Jump to content

Pamietacie 18WOS Across America


Husky.TM

Recommended Posts

Ahh, gimby nie znajmo... Pamietam, gralem...

                                          76561198158535149.png                                                                                                                              ➡  My WoTr.                       

                                                                            Renault Premium: 500.000km 

                                                                            Renault Magnum: 257.500km   ▶

 

                                                                      

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja tak samo jak ElectroMusic! zostałem zaszczepiony bakcylem pierwszą grą z serii Hard Truck od SCS'u. Pamiętne wydanie bodajże Komputer Świat Gry pożyczone i przegrane od kolegi :) Jak na ówczesne czasy to był bajer chociaż brakowało kierunkowskazów "skoro inni je mieli, czemu ja ich nie mam". Potem przyszedł czas na Across Americę i którko później Pedal to The Metal (obie pobierało się jako wersje trial - godzinne, ze strony SCS'u, jaki smutek był gdy gra nagle się wyłączała i żadne próby reinstalacji nie pomagały :P). Obie gry chociaż podobne wtedy wydawały mi się bardzo różne, chociażby od strony fizyki, która np. w PTTM podczas hamowania nie było tak fajnie jak wcześniej, droga hamowania była inna. Do dzisiaj z sentymentem pamiętam AA, te czasy kiedy jeszcze CB Radio było w grze. Pamiętam również, że pod względem tuningu też nie było najgorzej.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Ja z kolei swoja przygode zaczalem od Pedal to the Metal. Gra kupiona wiec cieszylem sie gra bardzo dlugi czas.

Gra na poczatku byla trudna bo nie wiedzialem jak brac nastepne ladunki etc. Dopiero po ogarnieciu gra mnie wciagnela jak nic. Pamietam ze lecialem jak zaczarowany do wykrzyknikow na mapie ktore oznaczaly przypadkowe zdarzenia. Nawet jesli byly w przeciwnym kierunku. To byl pierwszy zastrzyk gier SCS.

Najwiekszy bol sprawial mi stary FHacz na okladce, bo szczerze to zawsze chcialem europejskkmi truckami ktore znam i widuje. Jeszcze bardziej bolal widok filmow na YT z polskimi drogami z europejskimi ciezarowkami.

A potem dostalem plyte z 4 grami SCS z ETS GTS i UKTS oraz z Bus Driverem, i zaczelo sie na dobre.

Link to comment
Share on other sites

Ja tak samo jak ElectroMusic! zostałem zaszczepiony bakcylem pierwszą grą z serii Hard Truck od SCS'u. Pamiętne wydanie bodajże Komputer Świat Gry pożyczone i przegrane od kolegi :) Jak na ówczesne czasy to był bajer chociaż brakowało kierunkowskazów "skoro inni je mieli, czemu ja ich nie mam". Potem przyszedł czas na Across Americę i którko później Pedal to The Metal (obie pobierało się jako wersje trial - godzinne, ze strony SCS'u, jaki smutek był gdy gra nagle się wyłączała i żadne próby reinstalacji nie pomagały :P). Obie gry chociaż podobne wtedy wydawały mi się bardzo różne, chociażby od strony fizyki, która np. w PTTM podczas hamowania nie było tak fajnie jak wcześniej, droga hamowania była inna. Do dzisiaj z sentymentem pamiętam AA, te czasy kiedy jeszcze CB Radio było w grze. Pamiętam również, że pod względem tuningu też nie było najgorzej.

Najlepsze było w pierwszej części hard trucka ruszanie tą pierwszą ciężarówką :D Zanim sie rozbujała to masakra..

Albo jak się wjechało do wody. "Zginąłeś, twoja żona wyszła ponownie za mąż i coś jeszcze o psie" :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hihihi stare dobre czasy  :D  zaczęło się od AA a potem już człowiek czekał na K Ś z nową częścią 18-tek.Z nostalgią wracam do 18WoS Haulin,nie przepadam za wersją Convoy,jakoś mi du... nie urwało,chociaż człowiek wiele sobie po tytule obiecywał  ;). Czy ktoś pamięta mody  ;) Nasze kontynentalne ciężarówki SZAŁŁŁŁ MAN-y,VOLVA,MESIE.....  i na pewno wtedy każdy z was marzył aby tak po Europie :rolleyes: .A teraz obgryzamy pazury i wyczekujemy na ATS  :D ,historia lubi zataczać kręgi  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Nigdy nie mów nigdy  ;) Po pierwszym ETS byłem trochę rozczarowany :huh: ,wolałem German Truck,no i 18 WoS Haulin.Kiedy w łapki wpadło mi drugie wydanie ETS.... o no to już szał na całego  :D .Długo zastanawiałem się nad multi,ale w końcu kiedy zapadła decyzja.....  :) ,na singla już nie zaglądam.   

Link to comment
Share on other sites

Ja zaczynałem od gry Hard Truck : 18 Wheels of Steel, bardzo ta gra mi się spodobała siadając za stery dużych Aut .

Czułem się jak Goden :D.

 

Ale i tak po dziś dzień SCS zapomniało o ważnym aspekcie dla kierowcy :D - myślę tutaj o najstarszym zawodzie świata. ;) - tylko tak sobie myśle wprowadzenie takiego dodatku wprowadziło by straszne korki na trasach.:P

 

Fajną zmianą w przyszłości SCS powinna być możliwość  wysiadania z Trucka coś na wzór GTA :) 

Link to comment
Share on other sites

Ja akurat niefortunnie zaczynałem od ETSa. Jako pierwszy symulator tego typu (mimo posiadania nielegala) spodziewałem się, że będzie to fajna przygoda. Po podłączeniu do komputera mojej kierownicy (o zawrotnym kącie skrętu ok. 30° w prawo i w lewo) nieco mi się spodobała. Po pewnym czasie postanowiłem zainstalować najbardziej popularną mapę - mapę Polski. Ta też była fajna do momentu dojechania do Łodzi, gdzie najczęściej mnie crashowało. Pamiętam też, że korzystałem z Haulina. Pamiętam, że zainstalowałem też mapę Polski. Jedyne, co mnie wtedy denerwowało, to policja, która za każdym razem włączała sygnały. Po wielu, nieudanych próbach przejechania na Haulinie postanowiłem odinstalować. Dla mnie, jak na razie, dobrym wyborem było zainstalowanie ETSa2. W 2013 roku po manii na autobusy (czytaj - OMSI) chciałem coś więcej. Z pomocą przyszedł jak zwykle demo ETSa2, które bardzo no się spodobało, a następnie - postanowiłem zainstalować też pirata. Po około półtora roku postanowiłem znów odejść od produkcji SCS Software, bo niechybnie zbliżały się egzaminy. Śledziłem natomiast bloga, na którym można było dowiedzieć różnych rzeczy. Ostatecznie w zeszłym roku na święta postanowiłem zakupić na Steamie w promocyjnej cenie ( żeby nie skłamać) 11 € zestaw ETS2 z Going East!, paintjobami i 4 dodatkiwymi grami - Scania Truck Driving Simulator, Trucks & Trailers, ETS i Bus Driver. Moim zdaniem z perspektywy czasu ( jako były chłop z podstawówki czy nawet były gimbus) ETS2 pod względem grafiki oraz paru innych rzeczy (typu brak wkurzających kogutów od policji) jest jednym z lepszych symulatorów, w jakie jak do tej pory grałem. Haulin troszkę mnie wkurzył swoimi kogutami i nie wiem, czy może do niego kiedyś wrócę. Czekam z niecierpliwością na demo ATSa, bo na pewno nie będę kupował gry w dniu premiery. Mam jedynie cichą nadzieję, że kiedyś SCS Soft powróci do projektu z autokarami, bo jak na razie cicho o tym.

Link to comment
Share on other sites

Jedno takie pytanko.Jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić.To w PttM były dwie drogi nie zaznaczone na mapie?.Przez pamięć mi przelatuje,że w której części 18 tek można było przejechać do Meksyku omijając granice.A druga droga.... hyyym pamiętam tylko,że trzeba było ostrożnie przejechać przez przymkniętą bramę i wjeżdżało się i tu już kompletna czarna dziura...... park albo cmentarz?.A gdzie ta droga się kończyła to już kompletnie nie pamiętam.  

Link to comment
Share on other sites

Jedno takie pytanko.Jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić.To w PttM były dwie drogi nie zaznaczone na mapie?.Przez pamięć mi przelatuje,że w której części 18 tek można było przejechać do Meksyku omijając granice.A druga droga.... hyyym pamiętam tylko,że trzeba było ostrożnie przejechać przez przymkniętą bramę i wjeżdżało się i tu już kompletna czarna dziura...... park albo cmentarz?.A gdzie ta droga się kończyła to już kompletnie nie pamiętam.

Ta w Meksyku była w PTTM, o ile dobrze pamiętam drogę zdradzał symbol stacji benzynowej. :P

24070878971_43912f4a6b.jpg
"to je ciężki transport na dużych kołach, tu przyszedłeś do roboty a nie żeby się ciągnąć osiem cztery jak cajmer"

 
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.