Jump to content

Ograniczenie prędkości w ciężarówce zgodnie ze znakami


Fafig

Recommended Posts

Po co wprowadzane są ograniczenia prędkości? Żeby zniwelować ryzyko wypadków.

Jakie ograniczenia funkcjonują w ETS? W większości takie, jak w życiu.

Między innymi na jakiej podstawie w/w ograniczenia funkcjonują? Na podstawie analizy ruchu i tak dalej.

 

Do czego zmierzam? Ograniczenia na singlu i w multi są identyczne. Różnicą jest natomiast liczba pojazdów na drogach. Jeździmy tylko ciężarówkami. I to ciężarówkami które w większości przypadków mijamy raczej rzadko podczas pokonywania tras po Europie. Mi odgórne ograniczenie do 90kmh nie przeszkadzało (lubię symulacje), ale również nie przeszkadza mi obecny 110 kilometrowy limit. Powiem tak przewrotnie - wszystko z głową. Jeżdżę bardzo różnie i zdarza mi się przekraczać prędkość. Faktycznie, trasy ponad 1000 kilometrów potrafią być monotonne. Ktoś przejeżdżał w ostatnim czasie przez Włochy? Może miałem pecha, ale żywej duszy tam nie ma. Na palcach jednej ręki można policzyć kierowców spotkanych na drodze. Miasta? 1-2 graczy i to wszystko. Tym bardziej nie mam nic przeciw, przyciśnięciu lekko gazu, kiedy zostaje nam te 200 kilometrów a na serwerze gra 1000 osób lub mniej.

 

Z drugiej strony, często bywa tak, że jadąc przepisowo i będąc przez kogoś wyprzedzanym, doganiam go później na światłach albo stacji benzynowej. Często ta przewaga prędkości o parę kilometrów potrafi być iluzoryczna. Póki co niech zostanie jak jest. Takie jest moje zdanie.

Link to comment
Share on other sites

Jak ktoś wcześniej napisał - niestety ale jest to temat tabu... nie zwalczymy go niczym. Każdy woli co innego i niestety tak zostanie ... trzeba znaleść złoty środek, który będzie odpowiadać większości (wiadomo, nie wszystkim :)) i tyle w temacie :P.

  • Upvote 1

if i'm online you can FOLLOW ME ON MAP! //

if you have 'something' to me then write PM in English or Polish!

i don't accept anyone on steam!
photo.jpg facebook_48x48.png Twitter_logo_blue_48.pngdb7f21ef324bf7c1b313e517461a0ba9.png
3522842343.png

Link to comment
Share on other sites

To, że ktoś sobie włączy ogranicznik nie rozwiązuje problemu ;).

Bo problemem są wypadki, niebezpieczeństwo na drodze, tak? Skoro pusta autostrada to dlaczego ktoś ma sobie nie docisnąć do tych 110? Taki ogranicznik dla większości jest okej, wszystkim i tak nie da się dogodzić.

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem 110 jest dobrym kompromisem, nie możemy jechać 170km/h ale też nie musimy jechać 90km/h a 110km/h jest wystarczające jak ktoś chce pojechać trochę szybciej  :).

 

 

76561198102887152.png

 

 

 

image.png

 

 

 

Generate your own dynamic signature at

http://jmdev.ca/twitch/

 

 

 

Take a look at in-game-rules

;)

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze jedna sprawa która sugestię zrównania prędkości do znaków chyba definitywnie zamyka.

 

Wyprzedzacie kogoś na jednopasmowej, na liczniku 80kmh i nagle wpadacie w obszar z ograniczeniem 60kmh a z naprzeciwka już ktoś się zbliża... brr...

Dlatego moim osobistym zdaniem te strefy miast są bardzo zbędne, ale co tam ;).

 

Naprawdę nie chce wyjść na ważniaka ale patrząc na to co się stało po opublikowaniu tematu o drugiej turze wyborów może warto jednak "przymknąć na kłódeczkę" dyskusje.

Spokojnie, jeszcze się nie biją :).

if i'm online you can FOLLOW ME ON MAP! //

if you have 'something' to me then write PM in English or Polish!

i don't accept anyone on steam!
photo.jpg facebook_48x48.png Twitter_logo_blue_48.pngdb7f21ef324bf7c1b313e517461a0ba9.png
3522842343.png

Link to comment
Share on other sites

Skoro jest to symulator jazdy ciężarówką to i niech tak zostanie. Wiele razy na landówce byłem świadkiem wypadków, bo ktoś pędził 110 i przy okazji mnie zahaczył. Problem z ogranicznikiem (moim zdaniem) zaczął być wtedy kiedy gracze (nie bronie im tego) przychodzili do virtualnych spedycji. Jak wiadomo nie można oddać trasy z EU2 więc musieli jeździć na EU1 ;). Nie podobało się, że na EU1 jest ogranicznik, więc narzekali zamiast przyjąć to do wiadomości i pogodzić się z regulaminem serwera.

Link to comment
Share on other sites

Prawda jest jedna. I tutaj w ETS2 i w realu nigdy na drogach nie będzie tak jak ma być. ETS2 stara się, aby był co raz to realniejszy. Multiplayer do tego samego z resztą dąży. 

Wg. mnie dobrze jest teraz i nie ma co zmieniać. Jak ktoś chce się wyżyć na swojej ciężarówce, to zapraszamy na EU2, Volvem 170km/h bez problemu się pociśnie. 

 

 

 

 

 

NICZYM ETS2 MP

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Multiplayer do tego samego z resztą dąży.

LOL.

Jak ktoś chce się wyżyć na swojej ciężarówce, to zapraszamy na EU2, Volvem 170km/h bez problemu się pociśnie.

I to jest właśnie problem, że do ludzi to nie dociera, że tam mogą się wyżyć. Ale bo tam też nie ma tej frajdy, że kogoś sobie uderzy, komuś zniszczy ładunek/ciężarówkę i zmarnuje jego czas bo ta sama osoba w tym momencie może także przycisnąć te '170'.

if i'm online you can FOLLOW ME ON MAP! //

if you have 'something' to me then write PM in English or Polish!

i don't accept anyone on steam!
photo.jpg facebook_48x48.png Twitter_logo_blue_48.pngdb7f21ef324bf7c1b313e517461a0ba9.png
3522842343.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ograniczenia do 50 potem do 70 itd. Ile by to było roboty aby zrobić kwadrat z takim ograniczeniem a tu z takim. Developerzy by nic nie robili tylko ograniczenia. Dla mnie w mieście jest przesadą ograniczenie do 60km/h wg. mnie lepszym sposobem na miasto był by automatyczny kick za przekroczenie tych 60km/h na dłużej niż przypuśmy 3 - 5 sek. a poza miastem zwykle ograniczenie ale do 95km/h bo 110 to lekka przesada. Rozumiem, że czasem trzeba podgonić np. konwoj ale jaka tu symulacja. ten kto chce sobie zrobić na czas traske z miasta do miasta to od tego ma EU2.

Link to comment
Share on other sites

Ale co z tego że zamieni się ograniczenie na kick skoro i tak więcej niż 60 nie pojedziesz, bo Cię wywali z serwera.

No widzisz. W realu jazda w mieście samochodem ciężarowym powyżej 60-70km/h jest niebezpieczna. Więc jako takie ograniczenie czy inne wg. mnie musi być. Dlaczego proponuję zmiane na kick'a. A to dlatego gdy chcemy kogoś wyprzedzić a ten ktoś jedzie np. 50 km/h. Więc czasowo można jechać więcej niż te 60 i w efekcie kogos wyprzedzić.

(A po co wyprzedzanie?

A dlatego gdy np. jedziemy prawym pasem a musimy skrecic w lewo, ktos sie wlecze szuka spedycji na lewym a akurat mamy zielone swiatło wiec na 5 sek mozemy tą predkosc przektoczyć bujnac sie do 80 i w efekcie wyprzedzic innego gracza a tym samym zdążając na światło)

Link to comment
Share on other sites

No widzisz. W realu jazda w mieście samochodem ciężarowym powyżej 60-70km/h jest niebezpieczna. Więc jako takie ograniczenie czy inne wg. mnie musi być. Dlaczego proponuję zmiane na kick'a. A to dlatego gdy chcemy kogoś wyprzedzić a ten ktoś jedzie np. 50 km/h. Więc czasowo można jechać więcej niż te 60 i w efekcie kogos wyprzedzić.

(A po co wyprzedzanie?

A dlatego gdy np. jedziemy prawym pasem a musimy skrecic w lewo, ktos sie wlecze szuka spedycji na lewym a akurat mamy zielone swiatło wiec na 5 sek mozemy tą predkosc przektoczyć bujnac sie do 80 i w efekcie wyprzedzic innego gracza a tym samym zdążając na światło)

Dalej jest to bez sensu, jest ograniczenie do 60 i niech tak zostanie, po za tym jednopasmówki są takie, że nie nadają się do wyprzedzania.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.