Jump to content

[REHBER] Oyuncu Şikayet Etme Sistemi Nasıl Kullanılır

KacaKTV

Recommended Posts

truckersmp-logo-black.png

Oyuncu Şikayet Etme Sistemi Nasıl Kullanılır?

1. http://truckersmp.com/tr_TR adresine gidin ve sağ üst kısımdaki Login/Giriş butonuna tıklayınız:

a3rYqQ.png

2. Önceden TruckersMP hesabınız için kullandığınız e-posta ve şifrenizi giriniz:

7g3D2Y.png

3. My Acount/Hesabım menüsünün altındaki "Reports" / "Raporlar" butonuna tıklayınız:

o34Vz9.png

4. Sayfadaki "New report"/"Yeni rapor" butonuna tıklayınız:

JAbDEJ.png

5. Buraya, olayla ilgili gerekli tüm bilgileri girin. TruckersMP ID'sini LogSpawning dosyasından veya oyundayken /pinfo komutunu kullanarak bulabilirsiniz. Lütfen, video veya ekran görüntüsünde /pinfo bilgisinin olmasına dikkat edin. Gerekli tüm bilgilerin girişini tamamladıktan sonra "Submit report"/"Raporu gönder" tuşuna tıklayın.  (Sistemi gereksiz kullanmanız; sistemi kullanmaktan men edilmenize sebep olabilir.)

9oZN9N.png

6. Onayladıktan sonra raporunuza yönlendirileceksiniz. Bu pencere, hangi adminin raporu işleme aldığını ve raporun durumu hakkında bilgileri içerecektir.

OA4D34.png

Konu @LIGHTOFGOD tarafından güncellenmiştir.

Edited by LIGHTOFGOD
UPDATED 13.06.2017 12.18
  • Upvote 4

Daha güzel, kolay ve kullanışlı olmuş bu sistem. İyi bakalım.

-------------

Bu arada şunu da yazayım da kesin insanlar soracak bunu:

SteamID & SteamID64 gibi bilgileri bu siteden bulabilirsiniz: http://steamid.co/

ETS2MP ID bilgisini ise "Belgelerim/ets2mp/logs/log_spawning" dosyasının içinde bulabilirsiniz.

Bu tarih damgalı log_spawnin dosyalarının içini araştırırsanız, rahatlıkla ets2mp ID'sini bulabilirsiniz. Örnek olarak bende şu an "log_spawning_12_06_2015" isimli bir log dosyası var; bu 12 Haziran 2015 tarihli demek tabii. İçinde de örneğin şöyle bir satır var: "[21:51:41] Spawning GameTrailer (*TÜRK*YILDIZLARI*FATİHAN(788) - ETS2MPId:50547) Additional data: Look:DD8074D6A (trameri)"  Buradan adamın ETS2MP ID'sinin 50547 olduğunu rahatlıkla herkes görüyordur sanırım.

İyi oyunlar, hayırlı ramazanlar.

76561198026455921.png

http://steamcommunity.com/id/wasd321/ (You can add me if you have something to talk or ask about anything...)

Güzel kullanışlı ve profesyonel bir sistem gibi görünüyor. Yapanın eline sağlık.

Ama bir şey sorucam mesela birisini raporlayacağım; SADECE ETS2MP ID'sini vermem yeterli olur mu? Demek istediğim sadece bunu versem ve steam ID'yi bulmayı adminlere bıraksam bir sorunu olur mu?

Güzel kullanışlı ve profesyonel bir sistem gibi görünüyor. Yapanın eline sağlık.

Ama bir şey sorucam mesela birisini raporlayacağım; SADECE ETS2MP ID'sini vermem yeterli olur mu? Demek istediğim sadece bunu versem ve steam ID'yi bulmayı adminlere bıraksam bir sorunu olur mu?

Benim fotoğraftan anladığım kadarıyla " / " işareti "veya" anlamına geliyor ve bu da istediğin birini kullanman yeterlidir demektir. Farketmez yani. Ben böyle anlıyorum.

76561198026455921.png

http://steamcommunity.com/id/wasd321/ (You can add me if you have something to talk or ask about anything...)

@griffin32 @omer584

Zaten oyun içerisinde sizi rahatsız edenin o anki oyun idsini chate (/pinfo id) şeklinde yazarsanız chatlogda onun nick,steamid64,ets2mpid bilgilerini bulabilirsiniz örnek olarak;

[21:26:36] [system] : Nickname: [LT]-[CS-Army™ ]Surikata[CZ] Id: 2448 SteamId64:76561198178175778 ETS2MP ID: 287096

• Upvote 1

zrnNm4.gif

@griffin32 @omer584

Zaten oyun içerisinde sizi rahatsız edenin o anki oyun idsini chate (/pinfo id) şeklinde yazarsanız chatlogda onun nick,steamid64,ets2mpid bilgilerini bulabilirsiniz örnek olarak;

[21:26:36] [system] : Nickname: [LT]-[CS-Army™ ]Surikata[CZ] Id: 2448 SteamId64:76561198178175778 ETS2MP ID: 287096

Doğru diyosun bir de bu yöntem vardı, unutmuşum bunu yazarken. Teşekkürler hatırlatma için.

76561198026455921.png

Evet otomatik steam' idsini tamamlıyor forum. Ayrıca id bulmak o kadarda zor değil ?xml=1 koduyla bulunabiliyor.

• Upvote 1

Sisteme şuan Türkçe Dilini Ekliyorum Arkadaşlar.

Aslında gerek yok be :P bi tane konu açarız çevirilmiş halini oraya yazarız :D

• 3 weeks later...

Sisteme şuan Türkçe Dilini Ekliyorum Arkadaşlar.

İyi, güzel düşünülmüş bir hareket de Türkçe raporluyorum ama habire yabancı admin bakıyor, yazılandan ve resimden anlamayıp direkt videoya bakarak işlem yapıyor, edilen küfür havada kalıyor madem ceza verilecek yarım değil tam verilsin  :) 

Kendisine forum üzerinden "raporlama kısmına Türkçe desteği boşuna mı eklendi?" özetli birkaç kez mesaj attım cevap vermiyor. Son raporda da Türkçe raporladığım hâlde yine yabancı admin baktı yine küfürden işlem yapılmadı; http://ets2mp.com/index.php?page=report&do=view&id=1517

Yoğunluk vardır, birikmesin diyedir anlıyorum en azından Türkçe küfür içeren raporlar sana bırakılsa iyi olur diye düşünüyorum.

zrnNm4.gif

İyi, güzel düşünülmüş bir hareket de Türkçe raporluyorum ama habire yabancı admin bakıyor, yazılandan ve resimden anlamayıp direkt videoya bakarak işlem yapıyor, edilen küfür havada kalıyor madem ceza verilecek yarım değil tam verilsin  :) 

Aynen Türkçe küfür den report edilen adama zmaster baktı ):

• 1 month later...

O da bana danıştı yani merak etmeyin iş yabancıya gitmedi :)

Onun yerine adminlere Türkçe küfürleri öğretelim sıkıntı olmasın xD

Onun yerine adminlere Türkçe küfürleri öğretelim sıkıntı olmasın xD

Ben zaten onu da yapıyorum. Birazcık daha uğraşırsam Z, Alex, Philip ve Truck Angaralı dolmuş şoförleri gibi konuşmayı öğrenecekler.

• 4 months later...
  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.