Jump to content

Przechodzenie sygnalizacji w stan czuwania (pulsujące żółte) poniżej konkretnej liczby osób na serwerze


WooQash

Recommended Posts

Nazwa Sugestii: Przechodzenie sygnalizacji w stan czuwania (pulsujące żółte) poniżej konkretnej liczby osób na serwerze
Opis Sugestii: W przypadku kiedy liczba graczy osiągnie pewien próg (dajmy na to 1000 osób dla EU#1, 750 dla EU#2 - kwestia do ewentualnego ustalenia) poniżej zadanej liczby sygnalizacja świetlna przechodzi w stan czuwania (pulsujące żółte) bez względu na porę dnia w grze, a jeśli powyżej danej liczby wraca do normalnego stanu.
Przykładowe obrazki: brak
Dlaczego twoja sugestia a nie inna?: Są takie godziny na serwerach, że liczba ludności spada i ciężko spotkać żywą duszę w czasie jazdy jak i również w miastach nawet takich jak Rotterdam, czy Amsterdam. Wychodzę z pomysłem wprowadzenia pulsującego żółtego światła przez cały czas jeśli liczba graczy na danym serwerze spadnie poniżej jakiegoś wcześniej ustalonego progu i wróci do swego stanu rzeczy kiedy liczba ta wzrośnie powyżej tego progu. Wiem, że gro osób nie przejmuje się tymi światłami, a kiedy nie ma nikogo dookoła to tym bardziej wszyscy mają je gdzieś. Nikomu nie chce się stać na nich jeśli nie ma żywej duszy dookoła. Lecz miłym smaczkiem byłoby gdyby można pokonywać skrzyżowania "legalnie" według obowiązującego oznakowania nawet jeśli nikt nie patrzy i nikogo nie ma dookoła. Zdaję sobie sprawę, że jest to dość kontrowersyjny pomysł, ale osobiście chciałbym znać Wasze zdanie co do takowego pomysłu.

  • Upvote 1

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Kwestię takiej "dyskoteki" można by było przyblokować również czasową blokadą po osiągnięciu danego limitu. Zdaję sobie sprawę, że osiągnięcie stałej liczby 1000 osób nie jest osiągalne, więc blokada czasowa ustawiona na np. 10 minut mogłaby zaradzić na takie "dyskoteki".

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Pomysł dobry, zaoszczędzimy na mandatach :D Jednak ja byłbym za takim pomysłem ale w strefach. Jeśli liczba osób na serwerze przekroczy określoną ilość, a w mieście będziemy nadal sami to światła nam się i tak włączą. Co innego jeśli w określonym obrębie liczba graczy wzrośnie, wtedy to ma większy sens.

Link to comment
Share on other sites

Według mnie też jest to dobry pomysł, ponieważ często w dni robocze w godzinach od 10:00 do 19:00 liczba osób na EU#1 waha się między 1000 a 1300, takie wyłączenie sygnalizacji poniżej określonej liczby graczy usprawniłby ruch w miastach dla tych, co nie chcą mieć mandatów, oraz zaoszczędzenie pieniędzy dla tych co się spieszą. Podsumowując, ja popieram pomysł kolegi :)

Link to comment
Share on other sites

Tylko co dodać do algorytmu? Przydałoby się właśnie dodać warunek, który sprawdza ilość graczy co 15 minut (kwestia umowna) i podejmuje decyzje. Większa częstotliwość chyba nie ma sensu z uwagi na wspomnianą wyżej dyskotekę. Pomysł na plus!

 

Oo! Na to nie wpadłem. Zamiast porównywać cały czas liczbę graczy można by było porównywać właśnie co np. 15 minut, aby uniemożliwić dyskotekę. Świetne! Tylko boję się, że mogłoby powodować kolejne komplikacje w przypadku wydawania aktualizacji w godzinach wieczornych. Po uruchomieniu serwera skrypt by się wykonał, a przez kolejne 15 minut zdąży przecież wejść ±3000 graczy.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Oo! Na to nie wpadłem. Zamiast porównywać cały czas liczbę graczy można by było porównywać właśnie co np. 15 minut, aby uniemożliwić dyskotekę. Świetne! Tylko boję się, że mogłoby powodować kolejne komplikacje w przypadku wydawania aktualizacji w godzinach wieczornych. Po uruchomieniu serwera skrypt by się wykonał, a przez kolejne 15 minut zdąży przecież wejść ±3000 graczy.

Ale jest coś takiego jeszcze jak znaki drogowe poziome i pionowe, skoro jest parę osób w mieście to trzeba zachować zasadę prawej strony/ręki i ustąpić oraz zasadę ograniczonego zaufania (chyba tak się nazywa). Przez 15 minut raczej nikomu nic wielkiego się nie stanie jak nie będzie świateł.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Chciałem przypomnieć, że bodajże przy patchu 1.13 światła nie działały a ludzie, (nawet w Rotterdamie) musieli sobie radzić. Nawet jak było 50+ osób. Zakładamy, że jeżeli wdrążymy ten pomysł to nie powinno być takiego przypadku, żeby w mieście było dużo +/- 20/30 osób. 

Link to comment
Share on other sites

Przy 1000 ludziach na serwie ruch i tak jest tak mały, że żywej duszy nie idzie zobaczyć np. w miastach na Węgrzech itd. Tam chyba jedynie w czasie konwoju jest więcej niż 10 osób w mieście. Moim zdaniem pomysł średnio trafiony, gdyż liczba ludzi na serwerze nie ma takiego znaczenia, większe znaczenie ma to, gdzie ten ruch się odbywa i na jakich trasach. W Roterdamie jak kolega tutaj wspomniał może być prawie zawsze 20+, a na serwerze może być 500 osób, podczas gdy w Koszycach przy 3000 będzie 5 osób maks.

 

Ja bym nie zmieniał tego. Trudno mi sobie wyobrazić taką rzecz w realu... To, by zamieszało w głowach kierowców.

  • Upvote 1

forum.png

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem pomysł średnio trafiony, gdyż liczba ludzi na serwerze nie ma takiego znaczenia, większe znaczenie ma to, gdzie ten ruch się odbywa i na jakich trasach. W Roterdamie jak kolega tutaj wspomniał może być prawie zawsze 20+, a na serwerze może być 500 osób, podczas gdy w Koszycach przy 3000 będzie 5 osób maks.

 

Masz 100% racje, ale wydaje mi się, że ciężki do zrealizowania by podobny skrypt, który swoim zasięgiem opiewał każde miasto z osobna i zliczał ilość kierowców tylko w danym mieście.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Masz 100% racje, ale wydaje mi się, że ciężki do zrealizowania by podobny skrypt, który swoim zasięgiem opiewał każde miasto z osobna i zliczał ilość kierowców tylko w danym mieście.

 

Dokładnie. Zresztą idea tego pomysłu opiera się na prostocie. Albo zgadzamy się, że 95% miast objęte wyłączeniem sygnalizacji zyska - albo pomysł do kosza bo Rotterdam i Amsterdam. Tylko, że kłopot z tymi lokacjami będzie zawsze ilekroć będziemy chcieli wprowadzić innowacje dla globalnej mapy. One nie przystają do warunków jakie zwykle spotyka się w grze. Zresztą... jeśli zaistniałby tam chaos, to automatycznie normalni gracze powinni omijać te dwa miasta - a to rozwiązuje problem.

Link to comment
Share on other sites

Pomysł na +, gorzej z realizacją oraz kilkoma rozwiązaniami, o których właśnie dyskutujecie wyżej :) Na pewno usprawniłoby to ruch w mieście, ale zwiększyło ilość kolizji, bo nie każdy gracz stosuje się do znaków drogowych. Fakt faktem, że liczba graczy nie przekracza 20 w miastach, kiedy jest mniej niż 1000 osób na serwerze, ale mimo wszystko znajdzie się kilka trolli, którzy wbijają w nocnej porze z myślą, że żaden z administratorów nie jest On-Line, a po napisaniu skargi zacznie apelować od kary tłumacząc się, że wjechał na skrzyżowanie pierwszy. Ale takie sytuacje to "wyjątki" :-) 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

no niby pomysł dobry. Ale teraz tak, ja jestem w warszawie na serwerze jest powiedzmy 900 graczy. I mi swiatla nie są potrzebne bo sam w miescie jestem, co innego jak ludzie ruszą powiedzmy do łodzi i na jednym skrzyżowaniu pojawi się 20 do 30 osob ( A już się spotkałem z taką sytuacją). Ludzie nie mają pojęcia jak jeżdzić, większość graczy nie zwraca uwagi na znaki poziome i pionowe a tylko i wyłącznie na sygnalizację. 
To już lepiej zrobić tak by gra w danym miescie wychwytywała ilu jest graczy jak jest poniżej 10 to światłą off a jak i węcej to stoimy na czerwonym. Wiadomo dużo roboty z tym by było o ile jest to wykonalne ale wydaje mi się że był by to lepszy pomysł. Zresztą poczekać chwile na światłach to dla mnie nie problem

Link to comment
Share on other sites

Na moje zbędne. Nowe tak powiem plugin to dodatkowa waga serwera który będzie działał wolniej.

 

(Nie jestem informatykiem mogę nie wiedzieć)

 

A jeśli już ma być to bym zrobił od godziny i kij... ewentualnie ten Amsterdam i Rotterdam i jakieś inne miasta które mają ciągle dużo graczy (nie wiem jakie)

Link to comment
Share on other sites

Czy obecnie nie jest tak, że po którejś godzinie (bodajże 23-06) żółte światła same się zapalają? I nie ważne  czy osób na serwerze jest 5, 500 czy 2500. Jeśli tak jest, to nie rozumiem o co się bać. Dodatkowo była sytuacja, gdzie żółte światła paliły się cały dzień. Ale nawet w miastach gdzie było większe zagęszczenie ludzie potrafili się zachować

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

no niby pomysł dobry. Ale teraz tak, ja jestem w warszawie na serwerze jest powiedzmy 900 graczy. I mi swiatla nie są potrzebne bo sam w miescie jestem, co innego jak ludzie ruszą powiedzmy do łodzi i na jednym skrzyżowaniu pojawi się 20 do 30 osob ( A już się spotkałem z taką sytuacją). Ludzie nie mają pojęcia jak jeżdzić, większość graczy nie zwraca uwagi na znaki poziome i pionowe a tylko i wyłącznie na sygnalizację. 

To już lepiej zrobić tak by gra w danym miescie wychwytywała ilu jest graczy jak jest poniżej 10 to światłą off a jak i węcej to stoimy na czerwonym. Wiadomo dużo roboty z tym by było o ile jest to wykonalne ale wydaje mi się że był by to lepszy pomysł. Zresztą poczekać chwile na światłach to dla mnie nie problem

Strasznie dużo pracy żeby robić każde skrzyżowanie/miasto osobno. Lepiej zrobić na ogólny licznik graczy na serwerze.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Strasznie dużo pracy żeby robić każde skrzyżowanie/miasto osobno. Lepiej zrobić na ogólny licznik graczy na serwerze.

Może jest dużo pracy przy tym ale z drugiej strony patrząc to na pewno pomocne. Ale z trzeciej strony to dobrym pomysłem było by wprowadzić takie coś jak np. W mieście Swansea jest tylko 8 kierowców to automatycznie włączają się żółte światła bo stanie na nie których światłach doprowadziło mnie że zasnąłem na kierownicy. A przy takim mieście jak Rotterdam gdzie ludzi jest ponad 10 to światła działały by  normalnie...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.