Jump to content

Jaką ciężarówką jeździ się wam ekonomiczne ??


Lukasz23

Recommended Posts

Ja to od jakiegos czasu zaczalem jezdzic bodajze 78km/h na automacie. A to dlatego, ze jezdze mercem i tam 12 bieg po wlaczeniu tempomatu ponizej 78 zmienia bieg na 11. A wlaczajac tempomat na 78 go jest jeszcze 12 biev. A na sekwencjo nie chce mi sie jezdzic bp mi to nie realne jest klikanie shiftu (u mnie to biev w gore). Wole jezdzic na automacie do czasu kiedy nie kupie kiery z biegami. A przy tym ustawieniu co ppisalem pali jakies 30l - to jest strzal bbo teraz nie jestem w stanie przyppmniec tonazu z jakim jezdzilem.

Pisze z kom 'jbc", zamulony siedzac w pracy...

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

Miałem okazje jechać dziś Volvo z 540 końmi mechanicznymi.

 

Przy jeździe z inteligentnym tempomatem (Tolerancja +10 km/h) i trzymaniu się obowiązujących przepisów (Prócz małego zapieprzania 110 ale też z racji trzymania gazu w podłodze przy 110 i braku dalszego rozwijania prędkości nadal paliłem mało) udało mi się po ponad 2600 kilometrach osiągnąć średnie spalanie 35 l / 100 km.

 

Teren równy / górzysto - pagórkowaty.

Link to comment
Share on other sites

Tak aczkolwiek w realu zawsze będziesz miał minimalne spalanie z gorki na biegu ;)

 

 

W Euro Truck'u na biegu wyjdzie lepiej ;)

 

EDIT:

Kolego, już któryś raz łączę Ci posty.

/ PatrycjaPL

 

 

 

Nie w realu też jedziesz za zero bez gazu. chyba nie wiecie jak 25ton pcha z górki.. Jeszcze trzeba hamować! nigdy nie wrzuca się na luz nawet w osobówce.

14707115912_f0082432e2_o.png


Nasze forum! | semi-spedition.cba.pl


 

Link to comment
Share on other sites

Nie w realu też jedziesz za zero bez gazu. chyba nie wiecie jak 25ton pcha z górki.. Jeszcze trzeba hamować! nigdy nie wrzuca się na luz nawet w osobówce.

Minimalnie ale zawsze palisz. Nawet w ciężarówce gdy jedziesz z gorki. Są to błędne odczyty a czasami prawidłowe. Niezależnie czy dodajesz gaz czy nie zawsze wtryski pracują i pobierają paliwo ale w bardzo małych ilościach, że komputer pokładowy może tego nie brać pod uwage i pokazuje 0,0

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

A ja słyszałem, że na luzie z górki (i nie tylko) nie wolno jeździć.

Na strzałce warunkowej trzeba się zatrzymać, a i tak nikt tego nie robi prócz samochodów co mają na dachu "L", tak samo na egzaminach zawsze instruktorzy mówią o tym, że na biegu się zjeżdża z górki, a kto ma samochód ten pewnie z górki jedzie na luzie i tak.

Link to comment
Share on other sites

Na strzałce warunkowej trzeba się zatrzymać, a i tak nikt tego nie robi prócz samochodów co mają na dachu "L", tak samo na egzaminach zawsze instruktorzy mówią o tym, że na biegu się zjeżdża z górki, a kto ma samochód ten pewnie z górki jedzie na luzie i tak.

Samochód to samochód a ciężarówka to ciężarówka. W osobówce możesz jechać na luzie nie ma problemu, ale w samochodzie ciężarowym nazda na biegu neutralnym "luzie" wiąże się z wizytą w serwisie, i to wcale nie tanią. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dla mnie najbardziej oszczędną ciężarówką był DAF XF E6 460. Spalanie było na poziomie 25-38 l/100 km (chociaż raz przy zjeździe z górki wyszło 17.5 :D ). Aktualnie jeżdżę Actrosem MP4 1858, i spalanie w granicach 35-45 (wliczając w to praktycznie stałe 110 km/h)

 

Wiem,że spalanie niespecjalnie niskie, ale ecodriving to nie moje klimaty :D

Link to comment
Share on other sites

Jeżdząc Actrosem MP3 miałem spalanie na poziomie 60-70l  :lol:  Cały czas ogień i tak wychodziło.

Teraz jeździłem chwile MP4, Dafem E6 i aktualnie Volvo FH 2012 i spalanie mam na poziomie 30-40l.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio zacząłem ekonomiczniejszą jazdę, ale zejście poniżej 30 jest niemożliwe (dla mnie)... Wy na pewno na realistycznym zużyciu paliwa śmigacie?

 

Przy ładunkach poniżej 10 ton jakoś potrafię zmieścić się w zakresie (ale ledwo). Generalizując, to jeżdżę zwykle z 18 tonami i spalam przy tym około 35 litrów. W ogóle 35 litrów to we wszystkich ciężarówkach które testowałem dość "normalne" spalanie. Też się dziwię jak reszta osiąga tak dobre wyniki :)

 

Edit: Chyba, że wspomniana wyżej "Jazda ekologiczna". Ja nie mam tam ani jednego punktu, bo lubię często tankować.

Link to comment
Share on other sites

Przy ładunkach poniżej 10 ton jakoś potrafię zmieścić się w zakresie (ale ledwo). Generalizując, to jeżdżę zwykle z 18 tonami i spalam przy tym około 35 litrów. W ogóle 35 litrów to we wszystkich ciężarówkach które testowałem dość "normalne" spalanie. Też się dziwię jak reszta osiąga tak dobre wyniki :)

 

Edit: Chyba, że wspomniana wyżej "Jazda ekologiczna". Ja nie mam tam ani jednego punktu, bo lubię często tankować.

 

Mam dokładnie to samo, mogę trochę bardziej uważać na gaz, ale średnie spalanie i tak mam około 35 litrów uwzględniając różne ładunki. Ja mam zapełnioną całą "Jazdę ekologiczną" i jakoś nic mi to nie daje.

  • Upvote 1

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Mam dokładnie to samo, mogę trochę bardziej uważać na gaz, ale średnie spalanie i tak mam około 35 litrów uwzględniając różne ładunki. Ja mam zapełnioną całą "Jazdę ekologiczną" i jakoś nic mi to nie daje.

 

Też mi się wydaje, że te punkty z jazdy ekologicznej nic nie dają. Zanim jeszcze je ulepszyłem na maxa to też mi tyle auto spalało także różnicy nie widzę.   :huh:

ebb16c24483c5e1agen.png


Link to comment
Share on other sites

Ja jeżdżę trochę "podtuningowanym" IVECO Hi-Way, jak jadę "w miarę" ekologicznie to spala max 38l/100km przy 25t, w konwojach jeżdżę już ekologicznie bo nie widzę sensu rozpędzania się i hamowania co chwilę więc wtedy spala nawet 33l/100km, ale jako że ja lubię czerpać przyjemność z jazdy (ekologiczna jazda takiej mi nie daje) to jeżdżę w miarę dynamicznie, wtedy spala ok. 60l/100km a jak już zaszaleję to spali nawet 70 - 80l/100km (korzystam wtedy z pełnego zakresu obrotów)  :).

 

edit: zapomniałem dodać że jeżdżę na manualu

  • Upvote 1

 

 

76561198102887152.png

 

 

 

image.png

 

 

 

Generate your own dynamic signature at

http://jmdev.ca/twitch/

 

 

 

Take a look at in-game-rules

;)

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.