Jump to content

Światła awaryjne


elot360PL

Recommended Posts

Tak ostatnio patrze po grze i po realu i już z kilka razy widziałem przypadek gdzie ktoś informował lub dziękował zamiast tam awaryjnymi, to robił lewo prawo lewo prawo na normalnych kierunkowskazach. Nawet gdzieś w mojej okolicy takie coś widziałem raz czy 2 razy. Czy coś się zmieniło w drogowych zwyczajach czy to po prostu przypadek?

Link to comment
Share on other sites

Z tego co słyszałem od znajomych mieszkających za granicą "Naszego Pięknego Panstwa" to w innych krajach tak jest że dziękuję się komuś kierunkowskazem lewo prawo lewo.... (tam światła awaryjne są tylko wyłącznie od sygnalizowania awarii) znajomi twierdzą że tylko u nas tak się utarło ze dziękujemy "trojkatem" :)

 478f0e_f32e454088154e4183bcc86299f7e92a.

Link to comment
Share on other sites

Awaryjnymi mrugają zwykle kierowcy osobówek, a kierowcy ciężarówek zwykle mrugają lewo-prawo. :) Są oczywiście odstępy od tej reguły, ale jeżdżąc po drogach widzi się mniej więcej taki schemat.

24070878971_43912f4a6b.jpg
"to je ciężki transport na dużych kołach, tu przyszedłeś do roboty a nie żeby się ciągnąć osiem cztery jak cajmer"

 
Link to comment
Share on other sites

Polska zawsze była odmienna od innych krajów :P 

 

Bezpieczniejszą opcją jest lewo-prawo-lewo niż awaryjki. czemu? A no dlatego, że światła awaryjne służą do sygnalizowania, że na drodze coś się dzieje np. wypadek itp. Wyobraźcie sobie: autostrada, ciężarowe ciągną po 90km/h, kilkanaście ton na plecach a tu ci ktoś włącza awaryjki. No to co? Po hamulcach i niebezpieczeństwo gotowe :) 

76561198117924798.png

Link to comment
Share on other sites

Polska zawsze była odmienna od innych krajów :P

Bezpieczniejszą opcją jest lewo-prawo-lewo niż awaryjki. czemu? A no dlatego, że światła awaryjne służą do sygnalizowania, że na drodze coś się dzieje np. wypadek itp. Wyobraźcie sobie: autostrada, ciężarowe ciągną po 90km/h, kilkanaście ton na plecach a tu ci ktoś włącza awaryjki. No to co? Po hamulcach i niebezpieczeństwo gotowe :)

Zgadzam się z tym kolegą.

PS. Dziekowanie awaryjnymi pewnie z lenistwa się wzięło :P

  • Upvote 1

 478f0e_f32e454088154e4183bcc86299f7e92a.

Link to comment
Share on other sites

Z tego co wiem używanie świateł awaryjnych w czasie jazdy i to do tego, aby komuś podziękować jest niezgodne z przepisami. Można za to nawet dostać mandat. Po prostu tak się utarło, że się dziekuje światłami awaryjnymi, ale tak naprawdę nie powinno się tego robić. Dobry przykład podał Grzesiek, po prostu może to wprowadzić innych kierowców w błąd i spowodować nerwową sytuację. Lepiej machnąć ręką przy lusterku, lub ją podnieść, ten kto Ciebie wpuścił z pewnością to zauważy.

forum.png

Link to comment
Share on other sites

Ale to nie tylko w Polsce dziękują migaczami ;) zauwazylem to rowniez w Niemczech, Holandii oraz Belgii lecz tylko i wylacznie u kierowcow ciezarowke. W osobowkach najlatwiej awaryjne i koniec.

Link to comment
Share on other sites

@Pavilon

Tylko ciezko to zrobic na MP ;)

Ja jak od mlodego podrozuje to zawsze sie awaryjnymi dziekowalo, jesli nie reka (Np jak ktos nas wpuscil przed siebie na zwezeniu, to tez ciezko machnac).

Podsumowujac awaryjne w awaryjnych sytuacjach a normalnie kierunki. Coz, pora zaczac zwyczaje zmieniac, to za dwa miesiace juz to zakoduje, dzieki wszystkim za odp.

Link to comment
Share on other sites

Z tego co wiem używanie świateł awaryjnych w czasie jazdy i to do tego, aby komuś podziękować jest niezgodne z przepisami. Można za to nawet dostać mandat. Po prostu tak się utarło, że się dziekuje światłami awaryjnymi, ale tak naprawdę nie powinno się tego robić. Dobry przykład podał Grzesiek, po prostu może to wprowadzić innych kierowców w błąd i spowodować nerwową sytuację. Lepiej machnąć ręką przy lusterku, lub ją podnieść, ten kto Ciebie wpuścił z pewnością to zauważy.

Jak najbardziej dziękowanie światłami awaryjnymi jest dozwolone i nie dostaje się za to mandatu.

Już nie przesadzajmy z tym, że gdy kogoś wyprzedzimy i podziękujemy mu mignięciem awaryjnymi, to ten zaraz zacznie w panice hamować. Musiałby być na prawdę mało rozgarnięty. :D

Sam dziękuje awaryjnymi i jest to dla mnie wygodniejsze niż miganie kierunkowskazami ( i to samo widzę na drodze ). Ale my Polacy chyba mamy jakiś kompleks i jak widzimy, że coś w innych krajach jest inaczej, to od razu musimy rezygnować z naszego "zwyczaju" i lecieć za innymi. :D

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jak najbardziej dziękowanie światłami awaryjnymi jest dozwolone i nie dostaje się za to mandatu.

Już nie przesadzajmy z tym, że gdy kogoś wyprzedzimy i podziękujemy mu mignięciem awaryjnymi, to ten zaraz zacznie w panice hamować. Musiałby być na prawdę mało rozgarnięty. :D

Sam dziękuje awaryjnymi i jest to dla mnie wygodniejsze niż miganie kierunkowskazami ( i to samo widzę na drodze ). Ale my Polacy chyba mamy jakiś kompleks i jak widzimy, że coś w innych krajach jest inaczej, to od razu musimy rezygnować z naszego "zwyczaju" i lecieć za innymi. :D

W 100% się zgadzam. Poza tym po tylnych światłach widać czy osoba przed nami hamuje, czy nie. Nie trzeba tego oznajmiać awaryjnymi.

return 0;

 

Author of the JobSync project.

Link to comment
Share on other sites

Ja używam awaryjnych ze względu na to, że światła kierunkowskazu migają mi 3 razy (mimo że samochód do nowszych nie należy) i pewnie większość też tak samo robi z tego samego powodu, ale po przepuszczeniu czy zjechaniu na szerokiej drodze podczas wyprzedzania jak ktoś mrugnie awaryjnymi to każdy się domyśli, że podziękował skoro nie hamuje.

Link to comment
Share on other sites

Powiem tak, że w realu to nie zdarzyło mi się jeszcze zobaczyć aby ktoś dziękował lewo-prawo, zawsze było i jest puszczenie świateł awaryjnych. Po prawdzie od samego początku zawsze sądziłem, że podziękowanie jest światłami awaryjnymi czy to z życia realnego za czasów bycia brzdącem czy nastolatkiem, czy też z różnorakich filmów, seriali czy dokumentów jak chociażby Nauka Jazdy emitowana na TVN (oczywiście nikt wprost tego nie powiedział i nie pokazał, ale przewijały się "podziękowania" od czasu do czasu). W sumie "Amerykę" odkryłem po publikacji jednego z filmów serii ETS2 u Wujka Bohuna i od tamtego czasu w kręgach mi znanym, czyli głównie ETS2 temat stał się dość powszechny nie tylko na polskim "rynku". O ile w grze zdarzało się dziękować czy otrzymać podziękowanie oba sposobami, to póki co w życiu realnym się jeszcze nie spotkałem.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Ja za to mam bardzo małe doświadczenie w międzynarodowym ruchu w realu Ale mimo wszystko chyba większe od Was. Włos mi się jeży na głowie jak to czytam. Światła awaryjne jak sama nazwa mówi służą sygnalizacji awarii. Tylko w takim ciemnogrodzie jak Polska trzeba za pewne zachowania drogowe dziękować. A kierunkami lewo prawo czy prawo lewo dziękują nie Ci którzy nie chcą łamać przepisy lecz Ci którzy mają na desce daleko trójkącik (audi a4 b7, citroen c5x7)

Link to comment
Share on other sites

Światła awaryjne jak sama nazwa mówi służą sygnalizacji awarii.

 

No to na tej samej zasadzie, kierunkowskazy służą do wskazywania kierunku jak sama nazwa mówi. A jakoś obydwoma sposobami można podziękować...

return 0;

 

Author of the JobSync project.

Link to comment
Share on other sites

Generalnie w swojej poprzedniej wypowiedzi wyraziłem swoją opinię o motywach stosowania sygnalizacji przy tzw. Dziekowaniu. A nie o tym który sposób jest ok. W kwestii tzw. dziękowania zdania nie zmienię: jest to przepiękna wiocha wprowadzającą w błąd stosowana przez polskich kierowców - wszędzie na świecie światła awaryjne sygnalizują zagrożenie. Koniec tematu jak dla mnie.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.