Jump to content

Potrzebuje zmienic dzwiek z volvo na scania r420


Recommended Posts

siema mam taki problem bo chcialbym zmienic dzwiek z orginalnego volvo na dziek ze scania R420 tylko nie wiem jak to zrobic bo wiem ze mozna bo kiedys mialem tak zrobione ale mialem formata i nie mam save ;/ jesli sie znajdzie chetna osoba do pomocy bede bardzo wdzieczny pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Na wstępie musisz zmienić format zapisu save'a. W konsoli lub w plikach config.cfg zmień wartość dla g_save_format na 2:

g_save_format 2
 

Dzięki temu zabiegowi będziesz mógł otworzyć plik save'a normalnie w notatniku. Zapisz grę (najlepiej do nowej pozycji) i przejdź do Windowsa (gry zamykać nie musisz).

 

Odnajdź swój save w Moich Dokumanetach (najlepiej po dacie zapisu) i otwórz w notatniku plik game.sii. Po jego otwarciu poszukaj (Ctrl+F) wpisów swojej ciężarówki np. wpisując dane silnika Twojego Volvo czyli np. "d13k460.sii" lub "d16g750.sii" wszystko w zależności z jakim silnikiem obecnie jeździsz (jeśli nie masz w garażu więcej ciężarówek Volvo z takim samym silnikiem to na pewno będzie to Twoja ciężarówka, którą jeździsz. Teraz w obrębie tego wpisu, czyli kilka linijek niżej lub wyżej znajdują się wpisy do dźwięków:

 

Dla Volvo FH16

/def/vehicle/truck/volvo.fh16_2012/sound/interior.sii/def/vehicle/truck/volvo.fh16_2012/sound/exterior.sii
oraz dla Volvo FH16 Classic

/def/vehicle/truck/volvo.fh16_2012/sound/interior.sii/def/vehicle/truck/volvo.fh16_2012/sound/exterior.sii
teraz te wpisy odpowiednio dla interioru i exterioru należy podmienić na te ze Scanii R420, czyli:

/def/vehicle/truck/scania.r/sound/interior.sii/def/vehicle/truck/scania.r/sound/exterior.sii
Po zamianie zapisujesz plik i w grze wczytujesz tego save'a, którego niedawno utworzyłeś.

To jest taki ogólnikowy opis, ale jeśli nie będziesz wiedział o co chodzi to pisz śmiało.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • KOZIK_ locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.