Jump to content

Jaką ciężarówką jeździ się wam ekonomiczne ??


Lukasz23

Recommended Posts

Nie biorę automata bo nie zawsze jest dobry. Czasem wolę przez 20s jechać na niższym biegu z obrotami na poziomie 1500- 1800 niż patrzeć jak ciągnik się męczy na wyższym biegu, otrzymując według komputera 65l z obrotami na poziomie 1000. Sytuacja dotyczy porządnych górek przy rozpędzaniu zestawu.

 

U mnie przy podjeździe pod porządną górę, z ówczesnym wyhamowaniem do 0, spalanie nigdy nie przekracza 38l.

IzoBqI6.jpg  

 

Link to comment
Share on other sites

Może wszyscy macie silniki o mocy 730 koni i dlatego nie czujecie wzniesień? Ja sobie wesoło pomykam Actrosem MP3 z 510 konnym silnikiem i ostatnio jechałem pod górę 22km/h. Szkoda, że nie zwróciłem uwagi na spalanie.

 

No właśnie nie mam 730 :)

Tylko 460 :P

 

 

Pełen zbiornik wystarczy na 500km więc nie jest źle  :ph34r:

 

To chyba czas popracować nad spalaniem :P

  • Upvote 1

IzoBqI6.jpg  

 

Link to comment
Share on other sites

Nie biorę automata bo nie zawsze jest dobry. Czasem wolę przez 20s jechać na niższym biegu z obrotami na poziomie 1500- 1800 niż patrzeć jak ciągnik się męczy na wyższym biegu, otrzymując według komputera 65l z obrotami na poziomie 1000. Sytuacja dotyczy porządnych górek przy rozpędzaniu zestawu.

To jak ty na automacie masz 65/100 to ile ty masz na budzik???. Ja na automacie mam poniżej 35l przy czym jeżdżę volvem 600KM...

Link to comment
Share on other sites

To jak ty na automacie masz 65/100 to ile ty masz na budzik???. Ja na automacie mam poniżej 35l przy czym jeżdżę volvem 600KM...

Zapewne to kwestia nie rozwiniętej ekologicznej jazdy, oraz dużego obciążenia silnika. Wiem, bo mi samemu tyle wychodziło podczas jazdy pod górę z ciężką naczepą. Ale równie dobrze koledze może chodzić o chwilowe spalanie ;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Słabszy ciągnik + cięższa naczepa = czołg :D I tyle, im lżejszy towar, tym lżej się jedzie ( a ja akurat lubię po 20 ton zabierać ). Jak podjeżdżam nieraz swoim Hi-Way'em na autostradkę, to na wjeździe ciśnie 30 km/h i wtedy wg komputera pompuje 80l :D Choć jeżdżę zazwyczaj te 90 km/h, a nawet i mniej, to jeszcze ani razu poniżej 30 litrów nim nie zszedłem. W normalnym trybie około 45 będzie palone.

Link to comment
Share on other sites

U mnie przy podjeździe pod porządną górę, z ówczesnym wyhamowaniem do 0, spalanie nigdy nie przekracza 38l.

 

 

To jak ty na automacie masz 65/100 to ile ty masz na budzik???. Ja na automacie mam poniżej 35l przy czym jeżdżę volvem 600KM...

 

Wybaczcie. Nie dopisałem że podane spalanie było chwilowe a nie średnie

Link to comment
Share on other sites

Mam dokładnie to samo, mogę trochę bardziej uważać na gaz, ale średnie spalanie i tak mam około 35 litrów uwzględniając różne ładunki. Ja mam zapełnioną całą "Jazdę ekologiczną" i jakoś nic mi to nie daje.

 

To moje spalanie z trasy, którą przed chwilą zakończyłem. Trasa z Bergen do Hamburga, Scania Streamline Topline o mocy 730KM, spalanie 28,9l/100km przy 15 tonach. Jazda na tempomacie ustawionym na 90km/h.

 

 

 

http://postimg.org/image/cum9kggw9/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

A ja uważam że Volvo FH z silnikiem 750 bo przy mojej jeździe 100 km/h i ładunku 22 tony spalanie dochodzi do 32. Uważam że zależy to od tego jak to jeździ...

Link to comment
Share on other sites

Jak na razie mój Merc jest dobry na różne trasy.

625 KM i ośka 6x4 to może być mieszanka wybuchowa na 20+ ton, ale mając duży bak można daleko zajechać na jednym tankowaniu. Pod warunkiem, że jeździ się eko.

Moje obroty wahają się od 1500 do czasem 2500 (w zależności od ruchu na drodze itp.).

Mimo wszystko uważam, że Mercek ulepszony ma maxa z skrzynią z końcówką R (retarder) jest najlepszym wyborem dla tych, którzy chcą jeździć oszczędnie, ale też mieć duży zapas mocy.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.