Jump to content

Modyfikacja głównego okna czatu


Coyotek

Recommended Posts

Nazwa sugestii: Modyfikacja okna czatu : zmniejszenie głównego okna/modyfikacja wielkości

Opis sugestii: Moja propozycja polega na ograniczeniu okna czatu, w ten sposób, aby w miarę przybywania wiadomości nie przesłaniał całej gry w tle.

Przykładowy obrazek - nope, pomysł zbyt prosty :)

Dlaczego twoja sugestia: Nie raz i nie dwa zdarza się, że piszemy coś podczas jazdy - nawet w formie krótkich słówek. Pal licho, gdy weszliśmy do gry, to grę zasłania nam kilka linijek czatu ( gdy go uruchomimy ). Niestety po około 30 minutach, gdy znowu coś chcemy napisać, masa tekstu zasłania całą grę w tle. Proponuję ukrócić okno do mniej więcej 1/4 całego obszaru roboczego gry. W końcu i tak 3/4 informacji to reklamy które się pojawiają ( szczególnie podczas jazdy, w mieście to całkiem inna sprawa, bo dużo osób = dużo wypowiedzi ).

Link to comment
Share on other sites

Jestem na nie. Dlaczego? Jeżeli przeszkadza Ci czat to go wyłącz ;) Bez przesady, połowy ekranu nie zajmuje, a chyba z włączonym czatem nikt nie jeździ.

EDIT: Zmniejszenie okna czatu wiąże się z skróceniem maksymalnej ilości znaków w wiadomości, więc to już totalnie odpada.

76561198117924798.png

Link to comment
Share on other sites

Generalnie można zmniejszyć okno, ale w tym momencie trzeba dać możliwość przewijania.

W sumie ta funkcja nawet czasami teraz by się przydała ;).

Jeżeli grasz chce odczytać coś, co jest wyżej, to po prostu 'skrolluje' i widzi inne, wcześniejsze wiadomości.

if i'm online you can FOLLOW ME ON MAP! //

if you have 'something' to me then write PM in English or Polish!

i don't accept anyone on steam!
photo.jpg facebook_48x48.png Twitter_logo_blue_48.pngdb7f21ef324bf7c1b313e517461a0ba9.png
3522842343.png

Link to comment
Share on other sites

Jestem na nie. Dlaczego? Jeżeli przeszkadza Ci czat to go wyłącz ;) Bez przesady, połowy ekranu nie zajmuje, a chyba z włączonym czatem nikt nie jeździ.

EDIT: Zmniejszenie okna czatu wiąże się z skróceniem maksymalnej ilości znaków w wiadomości, więc to już totalnie odpada.

 

Nie wiem co wspólnego miałoby skrócenie maksymalnej ilości znaków. Zależałoby zwyczajnie na ograniczeniu okna. Ewentualnie dać taki pakiet opcji dla graczy czy chcą sobie ograniczyć okno, czy mieć z automatu skalowane.

 

 

Jak chat zasłania ci całą gre to grasz na 800x600? Na full HD jest dobrze zrobione :) Jak tak bardzo Ci zasłania to wyłącz go... Jestem na nie.

 

Powiedziałbym, że zabrzmiałeś idealnie jak exPrezydent, który kwituje problemy obywateli w stylu: "Źle Ci? To wypad :) "

W dobie dzisiejszych czasów nie każdy musi dysponować sprzętem/ekranem zapewniającym obraz Full HD/Ultra HD/4K. Ja dla przykładu gram na standardowej rozdzielczości laptopa tj. 1366x768 i takie okno czatu wywalające na pełny ekran, chociaż go wcale nie potrzebuję ,dla napisania kilku słów też przeszkadza.

 

Równie dobrze można by tak zmodyfikować czat, że pod jeden klawisz się ustawi np. pisanie to wtedy wyskakuje kilka linijek, a pod innym jest widoczny całe okno z opcją scrollowania. Możliwości sporo.

Link to comment
Share on other sites

Można by było zrobić też opcję, aby każdy gracz wpisywać sobie określoną liczbę wierszy jaką chce mieć wyświetlaną po otworzeniu czatu (tak jak to jest w możliwościach SAMPa, MTA - kto grał/gra ten wie), ustawić maksymalną i minimalną wartość jaką można ustawić i każdy sobie będzie ustawiał według własnego upodobania. 

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem co wspólnego miałoby skrócenie maksymalnej ilości znaków. Zależałoby zwyczajnie na ograniczeniu okna. Ewentualnie dać taki pakiet opcji dla graczy czy chcą sobie ograniczyć okno, czy mieć z automatu skalowane.

Zależy w którą stronę chcesz je zmniejszyć, czy na wysokość czy na szerokość. Ja tutaj napisałem odnosząc się do szerokości.

76561198117924798.png

Link to comment
Share on other sites

Jak chat zasłania ci całą gre to grasz na 800x600? Na full HD jest dobrze zrobione :) Jak tak bardzo Ci zasłania to wyłącz go... Jestem na nie.

Ale to było śmieszne :D pamiętaj że nie każdego stać na i7 i GTXa 7xx,8xx,9xx więc każdy gra na takim sprzęcie/detalach na jakich może. Osobiście też musiałem ograniczać detale na starym kompie i grać na minimalnej res a nawet jak teraz gra się jak marzenie to pamiętam te straszne czasy i współczuję wszystkim którzy jeszcze muszą się męczyć na niskich det.

PC: GIGABYTE M57SLI-S4|AMD Athlon 64 X2 4600+ OC Extreme 3.61Ghz x2|Palit GeForce GT 430 1GB DDR3|4GB DDR2 667Mhz ETS2MP jeszcze tu

PC2: ASRock 970Extreme4|AMD FX 6300 X6 4.0Ghz|XFX R9 280 3GB GDDR5|8GB DDR3 1866Mhz :D

Mobile: Qualcomm Galaxy S III LTE i9305 by Samsung

TABlet: Samsung Galaxy S4 TAB 3G/Lenovo TAB S8-50LC 4G

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.