Jump to content
Experiencing kernel error or random crashes on TruckersMP Island? ×

Ograniczenie prędkości w ciężarówce zgodnie ze znakami


Fafig

Recommended Posts

  • Nazwa Sugestii: Ograniczenie prędkości w ciężarówce zgodnie ze znakami

Opis Sugestii: Ograniczyć prędkość w ciężarowce do takiej, jaka jest na znaku. Np. jak jest 60 km/h to gracz nie mógłby jechać szybciej.

Przykładowe obrazki: Nie posiadam

Dlaczego twoja sugestia a nie inna?: Jestem graczem który jeździ zgodnie z przepisami. Jak jest 80 to jadę 80, jak jest 70 to jadę 70. Czasami zdarza mi się, że inny gracz, który chce jechać szybciej, zamiast mnie wyprzedzić to albo spycha mnie z drogi albo pisze na chacie że reportuje mnie za blokowanie drogi tylko za to, że trzymam się ograniczeń prędkości. Jakby każda ciężarówka mogła jechać z obowiązującą na danym odcinku maksymalną prędkością to moim zdaniem nie było by takiego problemu gdyż uważam, że dotyczy to nie tylko mnie, lecz wszystkich graczy którzy jeżdżą tak jak ja. 

Link to comment
Share on other sites

A według mnie to nie jest dobry pomysł. Przepisy przepisami, ale własny rozum swoje. Są drogi, gdzie jazda z ograniczeniem 60km/h po landówkach to jest istna porażka, więc niespecjalnie ktoś tego ograniczenia się trzyma. Oczywiście tam gdzie można przycisnąć to jedzie się 70-80km/h, ale tam gdzie są ostrzejsze zakręty zawsze wypada zwolnić. Niemniej ów pomysł według mnie nie jest dobry. O ile pomysł wprowadzenia ogranicznika 60km/h w miastach ma cel i sprawdza się w 100%, to jazda 60km/h na landówkach (zdaje mi się, że w Niemczech) to byłaby istna porażka i wszyscy jeździliby gęsiego co ostatecznie skutkowałoby znudzeniem się jazdą przy dłuższych posiedzeniach.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

  • Nazwa Sugestii: Ograniczenie prędkości w ciężarówce zgodnie ze znakami
  • Opis Sugestii: Ograniczyć prędkość w ciężarowce do takiej, jaka jest na znaku. Np. jak jest 60 km/h to gracz nie mógłby jechać szybciej.
  • Przykładowe obrazki: Nie posiadam
  • Dlaczego twoja sugestia a nie inna?: Jestem graczem który jeździ zgodnie z przepisami. Jak jest 80 to jadę 80, jak jest 70 to jadę 70. Czasami zdarza mi się, że inny gracz, który chce jechać szybciej, zamiast mnie wyprzedzić to albo spycha mnie z drogi albo pisze na chacie że reportuje mnie za blokowanie drogi tylko za to, że trzymam się ograniczeń prędkości. Jakby każda ciężarówka mogła jechać z obowiązującą na danym odcinku maksymalną prędkością to moim zdaniem nie było by takiego problemu gdyż uważam, że dotyczy to nie tylko mnie, lecz wszystkich graczy którzy jeżdżą tak jak ja.
Bez przesady jak cię ramuja to raportuj.... Do ślubu ale to że się trzymasz kurczowo przepisów (co nie jest źle) to nie znaczy że wszyscy muszą niektórzy lubią czasami odrobinę przyśpieszyć.... :D

PS. Mi osobiście sugestia się nie podoba...

 478f0e_f32e454088154e4183bcc86299f7e92a.

Link to comment
Share on other sites

Bezsens. Chcesz jeździć przepisowo to tak jedź. W normalnym życiu też jeździsz zawsze przepisowo? Nie, bo się nie da. W dodatku jest to tylko gra i nie chcę być za bardzo ograniczany. Tak wiem, mogę iść na SP ale wolę grać z innymi :)

Link to comment
Share on other sites

Bezsens. Chcesz jeździć przepisowo to tak jedź. W normalnym życiu też jeździsz zawsze przepisowo? Nie, bo się nie da. W dodatku jest to tylko gra i nie chcę być za bardzo ograniczany. Tak wiem, mogę iść na SP ale wolę grać z innymi :)

Dokładnie... A jak od siebie dodam że bezsensowne było by to że podniesiono ograniczenie z 90km/h na 110km/h tylko po to żeby teraz zaakceptować taką sugestie..

 478f0e_f32e454088154e4183bcc86299f7e92a.

Link to comment
Share on other sites

W normalnej jeździe staram nie przekraczać 90km/h (zazwyczaj tempomat na 80-85km/h), ale jeśli jadę z kimś to wiadomo, że czasami trzeba nadrobić, bo ktoś odskoczył, czy coś i nawet magiczna bariera 90km/h zostaje złamana. Póki nie ma za to kar i restrykcji to słabo się na to zwraca uwagę tak na prawdę.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

A ja bym chciał zniesienia ograniczenia prędkości poza miastami. Jadąc 110 na autostradzie nie musze już nawet patrzeć w lusterka, nikt i tak mnie nie wyprzedzi, gdyby nie było kagańca trzeba by było patrzeć w lusterka, gdyż zawsze ktoś mógłby jechać szybciej. Tak jest w realu, tak też powinno być w grze.

 

Dodam tylko, że ograniczenie i kaganiec w miastach jak najbardziej powinien zostać utrzymany.

  • Upvote 3

forum.png

Link to comment
Share on other sites

"Przepisy są po to, by je łamać"

Naprawdę, czasami przynosi to frajdę, choć jak wiadomo nie powinno tak być...

Chcesz jeździć przepisowo, to włączaj tempomat zgodnie z wskazaniami znaków, wtedy będziesz miał twój "limit"

 

Na nie


Właśnie jest ponad 1k graczy a kolacja jest już od dawna kolego :)

Kolacja ? Chyba miało być kolizja xd


Rozumiem że ostatni raz czytałeś to forum kiedy FAKTYCZNIE tak było...

 

Kilka miechów zejdzie.

Nie każdy siedzi na tym forum tak często jak ty. Zobacz on dopiero napisał 1 post ...

 

 

 

 

 

NICZYM ETS2 MP

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bez przesady żeby ktoś reportował za to, że jedziesz przepisowo, jeszcze za blokowanie drogi :D Spychają Cię z tego powodu, że na TAB bezpieczna odległość do zakończenia wyprzedzania to 100, bo jak on kończy wyprzedzanie to u niego faktycznie jesteś w tyle, ale u Ciebie nadal widzisz wyprzedzanie - tak to działa. Co do propozycji to jestem przeciwny temu, kto chce to jeździ przepisowo, kto nie to już jego sprawa. Pewnie jak wejdzie w życie policja to już będzie każdy używał lusterek i pewnie trochę nogę z gazu zdejmie.

Link to comment
Share on other sites

Zależy też gdzie się jeździ. Kiedy jeździłem na mapie z podstawki to zachowania kierowców były w większości bardzo aspołeczne, lecz kiedy przesiadłem się na Skandynawię to ta sytuacja się znacząco zmieniła. Nie twierdzę, że nie ma tam trolli lecz kiedy jeżdżę wolniej 60/90km/h jeszcze ani razu nikt mnie nie blokował lub ramował z tego powodu. Zazwyczaj wszyscy jeszcze dziękowali, że pomigałem światłami. 

Link to comment
Share on other sites

Ja od zawsze będę powtarzał, że ogranicznik do 120 nie jest dobrym pomysłem. Powinno być 90 i koniec, a jak ktoś chce jeździć 120 to niech idzie na EU2.

Popieram - 90 i koniec... nie podoba mi się to 110 TAK SAMO JAKO 60 w mieście ;)

Ale co do samego ogranicznika - jak najbardziej pomysł dla mnie na Nie.

if i'm online you can FOLLOW ME ON MAP! //

if you have 'something' to me then write PM in English or Polish!

i don't accept anyone on steam!
photo.jpg facebook_48x48.png Twitter_logo_blue_48.pngdb7f21ef324bf7c1b313e517461a0ba9.png
3522842343.png

Link to comment
Share on other sites

Popieram - 90 i koniec... nie podoba mi się to 110 TAK SAMO JAKO 60 w mieście ;)

Ale co do samego ogranicznika - jak najbardziej pomysł dla mnie na Nie.

 

Gdy był ogranicznik do 90 km/h, to gdy patrzyłem na trasę ponad 2000 km to mi się słabo robiło. Być może nie wszyscy mają tyle czasu co ty by jechać wolniej. Być może nie wszyscy kurczowo trzymają się zasad i grają "only 4 fun". Ty, mając więcej czasu możesz jechać 90 km/h ale nie wszyscy tego chcą.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Sam nie posiadam 'ton wolnego czasu'... ale też nie widzi mi się taka szybka gra.

I tutaj proste zadanie - nie mam czasu = nie gram...

Chcę popędzić to idę grać w NFS i inne tego typu gry...

Chcę pojeździć spokojnie - siadam na ETS.

I taka powinna być kolejność... łączenie ETS z NFS to moim zdaniem głupota.

A jak nie to od czego mamy serwer EU2? Przecież tam można się wyszaleć przy okazji nie robiąc nikomu krzywdy ;).

if i'm online you can FOLLOW ME ON MAP! //

if you have 'something' to me then write PM in English or Polish!

i don't accept anyone on steam!
photo.jpg facebook_48x48.png Twitter_logo_blue_48.pngdb7f21ef324bf7c1b313e517461a0ba9.png
3522842343.png

Link to comment
Share on other sites

Matko, co Wam przeszkadza, że ktoś jedzie 110? Jak jedziecie poprawnie 90 swoim pasem to ten "bandyta" spokojnie Was wyprzedzi i pojedzie dalej... W każdym stadzie się znajdzie czarna owca co nie zrobi tego tak jak należy, ale nie jest to powód to karania za to całej społeczności.

Świetnie powiedziane.

 

Jedziesz przepisowo? To dobrze. Masz świadomość, że ten drugi robi źle, a ty jedziesz tak jak na prawidłowego kierowcę przystało. Powiem wam, że w sumie też jeździłem te 110 cały czas, ale teraz sobie przejechałem ze Szwecji do Anglii zgodnie z ograniczeniami prędkości, czyli na autostradach cisnąłem po 80km/h. Nie było tak źle, nawet mi się spodobało. 

 

 

 

 

 

NICZYM ETS2 MP

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

i znowu cały czas temat tabu. Wszyscy się tego czepiają dla nie których może byc to odzwierciedlenie jazdy ciężarówka w realu a dla nie których jeden zwykły głupi symulator i po co ten temat dalej ciągnąc to już się nudne robi ile można dajcie już z tym spokój. 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.