Jump to content

Uwaga na fałszywe wiadomości Steam z linkiem lmage-saver.org!


WooQash

Recommended Posts

Ostrzegam wszystkich przed otwieraniem linków z adresu:

 

lmage-saver.org
przesyłane poprzez wiadomości na Steam! To dziadostwo nagle zaczęło dotykać różne osoby z listy moich znajomych na Steam i nie są to wiadomości wysyłane przez nie tylko przez... no właśnie nie wiadomo co. Jest to wirus! Za żadną cenę proszę nie klikać w te lub podobne linki!

image,CXOtB4wFzk.jpg

  • Upvote 6

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Coś podobnego ja już miałem. Przez dłuższy okres ciągle dostawałem zaproszenia do znajomych od unsigned userów, albo tacy zaśmiecali mój profil podobnymi linkami. Od tego momentu moja lista blokowany użytkowników masakrycznie się zwiększyła, a na moim profilu mogą pisać tylko znajomi.

 

Po prostu, jeśli nieznajomi wysyłają wam linki, blokujcie (Kiedyś próbowali mnie wziąć metodą na wymianę z Team Fortress, na to także trzeba uważać).

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ostrzegam wszystkich przed otwieraniem linków z adresu:

 

lmage-saver.org
przesyłane poprzez wiadomości na Steam! To dziadostwo nagle zaczęło dotykać różne osoby z listy moich znajomych na Steam i nie są to wiadomości wysyłane przez nie tylko przez... no właśnie nie wiadomo co. Jest to wirus! Za żadną cenę proszę nie klikać w te lub podobne linki!

image,CXOtB4wFzk.jpg

 

 

To jest ważna wiadomość od Ciebie,chłopaki dostali jakieś dziwne ''rzeczy''.

Link to comment
Share on other sites

Po prostu, jeśli nieznajomi wysyłają wam linki [...]

Wiadomo, żeby od nieznajomych nie otwierać linków, ale jeśli nagle ktoś z listy znajomych (który jest bardziej znajomy niżeli nie) wysyła Ci wiadomość to nie podejrzewałbym nawet o coś takiego. Niestety człowiek uczy się na błędach :/

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Wiadomo, żeby od nieznajomych nie otwierać linków, ale jeśli nagle ktoś z listy znajomych (który jest bardziej znajomy niżeli nie) wysyła Ci wiadomość to nie podejrzewałbym nawet o coś takiego. Niestety człowiek uczy się na błędach :/

Czasem bywa że ludzie otworzyli link i mu cały ekwipunek wyssalo do zera oraz automatycznie wysyłalo na inne

profile :(

@up

Ja dostałem nawet komentarz pod profilem...

Link to comment
Share on other sites

Jeśli przez przypadek klikniecie w linka z nieznajomej strony to pobierze wam się złośliwy plik, ale jest jeszcze jeden ratunek, aby uniknąć kradzieży waszego konta: Pod żadnym pozorem go nie otwierajcie tylko od razu usuńcie z waszego komputera!!! Po usunięciu złośliwego pliku szybko zmieńcie hasło swojego konta na steamie! Póki co sposób działa bo sam się dałem nabrać, a jeszcze konto posiadam.

  • Upvote 2

zY8Ts56.png1    J%2BWXcfLHQsq2jP3McV5AQIjSN9k%3D.png

Dzc3JgQ.png  0ii4fOH.png status.png Retired TRUCKERSMP Game Administrator

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś dałem się nabrać, było to gdzieś 2009-2010 rok.

Kliknąłem w link, pobrał mi się właśnie jakiś pliczek z dziwnym formatem. Otworzyłem go i dokładnie nie pamiętam czy nic się nie wyświetliło czy była to animacja lub zwykły malutki obrazek. Zamknąłem go i nic więcej nie robiłem.

Następnego dnia straciłem konto bo chciałem się zalogować a hasło było zmieniane i na tamte czasy wygooglowałem temat co należy zrobić.

Zrobiłem screena cd-keya od csa, tak od CSa.. nie pamiętam dlaczego od csa (cs oryginał ze sklepu wraz z cd-keyem).

Wysłałem zgłoszenie do Steama wraz ze zdjęciem cd-keya z pudełka i po jakimś czasie odzyskałem konto poprzez email.

Trochę to trwało zanim odzyskałem hasło do swojego konta steam.

Od tamtej pory niejednokrotnie znajomi - bo tylko znajomi mogą pisać do nas wiadomości wysyłali mi podobne wiadomości na które do tej pory się nie dałem nabrać.

Radze nie klikać w byle jaki link od znajomego, nawet jak wysyła nam to osoba, której ufamy. :)

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

Co dziwne ostatnio gdy jedna z osób potrzebowała pomocy i przesyłał mi link do pliczku umieszczonego na stronie speedy.sh to zamiast linku miałem adnotację {LINK USUNIĘTY}... Więc jakoś istnieje system przyblokowywania linków, tylko działa tak jak nie należy chyba, bo speedy.sh nie jest żadnym lewym serwisem.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś dostawałem takie wiadomości:

syf.jpg

Jakiś mądry Polak wpadł na pomysł aby okradać innych ze skinów. Kupił skrypt lub go sam napisał (w to wątpię bo taki człowiek to ledwo co FTP obsługuje). Na czym polega jego oszustwo. Gdy ktoś wejdzie na jego stronę (gdzie rzekomo jest mem z gry CS:GO), to po wylogowaniu się ze steam i ponownym zalogowaniu naszych skinów już nie ma. Dodatkowo do wszystkich naszych znajomych zostaje wysłany automatycznie ten link (i tak w kółko jak ktoś wchodzi).

Na jedno wychodzi - nie dać się nabrać :)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Zawsze patrzcie jak wyglądają linki do profiu steam może tam być literówka a kliknięcie i jesteście pozbawieni wszystkich skanów dostawałem takich linków wiele porostu olewam to ale kumpel się na to nadzial i okradli mu wszystkie skiny tak

Uważajcie jeszcze jeżeli zdecydujecie się na kupno skinu z allegro bo widziałem wiele aukcji na których pisało sprzedam ZDJECIE do skinu np Karambit fade

Posty połączone. Używaj opcji "Edytuj". //Radex

Link to comment
Share on other sites

tych linków jest dużo nie tylko te dwa jak ktoś gra w CS to może wiedzieć. Sa też linki z modami które  działaja do ets 2 na tak naprawde sa to wirusy.

NIE POBIERAJCIE MODÓW DO ETS Z RUSKICH JAK I RUMUŃSKICH STRON tam jest ich dużo.

 

PS. Wiem że drugie i trzecie zdanie nie na temat linków ale tylko was ostrzegam.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.