nie denerwujcie za takie moje pytania  :)

 

Pozostałe pojazdy w Twoim otoczeniu. Ciężarówki składają się z o wiele większej liczby wielokątów niż inne modele w grze, doliczając do tego interiory, rozmiary tekstur, gdy pojazdy AI składają się z małej ilosci polygonów, a i same tekstury są mniejsze. Co za tym idzie, przy setce samochodów AI w SP, będzie gra chodziła lepiej niż przy 20 graczach w MP. :)

Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput.

 

 

– Mein Hund hat keine Nase! 

 

– Und wie riecht er dann? 

 

– Schrecklich!

 

Link to comment
Share on other sites

program "overwolf" jest instalowany razem z TSem bardzo prosty fajny i dobrze też nagrywa.

A ja mam takie pytanie na temat tego "Overwolfa". Da rade tym nagrywac? Mialem zainstalowany ale nawet z tego nie korzystalem. Wiec odinstalowalem. A przydalby mi sie ten program do nagrywania :) duzo zabiera FPS`ow ?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.