Jump to content
Experiencing kernel error or random crashes on TruckersMP Island? ×

Światła awaryjne


elot360PL

Recommended Posts

Generalnie w swojej poprzedniej wypowiedzi wyraziłem swoją opinię o motywach stosowania sygnalizacji przy tzw. Dziekowaniu. A nie o tym który sposób jest ok. W kwestii tzw. dziękowania zdania nie zmienię: jest to przepiękna wiocha wprowadzającą w błąd stosowana przez polskich kierowców - wszędzie na świecie światła awaryjne sygnalizują zagrożenie. Koniec tematu jak dla mnie.

Mieszkam niedaleko Mielna. W sezonie ciągnie tu niemców jak trolli do Rotterdamu i często widzę, że i oni dziękują awaryjnymi. Jeżeli dla Ciebie dziękowanie to wiocha to już chyba zależy od charakteru. :D Dla mnie i zapewne dla wielu osób to zwykła uprzejmość nie mająca na celu wprowadzenia w błąd, bo przecież każdy kierowca jest w miarę obeznany i będzie wiedział, że gdy wpuścił innego przed siebie, to ten nie włącza awaryjnych, bo nagle rozkraczył mu się samochód, tylko chce mu podziękować...

Link to comment
Share on other sites

Sytuacja z przed kilku dni: jadę jak zwykle spokojnie, wyprzedza mnie piękne Nowe BMW x5 trochę mu zjechałem bo delikatnie mówiąc nie miał miejsca na swój manewr Pan mi podziękował awaryjnymi....jadę dalej mijam owe piękne BMW stojące na stacji i powtórka z rozrywki tym razem okazało się że nie dziękuję mi kierowca tylko działa brake assist bo przed wyprzedzającym autem wyrósł korek a przez poprzednie zachowanie Pana z BMW mógłbym wziąć zagrożenie dla siebie i swojej rodziny za kolejny objaw folkloru drogowego i pseudokultury. Dlatego nie zgodzę się z nikim tutaj że mruganie awaryjnymi na podziękowanie to kultura.

Link to comment
Share on other sites

Według mnie w grze może to być też inny powód. Mianowicie synchronizacja. Zauważyłem testując MP na dwóch komputerach, że pomimo szybkiego mrugania długimi światłami, u drugiego klienta widać to całkiem inaczej, a mianowicie nie dzieje się to tak szybko. Dla przykładu jeśli migam długimi 10x w ciągu 2 sekund, to u innych widać to jakbyśmy puścili długie z 2, 3x. To samo jest z innymi światłami, więc jak ktoś puszcza kierunkowskazy to czasami może i nawet nic nie wyświetlić, a przy awaryjnych nie ma takiego problemu. Przynajmniej ja z takiego założenia wychodzę.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

To wszystko zależy od tego jak komu jest wygodnie. Niektórym lepiej puścić tylko sygnał awaryjnymi, lecz zdarza się takie osoby jak ja że woli kierunkowskazami podziękować. Dla mnie wygodniejsze są kierunki bo na światła awaryjne nie znalazłem miejsca na padzie :)

Procesor: Intel(R) Core(TM) i5-7600K CPU @ 3.80GHz

Karta graficzna: GeForce GTX 1060 6GB
Płyta główna: ASRock Gaming K4 
Pamięć: 16 GB RAM (użyteczne 15.95 GB RAM)
Bieżąca rozdzielczość: 1920 x 1080, 60Hz
System operacyjny: Microsoft Windows 10 Enterprise

Monitor: 

1)  AOC G2260VWQ6 GAMING!  

2) LG 40ub800v-za

Link to comment
Share on other sites

ja aktualnie kończę robienie C+E i po już przejechanych dobrych kilkudziesięciu  godzin nie zdarzyło mi się dziękowanie na lewo prawo ale jak ze szwagrem do Belgi jechałem to zwyczaj ciągły ciągle każdy tak dziękuje a używanie świateł awaryjnych jest łamaniem przepisów ale i tak nawet policja nie zwraca na to uwagi po drugie awaryjnych używa się gdy na autostradzie jest korek to ostatni z kolejki informuje następnego o owym postoju i tak cały czas 

d5b550697cf2cd4fmed.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak to jest na C+E, gdyż mam tylko podstawowe B. Lecz w moim mniemaniu zrobienie czegoś takiego na egzaminie mogłoby się źle skończyć, a na jazdach z instruktorem byłby niezły opiernicz. Tak jak mówiłem nie wiem jak jest na C+E, czy uczą tam trochę inaczej niżeli na B, a mam na myśli to, czy uczą tak byle zdać (jak na B), czy rzeczywiście czegoś uczą.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.