Jump to content

Türkler Daha Fazla Ceza Almalı Hatta Bir Daha Geri Gelmemeli. Neden mi?

Omer_D

Recommended Posts

Herkese günaydın.

Artık herkes hemfikirdir herhalde son zamanlarda raporlanan Türk oyuncu sayısı diğer ülke oyuncularından kat ve kat fazla. Sadece son 1 haftada açılan raporların 7/10'unda raporlanan kişi bir Türktü ve çoğunlukla sebep ya sıkıştırma ya da küfür. Bizim milletimiz maşallah intikam alma hırsı ile dolu bir millet. (bakınız her gün işlenen suçlar, kadın cinayetleri, siyasi açıklamalar... Şimdi sayarım birkaç örnek ama burası bunların konuşulacağı yer değil)

Yahu ben bazı oyuncular gördüm; sanıyor ki sollanmak anasına küfredilmesiyle aynı şey. Anasına küfretsen bu kadar intikam hırsıyla dolmaz ama adam solladı diye gözü dönüyor.

Daha beteri var; Adamın biri bunu solladı diye oyundan adam toplayıp sollayanın peşine düşenini gördüm. Yahu ne yapacaksın adamı durdurup levye ile kamyonunu mu parçalayacaksın veya adamı yakaladıktan sonra Halka filmindeki gibi ekrandan çıkıp levye ile adamı mı döveceksin?

Sonra da diyorlar neden Avrupa, hatta Avrupa'yı geçtim Dünya genelinde adam yerine konmuyoruz... 

Neyse. İçimi döktüm şimdi konuya geliyorum.

Bu yüzden radikal bir değişikliğin gündeme gelmesini düşündüm. UZUN ban süreleri. Çünkü başka türlü akıllanmayacağız. 

Bir Türk başka bir oyuncuyu sıkıştırdı ve suçu kanıtlandı mı> 30 GÜN BAN (EVET 3 5 10 gün değil TAM 1 AY)

Bir Türk başka bir oyuncuyunun önünü kesti ve suçu kanıtlandı mı> 30 GÜN BAN

Bir Türk başka bir oyuncuya küfür etti ve suçu kanıtlandı mı > 30 GÜN BAN

Bir Türk ters yönde araç mı kullanıyor ve suçu kanıtlandı mı> GENE 30 GÜN BAN

Bir Türk hack mi yapıyor > BANLAYIN GİTSİN bir daha da gelmesin.

Chat/rapor spam, ışıklar kapalı yolculuk, uygunsuz park etme, harita sınırları dışına çıkma çokça karşılaşılan durumlar değil bu yüzden bunlarda standart cezalar uygulanabilir. Hem bunların ram/block gibi diğer oyunculara da direkt zararı yok.

SONUÇ: Geriye adam akıllı oyuncular kalana kadar temizliğe devam.

Şimdi diyeceksiniz hadi adam yeni, acemi veya teknik bir sorun oldu 30 gün ceza adama acımasız değil mi?

Eğer gerçekten pişmansa, acemiliğine gelmişse, hadi o an sabrı zorlanmıştır, veya ne olabilir faresinin pili bitmiştir, klavyesi takılmıştır, TTNET internetle oynuyordur... O zaman açar bir "ban appeal" gönderisi ve durumunu izah eder. (Edecek kadar iyi İngilizcesi olmayabilir o zaman forumdan birisinden yardım alabilir) İzahı kabul olur ve ban ı kaldırılırsa dersini almış olur ve bir daha yaparsa 30 gün banlanacağını ve geri dönüşü olmayacağını bilerek kamyonunu sürmeye devam eder.

Zaten en yukarıda bahsettiğim intikamla gözü dönmüş bir Türk, ban appeal sisteminin ne olduğundan bir haberdir. Hadi bir şekilde ban'ı kalktı, oyuna girdi ve aynı hareketi bir daha yaptı: Gene 30 gün ban AMA bu sefer oyuncunun ban geçmişi görüldüğü için ban appeal'dan ban'ının kaldırılması zor olacak ve hatta kaldırılmayabilir.

Arkadaşlar iş artık kemiğe dayandı. Reziliz ve bu rezilliği temizlemediğimiz sürece Avrupa'da adam yerine konmayacağız.

• Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Bence hata sizde. Madem Ban 'lanmak istemiyorsunuz, düzgün sürün? Bukadar Zormu yani?

Ben kac tane Türk görüyorum, afedersin bok gibi kulanan.

XD

Oy atmak bunları değiştirmiyor işte önce eğitim önce ets2mp konvoyu değil

Merak etme quadro imza kampanyasını kapattı. 

Sabırsızlıkla bu sorunun cevabını bekliyorum @Arifcan

Konu başlığı Türkler Daha Fazla Ceza Almalı Hatta Bir Daha Geri Gelmemeli. Neden mi?

Nedeni bu işte

Quadro?

Hasan abi kısacası bu olayı çıkaran " Quandro " Kısacası oğuz kaya bu imza kampanyasını kacaKTV adminlikten alınması için imza kampanyası toplatan kişi

İmza kampanyası kapatılmasaydı iyi şeyler olacaktı ama neyse...

Ne olacaktı? Gerçekten Uğur abinin oylara bakarak ayrılacağını mı sanıyordun? "Hmm birkaç kişi benden hoşlanmıyor. O zaman benden bu kadar salıcakla kalın" gibi bir şey mi umuyorsun?

Saçmalamayın birkaç kişi mutsuz diye 5000 kişinin temsilcisinin işi bırakması söz konusu bile olamaz. Bu sanki parmağı kanadığı için bir kolu omuzdan kesmeye benziyor.

Ne olacaktı? Gerçekten Uğur abinin oylara bakarak ayrılacağını mı sanıyordun? "Hmm birkaç kişi benden hoşlanmıyor. O zaman benden bu kadar salıcakla kalın" gibi bir şey mi umuyorsun?

Saçmalamayın birkaç kişi mutsuz diye 5000 kişinin temsilcisinin işi bırakması söz konusu bile olamaz. Bu sanki parmağı kanadığı için bir kolu omuzdan kesmeye benziyor.

Ayrılması değil, I<3VODKA ile mesajlaşmalarım sonucu böyle bir kanıya vardım. Büyüseydi dikkate alınabilirdi.

Merhaba Omer584,

senin yazdiklarin cok büyük bir hata. Bu yazilar ancak avrupayi, avrupanin insanlarini bilmeyen bir kisi yazabilir!!!

1966 dogumlu olup, türkiyeyi yalniz izin gelisimden taniyorum. yilda 2-3 haftaligina. tabiiki türkiyede yasayan bir kisi türkiyenin özelligini, komsusunu ve milletini yurtdisinda dogup büyen ve yasayan kisiden daha iyi bilir.

sen türk milletini ban sorumunda suclayabilirsin, ama yazdiklarin 100% yalnis. almanyanin milleti en az 60% irkci. ve onlarin gözünde senin topluma uymak veya uymamak sorun degil, kurallara uymak veya uymamak sorun degil. oyunda kamyonu nasil kullanmada sorun degil. onlarin sorunu onlarin yüzlerce yillardan beri beyinlerinde bulunan hastalik: Sen türkmüsün? ozaman sen suclusun!!! ister kurallara uy ister uyma, ister onlardan 200% saglam ol, yine suclusun, ve senin sucunu kaldiracak hic bir imkanlarin yok! Nedenmi yok? Sen Türksün!

Avrupanin milletini türkiyede yasayan biri hic bir zaman anlayamaz. her insanin beyni bir seyi ölcmeye baslayinca ancak kendi beynine eklenmis bilgiler ile ölce bilir. avrupanin ortasinda yasamayip, avrupayi ancak türkiyeye gelen turistlerden taniyan veya televiziyondan taniyan bir avrupalinin beynini hic bir zaman ögrenemez!!!

Merhaba Omer584,

senin yazdiklarin cok büyük bir hata. Bu yazilar ancak avrupayi, avrupanin insanlarini bilmeyen bir kisi yazabilir!!!

1966 dogumlu olup, türkiyeyi yalniz izin gelisimden taniyorum. yilda 2-3 haftaligina. tabiiki türkiyede yasayan bir kisi türkiyenin özelligini, komsusunu ve milletini yurtdisinda dogup büyen ve yasayan kisiden daha iyi bilir.

sen türk milletini ban sorumunda suclayabilirsin, ama yazdiklarin 100% yalnis. almanyanin milleti en az 60% irkci. ve onlarin gözünde senin topluma uymak veya uymamak sorun degil, kurallara uymak veya uymamak sorun degil. oyunda kamyonu nasil kullanmada sorun degil. onlarin sorunu onlarin yüzlerce yillardan beri beyinlerinde bulunan hastalik: Sen türkmüsün? ozaman sen suclusun!!! ister kurallara uy ister uyma, ister onlardan 200% saglam ol, yine suclusun, ve senin sucunu kaldiracak hic bir imkanlarin yok! Nedenmi yok? Sen Türksün!

Avrupanin milletini türkiyede yasayan biri hic bir zaman anlayamaz. her insanin beyni bir seyi ölcmeye baslayinca ancak kendi beynine eklenmis bilgiler ile ölce bilir. avrupanin ortasinda yasamayip, avrupayi ancak türkiyeye gelen turistlerden taniyan veya televiziyondan taniyan bir avrupalinin beynini hic bir zaman ögrenemez!!!

Teşekkür ederim mantıklı yazan birine denk geldik. :)

Turkish Simulation Platform >SimulasyonTurk<

Merhaba Omer584,

Hocam Avrupa, Türklerin durumu, Almanya'da ırkıçılık vs... bunlar bir kenara koyalım. İsterseniz bunu ayrı bir konu olarak açarsınız sabaha kadar sohbet ederiz.

Burada bahsettiğimiz şey ETS2 MP oynayan Türklerin neden diğer milletlerden kat ve kat fazla kere raporlandığı. Bir sebebi var ki bu kadar çok raporlanıyoruz ve sebebini de yukarıda söyledim. Konuyu başka yere çekmeye lüzum yok.

Hocam Avrupa, Türklerin durumu, Almanya'da ırkıçılık vs... bunlar bir kenara koyalım. İsterseniz bunu ayrı bir konu olarak açarsınız sabaha kadar sohbet ederiz.

Burada bahsettiğimiz şey ETS2 MP oynayan Türklerin neden diğer milletlerden kat ve kat fazla kere raporlandığı. Bir sebebi var ki bu kadar çok raporlanıyoruz ve sebebini de yukarıda söyledim. Konuyu başka yere çekmeye lüzum yok.

Attığın her mesaj'da Türk milletine karşı saygısızlık ettiğini seziyorum. Konunun başlığından paragrafına, paragrafından noktasına kadar....

Türklük kavramının yüceliği hakkında ki mesajına da göz yumdum, öncelikle o mesajında kullandığın materyaller İngilizce... Türk'ü anlamak için Türk gibi düşünmek, Türk'ü anlatmak için TÜRKÇE konuşmak gerekir. (bahsi geçen konu http://forum.ets2mp.com/index.php?/topic/18120-uyan-t%C3%BCrk/)

Burası senin Türk milletini eleştirebileceğin bir platform değil görevini idrak et bence, burası yardım&destek'te bulunacağın bir platformdur. Önce bunu kavra ve farkına var.

Sonra TÜRKLERİN oyundaki hatalarına bakmak istersen, geçen bir konu açılmış.

http://forum.ets2mp.com/index.php?/topic/18144-sonra-neden-b%C3%B6yle/

Konu altında paylaşılan bir resimde, Türkçe konuşan(konuşmaya çalışan) bir arkadaş kaldır videoyu demiş anladığım kadarıyla, mesajını anlamakta güçlük çektim çünkü çok devrik cümle kurmuş... demek ki TÜRKİYE'de yetişmemiş bizim kültürümüzden uzak bir yerde muhtemelen Avrupa'da yetişmiş. (Bu kanıya nereden vardığıma gelirsek yabancı bir dille derdini anlatmaya çalışmış(anladığım kadarıyla) TÜRKçesi bu denli bozuk birini TÜRK gibi göstermenin anlamı yok.)

1. Her gördüğünüz sakallıyı, dedeniz sanmaktan

2. Her siyah tenliyi, Arap sanmaktan

3. Her Türkçe konuşanı, Türk sanmaktan vazgeçmelisiniz

____

Ben sizlere tek bir konuda katılabilirim, oyunda Türkler de diğerleri gibi kurallara uymuyor, maraz çıkarıyor... bu konuda haklısınız fakat tehşisiniz çok yanlış.

Bunun Türklükle filan alakası yok. Yaş, kişi ve şahsın terbiyesi ile ilgili bir durum.

Bu ceza ile filan çözülecek birşey değil, bu çözülecek birşey değil!

Peki bunun sebebi ne? -tek sebebi yaşları 10-15 olan küçük kardeşlerimizin bilgisayar başında yetiştirildiği bir dünya olması.

Ehliyeti yok

Bilgisi yok

O bir çocuk

Vatanı satmadı

Tek yaptığı şey hiç düşünmeden sizin OYUNUNUZU bozdu. Bir oyun için kalp kırmanın lüzmu yok asla bir Türk'ü şikayet etmedim asla etmemde... onlara sevgiyle yaklaşmadığınız dışladığınız sürece bu böyle olacak...

Hata siz de bir çocuktan mantıklı davranmasını bekleyecek kadar körelmişiz ve bir çocuğa düşman olacak kadar....

_______

Tek bir örnek vereceğim eski Rotterdam zamanlarını açın bir izleyin ben hiçbir zaman yolu kapatan TÜRK görmezdim. Son zamanlarda türediler, neden çünkü yaşları 10-15 olan arkadaşlar 3 liraya bulduğu oyunu kaçırmadılar...

-Eskiden ben teslimatı ne zaman yapacak olsam arkadan biri kaptırırdı sinir olurdum, hatta eskiler iyi bilir hasarsız teslimat yapmanın mümkün olmadığı bu oyunda başkasının save dosyasını kullananlar vardı.

-Kendi dosyamla oynayan biri olarak en çok dikkat ettiğim şeydir hasarsız teslimat bu eskiden mümkün değildi, ben bugün çok rahat hasarsız yük teslimatı yapabiliyorum bence Türkler de bir sorun yok. Sorunu kendinizde arayın.

76561198037368067.png

Volvo.png

facebook.png | rss.png

Oyuncuların çoğu çocuk bazı şeyleri görmezden gelmek lazım eskiden çok troll vardı şimdi denk gelmiyor, tek sorun yetiştirilme ve özgüven eksikliğinin sanala yansıması sonucu dakika başı küfür edilmesi, diğer milletin yaşı 15 olan oyuncusu 50 kişilik konvoyu yönetirken bizim 15 yaşındaki oyuncumuz çarpışan arabacılık oynamakta, insanın oyun zevkinin içine edilince insan haliyle tepki koyuyor ama dediğim gibi çok üstüne gitmemek lazım.

Blup nickli abimiz ırkçılıktan şikayet etmiş, gerçek hayatta ırkçlık var özellikle yaşlı olanlarda ama bu oyun topluluğu gençlerden oluştuğu için ırkçılık oyunda kesinlikle yok, ırkçılık yapan ise barınamaz.

http://forum.ets2mp.com/index.php?/topic/18144-sonra-neden-b%C3%B6yle/sen önce burdaki adamın TÜRKÇE konuştuğunu ve TÜRK olmama ihtimalini idrak et... Daha sonra Koreli ile Çin'li arasındaki farkı gelip anlatmaya çalışırsın.

Her gördüğün sakallıyı deden sanma
Her gördüğün siyah tenliyi arap sanma
Her gördüğün Türkçe konuşanı da TÜRK sanma sen önce!

Adamın Türkçesine bakıp, TÜRK olsa bile bu kültürü alarak yetişmediğini çok rahat anlaman lazımdı, sen bunu anlamamışsın daha gelip millete bunu mu anlatıyorsun? bırak ALLAH aşkına forum'da spamdan başka bir işe de yarasan hani.

karşındaki 10-13 yaşındaki çocuktan mantıklı davranmasını bekleyen sen önce çuvaldızı ve iğneyi kendine batıracaksın. 10-13 yaşındaki çocuk İngiltire trafiğini bilmeyebilir... her yerde trafik soldan işlemiyor malumunuz....

76561198037368067.png

Volvo.png

facebook.png | rss.png

Türk sanmadığım çok insan var, evet Çin'li diye Koreliye saldıranlar, Çin lokantasında çalışan Uygur Türk'ünü dövenler mesela bence de Türk değiller. İşin aslını bilmeden sosyal medya gazıyla delirenler, çıldıranlar... Kendilerini nasıl tanımlarsa tanımlasınlar... Türk olabilmesi için önce insan olması lazım.

Sorun o değil ki güzel kardeşim, bu tip salaklıkları sırf aynı toprağın insanı diye savunmak düpedüz öküzlük. Dümdüz odunu yontmadan neyiyle gururlanacaksın? Şans eseri Türk ailede doğdu diye mi? Benim Türklüğüm bu değil güzel kardeşim.   Benim Türk'üm barbar değil, barbarı da savunmaz, odunu da...

İstediği kadar Atsız okusun, istediği kadar kurt yapsın parmaklarıyla... Yontulmamış odun Türk değil, odundur. Çok net...

Türk, kendi miletini dünyaya rezil etmez, örnek olur... Yaptıklarının, yapacaklarının uluslararası ortamda hepimizi bağladığının farkında olur... 

Gelelim Türk diye "genellediklerimize", bu topraklarda büyümüş, bu topraklara karışan Arabın da adetini kendi adeti sanmış, "Şark kurnazlığı" denen sözde uyanık geçinmeyi hayat felsefesi yapmış, öyle öğrenmiş , yanına TR yazmış ve eski Türkçeyi Arapça sanan, yontulmamış odun...

Sırf kendini Türk dediği için ve Türk adıyla bunları yaptığı için hepimizin dışlaması gereken öküzler...  

Gelelim ETS2MP meselesine...  Bana çarpanın Türk olduğunu sanmıyorum, onu savunan Türk... Burada yetişseydi öküzlüğünü anlamak daha kolaydı. Yabancı ülkede yetişip, nasıl bu kadar odun kalabilmiş, ailesine borçlu olsa gerek.  Hemen anladın 10-13 yaşında olduğunu, sen miydin yoksa, ben ortalarda yaş yazıldığını göremedim... İsterse 90 yaşında olsun, ipimle kuşağım, salak her yerde salak. 

Forumlar "bir işe yaramak" için midir bilemedim, Forumların bir işe yaramak için olduğunu düşünmediğimden senin kadar takmıyorum mesaj sayısını güzel kardeşim. 

Hadi selametle...

"Trucking is like love... Only newbies go fast and end up early

"

bir insan uslubundan belli eder kendini... bence sen önce birilerine örnek ol sonra birilerinden örnek olmasını beklersin.

konundaki her hakaret forum kurallarına aykırı yöneticiler bunları görecek mi bilmem, herhangi bir talebim olmayacak konu ile ilgili. senin gibi egosu tavan yapmış insana ne anlatabilirim bilmem herşeye bir cevabın var...

suçunu kabullendiğini görmedim henüz forumda. bu mübarek ayda İngiltere yollarında tersten araç sürüp, oruçlu olan birçok kardeşimiz var... Az biraz anlayış göstermesini bilsen herhanbir bir sorun kalmayacak.

Barbarlıktan bahsetmişsin de Çin'e götür bir yabancı arkadaşını ben oruç tutuyorum dedirt... kimliğine bakıyorlar mı adamın bir öğren bakalım????

sonra gel barbarlıktan bahset. Neyse ben sana cevap yetiştiremem, altta kalacağımdan değil sonu gelmeyecek boş işlere ayıracak vaktim olmadığındandır.

76561198037368067.png

Volvo.png

facebook.png | rss.png

bir insan uslubundan belli eder kendini... bence sen önce birilerine örnek ol sonra birilerinden örnek olmasını beklersin.

Üslubumu beğenmene üzüldüm ama üslubum gayet yerindedir.

konundaki her hakaret forum kurallarına aykırı yöneticiler bunları görecek mi bilmem, herhangi bir talebim olmayacak konu ile ilgili. senin gibi egosu tavan yapmış insana ne anlatabilirim bilmem herşeye bir cevabın var...

Senin hakaret sandığın şeyler, dümdüz gerçekler. Söylediklerim şahsına değil (ki seni tanımam etmem) , gördüğüm [TR] nicklilerin davranışları...  Aşağıdaki konuşmalardaki isimleri sansürledim. Sadece şehirde rastgele denk geldiklerim... Mesela aşağıdakiler son 2 günde ekran görüntüsü almaya tenezzül ettiklerim... 1. Yabancı elemanın birini sıkıştırmaya hasar vermeye çalışıyorlar, içlerinden birini geçtiği için sırf zevkine, ki buna her gün raslayabilirsin... 2. Eleman görev alma yerinde beklerken, öbürü gelip saydırıyorlar birbirine... Bunlar 1 değil, 2 değil, artık genelleştirebileceğimiz kadar sık örnekler.

thj5ZHA.png

iJQ9Pb7.png

suçunu kabullendiğini görmedim henüz forumda. bu mübarek ayda İngiltere yollarında tersten araç sürüp, oruçlu olan birçok kardeşimiz var... Az biraz anlayış göstermesini bilsen herhanbir bir sorun kalmayacak.

Allah Allah, suçum neymiş ki, açık açık suçla da bilelim, belki kabulleniriz.

Firefox denen adamın birinin kamyonunda "oruçluyum" yazmıyor, alnında Türk de yazmıyor, Türkçe bir şey de yazmadı kornaya basmaktan başka, şikayet ettim, banlandı gitti.  Ters yönden değil, bile bile çarptığı için gitti. Altında yazanlar, banlandıktan sonra ağlaşma kısmı faso fiso. Sen nereden biliyorsun oruçlu olduğunu arkadaş? Yanında mısın? Ağzını mı kokladın? Ha peki oruçluymuş, bırakalım sağa sola çarpsın o zaman mı diyeceğim bilsem bile... Oruçlu olmak her türlü cezai ehliyeti kaldırıyor mu, hani raporlu deli olma durumu gibi? Orucun arkasına saklanarak her türlü manyaklığı yapabiliyor muyuz? Bu nasıl bir müslümanlık anlayışı? 

Dinimiz kolaylık dini. Eğer oruç senin bünyeni bu derece etkiliyorsa, tutmaman lazım zaten. Günahı yok...

Hata yaparız, insanız... Özür de dilemesini biliriz gerektiğinde ama bu gibi bahanelerle komik oluyorsunuz.

Barbarlıktan bahsetmişsin de Çin'e götür bir yabancı arkadaşını ben oruç tutuyorum dedirt... kimliğine bakıyorlar mı adamın bir öğren bakalım????

sonra gel barbarlıktan bahset. Neyse ben sana cevap yetiştiremem, altta kalacağımdan değil sonu gelmeyecek boş işlere ayıracak vaktim olmadığındandır.

Bak güzel kardeşim. Çin Devleti nemrut bir devlet, kendi insanları için de öyle. Askeri yönetimden tut, yöneticilere bir şey de diyemezsin. Ama Çin Devleti için "memuriyet" yapmıyorsan (yani maaşını devlet vermiyorsa) oruç tutmak serbest. Üstelik Uygur Özerk bir cumhuriyet, Çin'lilere 1 çocuktan fazlasından ceza var, Uygur Özerk Bölgesinde 11 çocuk yapabiliyorsun, karışan eden yok. Neyin kafası anlamadım ki, sosyal medyadan paylaşılan uydurma şeylerin gerçekte neler olduğunu paylaştırma bana buradan... Uygur Türkleri Lideri Rabia hanım, zenginliğine zenginlik katarken neyin tartışmasını yapıyoruz.

Not: Bir ara spam'in ne olduğunu da, ne olmadığını da ayrı bir konuda anlatayım. Belli ki anlam oturmamış...

"Trucking is like love... Only newbies go fast and end up early

"

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.