Jump to content

Jaką ciężarówką jeździ się wam ekonomiczne ??


Lukasz23

Recommended Posts

Jak na razie mój Merc jest dobry na różne trasy.

625 KM i ośka 6x4 to może być mieszanka wybuchowa na 20+ ton, ale mając duży bak można daleko zajechać na jednym tankowaniu. Pod warunkiem, że jeździ się eko.

Moje obroty wahają się od 1500 do czasem 2500 (w zależności od ruchu na drodze itp.).

Mimo wszystko uważam, że Mercek ulepszony ma maxa z skrzynią z końcówką R (retarder) jest najlepszym wyborem dla tych, którzy chcą jeździć oszczędnie, ale też mieć duży zapas mocy.

 

Ale z tego co się orientuję to nowy Mercedes ma odcięcie przy 2300rpm  ;)

 

 

76561198102887152.png

 

 

 

image.png

 

 

 

Generate your own dynamic signature at

http://jmdev.ca/twitch/

 

 

 

Take a look at in-game-rules

;)

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

testowalem jazdę ekonomiczną i określenie mam jedno automat nie jest zły, sekwencja jest gorsza natomiast manual jest najlepszy jeżeli chodzi o eco driving. kolejny temat tempomat to zło chyba że się leci równą jak stół autostradą ladowki na tempomacie robią z ciągnika smoka. najlepiej jest nie przekraczać 80 tak nie cisnac ciągnika to mniej więcej 75 się trzyma i wiadomo z górki przyspieszać a pod górkę zwalniać tzn masz pod górę to trochę popuszczasz gaz a z góry robisz odwrotnie. podczas startu z miejsca rozpedzasz konia powolutku i starasz się hamować biegami, nigdy nie wrzucasz na luz. im więcej km przejechanych z puszczonym pedalem gazu a jednocześnie wlaczonym biegiem tym mniejsze spalanie. a i najważniejsze zawsze jazda na zielonym polu nigdy poniżej nigdy powyżej :-D. kolejny temat to silnik wiadomo im naczepa waży mniej tym w ciagniku powinno być mniej koni i standardowe 750KM to przesada :-D należy dobierać rozsądnie ładunki co do mocy konia. ( tylko po co to wszystko jak wacha w grze kosztuje śmieszne pieniądze i można ją wylewac na prawo i lewo ) Pozdrawiam :-D

820e41489f685989gen.png12645094_536094586558375_328596795343939

Link to comment
Share on other sites

testowalem jazdę ekonomiczną i określenie mam jedno automat nie jest zły, sekwencja jest gorsza

Zależy jak się z niej korzysta.

 

kolejny temat tempomat to zło

Wystarczy wiedzieć kiedy można go używać, a kiedy wyłączyć, nawet na landówkach. :)

 

i wiadomo z górki przyspieszać a pod górkę zwalniać tzn masz pod górę to trochę popuszczasz gaz a z góry robisz odwrotnie.

Pod górkę, racja - nie dociskać gazu do końca. Jednak z górki zestaw nabiera rozpędu i jeżeli jest ona wystarczająco długa nie trzeba dodawać gazu, najlepiej tuż przed szczytem go odpuścić.

 

podczas startu z miejsca rozpedzasz konia powolutku i starasz się hamować biegami, nigdy nie wrzucasz na luz. im więcej km przejechanych z puszczonym pedalem gazu a jednocześnie wlaczonym biegiem tym mniejsze spalanie.

Zbyt powolne przyśpieszanie także powoduje większe spalanie.

Kwestia jak długi odcinek ma się jechać bez gazu. Im dłuższy to różnica prędkości między jazdą na luzie, a jazdą na biegu sprawia, że przy rozpędzaniu zestawu do poprzedniej prędkości jest też różne zużycie paliwa.

 

a i najważniejsze zawsze jazda na zielonym polu nigdy poniżej nigdy powyżej :-D.

W nie wszystkich autach jest zaznaczone zielone pole. Najlepiej jest jeździć w przedziale najwyższego momentu obrotowego (jest to napisane w serwisie, albo w diagnostyce).

Ważne jest też, żeby unikać niepotrzebnych zahamowań, o co w MP jest czasami trudno. :)

24070878971_43912f4a6b.jpg
"to je ciężki transport na dużych kołach, tu przyszedłeś do roboty a nie żeby się ciągnąć osiem cztery jak cajmer"

 
Link to comment
Share on other sites

@up rozwinąłes aby to co napisałem jest jeszcze kilka kwestii spalania np ciagnikiw grze które nie mają dużych silników czyli iveco renault są trochę lrzejsze modyfikujac save i dając im silnik z volvo mamy ładne rajdowki zdziwić się można kiedy premiumka wyprzedza volvo to tak dodalem jako ciekawostkę, no i kwestia 2 czy 3 osie oraz napęd 4x2 czy 6x2 czy 6x2+2 lub 6x4

820e41489f685989gen.png12645094_536094586558375_328596795343939

Link to comment
Share on other sites

Czy tylko u mnie po 1.20 ekonomiczne spalanie kuleje? Rzadko mogę zejść poniżej 30l/100km a wcześniej na lajcie miałem 24-27/100km.

 

Ja niestety mam tak samo  :mellow:

 

 

76561198102887152.png

 

 

 

image.png

 

 

 

Generate your own dynamic signature at

http://jmdev.ca/twitch/

 

 

 

Take a look at in-game-rules

;)

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tak jak Vaiarek napisał, jazda z spalaniem 24/100 lub 26/100 po 1.20 się raczej skończyła ja sam teraz nawet i 460 Volvo czy Scania R490/R520 nie mogę osiągnąć takiego wyniku przy 90km/h przy 80km/h nie testowałem, lecz wątpię, że idzie aż tak mocno zejść. 

 

Ogółem jeździło mi się ekonomicznie Scanią R520 dość dawno spalanie 26.5/100km, Scania R730 spalanie 27/28 na 100km, Volvo 460 czy 750 miałem podobne co w Scaniach, Mercedes MPIV tutaj miałem 29.5/100 jakoś trudno mi było zejść niżej. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nie wiem czemu, na każdym ciągniku mam spalanie 40-50 l/100km 

 

Jeżdżę na sekwencji oraz na realistycznym spalaniu, może to dlatego. ;c

 

Może masz za słaby silnik i ciężki ładunek? Takie spalanie to ja mam w moim Renault jak cały czas do 2500rpm piłuję. :P

  • Upvote 1

 

 

76561198102887152.png

 

 

 

image.png

 

 

 

Generate your own dynamic signature at

http://jmdev.ca/twitch/

 

 

 

Take a look at in-game-rules

;)

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.