Jump to content
Experiencing kernel error or random crashes on TruckersMP Island? ×

Średnie spalanie


Recommended Posts

Czy tez tak macie że spalanie Wam nie spada poniżej 30l/100km? Mam ekonomię na maksa, jeżdżę ekonomicznie i zwykle przy ładunku do 20 t, potrafiłem spalić poniżej 30l/100km. Ostatnio nawet biorąc 3 t helikopter miałem spalanie 31,4l/100km zamiast standardowo ok. 26l/100km. To jakiś bug czy co? Zaznaczam że nie tylko ja tak mam bo gadałem z innymi graczami na ts3 i też tak mają.

Link to comment
Share on other sites

Nie ciśnij 110 km/h tylko, np. 80 - 90 z tempomatem i na niskich obrotach :)

W ten sposób, przy kilkutonowym ładunku, można zejść do 20-25 l/100 km, może nawet poniżej 20.

 

Jestem realistą, cisnę maks. 90km/h i cały czas na tempomacie. Zawsze uzyskiwałem spalanie poniżej 30l przy ładunkach do 20t a teraz nie mogę więc to nie jest wina mojego stylu jazdy.

 

Wyłącz hamowanie silnikiem, wtedy spalanie o wieleeee się obniży. :)

 

Mówiąc o hamowaniu silnikiem, mam na myśli puszczenie pedału gazu. To jedyne dobre hamowanie bo odcina całkowicie dopływ paliwa

Link to comment
Share on other sites

Apropo spalania to mam już osobiście dość walki samego ze sobą w tym temacie. Nie mogąc zejść poniżej 30l/100km według komputera pokładowego postanowiłem wyłączyć realne zużycie paliwa. Na prawie 1600km trasie udało się zejść do równych 25l/100km wlekąc się tym samym czasami 40km/h, a średnio 70km/h nie przekraczając w ogóle 90 chyba, że z górki. Komputer przez drugie pół trasy pokazywał około 25l/100km (czasami trzeba było depnąć), ale dziwnym trafem w raporcie po przeliczeniu wyszło 31/100km... Ja się pytam, gdzie tutaj jest sens i logika? Za chwilę ktoś powie, że komputer pokładowy nie pokazuje od momentu pobrania ładunku tylko od zresetowania i właśnie tutaj jest pies pogrzebany, bo w momencie pobrania ładunku zresetowałem sobie go. Więc jak widzę jak ktoś pisze, że pali 15l/100km, 20l/100km to na prawdę nie wiem jak trzeba jeździć aby uzyskiwać takie wyniki, bo według mnie to jest niemożliwe (chyba, że na pusto, albo z pustymi naczepami do 5t max)!

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Mówiąc o hamowaniu silnikiem, mam na myśli puszczenie pedału gazu. To jedyne dobre hamowanie bo odcina całkowicie dopływ paliwa

 

No tak ale jak jedziesz na tempomacie i jedziesz z górki to zestaw się rozpędza czasami te 5km więcej w zaleznosci od gorki  a paliwo jest odcięte.

Chyba, że jak piszesz jesteś realistą i przy zjeżdżaniu z górki masz włączony inteligentny tempomat, że zawsze trzyma Ci 90km/h nawet jadąc z górki.

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

Apropo spalania to mam już osobiście dość walki samego ze sobą w tym temacie. Nie mogąc zejść poniżej 30l/100km według komputera pokładowego postanowiłem wyłączyć realne zużycie paliwa. Na prawie 1600km trasie udało się zejść do równych 25l/100km wlekąc się tym samym czasami 40km/h, a średnio 70km/h nie przekraczając w ogóle 90 chyba, że z górki. Komputer przez drugie pół trasy pokazywał około 25l/100km (czasami trzeba było depnąć), ale dziwnym trafem w raporcie po przeliczeniu wyszło 31/100km... Ja się pytam, gdzie tutaj jest sens i logika? Za chwilę ktoś powie, że komputer pokładowy nie pokazuje od momentu pobrania ładunku tylko od zresetowania i właśnie tutaj jest pies pogrzebany, bo w momencie pobrania ładunku zresetowałem sobie go. Więc jak widzę jak ktoś pisze, że pali 15l/100km, 20l/100km to na prawdę nie wiem jak trzeba jeździć aby uzyskiwać takie wyniki, bo według mnie to jest niemożliwe (chyba, że na pusto, albo z pustymi naczepami do 5t max)!

 

Ja na realnym spalaniu nie zszedłem nigdy niżej niż 24,3l/100km. I tego spalanie nie miałem jako kończącego trasę (w raporcie), lecz uzyskałem na kilka sekund w trasie. 15l jest kompletnie nieosiągalne , nawet w realu bo jeżdżąc nawet solo na "elce" poza miastem nie obniżyłem bardziej niż na 19l

 

No tak ale jak jedziesz na tempomacie i jedziesz z górki to zestaw się rozpędza czasami te 5km więcej w zaleznosci od gorki  a paliwo jest odcięte.

Chyba, że jak piszesz jesteś realistą i przy zjeżdżaniu z górki masz włączony inteligentny tempomat, że zawsze trzyma Ci 90km/h nawet jadąc z górki.

 

Zawsze jadę na tempomacie więc zjeżdżając z górki również mam tempomat. Po przekroczeniu 90km/h pojazd hamuje silnikiem

Link to comment
Share on other sites

Ja bez żadnych punktów w eko spalaniu często nie potrafię zejść poniżej 40. W sumie to taka trochę sztuka dla sztuki.

 

Zwróćcie uwagę że od tej aktualizacji trzeba resetować komputer pokładowy aby nie pokazywał wam spalania np. z ostatnich 20 000km, bo nie był nigdy resetowany.

 

Jak się resetuje komputer? Może coś to pomoże

 

Jeśli mi się dobrze wydaje to jedna pozycja dotyczy chwilowego spalania, druga owszem średniego, ale na 100km, a nie na dowolną liczbę.

 

No i spalanie chwilowe działa bez zarzutu a średnie cały czas wyświetla mi ok. 31,0l/100km. Nawet nie wiem czy nie mam tak zaraz po uruchomieniu gry. Mam nadzieje ze w tek aktualizacji zostało to poprawione, co sprawdzę wieczorem

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.