Jump to content

Wprowadzenie AI


RADEK_M_PL

Recommended Posts

Nazwa sugestii: Dodanie AI do multiplayera. 

 

Opis sugestii: Gdy czasem jadę tymi niemieckimi autostradami w multiplayer, zaczynam mieć większą ochotę na granie singleplayer. Ulice często świecą pustkami właśnie na takich drogach. Oczywiście nie wiem jak takie AI funkcjonowałoby w mieście typu Rotterdam, gdzie już teraz jest spory tłok.  

 

Przykładowe obarazki: Nie posiadam.

 

Dlaczego Twoja sugestia, a nie inna?: Byłoby to sporym urozmaiceniem multiplayera, przez co stał by się jeszcze bardziej realistycznym. I w końcu nie byłoby tak nudno. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ten temat był wiele razy poruszany. Po pierwsze byłby duży spadek fps i trzeba by zrobić synchronizacje. Po drugie jeżeli by wprowadzili i jak ktoś się wczytam przed samochody to będzie dużo wypadków. Na dzień dzisiejszy to jest nie możliwe może kiedyś jak będą lepsze serwery.

Link to comment
Share on other sites

Może dla 50 aut AI synchronizacja by nie padła, ale dla tak wielkiej mapy co to jest 50 aut. 500 aut AI to nadal mało, to może by serwer jeszcze uciągnął, ale przy 5000 AI (czyli stosunku AI do graczy ok. 2:3) serwer mógłby mieć problemy, a na drogach dużo samochodów AI byśmy nie mijali. Ruch AI owszem powinien być, ale na pewno nie kosztem utraty stabilności obecnej synchronizacji, dlatego pomysł ten niestety trzeba odrzucić. Po kilku miesiącach gry w Multiplayer przy 2000 graczach jest już względnie miło i ruch na drogach jest zadowalający, więc myślę, że wprowadzanie ruchu AI jest zbędne, zwłaszcza, że ludzi do gry jest.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Właśnie to mnie dziwi. Co Ci wszyscy gracze robią w Holandii. :D Rozdają coś tam za darmo czy jaki grzyb?

A co do sugestii to też myślałem nad ruchem ulicznym ale to co by się działo właśnie w większych miastach to by była czysta rzeźnia. Wypadek na wypadku. Wystarczy że obecnie dużo ludzi nie uważa jak jeździ. Do tego dochodzi zarzynanie serwera...

76561198023172389.png

Link to comment
Share on other sites

Ruch AI odpada z kilku względów:

- konwoje czy to firmowe czy inne były by bardzo utrudnione, wbije ci się taki pojazd AI czy kilka pomiędzy ludzi i już się szyk łamie

- mega potężne lagi na serwerze związane z synchronizacją AI i nie tylko

- jeszcze większa ilość wypadków

- jeszcze większy troll, przynajmniej u niektórych graczy

- przepełnione miasta (chociaż to można by zaradzić, że w momencie kiedy wjeżdża się do miasta AI mogło by znikać, mało realne, ale jedyne dobre rozwiązanie dla miast i miejsc gdzie jest duży ruch)

 

Poza tym, na tą chwilę nie ma co przesadzać, gdzie by nie pojechać, czy to w Polskę na landówki, czy to do Niemiec na Autostrady, wszędzie spotyka się kierowców, nie prawda, że autostrady świecą pustkami.

5166305447.png

Link to comment
Share on other sites

Mogą wprowadzić AI, ale np. w danych miejscach aby nie było ich wgl. takich jak Rotterdam itd. a na autostradach i innych miejscach gdzie jest pusto to zwiększyć "gęstość zaludnienia AI" ale tak aby nie było za dużo i za mało :)

Link to comment
Share on other sites

Ruch Ai jeste zbetne a poza tym jak by dali to w miescie bys sie nie ruszyl bo korki by byly w calutkim miescie bo 2 slaby komp by tak scinal zeby sie nie dalo jechac. I jak wyobrazasz sobie jakis wiekszy konwoj.? Jedna osoba od 2 by byla kilometr jak wiecej. Jestem na nie za wprowadzeniem ruchu Ai

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.