Jump to content

Jaką ciężarówką jeździ się wam ekonomiczne ??


Lukasz23

Recommended Posts

Siema, Jak w tytule tak. Ja jeżdżę w Tej chwili nowym FH-aczem. Silnik 750 km. Srednio 90 dych Jade, ALE na spalanie wychodzi Duże, NP. wczoraj miałem trase Berlin-Olsztyn, Z Czego spaliłem 192l na 600 km, srednia spalania wynosiła +/- 32 l. Ze zejdzie poniżej 30l gdyż miałem Myślałem TYLKO 8t. 

WAM Jakie wychodzi spalanie ??

">http://sxymuu.jpg

Link to comment
Share on other sites

Przy ośmiu tonach średnio moje spalanie przy jeździe +/- 85km/h wynosi 25-26l

Dość mało ważne w jakiej ciężarówce jadę...

Osobiście najbardziej ekonomicznie jeździ mi się nowym Actrosem, rekord po 21-23l spalania przy 8 tonach, oraz 29l przy 20 tonach.

Wszystko potem zależy od stylu jazdy, rodzaju skrzyni biegów, etc.

if i'm online you can FOLLOW ME ON MAP! //

if you have 'something' to me then write PM in English or Polish!

i don't accept anyone on steam!
photo.jpg facebook_48x48.png Twitter_logo_blue_48.pngdb7f21ef324bf7c1b313e517461a0ba9.png
3522842343.png

Link to comment
Share on other sites

Siema, Jak w tytule tak. Ja jeżdżę w Tej chwili nowym FH-aczem. Silnik 730 km. Srednio 90 dych Jade, ale na spalanie wychodzi Duże, NP. wczoraj miałem trase Berlin-Olsztyn, Z Czego spaliłem 192l na 600 km, srednia spalania wynosiła +/- 32 l. Ze zejdzie poniżej Myślałem 30l gdyż miałem TYLKO 8t. 

A wam jakie wychodzi spalanie ??

730 koni w FH?

 

Najoszczędniejszy silnik 16 litrowy wg mnie to R520 Scanii Euro6. Przy 8 tonach spokojnie 25l/100km na równej trasie, Polska - Niemcy - Holandia.

14707115912_f0082432e2_o.png


Nasze forum! | semi-spedition.cba.pl


 

Link to comment
Share on other sites

730 koni w FH?

 

Najoszczędniejszy silnik 16 litrowy wg mnie to R520 Scanii Euro6. Przy 8 tonach spokojnie 25l/100km na równej trasie, Polska - Niemcy - Holandia.

Sorry, pomyliło mi się . Już zmieniłem 

">http://sxymuu.jpg

Link to comment
Share on other sites

Scania Streamline 370 koni Euro 6 (jedzie jak jedzie ale najmniej pali) u mnie 12t. i spalanie srednie 25l/100 a przy 9t zszedłem na 23l/100km. Tutaj niestety tylko kontroler w postaci pada lub kierownicy i zmiana biegów max 1350 rpm i najważniejsze skrzynia sekwencyjna lub manualna, nie zaden automat. Dodatkowo trzeba rozpędzac się powoli, a z gazem to tzw. "pól gwizdka". Dodatkowym ważnym elementem jest to aby nie jechać więcej niż 85km/h (najmniej pali przy 82km/h -ale jest to moje odczucie) 

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie. Bieg 12 i 82-83 Km/h. Dodatkowo z górki można wyłączyć tempomat i przez pewien czas jechać rozpędzonym zestawem.

dokładnie PS dodam ze dafik euro 6 w realu z gorki zrzuca bieg i jedzie na luzie O.o. Hmmm. gdzie smarowanie skrzyni? Ale jak tak zrobili tak ma widocznie być.

 

 

Albo wyłączyć inteligenty tempomat ;)

Jak jeźdze ekonomicznie nigdy pod gorke nie uzywam tempomatu zawsze samemu dobieram obroty i predkosc aby nie wciskać pedału przyśpieszenia do oporu i nie wyjsc poza 1500 rpm. Jednak czasem są przymusowe sytuacje ze redukcja do niecałych 2000 rmp i ogień ale to naprawde przeważnie w kopalni ;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites



I tak bardziej opłaca się jechać na biegu bo jedziesz za zero, a na wolnych obrotach pali ci z jakieś 2 litry.

Tak aczkolwiek w realu zawsze będziesz miał minimalne spalanie z gorki na biegu ;)



No tak ale na biegu pojazd ci wytraca prędkość a na luzie już nie i wyjdzie ci to lepiej pod względem spalania.

W Euro Truck'u na biegu wyjdzie lepiej ;)

 

EDIT:

Kolego, już któryś raz łączę Ci posty.

/ PatrycjaPL

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.