Jump to content

[REHBER] Oyuncu Şikayet Etme Sistemi Nasıl Kullanılır

KacaKTV

Recommended Posts

ETS2MP ID = TruckersMP ID

Sıkıntı olmadan, rapor kısmının en üstünde yer alan kutucuğa TruckersMP ID'yi yazarak raporunuzu gönderebilirsiniz.

Teşekkürler,

Şöyle bir hata alıyorum: 

hata_35995308.png

Şu da reportlamak istediğim oyuncuya ait bilgiler, google chrome eklentisi kullanarak ulaşabiliyorum bu bilgilere..

hata-2_01119840.png

Şöyle bir hata alıyorum: 

hata_35995308.png

Şu da reportlamak istediğim oyuncuya ait bilgiler, google chrome eklentisi kullanarak ulaşabiliyorum bu bilgilere..

hata-2_01119840.png

Orada kimlik numarası yazan oyuncunun ismi bulunuyor. O hatayı göz ardı ederek raporlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. (Not: Doğru kişiyi raporladığınızdan emin olmak için şahsın steam isimlerini kontrol etmenizi tavsiye ederim.)

• Upvote 1

TIRCI

Video'daki kişiyi steamden bulamadım.Yardımcı olabilecek varsa reportlamak istiyorum.

İlgili video: 

Teşekkürler..

Merhaba,

Oyun içerisinde oyuncuların steam bilgilerini almayı bilmiyorsanız şu şekilde alabilirsiniz, mesela şu konuyu böyle anlatalım ;

- Oyun içerisinde birisi sizi blockladı veya tersden gittiğiniz gördünüz bunu kanıt almak istediniz fakat steam profilini bulamadınız,

- Bunun için yapımcılar bir sistem getirdi, /pinfo sistemi, /pinfo sistemini kullanmayı bilmiyorsanız şunu şu şekilde anlatayım ;) 

/pinfo komutu mesela sizi blocklayan kişinin isminin yanında bir numara vardır, orda örneğin Alex ( 524 ) Yazar değilmi, arkadaşın profil bilgilerini çıkarmak için,

/pinfo oyun içerisindeki parantez numarasını yaz, ETS2MP ID die bir yazı çıkacak, onu sisteme girerek şikayet edebilirsin.

Video'daki kişiyi steamden bulamadım.Yardımcı olabilecek varsa reportlamak istiyorum.

İlgili video: 

Teşekkürler..

Merhaba,

Eğer sizi rahatsız eden kişinin TruckersMP ID'si oyun sırasında alamazsanız lütfen aşağıdaki yöntemi kullanınız.

Öncelikle bu yolu izleyiniz."C:\Users\username\Documents\ETS2MP\logs"

Daha sonra tarihe göre dosyalarından birini açınız.(Örnek: log_spawning_DD_MM_YYYY)

Son olarak CTRL+F kişinin ismini yazarak bulabilirsiniz.

Teşekkürler.

2 Kişi raporlamıştım 3 gün geçti hala olumlu veya olumsuz bir sonuç alamadım galiba sistem biraz ağır işliyor

Merhaba,

Insulting ile ilgili olan reportlarınız hariç diğerlerini ingilizce olarak gönderirseniz daha hızlı sonuç alabilirsiniz.

• 1 month later...
  • 1 month later...
  • 7 months later...
  • 2 weeks later...
1 hour ago, AhmetCakici said:

Teşekkürler bilgi için bir sorum var 

En alttaki satır yani Please provide all evidence, including /pinfo or similar satırına ne yazıcaz kanıt olarak videom var video için pinfo da yaptım direk video linki koysam olur mu

Video/ekran görüntüsü linki, pinfo bilgileri, olayı anlatan kısa bir bilgi yazabilirsiniz.

• Upvote 1

TIRCI

On 01.05.2017 at 11:13 AM, HamitCanKilic / 24] said:

Rapor ederken tarih tamam da saati tam olarak belirtme zorunluluğu var mı ? 

En azından olaya yaklaşık bir zaman dilimi olması gerekiyor diye biliyorum. Yani en azından gün ve saat aralığı belirtmen iyi olur, 12:00 ile 13:00 arası gibi mesela.

4 hours ago, AhmetCakici said:

Teşekkürler bilgi için bir sorum var 

En alttaki satır yani Please provide all evidence, including /pinfo or similar satırına ne yazıcaz kanıt olarak videom var video için pinfo da yaptım direk video linki koysam olur mu

Eğer bahsettiğin video içeriğinde pinfo görünüyorsa problem yok, yeterli olacaktır. Zaten rapor gönderirken en üst kısımda oyuncunun TruckersMPID'sini belirterek kullanıcı adıyla doğrulama yapmış oluyoruz. =)

• 2 weeks later...
  • 8 months later...
On 25.06.2017 at 3:01 PM, ByEmirhan_ said:

Fail kişinin /pinfosu değil mi ?

truckersmp ID'si 

CPU : AMD Ryzen 5 2600X  GPU : MSI Geforce RTX 2060  MOTHERBOARD :  ASUS TUF B450-PLUS GAMING MEMORY : ADATA XPG  16GB (2x8GB) 3200Mhz  SSD :  CORSAIR 120GB  550MB - 500MB  SSD  : SAMSUNG 250GB 860 550MB - 520MB SSD  : ADATA 480GB SU630 520MB - 450MB  CASE : Cooler Master MasterBox MB511  PSU : Thermaltake Smart 700W 80+

• 5 months later...
  • 3 weeks later...

Arkadaşlar merhaba. 

Rapor sisteminde bugün bir yazı gözüme çarptı. 12 tane daha rapor oluşturabileceğimi yazıyor ve en fazla 12 diyor. 
Rapor sınırı mı var acaba? Yani istediğimiz kadar rapor oluşturamıyor muyuz?

Teşekkürler.

-------------

Hala yanıt bekliyorum...27.09

image.png.54dff6342e43862ff456322aba55b75f.png

• 1 month later...
  • 9 months later...

Konu tamamen güncelliğini yitirdiğinden, konu Arşive taşınmıştır. Yeni bir konu yakın bir sürede açılacaktır.

Saygılarımla, XFMaster9666

Topluluk Moderatörü

Arşive taşındı.

Languages/Diller:  tr.gif (primary)gb.gif 

Useful Links/Önemli Bağlantılar: TruckersMP Rules/Kuralları | Recrutiment/İşe alım | Knowledge-base/Bilgi bankası  | Forum Warning System/Uyarı Sistemi: [TR] [ENG] 

• EULas unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.