Jump to content
H&V I Vaiarek

Dyskusje na temat firm

Recommended Posts

Jeszcze się w swojej karierze na TMP nie spotkałem z taką burzą, z reguły były to słuszne przyczepki o zbyt podobną nazwę, zerżnięcie regulaminu... ale tu Golden Line poleciało ostro po bandzie, robiąc zrzynkę na dużą skalę i to od topowych VSek. A wieści wśród Szefów VSek niosą się błyskawicznie.

Można by zacząć od pana @MorpheusINC., który nie dość, że nabijał sobie posty ( jak to już często tutaj bywało ) to jeszcze doszły mnie słuchy, że pytał się o zaakceptowanie firmowego wątku nie spełniając chorego wymogu 30 postów ( gdy było 75 postów wszystko było git ). 

Golden Line dokonało takiego samozaorania swojej opinii wśród topowych VSek, że na waszym miejscu zniknąłbym z forum i gry całkowicie, aby nie przynosić wstydu. Brak poszanowania praw autorskich i bezczelność już zawsze będą się kojarzyły z wami.

• Upvote 1
  • Haha 1
  • True Story 1

Podłączę się do dyskusji.

Firmo Golden-Line Jak już wszyscy dobrze wiemy, jesteście spaleni na tym Wirtualnym Rynku, ale nie o to mi chodzi, tylko o plagiaty. Wasze strony są więcej niż 50% skopiowane z innych stron, czyli to podlega plagiatowi i jest karane, mało tego jest coś takiego, jak prawa autorskie Intelektualne, czyli własne wypociny jak np.: Regulamin, jeżeli regulamin został w 100% napisany przez osobę X, to druga osoba Y nie może go kopiować, jak mu się to żywnie podoba bez pozwolenia osoby X, to również jest karane, czyli kradzież Intelektualnego Prawa Autorskiego.

Na wszystko jest paragraf, i proponuję dobrze o tym poczytać.

Jedni mogą cię oskarżyć o kradzież regulaminu, a drudzy o intelektualne ułożenie szaty graficznej swojej strony, którą skopiowaliście.
Mało tego, na stronie >K-SPEED< jest wyraźnie napisane Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Więc bez zgody autora, nie możecie robić takich cyrków.

Musicie pamiętać, wszystko co jest darmowe, nie oznacza że można z tego korzystać jak się chce, bo na wszystko jest licencja i prawa autorskie.

• Like 3
  • Thanks 2
  • Upvote 1

17 hours ago, Unn4r said:

Wszelkie prawa zastrzeżone do darmowego szablonu który sam przerobiłem i tła z sieci których nie jesteście autorami ? Edycja szablonu nie sprawi że jesteś jej autorem bo ktoś jednak napisał ten szablon wcześniej zakodował, wykonał layout i stworzył go od podstaw.

Mówisz że 50 % zerznięte z innych firm ? A ktoś ma stronę która wygląda jak nasza ? Forum jeśli jest podobne to plagiat tylko dlatego że to ten sam darmowy szablon z sieci ? Może go mieć 30 różnych for i będą się bić kto ma prawa do szablonu z sieci ? :D  To nie piaskownica.

Wiele firm, które powstaje sugeruje się innymi firmami szukając informacji lub "weny" na własną stronę to też są spaleni ? 

Wiele stron wirtualnych firm wygląda podobnie i nikt z tego nie robi gówno burzy. Szablony stron są niemal identyczne bo często używa się tego samego silnika a szablony są niemal identyczne. Wordpress, Joomla, MyBB wszystko jest zrobione pod jedno kopyto.

Regulamin bazuje na informacjach i przykładach innych firm ale nie jest kopią żadnego z nich i to również nasza praca.

Na wszystko jest paragraf mówisz, na pomówienia i zniesławienie również jest paragraf. 

Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień. Pisz pozew do sądu, ciekawe czy coś ugrasz, bo za dużo jest dowodów, że Wasza strona jest skopiowana po trochu z innych firm. Regulamin jest osobną kwestią, bo niemal wszystkie się pokrywają, ale u Was widać 100% zerżnięcie z firmy Blue-Trans, gdzie macie w każdym punkcie napisane słowo po słowie to samo i tylko wartości o przebiegach zmieniliście. To już ja, zakładając niedawno własną firmę dla przyjemności, bo otwartej rekrutacji nie prowadzę, potrafiłem wymyślić własny regulamin oparty na swoim wymyślonym systemie i mi na pewno nikt nie zarzuci plagiatu gdybym go udostępnił.

Każdy interpretuje to na własne kopyto,  ile ludzi tyle wersji. Spalony to jest Agromex i WooQash z znaną wszystkim opinią sami na nią pracują.

To nie pierwsza gówno burza firmy Agromex.  Wręcz to już ich domena bo wiele już było tych gówno burz z ich udziałem.  :) 

Jaki szef taka firma. ;)

W przeciwieństwie do Ciebie WooQash i Agromex potrafią się przyznać do błędu i usunąć to, co źle zrobili.

Grabki i piaskownica się kłania, ewentualnie klocki lego bo jak na swój wiek to gorzej niż dzieci ! 

Zabawa i gra to jedno, a świat realny to drugie ! Trzeba umieć rozgraniczać te dwa światy. Nie którzy widać zatracili się tak bardzo że już nie znają granicy pomiędzy światem wirtualnym, a realnym !!!

Mówisz o sobie, prawda? Zabawa i gra to jedno, a świat realny to drugie, ale nawet w takim układzie porządny obywatel naszego państwa umie się uczciwie zachować względem innych, a przede wszystkim się nie wywyższa ponad innych.

Resztę proszę załatwić w prywatnych wiadomościach, bo to już nie dyskusja lecz skakanie sobie do gardeł. 

• Like 1
  • Upvote 2
  • True Story 1

Komu Ty Unn4r chcesz dupę objechać? Kto szarga sobie opinię, gdzie i czym? Skoro popierają mnie - gwoli przypomnienia głównego aferzystę TruckersMP w Polsce - takie Firmy jak BTS, P&S, K-SPEED, GTW (czyli jedne z najbardziej znanych i najdłużej żyjących na polskim rynku VSek na MP - o jakim Ty buncie piszesz?) i zapewne kilka innych też, a w całej tej sprawie NIKT oprócz Was z Goldenu nie dyskutuje na mój temat czy nie podważa tego co napisałem. Również nikt nie napisał nic pozytywnego o Was póki co, przypadek? Gdyby nie ja to Duch sam napisałby zapewne kilka słów od siebie. Więc z łaski swojej zejdź w końcu ze mnie bo nie dość, że płaczesz tutaj to też na fejsie (myślisz, że nie wiem?), a nie udzielałem się publicznie na Twój temat od dnia afery, a Ty ciągle jątrzysz i nie możesz przeboleć porażki, że ja taki najgorszy i że odszczekam wszystko... Figa z makiem, bo żadnych swoich słów odszczekiwać nie będę. Dziwne tylko, że z moją opinią i opinią Agromexu jesteśmy zapraszani przez inne firmy (nie jakieś krzak-transy) do różnych konwoji, a Wy to raczej nie o spotkaniu kogokolwiek w grze nie wspomnę.

• Like 3
  • Upvote 6
  • Haha 1
  • Love it! 1

Szczerze polecam firmę European Transport Group. Świetna ekipa i jeszcze lepsza atmosfera, wszytko mają dopracowane na najwyższym poziomie.

Każdemu rzetelnemu kierowcy serdecznie polecam jeśli właśnie szuka porządnej i ułożonej firmy.

• Like 4

@MorpheusINC. Powinieneś zauważyć że wszystko co tu jest pisane zostaje usuwane. Jeżeli dyskusja dalej będzie się toczyć na dany temat to uczestniczy będą karani równie z systemem ostrzeżeń forum. 

• Like 3
  • Thanks 1

NIE polecam firmy Poland Elite Group z dwóch powodów:

1.Zaprosili naszą firmę na konwój , po czym się nie stawili, nie dostaliśmy od nich informacji że ich nie będzie.

2.Firma ta nie ma jednej ustalonej nazwy a wiele nazw, m.in Poland Elite Group, BACA oraz na serwerze Discord MakaPaka
Ich strona https://www.polandelitegroup.com.pl

Ich Discord https://discord.gg/6fBVwJp

• Like 2
  • True Story 3

Witam,

Chciałbym poinformować, a także polecić firmę VTC "Russian Peppers" ™, która wyszła z propozycją i zaprosiła firmę Quality-Logistics na konwój międzynarodowy.

Jako osoba po części odpowiedzialna za konwój, a także osoba, która odebrała zaproszenie od ww. firmy zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony. Wiele osób działających oraz korzystających z TruckersMP znają stereotypy, które krążą i nie ustanie pojawiają się na temat rosyjskich, czy też tureckich graczy. Konwój, który odbył się dziś tj. 03.03.2019 był czymś nowym dla firmy Quality-Logistics. Jak wyżej wspomniałem, ja jako osoba w dużej mierze odpowiedzialna za kontakt oraz przepływ informacji pomiędzy dwiema firmami jestem zmuszony do wyrażenia mojego ogromnego zadowolenia, które jest wynikiem bardzo dobrego przygotowania z strony rosyjskiej.

Na konwój zaprosił nas Sledzik [PL], przedstawiciel ww. firmy. Współpracę pomiędzy nami oceniam równie dobrze jak doznania z konwoju. Sledzik jest osobą spokojną, miłą i bardzo rozmowną.

Można porozumieć się z nim w każdym momencie, a także nie zawiódł mnie On kiedy go potrzebowałem. Nie miałem okazji rozmawiać z całym zarządem firmy, lecz na pewno każdy z zarządu, a także kierowców firmy "Russian Peppers" ™ cechuje się tak wspaniałym zachowaniem jak Sledzik.

Rosyjska firma należy do grupy jednej z bardziej gościnnych. Między użytkownikami wcześniej wymienionej firmy panuje bardzo dobra komunikacja, a także cechuje ich spokój.

Każdy jest w stanie się wypowiedzieć i nie możliwym jest sytuacja, w której ktoś się przekrzykuje, czy nie dopuszcza innej osoby do głosu.

Podsumowując całe dzisiejsze spotkanie to chciałbym raz jeszcze podziękować firmie "Russian Peppers" ™ jak i samemu Sledzikowi za współpracę

Nie mogłem niestety brać udziału w konwoju z powodów prywatnych, natomiast byłem obecny na serwerze Discord. Mam nadzieję, że inne firmy wezmą pod uwagę moją opinię, a tym samym odezwą się do samego Sledzika, dla którego konwoje międzynarodowe mają szczególne znaczenie.

Profil Steam Sledzik [PL]: https://steamcommunity.com/profiles/76561198453192197

Discord: Sledzik ッ [PL / 39 RUS]#7122

Pozdrawiam

JJay

• Like 1
  • Love it! 1
  • True Story 4

On 2/7/2019 at 10:31 PM, WooQash said:

W imieniu Firmy ltrn100.png oraz zapewne innych znanych i zarejestrowanych Firm na tym Forum nie polecamy firmy Golden-Line, która po zadebiutowaniu na tym Forum została sklasyfikowana jako plagiat innych firm.

1. Wymagania rekrutacyjne - od Firmy Agromex

uArc6mW.png

yWJsokk.png

2. Regulamin - od Firmy Blue-Trans

unknown.png

unknown.png

3. Tło na stronie głównej - od K-SPEED

unknown.png

unknown.png

4. Wygląd Forum - od K-SPEED

unknown.png

unknown.png

A to może nie jest wszystko.

Reasumując, firma nie ma pomysłu na siebie. Nie dość, że autor wątku tej firmy na Forum, czyli @MorpheusINC. od niedzieli nastukał sobie ponad 30 postów by utworzyć temat na tymże Forum robiąc problemy, że wytykam mu ten spam, tak teraz pojechali po bandzie ogłaszając się wszem i wobec ze stroną ze skopiowanymi materiałami z innych Firm.

Makao i po makale...

W nawiązaniu do postu @WooQash na temat Firmy Golden-Line i całej sytuacji rozgrywającej się później w imieniu polskiej społeczności TruckersMP chcielibyśmy ponownie ostrzec przed tą samą firmą zarządzaną przez te same osoby, ale pod inną nazwą.

Nie polecamy firmy Legend-Trans Spedition, która jest kontynuacją zamkniętej firmy Golden-Line prowadzonej przez Pana Unn4r'a oraz Morpheus'a lub jak kto woli po nowemu - PandQ co do którego jest spore podejrzenie, że to ta sama osoba korzystająca z dwóch kont.

c7kYl3t.png

tctHTUy.png

ESz9na7.png

Zmiana nicku na TruckersMP jakoś nie przyniosła rezultatu, bo zainteresowane osoby, w tym Team TruckersMP wie o tym, z kim mamy do czynienia.

FIZdhRf.png

A próba utworzenia firmowego wątku na Forum zakończyła się fiaskiem jeszcze w przedbiegach pomimo "nabijania" wymaganych 30 postów na Forum. Także cały misterny plan... Wszelkie zmiany nazw użytkownika na TruckersMP czy Steam oraz "nowa" nazwa Firmy jako powrót do starej marki zakończyły się wielkim niepowodzeniem.

Wymienione wcześniej w cytowanym poście rzeczy znajdowały się na stronie Golden-Line, to nadal są na stronie Legend-Transu po za zdjęciem Scanii w tle. Niektóre rzeczy mniej, a niektóre bardziej zmodyfikowane, ale nadal są łudząco podobne.

1. Rekrutacja - zerżnięta od Firmy Agromex

MLW5dbA.png

2. Regulamin - zerżnięty od Firmy Blue-Trans

kf1c9x0.png

I najlepsze:

1. Regulamin firmy został opracowany przez zarząd firmy Legend-Trans SPEDITION ,SINCE 2016 i podlega prawom autorskim na mocy ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Prawo autorskie... błagam. Nie ośmieszajcie się...

3. Forum - zerżnięta od Firmy K-SPEED

EHeeoZR.png

Pomimo całkowicie innej kolorystyki (złoty na zielony zamieniony), nadal jest na identycznym szablonie co było z czcionką, która wygląda... źle.

No ale do czego my pijemy, skoro Legend-Trans to najdłużej istniejąca firma w świecie TruckersMP, która istnieje od 216 roku, a przypomnę TruckersMP powstało prawie 1800 lat później w 2014.

fqq9mI8.png

Chociaż niektóre źródła podają, że SCIENCE 2016 albo ewentualnie SCINCE 2016 więc już sam nie wiem (pozdro dla kumatych, którzy wiedzą co to jest science, scince albo since)

rvm9vE1.png

2mvuZLM.png

Wersja prawidłowa:

V0xW7T5.png

No i inna kwestia, że na rynku od co najmniej roku istnieje inna Firma o nazwie Legend-Trans, która została otwarta kiedy Legend-Trans Spedition z 2016 roku była zamknięta.

dCqvq1v.png

Także mamy przy tej okazji ciekawy ambaras mając dwie firmy o identycznych nazwach.

PS. Faktycznie, same kłamstwa zostały tutaj napisane.

343wZfw.png

• Like 1
  • Upvote 1
  • Haha 2
  • True Story 1

Witam,

Panowie chciałbym Wam przypomnieć, że jest to Dysksja na temat firm i chciałbym, aby wszyscy, którzy się tutaj wypowiadają robili to w sposób kulturalny.

Przypominam również, że każda negatywna wypowiedź powinna zawierać dowody, które są wymagane ze względu na regulamin działu.

Uprzejmie informuję również o załatwianiu takich spraw między sobą.

Regulamin tematu:

1. Do każdego negatywnego posta mają być dołączone dowody.

2. Posty mają być napisane w sposób kulturalny i bez prowokacji.

3. Jeżeli nie zgadzasz się z czyjąś opinią, ustalcie wszystko w prywatnej wiadomości, jeżeli dojdziecie do konsensusu, autor ma zgłosić swój post i poprosić moderację o jego usunięcie. 

Pozdrawiam

JJay

• Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 2
  • Confused 1
  • True Story 2

LTS był jeden i skończył się dawno dawno temu i pisze to jako jego były prezes. Szkoda czytać takie rzeczy na temat firmy która za moich czasów cieszyła się ogólnym szacunkiem i była lubiana. Poświęciłem wiele pracy i czasu na to żeby móc równać się z najlepszymi Vs'kami zdobyć swoją renomę i zaufanie pośród nich a teraz czytam że ktoś swoim zachowanie to wszystko spier***ił... przykro ale niestety nic na to nie poradzę i mogę mieć tylko nadzieję że u osób które mnie znają w pamięci zostanie tylko LTS z tamtych czasów czyli jedyny prawdziwy. 

Pozdrawiam AdHd w HD

• Like 3
  • Thanks 1
  • Upvote 5
  • True Story 2

Wirtualna Spedycja z Rosji VTC "Russian Peppers" ™ składa serdeczne podziękowania następującym polskim spedycjom: 

- Magic Trans

- Quality Logistic

... za wspaniale przebyte trasy konwojów międzynarodowych z naszą firmą. Obie spedycje wykazały się bardzo przyzwoitą kulturą osobistą oraz wysokim poziomem samego uczestnictwa w tak nietypowych konwojach. Biorąc na siebie pełną odpowiedzialność moich słów, serdecznie polecam firmy Magic Trans i Quality Logistic do nawiązywania współpracy międzyfirmowej / międzynarodowej! 

[RHRP] Sledzik [PL/39RUS]

Główny Logista / Главный Логист

VTC "Russian Peppers" ™

35121253_1715409835243380_1772404257119535104_n.jpg

• Like 2
  • Thanks 1
  • True Story 1

Wirtualna Spedycja Transportmania składa serdeczne podziękowania następującym polskim spedycjom: 

- Mecha Trans

- Spa Trans

oraz dla adminowi:

Majster który nas obserwował

... za wspaniałą przebytą trasę konwoju  między firmowego z naszą firmą. Obie spedycje dały po sobie poznać że są  bardzo przyzwoitą kulturalną  firmą oraz wysokim poziomem samego uczestnictwa w tak nietypowym konwoju. Biorąc na siebie pełną rozwagę moich słów, serdecznie polecam firmy Mecha Trans i Spa Trans do nawiązywania współpracy międzyfirmowej  

logo_01_white_10mm.png

• Haha 1

Chciałbym Bardzo Przeprosić właściciela i firmę Jamajka Trans za słowa zamieszczone w załączniku. Żałuje swojej wypowiedzi bo była nie przemyślana. Jeszcze raz przepraszam. I Bardzo polecam tą firmę.

unknown.png

• Haha 1
  • Confused 1
  • True Story 1

Chciałbym podziękować i polecić firmy które brały udział w konowoju pt "Podróz za jeden uśmiech " następującym firmom ;

- TruckersPL
- MechaTrans
- MarcoTrans
- Maximus Maximus Virtual Spedition
-MagicTrans

- Potwory & Spółka
- OLTrans

Życzę Wam spokojnych dróg i myśle że jeszcze razem pojezdzimy

• Thanks 1
  • Love it! 3

Nie polecam firmy Alco-Trans za kopiowanie trasy konwojowej od firmy Mecha Trans,. Widać ewidentnie na tych dwóch zdjęciach które załaczam ze jest to jedne i te same zdjęcie . Skoro robicie swoje pierwsze urodziny wypadałoby wymyśleć coś swojego a nie kopiować od innych . Dodatkowo jest w tle ta sama ciężarówka . Jeśli dostaliście zgodę zwracam honor jeśli nie to jest to dowód lenistwa

https://imgur.com/a/ceDNMh3

• Like 2

On 4/2/2019 at 2:13 PM, KapitanDuch said:

Nie polecam firmy Alco-Trans za kopiowanie trasy konwojowej od firmy Mecha Trans,. Widać ewidentnie na tych dwóch zdjęciach które załaczam ze jest to jedne i te same zdjęcie . Skoro robicie swoje pierwsze urodziny wypadałoby wymyśleć coś swojego a nie kopiować od innych . Dodatkowo jest w tle ta sama ciężarówka . Jeśli dostaliście zgodę zwracam honor jeśli nie to jest to dowód lenistwa

https://imgur.com/a/ceDNMh3

Podpisze się pod tym. Również nie polecam owej firmy. Skopiowali pomysł na konwój również od naszej firmy (RISA).

Konwój firmy RISA:

9oGOYpg.png

Konwój firmy Alko Trans:

akNFVnX.png

Nie tylko pomysł konwoju jest identyczny, lecz nawet długość konwoju jest podobna :blink:. Evo był wcześniej w RISIE i brał udział w naszym konwoju. Szkoda, że nie jest to jego unikalny pomysł (tak jak go przedstawił), lecz skopiowany od nas. Nie polecam

A tu dowód, że prawda w oczy kole:

56524160_643445899434756_671450804956797

• Like 4
  • Haha 1

Dziękuje firmą za stawienie się na konwój Pędzimy po Kolumbijską kawę edycja II i stworzenie nie zapomnianej atmosfery:

Agromex
Alko - Trans
Dream - Team
GTW - Logistic
Hard Group Transport
Jamajka - Trans
MadTrans
Magic - Trans
Maximus Maximus Visrtual Spedition
MTD Logistic
OL-Trans
Orzeł - Trans