Jump to content

Ustawiania graficzne + co zrobić aby odmulić kompa?


SkyLine8211

Recommended Posts

Witam, problem jest taki że niby mam te 50fps jak nic nie widać ale jak tylko pojawi się truck to komp zawiesza się praktycznie do puki on nie przejedzie, bodajże po 3 trucku już jest w miarę ok. Na SP tego niema.
Specyfikacja:
Althon x2 260 3,2GHz
2GB ram samsung
zotac 9600GT 512mb
corsair 450vs
WD 1TB Blue
Win 8.1 64bit (spaliła się druga pamięć ram 2gb)
Jakie ustawienia graficzne byście polecili? I te pod TAB-em w MP.
Jak w miarę odmulić kompa? używam CCleaner, defragmentator ustawiony na co tydzień.
Czy przejście na 32bit coś da ?

Link to comment
Share on other sites

Przy 2GB i Windowsie 7/8/8.1/10 rzeczywiście może go być za mało. W laptopie zużywam 3GB (gdzie mam uruchomione wszystkie programy i korzystam z niego na co dzień), zaś na stacjonarnym zużywam 2GB (gdzie nie mam tyle programów co na lapku i korzystam z niego okazjonalnie). Przejście na 32-bity raczej tej sytuacji nie zmieni za dużo. Po za tym ten procek i ta grafika chyba swoje lata świetności już przeżyły.

  • Upvote 1

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

WooQash  ma racje. Niestety twoj komputer jest juz bardzoooo slaby i potrzebuje wymiany. Przede wszystkim nie powinnienes uzywac 64-Bitowej wersji systemu gdy masz tylko 2gb ram. Jak najbardziej wskazane by zmienic system na 32-Bity. 64 instaluje sie tylko wtedy gdy ma sie minimum 4gb lub wiecej ramu. I to moze miec takze duzy wplyw podczas grania bo nie masz wystarczajacej pamieci na kilka procesow. Karta graficzna rowniez jest zbyt slaba nawet chyba na ETS2.

W twoim przypadku na tym sprzecie mysle ze minimalne lub co najwyzej srednie ustawienia gry powinnienes uzywac gdy grasz na Multiku.

 

Jesli jednak nie ma funduszy na nowszy sprzet to moja rada jest taka :

 

- Zmiana systemu na 32-Bity ( Priorytet )

- Przeczyszczenie wszystkich czesci w komputerze ( pozbycie sie kurzu )

- Nalozyc nowa paste termoprzewodzaca na procesor lub ewentualnie jak umiesz to rozniez na karte graficzna.

- Utrzymywac w miare czysty system. Nie instalowac byle czego , tylko najpotrzebniejsze programy

- Zaktualizowac sterowniki karty graficznej do najnowszych, jezeli sa dostepne

- Przechowywac komputer ( tym bardziej w okresie letnim ) w najzimniejszej czesci pokoju ( przy oknie najlepiej )

  • Upvote 1

uRAxDAU.png

Link to comment
Share on other sites

Jedynie co mogę zrobić to zmiana systemu na 32-Bit, reszta jest utrzymywana w czystości, komputer otworzony stoi w chłodnym miejscu.

Zmiana z 64 Bit na 32 Bit. Tylko instalacja systemu?
Czy jeśli gra będzie na innym dysku niż system (nie partycji) czy sytuacja z doczytywaniem modeli powinna się poprawić ?

Dodam że jak przesiadłem się z Win XP do Win 8.1 sytuacja z grami się polepszyła, albo to efekt placebo.

Link to comment
Share on other sites

No to zmien na 32-Bity. Bo teraz masz niestabilny system.

Tak zainstaluj na nowo swieza kopie systemu, wypierdziel wszystko i zainstaluj na nowo tylko to co potrzebne + najnowsze stery do grafiki.

 

Gre zainstaluj na tym samym dysku co system bo jesli bedzie na innym to wedlug mnie mozesz jeszcze bardziej spowolnic gre.


Dodatkowo zmiejsz rozdzielczosc i odleglosc w lusterkach w grze bo to takze zabiera sporo FPSow

uRAxDAU.png

Link to comment
Share on other sites

Gre zainstaluj na tym samym dysku co system bo jesli bedzie na innym to wedlug mnie mozesz jeszcze bardziej spowolnic gre.

 

Kolega SkyLine8211 posiada fizycznie tylko jeden dysk z tego co podaje, a to czy będzie on na innej partycji nie zmienia sytuacji, no chyba, że dysk jest uszkodzony czego nie zakładam.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

ElectroMusic! - Wydaje mi sie ze nie ma takich programow, robione sa tylko dla sciemy. Ale to tylko moje zdanie

Lepiej jak bys podczas uruchomionej gry wcisnal ALT+CTRL+DEL i wtedy jak ci sie otworzy manadzer zadan to prawym przyciskiem myszy najechal na proces ETS2 i ustawil wysoki priorytet grze. Ale to tez jest w sumie malo pomocne jak dla mnie.

uRAxDAU.png

Link to comment
Share on other sites

Pytanie jeszcze na jakich ustawieniach grałeś do tej pory? Próbowałeś zmienić wszystkie ustawienia na najniższe?

W opcjach MP pod tabem jest opcja opcja dla słabych komputerów do szybkiego ładowania modeli oraz zmniejszająca ilość detali czy jakoś tak.

Zakladka "General", 5 opcja od góry. Zmień sobie jeszcze "Smoothing Distance" maksymalnie na lewo, czyli na najbliższą odległość.

Jest jeszcze parę ustawień, które mógłbyś wyłączyć takie jak np. kierowca w kabinie czy światła ciężarówek.

Masz tutaj mniej więcej przetłumaczone ustawienia (nie ma wszystkich ustawień bo temat był stworzony już jakiś czas temu): http://forum.ets2mp.com/index.php?/topic/6798-przet%C5%82umaczone-ustawienia-mp/?hl=przet%C5%82umaczone

 

Na pewno nie usunie to twojego problemu ale w jakimś stopniu powinno pomóc.

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

Mam podobną specyfikacje kolego a nawet gorszą w przypadku dysku i procka ! Lecz moja karta ma 1GB i posiadam 3 GB ramu , i nie narzekam na aż taką złą optymalizacje w grach !

Polecam dokupić przynajmniej ten 1 GB Ramu oraz zmienić kartę graficzną na jakąś 1 GB  , nie będzie to myślę duży koszt a powinno być lepiej :)

Link to comment
Share on other sites

Wydawanie kasy na kompa mija się z celem, pobawię się ustawieniami multi. A grafika własna:
skalowanie 125%
full hd 60Hz
wszystko niskie, poza teksturami (wysokie)
włączony mlaa, i przenikanie światła
filtrowanie anizotropowe na max.

P.S. gdzie kupię najtaniej (mam PSC 37,20zł), albo "wygram" DLC Skandynawia ?

Link to comment
Share on other sites

Nie mozesz dokupic te 2 GB ramu :)?

 

 

P.S. gdzie kupię najtaniej (mam PSC 37,20zł), albo "wygram" DLC Skandynawia ?

 

Na nastepnym streamie, ktory bedzie mial miejsce 4 lipca :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Powiem szczerze, że u mnie jest zupełnie inna sytuacja. :D

Znów pochwalę się swoją specyfikacją, która za niedługo się zmieni na lepsze. :)

Ja przy ustawieniach graficznych (Wysoki) komputer mimo prawie 8 lat wydaje z siebie mocne 50 fps (noc, dzień - 40) przy braku żadnej ciężarówki. Im więcej, tym fpsów mniej tzn. Przy jeszcze jednej dochodzi max do 40. Potem zaczyna się gra w totolotka. Czasem lagnę na 5s, czasem na dłużej. Najgorszy tradycyjnie jest Rotterdam i EuroPort, bo tam przy obciążeniu moja ciężarówka porusza się z prędkością 1 FPS/30s. Nie spaliłem karty jak do tej pory (no może za czasów XPka komputer się wyłączał, ale teraz tak się nie dzieje) i jestem zadowolony z tego, że komputer wytrzymuje wszystkie programy, które do tej pory używam (Adobe After Effects/Cyberlink PD 11 i wiele innych).

Moja specyfikacja:

Procesor - AMD Athlon 64 X2 4600+ 2x2,60 GHz

RAM - 2 GB

Karta graficzna - NVIDIA GeForce 9600 GT 512 MB z podwójnym chłodzeniem i rurkami odprowadzającymi ciepło

Płyta główna - nie wiem...

Dysk - WD Drive 500 GB

System - Windows 7 HP x86

Do przyspieszenia komputera używam programu Auslogics Bootspeed 7.4.

Jedyne co to na pewno nowy komputer raczej będzie pracował na 8.1 i będzie bardziej wydajniejszy, bo raczej nie będzie miał leciwe podzespoły. :D

Jeśli będziecie mogli, to wysyłajcie linki do tanich monitorów, które mógłbym kupić. Gdzieś tak do 700 zł 23 calowe.

Dzięki wielkie za to.

Link to comment
Share on other sites

Powiem szczerze, że u mnie jest zupełnie inna sytuacja. :D

Znów pochwalę się swoją specyfikacją, która za niedługo się zmieni na lepsze. :)

Ja przy ustawieniach graficznych (Wysoki) komputer mimo prawie 8 lat wydaje z siebie mocne 50 fps (noc, dzień - 40) przy braku żadnej ciężarówki. Im więcej, tym fpsów mniej tzn. Przy jeszcze jednej dochodzi max do 40. Potem zaczyna się gra w totolotka. Czasem lagnę na 5s, czasem na dłużej. Najgorszy tradycyjnie jest Rotterdam i EuroPort, bo tam przy obciążeniu moja ciężarówka porusza się z prędkością 1 FPS/30s. Nie spaliłem karty jak do tej pory (no może za czasów XPka komputer się wyłączał, ale teraz tak się nie dzieje) i jestem zadowolony z tego, że komputer wytrzymuje wszystkie programy, które do tej pory używam (Adobe After Effects/Cyberlink PD 11 i wiele innych).

Moja specyfikacja:

Procesor - AMD Athlon 64 X2 4600+ 2x2,60 GHz

RAM - 2 GB

Karta graficzna - NVIDIA GeForce 9600 GT 512 MB z podwójnym chłodzeniem i rurkami odprowadzającymi ciepło

Płyta główna - nie wiem...

Dysk - WD Drive 500 GB

System - Windows 7 HP x86

Do przyspieszenia komputera używam programu Auslogics Bootspeed 7.4.

Jedyne co to na pewno nowy komputer raczej będzie pracował na 8.1 i będzie bardziej wydajniejszy, bo raczej nie będzie miał leciwe podzespoły. :D

Jeśli będziecie mogli, to wysyłajcie linki do tanich monitorów, które mógłbym kupić. Gdzieś tak do 700 zł 23 calowe.

Dzięki wielkie za to.

Polecam Ci monitor LG Flatron M227WDP/M237WDP. Pierwszy ma 22.5 cala, drugi 23.5 (lub 23) Dodatkowo posiadają tuner TV. Ceny w granicach 300-500 złotych. 

Przykładowa oferta z allegro: http://allegro.pl/monitor-full-hd-22-lg-flatron-m227wdp-tuner-tv-i5523354282.html

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.